Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

aynı key i ben de kullanıyordum ( biosu dell için modladım ) karalisteye düşünce keyi değiştirdim, biosu acer'a modladım , şu an acer modlu ve acer key ile doğrulamadan geçebiliyorum. key değiştirmelisin ,çünkü o key karalistede :(

win 7 ultm. x64 kullanıyorum.

slm arkadaşlar kahretsinki bendede casper laptop war ve ıntel crestline ich8m pm965 anakart var ve phoenix C3D18 model bios var bunu bi türlü modlayamıom yapabilen arkadaş warsa bios bu yada yapabilen arkadaşlar anlatırsa diğer arkadaşlarada yardımcı olmuş olur...

Bunu bir dene istersen:

Please register to see this content.

Ben Bios'u Dos ortamında Asus Ez Flash2 ile update etmek istiyorum. Fakat Usb diskten değilde, bilgisayarın hdd'sinden yapacam. Modladığım bios dosyasını C dizinine atıp bu şekilde yapsam bir sorun oluşur mu acaba?

Edited by starwar

Ben Bios'u Dos ortamında Asus Ez Flash2 ile update etmek istiyorum. Fakat Usb diskten değilde, bilgisayarın hdd'sinden yapacam. Modladığım bios dosyasını C dizinine atıp bu şekilde yapsam bir sorun oluşur mu acaba?

hiren boot cd kullancen ntfs dektekli bi dos istemcisi n den çalıoştırcan aflshı hardiskten istiyosan..

hiren boot cd kullancen ntfs dektekli bi dos istemcisi n den çalıoştırcan aflshı hardiskten istiyosan..

Flash disk ayarladım. Normal bir şekilde flash diski biçimlendirdim. İçine slicli bios dosyasını attım. Biosdan ez flash'ı çalıştırıp yapacam değil mi?

İstanbul82,

Bİosu dos ortamında az önce güncelledim hdd'den. Slic dumpta bu resim çıktı.

Altta kırmızı olan kısım windows 7 yüklediğimde serfitika ve keyden snra yeşil mi olacak yoksa yanlış mı modladım:S

Teşekkürler. o zaman format atam win7 kuram. Oh be kurtuldum bu bios flashlama işinden :D valla tırsıyordum sonunda başardım. :):)

evet olmuş bundan sonarki ilemde mydilite konudaki activatoru kullancan sadece.2 basit tık..

Edited by istanbul82

Hocam şuanda sizin bilgisayarınız lisanslı gözükse de "Bildirim" modunda, bu "Bildirim" modundan kurtulmanın en kesin yolu formattır, ama formattan önce Windows 7 için RemoveWatermark adında bir dosya var, o program ile "Bildirim" uyarılarını kaldırın, program "Bildirim" uyarılarını kaldırdığı halde açılışta orjinal ürün almanızı söylüyorsa, o zaman benim tavsiyem temiz bir Windows 7 kurmanızdır...

bu arada loader'ı kaldırdığınızdan emin olmak için "Disk Yönetimin"den gizli 100 MB'lık kısma harf verin ve sürücüyü açın, "Gizli Dosya ve Klasörleri Göster"i devreye sokun ve "Korunan İşletim Sistemi Dosylarını Gizle"yi de devre dışı yapın... harf verdiğiniz gizli 100 MB'lık sürücüyü açın, içinde "grldr, win7ldr" türevi dosyalar varsa silin...

NOT : bilgisayarınızda gizli 100 MB'lık kısım olmayabilir, o zaman tüm sistem ve loader dosyaları sistem dizininde yani C:\ dizinindedir...

Evet dediğiniz gibi win7ldr dosyasını buldum ve sildim. Sonra resetledim sorun devam etti. Lakin bu ekranı aldım;

24qqtkp.jpg

Daha sonra Remove Watermark programı ile temizlik yaptım ama sadece masaüstü yazısı gitti, başlangıç devam ediyor. Yeni bir key ekledim ve sertifikayı yeniden yükledim "bana mısın?" demedi. Sanırım tek çare format kaldı. Elde bulunan keyi kullansam formatta daha sonradan sadece sertifikalamam yeterli olur değil mi?

