Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Arkadaşım yaptıklarımda bir sorun yok niye yazdığım şeyleri sorguluyorsun anlayamadım. Bende zaten flashtan boot ediyorum. Modlu rom dosyasını aldıktan sonra yaptığım herşey doğru. Neredeyse 100 kadar internet sitesinden takip ettim. Benim adımlarımda sorun yok. Ama benden önce ki adımları bilemem. Yanlış modlanmış olabilir, eğer yeni mod lazımsa da ben modlamayı beceremedim. Bu noktada önceki sayfalarda yaptığın gibi benimde biosumu modlayabilir misin? Yada bilen biri yardım etmek ister mi?

anladım dedğim gibi değin marka laptobu hiç modlamadım nasıl flahladığını anlatan bi döküman vardır mutlaka araştır..

istanbul82 arkadaşım anlatım için teşekkürler. Bende ep45-ds3l model gigabyte anakart var. Slic2.1 buldum dell ile modlanmış. Modlamayı da yaptım.

th_79708_slic_122_376lo.JPG

Şimdi ben xp vlk kullandığım için sertifika hatası vermesi sanırım normal. Vista ve 7 yüklemek istersem dell oem key girmem mi gerekiyor? Herhangi bir oem dvd ile kursam çalışırmı? Şmdiden teşekkürler.

Edited by serkan887

• Editor
istanbul82 arkadaşım anlatım için teşekkürler. Bende ep45-ds3l model gigabyte anakart var. Slic2.1 buldum dell ile modlanmış. Modlamayı da yaptım.

th_79708_slic_122_376lo.JPG

Şimdi ben xp vlk kullandığım için sertifika hatası vermesi sanırım normal. Vista ve 7 yüklemek istersem dell oem key girmem mi gerekiyor? Herhangi bir oem dvd ile kursam çalışırmı? Şmdiden teşekkürler.

evet OEM key girmeniz gerekmektedir... OEM Windows 7 kursanız bir işe yaramaz, çünkü OEM Windows 7'lerde de varsayıan ürün anahtarı aslında RETAIL ürün anahtarıdır.. ayrıca kullanacağınız ürün anahtarının illa DELL olmasına gerek yoktur, herhangi bir OEM key girebilirsiniz...

Edited by mephistooo2

vallahi cahilliğime verin ama bende dell 6400 notebook vardı bios modlamayı pek bilmesemde anlatımdan yola çıkarak başardım yapmayı ama tam anlamadım olayı birkaç sorum olacak bilen bi arkadaş tane tane cvp larsa bende ne yaptığımı tam anlarım galiba.

1. ilk olarak dell için olan modlu bios sürümünü alıp bios sürümü nü güncelledim. burası tamam biosu uygun hale getirdik. sonra ne yaptık anlamadım. key girme oalyı vardı slmgrçvbs falan filan.... hadi keyi de girdik sonra birde lisans çıktı. bu key girme ve lisans işini anlamadım açıklarsın ne yapıyoruz yaptıgımız işle neleri gerçekleştirdik.

2. key i bios a mı yazıyoruz ???

3.sertifika da nesi???

4. en son olarak bu durumda ben win 7 yi formatladığımda ve tekrar kurduğumda yine crack mi kullanacağım yada ne yapmam gerekiyor bu işlemleri takrar mı yapıcam...

evet OEM key girmeniz gerekmektedir... OEM Windows 7 kursanız bir işe yaramaz, çünkü OEM Windows 7'lerde de varsayıan ürün anahtarı aslında RETAIL ürün anahtarıdır.. ayrıca kullanacağınız ürün anahtarının illa DELL olmasına gerek yoktur, herhangi bir OEM key girebilirsiniz...

Cevap için teşekkürler. bende "tr_windows_7_ultimate_x86_dvd_x15-65965.iso" diye bir iso var. Onu yazdırdım ve kurdum.

"KEY KISMI

YENİ OEM DELL KEY..

slmgr -ipk 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27

yada eski lenovo key..

slmgr.vbs -ipk 22TKD-F8XX6-YG69F-9M66D-PMJBM

ACER windows 7 pro verisyon key

slmgr -ipk YKHFT-KW986-FDWYH-GK4PY-7TP9F

"

da yazdığı gibi slmgr -ipk 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27 yatığımda bir klasör açılıyor. ne yapmam gerektiğini tam anlayamadım. ikinci bir soru ise 40 cert diye bir zip indirdim. içinde hem dell hemde gigabyte xrm-ms dosyaları var. Anakart gigabayte ama mod dell. Acaba hangisini kullanmalıyım? Teşerkkürler.

SLIC 2.1 Vista'da da işe yarıyor.

Vista kullanacak arkadaşlar slic 2.1 ile kullanabilirler.

HP Slic 2.1 sisteme Vista kurdum.

HP sertifikası + HP Ultimate OEM key girince sorunsuz aktif oldu.Tüm güncellemeler iniyor.

Sistem oldukça hızlı.

mk80sz.jpg

win 7 için kullandığımız sertifika ve key i mi girdin yoksa vista için olan sertifika ve key i mi girdin.

• Editor
Cevap için teşekkürler. bende "tr_windows_7_ultimate_x86_dvd_x15-65965.iso" diye bir iso var. Onu yazdırdım ve kurdum.

