Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

eksilen kardesim bana da yardımcı olabilirmisin...yukarı yazmıstım ama

Gigabyte

GA-G31MX-S2

award

bios sürümüne bak beta da var olurmu

yapamadım ben.

iftardan sonra bakarım geri anca

March 5th 2008 tarihli bios dosyasını kullanıp yine dell ile modladım

G31MXS2_SLIC.F5A

Please register to see this content.

umarım işine yarar...

sen işlemi yapmadan önce şu an kullandığın bios'un bir yedeğini al her ihtimale karşı...

ben modlarken AwardTool hata vermedi ama yine de yakın bir zaman önce kendi laptop'umun biosunu göçerten biri olarak dikkatli olmanızı tavsiye ederim...

Edited by eksilen

@eksilen kardeşim cok sagol.

o tarihdeki bios hangisi :D ...19/12/2008 de ki beta yı kullandın galiba...beta olması sorun olmaz degilmi

winflash ile yaptım ama senin verdigin güncellemedi.

mydigitallife tan aldıgımla oldu.beta sürümünü kullanmıstı bi farkı olur mu ? :)

Edited by sehzade92

eksilen kardesım benım notebook umu modlayabılırmısn

toshiba A100-599

bios phoneix

buda bios link

dosta deniycen phonixlaeri dosta yapıyolar genelde pflahsla komutları filanda vardı phonix kısmını iyi oku ami ve awarda gore zor + burda phonix modlayacak bilgide arkakadaş yok...boşu boşuna isteme :D zaten modlusu var.. modified klorundeki modlu biosun onu yazdırcan..

Edited by istanbul82

Windows 7 32 bit lisans anahtarı 64 bit sistemedede çalışırmı bu gün modladığım biosuma 64 bit sistem yüklü başlıktaki keyi girdim kabul etti ve etkinleşti bu konuda bilgisi olanların yorumunu bekliyorum.

Edited by özo

Winflash Bios Update Tool Included - I strongly recommend to Flash Bios in DOS using PHLASH16 located in CRISDISK FOLDER and bootable USB Flash Drive - Rename ZR1_3508_SLIC_slic.wph to BIOS.wph and at command prompt, type: phlash16 bios.wph /x /s /c /mode=3 /pn

zaten oranın piirinin lafıı I strongly recommend to Flash Bios in DOS using

Busykid508

burdakilerini kendine uyarlıyacan dostum...

Edited by istanbul82

Windows 7 32 bit lisans anahtarı 64 bit sistemedede çalışırmı bu gün modladığım biosuma 64 bit sistem yüklü başlıktaki keyi girdim kabul etti ve etkinleşti bu konuda bilgisi olanların yorumunu bekliyorum.

32 64 bit ayırımı yapılmışmı hiç konuda nerden üretiyosunuz 32 bit key olduğunu ilginç valla ??

Modlu bios dell olarak modlanmış, orijinal anakart ASUS.

Şimdi ben modlu biosu windows üzerinde (xp) Asus Update ile flashlamayı düşünüyorum,

Bios dell olarak modlandığı için ASUS Update programının bu modlanmış biosu tanımama gibi bir durum olabilir mi? bunu öğrenmek istiyorum..

Bir de AFUDOS floppy yada usb değil de, CD'den çalışıyor mu?

Şimdi ben modlu biosu windows üzerinde (xp) Asus Update ile flashlamayı düşünüyorum,

Bios dell olarak modlandığı için ASUS Update programının bu modlanmış biosu tanımama gibi bir durum olabilir mi? bunu öğrenmek istiyorum..

asus laptopsa afudosa gerek yok biosun içine gir advenced kımnda filan bios easy flash utility aracı var basit çok......

Edited by istanbul82

winflash update yaptım oldu bios güncellendi...

Ama yine winflash tan bios özelliklerine bakayım dedim winflash su hatayu verdi.

"OnBoard BİOS Not Award BİOS"

sorun yok modlandıda ama neden bu yazı cıkıyor.Aydınlatırsanız sevinirim :D

teşekkürler...

asus laptopsa afudosa gerek yok biosun içine gir advenced kımnda filan bios easy flash utility aracı var basit çok......

Yok hocam toplama, belki bunda da vardır diye baktım şimdi, yokmuş.

Bilgisi olan arkadaşlar buyrun..

winflash update yaptım oldu bios güncellendi...

Ama yine winflash tan bios özelliklerine bakayım dedim winflash su hatayu verdi.

"OnBoard BİOS Not Award BİOS"

sorun yok modlandıda ama neden bu yazı cıkıyor.Aydınlatırsanız sevinirim :)

teşekkürler...

dell e modlandığı için dell tipi biosa donuşuyo winflash da yanılıyo çalışmıyo ne yazzkı bundan sonraki update işlemleri dos üzerinden yapılcakk değiştirmek istrseniz slic dumpla slici kontrol edin......

Yok hocam toplama, belki bunda da vardır diye baktım şimdi, yokmuş.

Hocam bilginiz varsa şunları cevaplar mısınız? Sorular havada kalmasın..

Anakart ASUS, modlu bios DELL olarak modlanmış,

Bios dell olarak modlandığı için ASUS Update programının bu modlanmış biosu tanımaması gibi bir durum söz konusu olabilir mi??

Bir de AFUDOS, floppy yada usb değil de, CD'den çalışıyor mu??

