Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

yok dostum delete hp ilede çalışmadı.belki msi bordlar böyle bişey kabul etmiyor olabilir.emeğin ve sabrın için teşekkür ederim.gene aklına gelen bişey olursa msj atarsan sevinirim.teşekkürler.

konun başında morningin fotosu var modlama basit program patchleme gibi bişey teknik isa çıkıyo yaparken ssv3 yada 0+2 seçip dene kendinde yapabilirisin...linki var..kendinizde modlayabilirisniz kısmını iyi oku..yada ordan elle yapılması için rica et..

Edited by istanbul82

Please register to see this content.

enson verisyon dell m09

Teşekkür ederim.Bundan öncekinide dell ile modlamıştın. İnşallah bunda bi sorun çıkmaz.çıkarsa yine başını ağrıtacağım kusura bakma artık :whistle:

Edited by Shox

İyi geceler arkadaşım şu soruna bir bakar mısın acaba=>

Ben o ilk sayfada verdiğin siteden modlanmış bios istedim sağolsun yaptılar. Sonra upgrade-flash dedikleri işlemi yapacaktım ama çok karışık geldi birde sonunda biosun göçmesi olunca emin olmadan başlamadım. İngilizce uzun bir makale var (

) ordakileri yapayım dedim aynısı olmasada benzer şeyleri uyguladım. Üretici firmadan gerekli dosyayı indirdim. Sanırım 3 şekilde yapabiliyormuşuz; açılışta biostan, windows içinde programla yada komut satırı ile. Komut satırı ile yapamadım kullandığınız dosya 32 bit diye uyarı verdi. Bende boot edilmiş flash içine AMI den indirdiğim flash programını attım içinde çalıştırdım. Resimdeki gibi bir program çıktı yedeğini aldım. Sonra diğer siteden aldığım modlu rom dosyasını seçip flasha bastım ama böyle bir uyarı verdi. Bir zahmet sorunu açıklayabilir misin? Yada yanlış yapıyorsam doğrusu ne olmalı?

6049Ekran_Alintisi.PNG

senin biosun ami bios.msi biosunda girdiğinde biryerde boot sector protection diye bir kısım var onu disable yapman lazım.

2v99h76.jpg

Full Screen logo Display ve onun altındakiler var.Acaba modlamaya karşı önlem almış olabilirler mi.

Edited by ComRad3

İyi geceler arkadaşım şu soruna bir bakar mısın acaba=>

Ben o ilk sayfada verdiğin siteden modlanmış bios istedim sağolsun yaptılar. Sonra upgrade-flash dedikleri işlemi yapacaktım ama çok karışık geldi birde sonunda biosun göçmesi olunca emin olmadan başlamadım. İngilizce uzun bir makale var (

) ordakileri yapayım dedim aynısı olmasada benzer şeyleri uyguladım. Üretici firmadan gerekli dosyayı indirdim. Sanırım 3 şekilde yapabiliyormuşuz; açılışta biostan, windows içinde programla yada komut satırı ile. Komut satırı ile yapamadım kullandığınız dosya 32 bit diye uyarı verdi. Bende boot edilmiş flash içine AMI den indirdiğim flash programını attım içinde çalıştırdım. Resimdeki gibi bir program çıktı yedeğini aldım. Sonra diğer siteden aldığım modlu rom dosyasını seçip flasha bastım ama böyle bir uyarı verdi. Bir zahmet sorunu açıklayabilir misin? Yada yanlış yapıyorsam doğrusu ne olmalı?

6049Ekran_Alintisi.PNG

Açılıştada yapmayı denedim fakat çoğu sitede yazılı olan otomatik başlama diye bir durum yok. alt-f2 tuşuda ctrl-windows tuşlarıda işlemiyor amiflashı başlatmak için. yapıp flash diski seçiyorum sonra afudos u açıyorum ama ordaki komutlardan hangisini yapacağımı tam çıkaramadım. /HOLE: - Update specific ROM Hole according to given name. |

| NewRomHole1.BIN /HOLE:RomH1

en mantıklısı bu geldiği için denedim ama olmadı. Lütfen yardım...

