Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Asus N10JC netbookumun bios linkini alta ekliyorum

(asus 2.1 slic ile biosu modlarsanız çok müteşekkir olurum)

kendim modladım bende de asus lap var biosun içine advence kımında fila flash utiliyli bi kısım ıkması lazım ordan flashla biosu basit..

Please register to see this content.

ardından adım 2 otom. yap..

Edited by istanbul82

slic dumpla kontrol et + düzün flashladığından eminmisin biosu boarda

winflash ile güncelledim sorunsuz birşekilde tüm aşamaları geçti reset atmamı söyledi attı ve yeniden açıldı kontrol ettiğimde modlanmamış oldugunu farkettim tekrar tekrar denedim sonuç aynı ya bu program bios u güncelleyemiyor yada ben hata yapıyorum? winflash harici bios güncelleyebilecegım başka bir yazılım var mı?

winflash ile güncelledim sorunsuz birşekilde tüm aşamaları geçti reset atmamı söyledi attı ve yeniden açıldı kontrol ettiğimde modlanmamış oldugunu farkettim tekrar tekrar denedim sonuç aynı ya bu program bios u güncelleyemiyor yada ben hata yapıyorum? winflash harici bios güncelleyebilecegım başka bir yazılım var mı?

modlanmış imajı kurudğundan eminmisin + yada anakartınınnın sitesinde onerilem bios flahlayacıyı kullan...

farklı bir sertifika ile deneyebilirsin. Flash lama işlemine başlamadan önce winflash mesaj bölümünden kontrol edebilirsin bios dosyasını.

2hwei47.jpg

os have been corrected and here is the one that will work

-Manufacturer: Samsung

-Motherboard Model: R560

-Bios revision: 09LA.7027.20081209.JJC

-Bios Type: Phoenix BIOS

-Primary Bios Download Link:

-Extracted Bios Dowenload Link:

-Winflash and PHLASH16 Bios Update Tool Included - If Possible, I strongly recommend you to use PHLASH16 located in CRISDIS FOLDER - Flash Bios in DOS using PHLASH16 and Bootable USB Flash Drive - Rename BIOS_SLIC.WPH to BIOS.WPH and At command prompt, type: phlash16 BIOS.WPH /x /s /c /mode=3

-SLIC: DELL_QA09.BIN 2.1

-SLP: DELL

-DELL Certificate Included

-TOOL: Phoenix Mod Tool v0.016

-Modifier: Busykid508

-Please provide feedback

CRISDISK Is Included for Bios Recovery

PHLASH16 DOS Bios Update Tool Included

Samsung_R560-Samsung-09LA.7027.20081209.JJC-DELL_SLIC21_DELL_SLP

yazım şeklini sen bulucan phonix bioslar genelde dosta yazılıyoo diye biliyorum.....

ama modlayan eleman sağlam...

incelersin..

zaten genel olarak dosta modlamak herzaman daha sağlıklı herzman soylerimmm....!!!

arkadaşlar ben burdaki dosyayı çektim.içinden bir sürü şey çıktı ben bios flashı nasıl yapcam?

farklı bir sertifika ile deneyebilirsin. Flash lama işlemine başlamadan önce winflash mesaj bölümünden kontrol edebilirsin bios dosyasını.

2hwei47.jpg

Acaba award bios da da resimli olarak gösterebilir misin ben hata yapıyorum sanırım winflash ile

Acaba award bios da da resimli olarak gösterebilir misin ben hata yapıyorum sanırım winflash ile

1. sayfadaki morning in hazırladığı resme iyi bak herşey açık.

ASUS win flah resimli anlatımı var bundada kendim hazırladım alıntı değildir.

http://rapidshare.com/files/300795696/WinFlashResimliAnlatim.pdf[/CODE]

1. sayfadaki morning in hazırladığı resme iyi bak herşey açık.

ASUS win flah resimli anlatımı var bundada kendim hazırladım alıntı değildir.

http://rapidshare.com/files/300795696/WinFlashResimliAnlatim.pdf[/CODE]

teşekkürler ama gigabyte benim anakart asus değil:(

İnterneti araştırdım didik didik ettim hiç biryerde resimli anlatım yok.Onuda geçtim nasıl yapılacagını söyleye bile yok.Tüm forumlarda copy/paste.gigabyte anakartı Winflash ile flashlayan biri bana izah edebilir mi?

Update New BIOS yazan yere tıklayıp modladığın bios dosyasını göstereceksin. Program yüklü biosun yedeğini alacak ve Do you want to Update BIOS? seçeneği gelecek yani biosu güncellemek istiyormusun diyor tamam seçeneği ile biosun yüklenmesini bekle dua et elektirik kesilmesin.