• Editor
Evet dediğiniz gibi win7ldr dosyasını buldum ve sildim. Sonra resetledim sorun devam etti. Lakin bu ekranı aldım;

24qqtkp.jpg

Daha sonra Remove Watermark programı ile temizlik yaptım ama sadece masaüstü yazısı gitti, başlangıç devam ediyor. Yeni bir key ekledim ve sertifikayı yeniden yükledim "bana mısın?" demedi. Sanırım tek çare format kaldı. Elde bulunan keyi kullansam formatta daha sonradan sadece sertifikalamam yeterli olur değil mi?

hocam SLICToolKit'e görüntüye göre sizin bilgisayarınız % 100 sağlıklı bir şekilde modlanmış, geçmiş olsun... :)

ancak önceki mesajımda dediğim gibi şuan sizin bilgisayarınız "Bildirim" modunda, o modun uyarılarını kaldırmanın tek yolu şimdilik format (şimdilik dedim çünkü bununla alakalı bir çalışmam var, inşallah becerebilirim :) ama önce sistemimi korsana düşürmeliyim :D )...

bazı arkadaşlar yakalandıktan sonra bin türlü crack kullanıyorlar, crack işe yaramayınca da crack'i hazırlayana veryansın ediyorlar :whistle: yakalandıktan sonra en sağlam crack bile kullansanız sittin sene o "Bildirim" modu uyarılarını kaldıramazsınız, "Bildirim" modu uyarılarını piyasada tek kaldıran crack ChewWGA uygulamasıdır, o da lisansla alakalı dosyaları patchliyor, sistemin ürün anahtarı 30 günlük TRIAL key olduğu halde lisanslı gibi gözüküyor... ama onun da güncelleştirmeler yoluyla devre dışı bırakıldığına dair bazı arkadaşlarım bana söylediler... her neyse lafı uzattım...

sorunuza cevap olarak, formatta ürün anahtarı girmeyin, kurulum bittikten sonra manuel olarak key ve sertifika girin yada benim uygulamalarımdan birini kullanabilirsiniz... :lol:^_^

Edited by mephistooo2

arkadaslar asus M51sn notebook kullanmaktayim verilen siteden modlu bios indirdim fakat winflash bios wersionumun ayni oldugu icin biosu updae etmedi ne yapmam gerekir

arkadaşım asus laptoplarda çok basit winflashla olmaz zaten iyi okuyun konuyu her markanın modelin ayrı olayı var! 1. biosunun içine giryon başlagıçtan 2..advanced bolumunde easy flash tollu bişeyler olması lazım bisunun kendi içinde update yazılımı var okey.!

Edited by istanbul82

Bunu bir dene istersen:

kardeşim denedim ama olmadı win flash hata werio yüklerken yeni yedek aldım uniwersalla eğer yapabilen arkadaş warsa burada:

rw raporuda burda unutmuşum kusura bakmayın :

yardımcı olabilirmi yaa ne lanet bişeymiş bu yaa :angry2:

Edited by excavator07

HP modlu.

http://rapidshare.com/files/394102008/PhoenixTechnologiesLTD-C3D18_SLIC.rom.html[/CODE]

@excavator07 eğer modlamadıysan bu asus modlu hp keyde sorun yaşayanlar olmuş.

[CODE]http://rapidshare.com/files/394108005/PhoenixTechnologiesLTD-C3D18_SLICasus.rom.html[/CODE]

Edited by exi23

arkadaşlar bi kere yakalanırsanız modlu biosla remove wat adlı programla kaldırın ve yeniden sertifika ve key yükleyin sorun düzelecektir formata gerek kalmaz

bright blade eğer format atmadıysan dene ben denedim sorun çözüldü

windows7li.blogspot.com.rar.htm

önce remove wat yapın bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler dediğinizde görünen yer kaybolcak sonra restore wat diyin sonra pc yi yeniden başlatın sonra sertifika ve key girin

HP modlu.

http://rapidshare.com/files/394102008/PhoenixTechnologiesLTD-C3D18_SLIC.rom.html[/CODE]

@excavator07 eğer modlamadıysan bu asus modlu hp keyde sorun yaşayanlar olmuş.

[CODE]http://rapidshare.com/files/394108005/PhoenixTechnologiesLTD-C3D18_SLICasus.rom.html[/CODE]

kardeşim çok sağol ama biyerlerde yanlış mı yapıom die soruom benim bu bisou şimdi ben SWinFlash programıyla yüklemeye çalışıom ama ikiside hata werio acaba başka yükleme yolu war mı bunun anlamadım gitti yaa yinede çok saol uğraştığın için

• Cyph3r unpinned this topic