"KEY KISMI

YENİ OEM DELL KEY..

slmgr -ipk 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27

yada eski lenovo key..

slmgr.vbs -ipk 22TKD-F8XX6-YG69F-9M66D-PMJBM

ACER windows 7 pro verisyon key

slmgr -ipk YKHFT-KW986-FDWYH-GK4PY-7TP9F

"

da yazdığı gibi slmgr -ipk 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27 yatığımda bir klasör açılıyor. ne yapmam gerektiğini tam anlayamadım. ikinci bir soru ise 40 cert diye bir zip indirdim. içinde hem dell hemde gigabyte xrm-ms dosyaları var. Anakart gigabayte ama mod dell. Acaba hangisini kullanmalıyım? Teşerkkürler.

bir klasör açılıyor derken ne demek istediniz, hangi klasör açılıyor, klasörün içinde neler var... galiba komut satırından key yükleme işini yanlış yapıyorsunuz..

başlat>çalıştır>cmd>slmgr.vbs -ipk 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27 yazın ve enter'a tıklayın...

ikinci sorunuzun cevabı ise; DELL sertifikasını kullanacaksınız..

vallahi cahilliğime verin ama bende dell 6400 notebook vardı bios modlamayı pek bilmesemde anlatımdan yola çıkarak başardım yapmayı ama tam anlamadım olayı birkaç sorum olacak bilen bi arkadaş tane tane cvp larsa bende ne yaptığımı tam anlarım galiba.

1. ilk olarak dell için olan modlu bios sürümünü alıp bios sürümü nü güncelledim. burası tamam biosu uygun hale getirdik. sonra ne yaptık anlamadım. key girme oalyı vardı slmgrçvbs falan filan.... hadi keyi de girdik sonra birde lisans çıktı. bu key girme ve lisans işini anlamadım açıklarsın ne yapıyoruz yaptıgımız işle neleri gerçekleştirdik.

2. key i bios a mı yazıyoruz ???

3.sertifika da nesi???

4. en son olarak bu durumda ben win 7 yi formatladığımda ve tekrar kurduğumda yine crack mi kullanacağım yada ne yapmam gerekiyor bu işlemleri takrar mı yapıcam...

biosu donanım olarak düşünün yazılım değil(hardiskle alakası yok) bundan sonraki formatlarda sadece adım 2 yi tekrarlıyacaksınız biosla işiniz yok sadece key ve sertifika (lisans ) girimi...

Edited by istanbul82

istanbul sence ms bu modlu bioslar için bi deaktif yaması v.s yapabilirmi?

yapması için binlerce orjinal oemlenmiş win7 pc yi geri çekmesi lazım buda imakansız loaderlar için bir boot dedektör güncelmesi geliyo diye okudum gdrl bootan düşürüp korsana çıkarcak...

Edited by istanbul82

Mrb arkadaşlar önceliklebu konuda emeği geçen herkese teşekkürler. Biosu iki defa flash ettim ama ikisindede olmadı ilk yaptığım slic li bios dosyasını netten indirmiştim onunla biosu flas ettim key ve sertifikayı girdim ama olmadı. Daha sonra bios dosyasına kendim slic ekledim ve onunla tekrar biosu flash ettim key ve sertifikayı girdim ama aynı şekilde gene olmadı bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim sorunun nerden kaynaklandığını çözemedim.

g3s226ph1t3iazv59ws8.png

zz87spik5skv558lagc.png

Mrb arkadaşlar önceliklebu konuda emeği geçen herkese teşekkürler. Biosu iki defa flash ettim ama ikisindede olmadı ilk yaptığım slic li bios dosyasını netten indirmiştim onunla biosu flas ettim key ve sertifikayı girdim ama olmadı. Daha sonra bios dosyasına kendim slic ekledim ve onunla tekrar biosu flash ettim key ve sertifikayı girdim ama aynı şekilde gene olmadı bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim sorunun nerden kaynaklandığını çözemedim.

g3s226ph1t3iazv59ws8.png

zz87spik5skv558lagc.png

ssv3 yada 0+2 metdunu seç dügün modlanmamış bios...bide konuda son versiyon vereceğim bios mod toolu kullan..

Sevgili istanbul seninde malumun windows üzeri bios update programları ile yapılan bios updateler sağlıklı değil ,disket meselesine gelince çoğu makinalarda disket sürücü yok hemde disketlere güvenilmiyor çarçabuk bozulabiliyorlar.

Şu cd veya usb bellek ile bios update meselesi için bir başlık açsak ne dersin?

Edited by baran37

Sevgili istanbul seninde malumun windows üzeri bios update programları ile yapılan bios updateler sağlıklı değil ,disket meselesine gelince çoğu makinalarda disket sürücü yok hemde disketlere güvenilmiyor çarçabuk bozulabiliyorlar.

açıkçası çok detaylı bi olay olduğu için fazla girmedim girisem bayaa uzun boot usb yapmak basit ama dos komutlarını anlatmak ve dos bios flah programlarının kodlarını anlatmak bayaa detaylı tr forumları için üst seviye istyen açsın yardımcı olurum elimden geldiğince..

Anakart: ASUS

Model: P4PE

Bios: Award

Bios :

MD5: DAFC934345CADAFA56F607D4159A2E7D

Anakart: ASUS

Model: P4PE-X

Bios: Award

Bios:

Please register to see this content.

MD5: 004C347CD330C6FB6120C332B207E741

İki adet Asus bios var bende modlu bios güncellemeye karar verdim yukardaki verdiğim bios dosyalarını rica etsem bana modlu bios haline getirebilirmisin şimdiden teşekkür ediyorum yardımcı olacak arkadaşlara

windows üzerinden yapılan bios güncellemelerinin sağlıklı olmadığını nereden çıkardınız şimdi. eğer windows üzerinden bios güncellemesi yapabiliyorsanız dos ortamından yapmanıza gerek kalmaz. ama mesela benim laptop aynı veya eski sürüm bios u windows üzerinden güncelleme yapmıyor. dos ortamında bios sürümünün önemi olmadan güncelleme yapılabiliyor. ama sağlıklı değil derseniz olmaz. yapabiliyorsanız sorun olmaz...