Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

sevgili yağmuradam sistem ayrıldı kısmından bahsediyorum gizli bolum win7 nin bootu değil orası çektiğin yer.!!!!! disk yonetiminden(bilgisyarım sağtık yonetim) gorunur yap orayı harf ata.... gorucen dosyayı...

acaba bu 100 mb lık sistem diski niçin olabilir bi bilginiz veya tahmininiz var mı?

sevgili yağmuradam sistem ayrıldı kısmından bahsediyorum gizli bolum win7 nin bootu değil orası çektiğin yer.!!!!! disk yonetiminden(bilgisyarım sağtık yonetim) gorunur yap orayı harf ata.... gorucen dosyayı...

Pardon alakasız olacak ama windows 7 nin kasım sonlarında çıkacağı söyleniyor tabi final sürümünün. Bizim kullandıklarımız ne acaba bendeki final rtm diyordu ,bi de biosu birkez modladıktan sonra format atarsak bios eski haline mi dönüyor..Teşekkürler...

slic olmadan ne key nede sertifika hiç bir şeye yaramaz ..3 unsur 1 bütünün parçası.....:rolleyes:

Pardon alakasız olacak ama windows 7 nin kasım sonlarında çıkacağı söyleniyor tabi final sürümünün. Bizim kullandıklarımız ne acaba bendeki final rtm diyordu ,bi de biosu birkez modladıktan sonra format atarsak bios eski haline mi dönüyor..Teşekkürler...

Herkese Merhaba,

1. Bios modlanırken kullanılan OEM key markası fark eder mi? (Bios SLIC : 2.1 Dell, Lenovo, Acer bunlar dışında OEM key var mı bilmiyorum. )

2. Kullandığım işl. sistemi XP Pro Sp3 ; bios'u bu sistem kurulu iken modlayabiliyor muyum? (key ve sertifika girmeden)

3. Şayet oluyorsa bios modlandıktan sonra XP kullanmaya devam edebilir miyim? (Win7'yi bir süre sonra kuracağım.)

4. Win7'yi kurduktan sonra, herhangi bir nedenden dolayı tekrar XP'ye dönecek olursam, bios ile ilgili herhangi birşey yapmam gerekecek mi?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

istanbul82 arkadas bnm bıos dosyasını vermıstın ama gecen gun bırsey fark ettım phonıx award yazıyor bıos acılısında

anakart modelım de buydu (MSI 915GM6-F (MS-7177) flashlamayıda beceremedım bana yardımcı olursan sevınırım

tam ne yapmam gerekıyor anlatırsan sevınırım bu gıdısle pc yı benzın dokup yakacaam ;)

Herkese Merhaba,

1. Bios modlanırken kullanılan OEM key markası fark eder mi? (Bios SLIC : 2.1 Dell, Lenovo, Acer bunlar dışında OEM key var mı bilmiyorum. )

2. Kullandığım işl. sistemi XP Pro Sp3 ; bios'u bu sistem kurulu iken modlayabiliyor muyum? (key ve sertifika girmeden)

3. Şayet oluyorsa bios modlandıktan sonra XP kullanmaya devam edebilir miyim? (Win7'yi bir süre sonra kuracağım.)

4. Win7'yi kurduktan sonra, herhangi bir nedenden dolayı tekrar XP'ye dönecek olursam, bios ile ilgili herhangi birşey yapmam gerekecek mi?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

1. hayır..

2.evet biosu donanım olarak düşünün yazılımla alaksı yok...yani xp win 7 yani hardiskle alakası yok....

istanbul82 arkadas bnm bıos dosyasını vermıstın ama gecen gun bırsey fark ettım phonıx award yazıyor bıos acılısında

anakart modelım de buydu (MSI 915GM6-F (MS-7177) flashlamayıda beceremedım bana yardımcı olursan sevınırım

tam ne yapmam gerekıyor anlatırsan sevınırım bu gıdısle pc yı benzın dokup yakacaam ;)

msı bios yazma yazılaımlarına bak sitesinden onlarla yazacan......winflash kullanmayı dene...acemiysen deneme..

başka final filan yok final bu kaç kere biosu donanım olarak düşünün çokkere soyledim...hardiske kurulan bi sistemle alakası yok...

msı bios yazma yazılaımlarına bak sitesinden onlarla yazacan......winflash kullanmayı dene...acemiysen deneme..