Bios ekranında update filan olsa yapıcam fakat bedeki bios aşırı sade çok basit seçenekler var başkada yok.

Açılıştada yapmayı denedim fakat çoğu sitede yazılı olan otomatik başlama diye bir durum yok. alt-f2 tuşuda ctrl-windows tuşlarıda işlemiyor amiflashı başlatmak için. yapıp flash diski seçiyorum sonra afudos u açıyorum ama ordaki komutlardan hangisini yapacağımı tam çıkaramadım. /HOLE: - Update specific ROM Hole according to given name. |

| NewRomHole1.BIN /HOLE:RomH1

en mantıklısı bu geldiği için denedim ama olmadı. Lütfen yardım...

Bios ekranında update filan olsa yapıcam fakat bedeki bios aşırı sade çok basit seçenekler var başkada yok.

arkdaşım marka nedir yaptığın board veya laptop nedir...

Packard Bell easynote mt85

-Motherboard Manufacturer and Model : Packard Bell H15HV

-Bios Revision : PBH15HV0.P03

-Bios Type : AMI

-Bios SLIC : 2.1

-Bios Link :

Şöyle bir makale buldum içindekileri yaptım ama bunda bios komple değişmiyor sanırım o yüzden doğru yaptığımdan emin olamıyorum =>>

Packard Bell easynote mt85

-Motherboard Manufacturer and Model : Packard Bell H15HV

-Bios Revision : PBH15HV0.P03

-Bios Type : AMI

-Bios SLIC : 2.1

-Bios Link :

Şöyle bir makale buldum içindekileri yaptım ama bunda bios komple değişmiyor sanırım o yüzden doğru yaptığımdan emin olamıyorum =>>

msi exe dosyası + orj bios dosyan modlu değilki içindeki rom açılmadan modlanamazki açamadım çıkartamadım bile zaten o dediğin konunu tarihi eser mydiliteyi incele belki bulursun..

Merhaba Arkadaşlar,

Anakartımın Modlu Bios unu bulup Asus Update ile update ettim sorun çıkmadı (Anakart markanıza göre üreticinin windows ortamında sunduğu BIOS Update programlarını kullnabilirsiniz)

daha sonra "7loader by Orbit30 + Hazar v1.5 R2" ile SLIC 2.1 in Bios seceneği ile modlu bios' uma göre üretici markasını seçtim, (bu Crack SLIC_Dump & Loader sistemlerini destekliyor)

Windows 7 suan lisanslı.

"SLIC_Dump_ToolKit_V2.0" ile kontrol ettim Bios Modlanmış ve Lisans Sorunsuz Gözüküyor,

İleri düzey bilgi sahibi olmayan arkadaşlar bu yöntemi öneriyorum.

Sürçü Lisan ettiysem affededin elimden geldiğince yardımcı olmak istedim saygılar.

msi exe dosyası + orj bios dosyan modlu değilki içindeki rom açılmadan modlanamazki açamadım çıkartamadım bile zaten o dediğin konunu tarihi eser mydiliteyi incele belki bulursun..

Neyi çıkartmaya çalıştın anlamadım valla. Benim verdiğim linkte orjinal bios güncellemesi var packard bell'in. Belki fikir sahibi olmanda yardımcı olur diye onuda koymuştum. Modlama kısmını geçtim ben update etmek istiyorum. Ama ne dostan ne windowstan yapamadım. AMI nin bütün utility lerini yükledim her çeşidini denedim ama olmadı.

Eğer modlanmış ve şimdiki rom dosyalarını istiyorsan =>>

Neyi çıkartmaya çalıştın anlamadım valla. Benim verdiğim linkte orjinal bios güncellemesi var packard bell'in. Belki fikir sahibi olmanda yardımcı olur diye onuda koymuştum. Modlama kısmını geçtim ben update etmek istiyorum. Ama ne dostan ne windowstan yapamadım. AMI nin bütün utility lerini yükledim her çeşidini denedim ama olmadı.

