Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

• 5 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

ASUS M5A99X EVO efi bioslu kart modlanabilinir mi?

https://www.asus.com/tr/Motherboards/M5A99X_EVO/

Modlanır RW file gerek, ama gerek yok bence, Windows 7 kurup Mak key ile etkinleştirme yaparsan sistemi Windows 10'a yükseltebilirsin. Bios güncellemesi geldiğinde tekrar modlaman gerekecek.

Ortalıkta o kadar çok etkinleştirme yöntemleri varken ModluBios son çare. Sisteminizi tehlikeye atmanıza gerek yok.

Edited by dj sms
  • Like 1

Modlanır RW file gerek, ama gerek yok bence, Windows 7 kurup Mak key ile etkinleştirme yaparsan sistemi Windows 10'a yükseltebilirsin. Bios güncellemesi geldiğinde tekrar modlaman gerekecek.

Ortalıkta o kadar çok etkinleştirme yöntemleri varken ModluBios son çare. Sisteminizi tehlikeye atmanıza gerek yok.

usta tüm bios anakarların biosu günceyelen program var mı bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ???

arkadaşlar merhaba, masaüstü bilgisayarımda bios'u modlama ve diğer işlemleri yaptım.

Elimde netbook var bir tane onada modlama işlemini yapmak istiyorum?

phoenix bios yazıyor ama netbookta başka hangi işlemlere dikkat etmem lazım o konuda bilgim yok, yardımcı olurmusunuz?

NP-N145-JP04TR samsung netbook

• 11 ay sonra...
42 dakika önce, bensuslu11 yazdı:

msi gl62 6qd 079xtr notebook bios modlayabilir misiniz. orjinal bios update dosyası

bios 

firmware 

Please register to see this content.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Windows 7 etinleştirme için kullanılacaksa artık bu yönteme gerek yok çünkü ortalıkta bir sürü mak key var ve bunlarla sistem etkinleştirilir.

Güncell serialler için bu konuyu takib edin:

• 2 ay sonra...
15 dakika önce, ratapan yazdı:

Arkadaşlar bu konu açıldığında ben de bios modladım ve ne zaman windows yüklesem key girmeden direk online etkinleştiriyor.Ben bu modlanmış biosu nasıl eski haline getirebilirim acaba?

Anakart üreticisi sayfasından son güncel biosu kurarak. 

• Like 1

• 8 ay sonra...

Merhabalar,

Biosun türünü nasıl öğrenebilirim   award mı phoenix mi  vs. ....      Bir de phoenix ise çoğunluğu mu modlanamıyor ?..... Toshiba stallite c55a- 1jh notebook sahibiyim  biosumda hiç bir şekilde donanım ayarları yok  mesela pci ayarları ....EGPU yapmaya çalışıyorum(harici ekran kartı bağlamak) fakat pci ayarları da dahil hiç bir ayar yok tamamiyle pasif bir menü..... Gelişmiş menü namına silik yazılar bile yok donanımlar ile ilgili .....   Harici ekran kartını aparat yardımı ile wifi kart yuvasından(pcı 2.0) bağlıyorum   fakat laptobu açtığımda siyah ekranda kalıyor    pcı ayarları açık olsa tahminimce diğer pcı express kart seçimlerini de aktif edebileceğim  bu sayede açılabilecek diye umuyorum.... Kimisinde tak çalıştır bile oluyor şans işte .....

okti1905, 1 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Biosun türünü nasıl öğrenebilirim   award mı phoenix mi  vs. ....      Bir de phoenix ise çoğunluğu mu modlanamıyor ?..... Toshiba stallite c55a- 1jh notebook sahibiyim  biosumda hiç bir şekilde donanım ayarları yok  mesela pci ayarları ....EGPU yapmaya çalışıyorum(harici ekran kartı bağlamak) fakat pci ayarları da dahil hiç bir ayar yok tamamiyle pasif bir menü..... Gelişmiş menü namına silik yazılar bile yok donanımlar ile ilgili .....   Harici ekran kartını aparat yardımı ile wifi kart yuvasından(pcı 2.0) bağlıyorum   fakat laptobu açtığımda siyah ekranda kalıyor    pcı ayarları açık olsa tahminimce diğer pcı express kart seçimlerini de aktif edebileceğim  bu sayede açılabilecek diye umuyorum.... Kimisinde tak çalıştır bile oluyor şans işte .....

Bios türü  Phoenix-Insyde 

Modlama yapacaksanız Phoenixtool256.zip indirin.

Edited by DJ_Rush

• 1 yıl yıl...

