Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

buyur dell ile modladım

bununla bios'u flashla

Win7 açıldıktan sonra

Sertifika dosyasını C: ye at (

Please register to see this content.
)

Başlat > Arama'ya cmd yazın.Çıkan ilk sonuca sağ tık > Yönetici olarak çalıştır deyin.

gelen siyah ekrana aşağıdaki iki komutu yazın:

CODE

slmgr.vbs -ipk 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27

slmgr.vbs -ilc C:\DELL.xrm-ms

ok?

Eksilen bu benim mi yoksa?

Merhabalar...asus p5kpl-cm anakartım var....gerçi dün yazmıştım siz de cevap vermiştiniz..ama sorunu yanlış yerde tespit etmişim.asıl sorun şu biosu flashlıyorum bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ilk ekran açılıp ve donuyor şöyle diyor anladığım kadarıyla..F1 e bas ve setupa gir yada F2 ye bas ayarları geri al......F1 e girince napacağım bilgin var mı F2 ye basınca zaten herşey eskisi gibi devam ediyor..

Merhabalar...asus p5kpl-cm anakartım var....gerçi dün yazmıştım siz de cevap vermiştiniz..ama sorunu yanlış yerde tespit etmişim.asıl sorun şu biosu flashlıyorum bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ilk ekran açılıp ve donuyor şöyle diyor anladığım kadarıyla..F1 e bas ve setupa gir yada F2 ye bas ayarları geri al......F1 e girince napacağım bilgin var mı F2 ye basınca zaten herşey eskisi gibi devam ediyor..

anlamadım f2 diyince windows açılıyomu?? yoksa donuyomu pc .....

merhaba bios flashlamadan sonra bios ayarlarına girip bios'un optimal ayarlarına yüklersen sorun çözülür sanırım

load optimized defaults diye bir seçenek görmen gerekiyor...

öyle diyon ama ben hiçbir crack kullanmadım.resimde de görüldüğü gibi

"15 gün sonra etkinleştirilecek.Windowsu şimdi etkinleştirin" yazısı var

bootunu aç yani gizli bolumu diskyonetimden sürücü harfi ata açılır sistem dosyalrını gorunulur yap gdrl bişey varsa odur + yoksa bisounu yalnışlıkla modladın ozaman...:download1:

gigabyte ma770-ud3 rev:1.0 slic 2.1

bulamıyorum o ndnle de hani modlamadan pek anlamama rağmen modlamak istesemde modlayamıyorum...

bi yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar...şu windows7 yi tam performansla çalıştırmak istiyorum...

Arkadaşlar anlatılanlarla win7 aktifleşiyor ben biraz uğraştım ama sonunda hallettim teşekkürler.....

merhaba bios flashlamadan sonra bios ayarlarına girip bios'un optimal ayarlarına yüklersen sorun çözülür sanırım

load optimized defaults diye bir seçenek görmen gerekiyor...

hallettim teşekkürler....

anlamadım f2 diyince windows açılıyomu?? yoksa donuyomu pc .....

hallettim teşekkürler bu arada F2 diyince pc açılıyor fakat bios modlanmadan.F1e girip ayarları yükle demem gerekiyormuş birkaç denemeden sonra hallettim teşekkürler...

Arkadaşlar benim Acer aspire 5610 laptop var biosu flashlamak için aşağıdaki adresden flahslanmış dosyayı indirdim daha sonra biosa yazdırmak için bios exe dosyasının içine attım ve exe yi çalıştırdım.Phoneix ara yüz açıldı henüz hiç bir şeyi seçmeden vede bir şeye tıklamadan bilgisayar dondu saatlerce bekledim donma normale dönmedi,bende o şekilde laptop açıkken pili çıkarttım. ne yazıkki pili taktıktan sonra bilgisayar açılmadı aynı şekilde elektiriğe takıncada önündeki enerji lambaları yanmıyor,şimdi bizim bios veya anakart gittimi. ne yapabilirim (teknik servise ******ürmeden yapabileceğim birşey varmı masa üstü olsa kasayı açarım az çok bilgim var sökerim takarım fakat laptop hiç uğraşmadın ne yalan söyleyeyim arkasından bir kaç yerini açtım ama biosu ve pilini bile bulamadım. lütfen yardımcı olurmusunuz. teşekkürler.