kardes bır ata sözü vardır risk olmadan zafer olmaz

ya çöker ya olur ıkı secenekten bırı olur

2 yıl oncesıne kadar mause kullanamazdım şimdi pc topluyom bıos kurcalıyom

ben sadece emın olmak ıcın adres ve yardım ıstedım

ınglızcem yok ondan zorluk cekıyom msi sıtesınden buldum programı sadece şuphelerımı yok etmeye calısıyom

genede ılgın ıcınn sagol

kardes bır ata sözü vardır risk olmadan zafer olmaz

ya çöker ya olur ıkı secenekten bırı olur

2 yıl oncesıne kadar mause kullanamazdım şimdi pc topluyom bıos kurcalıyom

ben sadece emın olmak ıcın adres ve yardım ıstedım

ınglızcem yok ondan zorluk cekıyom msi sıtesınden buldum programı sadece şuphelerımı yok etmeye calısıyom

genede ılgın ıcınn sagol

orjinal biosunu çektiğin yerde mutlaka yazım aracı vardır menulerinde sitesinde onunla olucak...

Şuan kullandığım bios 2005 tarihli ama stabil bir şekilde çalışıyor, şimdi bios modlanırken güncel versiyon ile modlandığında herhangi bir sorun olur mu acaba ? özetle: Bios modlarken güncel versiyon ile mi yoksa güncel olmayan ama sorunsuz kullandığımız sürüm ile mi modlamalıyız? Uygun, geçerli yöntem hangisidir?

Edited by azatral75

Şuan kullandığım bios 2005 tarihli ama stabil bir şekilde çalışıyor, şimdi bios modlanırken güncel versiyon ile modlandığında herhangi bir sorun olur mu acaba ? özetle: Bios modlarken güncel versiyon ile mi yoksa güncel olmayan ama sorunsuz kullandığımız sürüm ile mi modlamalıyız? Uygun, geçerli yöntem hangisidir?

güncel bios daha iyidir anakartınız böylelikle yeni ram vede işlemcileri destekler bunu anakart üreticinizin sitesinden de bakabilirsiniz.

ÖRNEK: asus p5k se Anakart kullanıyorum; biosu güncelledim önceden 800mhz olan ram takabiliyordum şimdi 1066mhz ram takabiliyorum. yeni nesil işlemcileride aynı şekilde destekler.

evet donanım ama cidden sanal makinada denemdim onceki sayfalarda biri denemişti sanırsam emin olmakmakla beraber sanal makina da everst çalıstırımısn acpı kısmında marka gozukuyomu veya bios kısmı senin bisosunmu bi bak belkide sanal makine sanal biosta atıyo olabilir emin değilim ama..?

istanbul82 sanal makina ve anamakinadaki everestten çektiğim görüntüleri yolluyorum.Baktığım kadarıyla sanal makina kendi içinde bir sanal bios oluşturuyor sanal makinanın sanal biosuna müdahale etme şansımız varmı? Yani sanal bios modlana bilirmi.Yardımların için şimdiden teşekkürler.

Sanal makinadan görüntü

56418198.jpg

Ana makinadan görüntü

95820883.jpg

evet donanım ama cidden sanal makinada denemdim onceki sayfalarda biri denemişti sanırsam emin olmakmakla beraber sanal makina da everst çalıstırımısn acpı kısmında marka gozukuyomu veya bios kısmı senin bisosunmu bi bak belkide sanal makine sanal biosta atıyo olabilir emin değilim ama..?

Arkadaşın verdiği resme baktığımda kullandığı sürümün bayağı eski olduğunu gördüm, everest v5.02.1750 Finalde bile o aradığınız veriler gözükmüyormuş, ACPIde RSDT: Root System Description Table bu kısım altındaki aradığınız verileri görebilmeniz için: bu sürümün kullanılması gerekiyormuş EVEREST Ultimate Edition v5.02.1834 yada bir önceki sürümü v5.02.1829

bir de bu şekilde deneyin bakalım..

arkadaslar benım toshiba a100-599 notebookum var . bir türlü bios mode yapamadım.hatta my digilife sıtesınden bı arkasta yardım aldım bana bana bir dosya yolladı ama beceremedım . yardım edebılırmısnız.. bıos mode yapana 1 aylık rapidshare premıum sıfresı vermeyı dusunuyorum. önerilerinizi beklıyorum

Please register to see this content.

bu bana gönderdıklerı dosya ..