Arkadaşlar Merhabalar uzun süredir internette forumlara girmiyorum. Başlıca sebebi eskisi kadar bilgisayarla haşır neşir olmayı bırakmamdı. Bu aralar elime gelen bir z510 bilgisayar fena halde bana kafayı yedirdi. O yüzden buradaki bilgili arkadaşlardan yardım almak istiyorum.

Lenovo idepad z510 laptop anakartı arızalı ve tamir olmuyordu. Yeni anakart siparişi verdim ve montajladım. Herşey tamam ama wifi kartını görmüyor. Elimdeki wifi kartlarını denedim. Bana şöyle bir uyarı verdi. "Unauthorized Wireless network card is plugged in"  biraz araştırdığımda lenovo ve bazı bilgisayarlarda güvenlik amaçlı whitelist koruması konduğunu öğrendim. Yani biosa koruma konmuş farklı wifi kartı takınca bilgisayar açmıyor. Biosu modlamak gerek bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Yabancı sitelerden biraz kaynak buldum ama bazı sebeblerden dolayı daha uygulamadım. Şimdiden teşekkürler.

kdoksan, 13 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Merhabalar uzun süredir internette forumlara girmiyorum. Başlıca sebebi eskisi kadar bilgisayarla haşır neşir olmayı bırakmamdı. Bu aralar elime gelen bir z510 bilgisayar fena halde bana kafayı yedirdi. O yüzden buradaki bilgili arkadaşlardan yardım almak istiyorum.

Lenovo idepad z510 laptop anakartı arızalı ve tamir olmuyordu. Yeni anakart siparişi verdim ve montajladım. Herşey tamam ama wifi kartını görmüyor. Elimdeki wifi kartlarını denedim. Bana şöyle bir uyarı verdi. "Unauthorized Wireless network card is plugged inbiraz araştırdığımda lenovo ve bazı bilgisayarlarda güvenlik amaçlı whitelist koruması konduğunu öğrendim. Yani biosa koruma konmuş farklı wifi kartı takınca bilgisayar açmıyor. Biosu modlamak gerek bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Yabancı sitelerden biraz kaynak buldum ama bazı sebeblerden dolayı daha uygulamadım. Şimdiden teşekkürler.

30-40tl için Biosu riske atmaya değemez. USB Wifi adaptör kulan gitsin.

DJ_Rush, 13 saat önce yazdı:

30-40tl için Biosu riske atmaya değemez. USB Wifi adaptör kulan gitsin.

sorun parası değil wifi kart kullanma yada sorunu çözme şansım varken denemek isterim. Biosun yedeği var her türlü geri yükleme yaparım.

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
kdoksan, 23.06.2019 - 15:18 yazdı:

Unauthorized Wireless network card is plugged in  sorununu ch341 ile bios yedeğini alıp tekrar modlayarak çözdüm. Artık istediğim kartı takabiliyorum.  sorun çıkarmıyor. 

arkadaş tamda onu diyecektim.
Lenovo böyle bir cinsliğe gitmiş. bunun için bios'ta white wireless card bölümünde hack işlemi yapman lazım. ve zaten yapmışsın hayırlı olsun.

-----------------------------------------

https://social.technet.microsoft.com/Forums/Windows/en-US/da8b4c47-db23-4178-920e-08c145b10938/activate-windows-10-using-windows-7-oem-key-is-it-legal?forum=win10itprogeneral

I tested it myself by deploying Windows 10 onto machine with Windows 7 OEM key. Machine was never upgraded to Win10 before. Activation is successful and status says it's a "Digital license". 

biosu modlayacağım.  fakat bir sıkıntı yaşıyorum. slp.txt dosyasının içinde sadece Flash yazıyor. orada daha farklı bir şey olması gerekmiyor mu? örneğin key.
bir slp.txt dosya örneği gönderebilir misin? bu dosyayı nasıl kullanacağız.

internette araştırdım  buradaki adamın yaptığı işi nasıl yapacağız?
yani win10'da bios'a gömülmüş win7 anahtarı ile win10 otomatik aktive etmeye çalışacağım.

Edited by berce
v1

• 1 yıl yıl...

Laptop B570e Lenovo Bios Orjinal Bios İndirip Tekrar Modladım Dell Slic Kullandım Kabul etti Update Yaptım Sorun Yok Ama Aktivasyon Yapmaya Çalıştıgımda My Digital Activate ile Olmuyor Çok İlginç Manuel Modladıgım Halde Bile Olmuyor Sorun Nedir

• Cyph3r unpinned this topic