Eğer modlanmış ve şimdiki rom dosyalarını istiyorsan =>>

dos altındakilerin boot usbl e dos 6.22 altında yapılcağını biliyosundur umarım...win üzerinden komut isteminden değil....packerdballın bios utility kısmından bak hangi bios araçları var bide...afudos la filan..afuwini de dene bi..windowstan

Edited by istanbul82

Packard bellin utilitiy araçları yok ekstradan indirip denedim ama işe yaramadı.

Belki yanlış yapıyorumdur afuwin ile mesela nasıl yapmam gerek? AFUWINx64 AMIBOOT bundan sonra hangi komutu yazmam gerek? gerçi hepsini teker teker denedim bütün hepsinde can not load file gibi bir utarı verdi.

bu siteden AMIBIOS Flash Utility'yi yükledim hangilerini kullanayım?

Edited by sittingbull267

Benim Bilgilerim Böyle ama nasıl modlayacağımı bilmiyorum. Birisi Resimli Anlatabilir mi Lütfen Yardım Edin.Ya da Hangi Programları Kulancağımın Bir Listesini Yapabilirseniz Çok Sevinirim.

5758Ekran_Alintisi.JPG

aşağıdaki adrese gir ve resimde gördüğün bölümden anakartın modelini bularak bios dosyanı bilgisayarına indiriyorsun sonra buraya indirdiğin dosyayı upload edersen sana yardımcı olacak arkadaşlar olabilir

image-A6ED_4AAFC689.jpg

2v99h76.jpg

Full Screen logo Display ve onun altındakiler var.Acaba modlamaya karşı önlem almış olabilirler mi.

yok dostum diğerleri bişe yapmaz sadece boot sector protection var o işi engelleyen.seninkinde başka bölümler altında başka bir şekilde yazılmış olabilir anakartın kitapçığına bir göz at istersen.msi boardların çoğunda bu seçeneği görmüştüm ben.

Edited by WARDOG

konun başında morningin fotosu var modlama basit program patchleme gibi bişey teknik isa çıkıyo yaparken ssv3 yada 0+2 seçip dene kendinde yapabilirisin...linki var..kendinizde modlayabilirisniz kısmını iyi oku..yada ordan elle yapılması için rica et..

arkadaşlar benim biosa delete tuşu ile erişememe problemim 0+2 seçeneğini seçtikten sonra düzelmiştir.başını sıkça derecede ağrıttığım istanbul82 arkadaşıma emeğinden dolayı ve ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

arkadaşlar benim biosa delete tuşu ile erişememe problemim 0+2 seçeneğini seçtikten sonra düzelmiştir.başını sıkça derecede ağrıttığım istanbul82 arkadaşıma emeğinden dolayı ve ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

b.değil sevindim gorulduğu üzere proyla modlama basit morningin resmini takib edin sadece orta düzeyler kolaylıkla yapabilir program patchlemek gibi msi leri 0+2 le modlarız bundan sonra ozaman....

b.değil sevindim gorulduğu üzere proyla modlama basit morningin resmini takib edin sadece orta düzeyler kolaylıkla yapabilir program patchlemek gibi msi leri 0+2 le modlarız bundan sonra ozaman....

msi boardlara ve birkaç board da özel mydigitallife sitesinde uzunca açıklamada ami ve award bioslar için sorunla karşılaşıldığında hangi seçenekler seçilmesi gerektiği verilmiş.daha önce gözden kaçırmışım o kısmı.

"0+2" den kastettiğiiz nedir acaba.ben de msi den modlama sorunu yaşıyorum

arkadaşım sen ami tool'u çalıştırıyosun bu yüzden sende 0+2 seçeneği görünmüyor.sadece ssv,ssv2,ssv3 seçenekleri var.yazıya göre mydigitallife da ssv3 seçeneğini seçmen gerekiyor.

arkadaşım sen ami tool'u çalıştırıyosun bu yüzden sende 0+2 seçeneği görünmüyor.sadece ssv,ssv2,ssv3 seçenekleri var.yazıya göre mydigitallife da ssv3 seçeneğini seçmen gerekiyor.

ami toll programında ssv, ssv2, ssv3 ve dynamic olmak üzere 4 seçenek var.ama 0+2 yok.sen farklı bir program mı kullandın.