Edited by bensuslu11

arkadaslar benım toshiba a100-599 notebookum var . bir türlü bios mode yapamadım.hatta my digilife sıtesınden bı arkasta yardım aldım bana bana bir dosya yolladı ama beceremedım . yardım edebılırmısnız.. bıos mode yapana 1 aylık rapidshare premıum sıfresı vermeyı dusunuyorum. önerilerinizi beklıyorum

bu bana gönderdıklerı dosya ..

modlu biosun bu zaten buunun içindeki exe li dosyayı çalıştırıp yapıcan.....WinPhlash çalıştırcan mofied klosorundeki biosu yazdırcan..

Edited by istanbul82

windows 7 yi yaklaşık iki haftadır modlu olarak full kullanıyordum şimdi gittim mal gibi asusun kendi sitesinden bir üst versiyonu flahsladım windows tekrar gün saymaya başladı tekrar modlu yapmak sorun değilde asıl anlamaya çalıştığım konu son 29 gün uyarısından sonra full yaptığım halde şimdi son 16. gün uyarısı nasıl veriyor ?

Arkadaslar Gigabyte, GA-G31MX-S2 anakart var

anasitesinden bios indirdm ama awardmodtoolda hata veriyor.

sanırım eski gibi sürücüler.2008 de cıkmıs oda beta versiyon.

En azından anlayan bi arkadasım acıklama yaparsa ona göre bırakcam bu modlamaya calısmayo :download1: ...)garanti olması cazip yapıuor ama ne yapalım)

evet aynen oyele tahminim tuttu my cell belki bi ayarı vardır sanal makinede gerçek biosu gormesi için o kısmını bende bilmiyorum.. yada win7 i ayrı partitiona kur daha fazla haz alırsın bence sanaldan kullanmaktan!!
İlgin için öncelikle teşekür ederim.Win7 için ayrı bir pariton ayırdım zaten yanlız anamakinaya kurmadan test için birazda alışmak için sanala kurdum.Sonuçta anamakinaya zaten kuracam.

Birde bu konuyla alakası yok ama C paritonda XP yüklü D paritona Win 7 yükleyeceğim.Bunlardan XP'nin varsayılan olarak açılmasını istiyorum bunun için boot ayarını nasıl yapabilirim.Birde daha önce bazı arkadaşların başına gelmişti sistemde iki işletim sistemi yüklüyken boot dosyalarının olduğu bölümde format atmamız gerektiğinde diğer sistemin boot dosyalarını sildiği için diğer paritondaki sistem açılmıyordu ben bu boot dosyaların yedeğini alıp yeniden yüklersen eskisi gibi aynı ayarlarda kullanabilirmiyim yada nasıl yapmalıyım.

Arkadaşın verdiği resme baktığımda kullandığı sürümün bayağı eski olduğunu gördüm, everest v5.02.1750 Finalde bile o aradığınız veriler gözükmüyormuş, ACPIde RSDT: Root System Description Table bu kısım altındaki aradığınız verileri görebilmeniz için: bu sürümün kullanılması gerekiyormuş EVEREST Ultimate Edition v5.02.1834 yada bir önceki sürümü v5.02.1829

bir de bu şekilde deneyin bakalım..

Arkadaş senin için son sürümü indirdim ve aşağıda ekran görüntülerini veriyorum değişen birşey yok.Yani sanal makinada sanal bios var.

Anamakina

47323277.jpg

Sanal makina

44025285.jpg

I need SLIC 2.1 bios modded for Windows 7 please!!

-Manufacturer: ASUS Notebook

-Notebook Model: X58LE

-Bios version: 202

-Bios type: AMI

-Bios Dl Link:

Benim için laptopumu Windows 7 ultimate için modlayacak yok mu arkadaşlar ben bir türlü yapamadım.

I need SLIC 2.1 bios modded for Windows 7 please!!

-Manufacturer: ASUS Notebook

-Notebook Model: X58LE

-Bios version: 202

-Bios type: AMI

-Bios Dl Link:

Benim için laptopumu Windows 7 ultimate için modlayacak yok mu arkadaşlar ben bir türlü yapamadım.

merhaba ben bios dosyasını dell ile modladım,

geriye sertfika ve key yüklemek kalıyor... (istanbul82'nin ilk sayfada yazdıklarına bakıp yapabilirsin )

ya da mephistooo2'nun otomatik sertifika ve key programını kullan

DELL_Sertifika_Key.exe

(sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır)

Edited by eksilen