Laptop Bilgileri

Acer aspire 5610

Anakart: Acer aspire 5610

Bios : phoneix

burada flahslanmış bios dosyasını indirdim.

http://forums.mydigitallife.info/showthread.php?t=7828&highlight=acer+aspire+5610[/CODE]

Arkadaşlar benim Acer aspire 5610 laptop var biosu flashlamak için aşağıdaki adresden flahslanmış dosyayı indirdim daha sonra biosa yazdırmak için bios exe dosyasının içine attım ve exe yi çalıştırdım.Phoneix ara yüz açıldı henüz hiç bir şeyi seçmeden vede bir şeye tıklamadan bilgisayar dondu saatlerce bekledim donma normale dönmedi,bende o şekilde laptop açıkken pili çıkarttım. ne yazıkki pili taktıktan sonra bilgisayar açılmadı aynı şekilde elektiriğe takıncada önündeki enerji lambaları yanmıyor,şimdi bizim bios veya anakart gittimi. ne yapabilirim (teknik servise ******ürmeden yapabileceğim birşey varmı masa üstü olsa kasayı açarım az çok bilgim var sökerim takarım fakat laptop hiç uğraşmadın ne yalan söyleyeyim arkasından bir kaç yerini açtım ama biosu ve pilini bile bulamadım. lütfen yardımcı olurmusunuz. teşekkürler.

Laptop Bilgileri

Acer aspire 5610

http://forums.mydigitallife.info/showthread.php?t=7828&highlight=acer+aspire+5610[/CODE]

Canım kardeşim, insan sadece ilk mesajı okurmu, baksana sonraki mesajlarada, orada konuyu açan kişinin bilgisayarı da aynen seninki gibi olmuş, bana sorarsan hiçbirşeyi kurcalamadan direk servise ******ür..

Bu arada az önce yaşadığım bir tecrübeyi paylaşayım;

Toshiba satellite L300 model bir laptop a win 7 yükledim, slic dump ile baktığımda version 2.0 görünüyordu, MDL forumlarından 2.1 için mesaj yazdım, birkaç saat olmasına rağmen ilgilenen olmadı, bende şansımı deneyerek hiç bir modifiye yapmadan son çıkan orjinal biosu yükleyerek tekrar slic dump ile kontrol ettim, versiyon 2.1 olmuştu, key ve sertifikayıda yükleyince bios dosyasında hiçbir modifiye yapmadan windowsu aktifleştirdim, bence bios dosyasını modifiye etmeden önce slic dump ile bi kontrol edin, eski notebooklar belki olmayabilir ama yeniler 2.1 olabilir, bu durumda riske girmenize gerek kalmayabilir, sadece key ve sertifika ile aktivasyonu halledebilirsiniz...

Arkadaşlar, Epeydir aramama rağmen Biosuma uygun modlu slic2.1 bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim...

Manufacturer and Model = HP Pavillion dv6922et FR267EA notebook

-Bios revision = F.58 A (sp39862.exe)

-Motherboard = Quanta 30D2 79.2E

-Bios SLIC = 2.1

-Bios Type = Phoenix

-Bios Link =

Please register to see this content.

Yardımcı olacak Arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

merhabalar

Anakartım:MSI G31M

Bios Vesiyon:7.2

işlemcim:İntel

anakartıma uygun slic 2.1 nerden bulabilirim.Ayrıca lütfen birisi bios flashlaması ve modlu bios u daha açık bir şekilde anlatabilirmi?Yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederin.

Laptop Bilgileri

Acer aspire 5610

yok malesef hiç açılmıyosa teknik servislik dos ortamında(ozel komut vererek /all /?) yapımın herzaman daha sağlıklı olduğunu soylerim bilgi seviyesinin azlığından %80 windows ta yapıyo tncde yapın arkdaşlar nedememi bekliyosunuz geçmiş olsun........+modlu biosunusu çekerken flash dosmu denmiş windowsmu bakın diğerleri oldu okey gibi msj dikkate alın .....!!!

Edited by istanbul82