Resmi foruma yüklemeyi beceremedim linki :

Edited by özo

snap2d.th.png

Update New BIOS yazan yere tıklayıp modladığın bios dosyasını göstereceksin. Program yüklü biosun yedeğini alacak ve Do you want to Update BIOS? seçeneği gelecek yani biosu güncellemek istiyormusun diyor tamam seçeneği ile biosun yüklenmesini bekle dua et elektirik kesilmesin.

sağolasın bu dediğini tam 3 kez yaptım dün olmadı ne yazıkki bios güncelleniyor reset atıyor ama hala bios modlanmıyor istanbul82 arkadaşımın verdiği linkden yeniden indirip kurdum sonuç yok.neyse artık ne yapalım bakacaz başımızın çaresine :pardon:

kendim modladım bende de asus lap var biosun içine advence kımında fila flash utiliyli bi kısım ıkması lazım ordan flashla biosu basit..

ardından adım 2 otom. yap..

Asus 2.1 slicli oldu sanırım :yahoo:

birazdan biosu falshlarım :pardon:

sağolasın bu dediğini tam 3 kez yaptım dün olmadı ne yazıkki bios güncelleniyor reset atıyor ama hala bios modlanmıyor istanbul82 arkadaşımın verdiği linkden yeniden indirip kurdum sonuç yok.neyse artık ne yapalım bakacaz başımızın çaresine :D

sen hangi biosu modluyosun bi linki gondersene zaten imaj modlu olur flashlanan bios modlanıyo diye bişey yok yada orj biosunu tekrar gonder..

sorunum var biosum zaten son sürüm biostu

slic2.1 biosu yüklemeye çalıyorum asusun bios programı yüklemeyi kabul etmiyor

ya bundan sonra çıkacak ilk biosu slic 2.1 yapıp yüklemem gerek yada alternatif bios program lazım

bildiğiniz başka alternatif bios programı varmı acaba

sen hangi biosu modluyosun bi linki gondersene zaten imaj modlu olur flashlanan bios modlanıyo diye bişey yok yada orj biosunu tekrar gonder..

bu bana modlayıp gonderdiğin bios

Buda orjinal bios bu ilgilenirsen sevinirim kardeşim

slic dumpun advance bolumunu koyarmısn

slic dumpun advance bolumunu koyarmısn

Resmi foruma yüklemeyi beceremedim linki :

34dhnut.png

çok teşekkürler bu araç sayesinde sonunda modladım.artık benimde orjinal bir windows 7 var emeği gcen tüm arkadaşalrıma teşekkür ederim sağolun:)

Edited by kacaksevgilim

34dhnut.png

çok teşekkürler bu araç sayesinde sonunda modladım.artık benimde orjinal bir windows 7 var emeği gcen tüm arkadaşalrıma teşekkür ederim sağolun:)

ben seninkini delle modlamamıştım hp le değilki kendin modladıysan bilelmem sistemde loader olabilir sistem ayrıldı kısmına bak gdrl varmı yada bbotu fixle..

Edited by istanbul82

ben seninkini delle modlamamıştım hp le değilki kendin modladıysan bilelmem sistemde loader olabilir sistem ayrıldı kısmına bak gdrl varmı yada bbotu fixle..

Evet bliyorum kardeşim Sonradan bir arkadaş HP ile modlayıp paylaştı bende onunla denedim.Modlamaya gelince hata yapıyormusum onu çözdüm HP ile modlananı yaptım oldu çok teşekkür ederim kardeşim ilgin ve alakan sayesinde hallettim

Evet bliyorum kardeşim Sonradan bir arkadaş HP ile modlayıp paylaştı bende onunla denedim.Modlamaya gelince hata yapıyormusum onu çözdüm HP ile modlananı yaptım oldu çok teşekkür ederim kardeşim ilgin ve alakan sayesinde hallettim

okey ozaman güle güle kullan! ;)

sorunum var biosum zaten son sürüm biostu

slic2.1 biosu yüklemeye çalıyorum asusun bios programı yüklemeyi kabul etmiyor

ya bundan sonra çıkacak ilk biosu slic 2.1 yapıp yüklemem gerek yada alternatif bios program lazım

bildiğiniz başka alternatif bios programı varmı acaba

laptoplar biosun içinden yapıcak içine girin biosun advence bılumde flash utlityli bi kısım olucak ordan windowstan değil!!!! biosun içinden

Edited by istanbul82

• Cyph3r unpinned this topic