Arkadaşlar 2 gündür windows 7 nin açılışta hoşgeldiniz ekranında kalıp açılmaması ile uğraşıyorum. Aynı sorunu yaşayan varmı?????????

2 gün önce retail 7600 tr yi kurdum aslında ilk başta herşey normal ama bütün programları yükledikten sonra windows 7 hoşgeldiniz ekranında donuyor yada hoşgeldiniz ekranı 2 dakika bekliyor ve kapkara bir ekran bekle saatlerce. herşeyi denedim kurduğum programlarda zararsız bildik programlar. Ama ne oluyorsa windows update güncelleme yükledikten sonra oluyor. Özellikle office 2003 güncelleştirmelerini yükledikten sonra makina bu hale geliyor. Az evvel sıfırdan kurdum windows 7 yi, yine herşeyi kurdum, bu kez geri yükleme noktaları oluşturdum. en son makina yine zorla açıldı. office 2003 ün windows update güncellemelerini geri aldım sildim. şimdilik normal ama yinede bir yavaşlık var makinada. Benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar varmı? varsa sorunu nasıl düzelttiler? acaba bilgisayarın bu hale gelmesine sebep olan şey benim tahmin ettiğim windows updatemi sizcede????

tek birşey sormak isterim.benim anakartım msi 975x platinum powerup ms-7246 phoenix-award bios .sorumda şu illaki dell veya hp ilemi yapılması gerekiyor? AWARD slic mod 1.8'de manufacturar'da,slic file ve slp de msi seçenekleri var bunları seçerekte yapılabiliyormu?

Edited by WARDOG

dell e modlandığı için dell tipi biosa donuşuyo winflash da yanılıyo çalışmıyo ne yazzkı bundan sonraki update işlemleri dos üzerinden yapılcakk değiştirmek istrseniz slic dumpla slici kontrol edin......

umarım zamanla bu dos un,slicdump ın anlasılır şekilde resimli yada video lu anlatımlarını yaparsınız :) inanın cok faydası olur

merhaba arkadaşlar valla bugünlerde kafam pek bişey almaz oldu nedendir bilemem.yoksa kendim yapardim..

Sizlerden ricam benim anakartın biosunu modlamaniz.

ben size modelini ve bios türünü vereyim.

Gigabyte 945p-s3

biosda bu

http://www.gigabyte.com.tr/download/mb/bios/19022/[/CODE]

umarım zamanla bu dos un,slicdump ın anlasılır şekilde resimli yada video lu anlatımlarını yaparsınız :) inanın cok faydası olur

anlatılcak bişeyi yokki slic dump kısmı yeşilse stastus okeyse ve üç = işaret yeşilse herşey okey ortaokul ing olanın bile rahatlıkla anlayacığı türden!!

Winflash Bios Update Tool Included - I strongly recommend to Flash Bios in DOS using PHLASH16 located in CRISDISK FOLDER and bootable USB Flash Drive - Rename ZR1_3508_SLIC_slic.wph to BIOS.wph and at command prompt, type: phlash16 bios.wph /x /s /c /mode=3 /pn

zaten oranın piirinin lafıı I strongly recommend to Flash Bios in DOS using

Busykid508

burdakilerini kendine uyarlıyacan dostum...

PHONEİX BIOS UPDATE SORUNSUZ

dostum ben hallettım ama farklı bır yontemle

once sitesıne uye olup burdan modelıne uygun bıos mode ısteyeceksın sana bios rom files dosyası gönderecekler.eger kendı bıos update programı hata verdıyse asagıdakı dosyayı ındırın.

bu dosyadakı phoneix icin winplash dosyası var. bunda hata vermedı. ama toshıbanın sıtesınden ındırdıgım bıos update dosyası hep hata verıyodu. phoneix bios mode sorunsuz oluyor bununla. sorun yasayan arkadaslar bunu kullansın.biosu modladıktan dosyanın ıcındekı ıkıncı dosyada manual crack secıp key ve sertıfıka yukleyınce sorunsuz cracklendı. saygılar..

Edited by bensuslu11

(ami) msi anakartı olan arkadaşlar windows üzerinden flashlamak için hangi aracı kullandılar acaba , kafama takılan bir konu var benim modlanmış dosyalarımın uzantısı 160 dosyası rom veya bin olarak göremiyorum bir an önce modlama işlemini yapmak istiyorum ama modlanmış dosyalarım ve ben birbirimize bakıp duruyoruz

merhaba arkadaşlar valla bugünlerde kafam pek bişey almaz oldu nedendir bilemem.yoksa kendim yapardim..

Sizlerden ricam benim anakartın biosunu modlamaniz.

ben size modelini ve bios türünü vereyim.

Gigabyte 945p-s3

biosda bu

http://www.gigabyte.com.tr/download/mb/bios/19022/[/CODE]

[CODE]http://rapidshare.com/files/276658743/motherboard_bios_ga-945p-s3_fff_beta.rar[/CODE]

HP ile modladım.

sonunda w7 yinin msdn orjinalini indirdim ve vmwarede Bios modunu yaparak bir guzel aktifleştirdim. Anahtarı yuklerken girdim sadece hp sertifikasını yuklemem yeterli oldu.

wmvaremodac.jpg

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=107071[/CODE]

VMware için güzel bir çözüm olmuş sanal makinede işlemleri gerçekleştirdiğin için yaptığın işlemleri adım adım resimli olarak anlatabilirmisin rica etsem senden sanal pc olduğu için resimli anlatım daha iyi olur