Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

hayır tek klosor açın c: de basit bi ada cd fd gibi basit kelimelr imajı oraya atın veridğiniz doya yolu uzun ve zor geliyo :o + slic entegre olmuş zaten biosa loader ı kaldırdıysanız tabii.....+son sürümü koydum onu deneyin...

Evet, yol çok uzun geliyormuş. Yolu kısaltınca oldu.

Teşekkür ederim.

2rgkrbp.jpg

Son soru :download1:

Komut satırına girdiğimiz key konuda verilen hep aynı key mi olacak?

• Editor

arkadaşlar benden size bir kolaylık... BIOS'unuzu modladıktan sonra, sertifika ve key girme işini otomatik hale getirdim..

Otomatik hale gitirdiğim sertifikalar DELL, HP, LENOVO ve MSI sertifikalarıdır... sizin yapmanız gereken BIOS'unuzu modladıktan sonra, hangi sertifikayı kullanıyorsanız, sağa tıklayıp yönetici olarak çalıştırmak, daha sonra restart yapmanıza gerek yok...

isteyen sertifikasını göndersin, otomatik yapabilirim, ama Cuma namazından sonra... :download1: vakit geliyor... :o

94410035.jpg

http://rapidshare.com/files/264674699/Sertifikalar.rar[/CODE]

Edited by mephistooo2

slic dumpta key sisteminizde yuklu olan keyi gosteririr konuyu tam okuyun lütfen dump sadece tanıma gosterim slic detayları arcıdır adım 2 yi okuyun....

daha önce key girmeye çalışmıştım belkide ondandır aktive oldu sonuçta

arkadaşlar Modlu Bios En Sağlam(win7 Vista)crack Yöntemini resimlerle herkesin anlayabileceği şekilde hazırlansa da biz de yararlansak. (Acemi ve orta seviyedekiler için)

bu konun ana yerinde bile oyle tam detay yok açıkçası biosun ne olduğunu bilmeli ve nasıl flaslandığını kendiniz bilmek zorundasınız .... zaten verilen araçlar orta düzeye indirdi seviyeyi eskiden hex rakamları manuel giriliyodu ve zordu..iyi bi kalitede flashlama istiyosanız dos ortamında bios programlamayı öğrenin...

Edited by istanbul82

Boşluk ve Tr karakter olmasın.Mesela adını A.F6 yapıp dosyayı C:'ye taşıyın.

Aslında zor bir işlem değil fakat anakartın yanlış seçilmesi vb. işlemler bilgisayarı mahvedebilir o yüzden acemiler yapmasın denmiş. Sonra gelir adama patlarsınız bilgisayarımı mahvettin diye o yüzden demiş.

Bu arada Basit bir şekilde nasıl bios modlayacağınızı anlatayım.Yöntem Win7 içindir.

BİOS MODİFİYE ETME (1.BÖLÜM)

1. Anakart modelini öğrenin.CPU-Z ile öğrenebilirsiniz.Yükledikten sonra "Mainboard" kısmına bakın.Orada modeli yazıyor.

Not : Orada Bios modelini de öğrenin Award veya AMI BIOS diye.

http://www.cpuid.com/download/cpuz/cpuz_152_setup.exe[/CODE]

Mesela benimki Gigabyte GCM945-S2L imiş.

2jfiruv.jpg

2. Anakartın BIOS'unu indirin.Google'da anakart markası + modeli + bios diye aratabilirsiniz.Mesela.

"Gigabyte GCM945-S2L bios"

[b]Not : Anakartın üreticisinin sitesine girin.[/b]

149c941.jpg

3. Üreticinin sitesinde bios/bios updates gibi isimler olur genelde.Gigabyte'ın da BIOS diyeymiş. En son sürümü indirin.

554apc.jpg

4. İndirdiğiniz Bios dosyası genelde 256 KB - 512 KB - 1 MB gibi standart boyutlarda olurlar.Bios dosyasını C'ye çıkarın.Adını da A gibi basit bir isim yapın(Bios filan yazmayın.İ yapıyor sonra tr karakter sorunu çıkıyor)

2cgfxpy.jpg

Genelde içinde bios güncelleme yazılımı da olur. Ama mesela Gigabyte'ınkiler çalışmıyor Win7'de. O yüzden ayrı bios güncelleme yazılımı indirmeniz gerekebilir. Gigabyte'ın @BIOS yazılımı var ben onu kullanacağım.

5. Şimdi bios'unuz award ise award aracını,ami ise ami aracını açın.Benim anakartın biosu award imiş awardı açıyorum.Mesela ASUS'ler genelde AMI BIOS oluyorlar.Aşağıdaki resmi takip edin.

214duo1.jpg

6. Şimdi anakartınızla gelen/internetten indirdiğiniz bios güncelleme aracını açın.Gigabyte'ınki @BIOS'tur.Araçta "Update BIOS From File" tarzı bir şey vardır.Ona tıklayın.Dosya olarak kendi biosunuzu SEÇMEYİN. SONU _SLIC ile BİTEN dosyayı seçin.

[b]Not : İnternetten GÜNCELLEMEYİN.[/b]

23w07k7.jpg

7. İşlem başarıyla tamamlanınca bilgisayarı yeniden başlatın.Win7 Sorunsuz açılıyorsa BIOS modlamayı başarıyla tamamladınız demektir.

Arkadaşın ilk mesajda verdiği SLIC Dump programıyla da SLIC yapılıp yapılmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

[b]Win7 açıldıktan sonra yapılacaklar (2.BÖLÜM)[/b]

1. Başlat > Arama'ya cmd yazın.Çıkan ilk sonuca sağ tık > Yönetici olarak çalıştır deyin.

2. gelen siyah ekrana aşağıdaki iki komutu yazın:

[CODE]slmgr.vbs -ipk 22TKD-F8XX6-YG69F-9M66D-PMJBM
slmgr.vbs -ilc C:\HP.xrm-ms (Ya da sertifikalar nerdeyse orayı girin)[/CODE]

Not[b] : HP yerine Bios modda kullandığınız SLIC markasını girin.YOKSA OLMAZ.[/b]

3. Bilgisayarı tekrar yeniden başlatın.Bilgisayar > Özellikler dediğinizde Windows etkinleştirildi yazısı olması lazım.

Sertifikalar:

[CODE]http://www.mediafire.com/file/gm2zjzqmidn/certs.rar[/CODE]

[b]

NOT : ÖZELLİKLE ACEMİ KULLANICILAR HAZIR MODİFİYE EDİLMİŞ BİOS'UNUZ VARSA BU İŞLEMLERE HİÇ BAKMAYIN.ARKADAŞIN İLK MESAJDA VERDİĞİ HAZIR MODLU BİOSLARDA ANAKART MODELİNİZE BAKIN. EĞER VARSA İNDİRİN VE UYGULAYIN.ÇÜNKÜ BURADA YAPACAĞINIZ YANLIŞ BİR İŞLEM SONUCU BİLGİSAYARINIZDAN OLABİLİRSİNİZ. BİLGİSAYARDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN DOLAYI KESİNLİKLE SORUMLULUK ALMIYORUM RİSK SİZE AİTTİR![/b]

NOT 2 : BU İŞLEMDEN SONRA KESİNLİKLE ORBİT30/HAZAR/7LOADER vb. TARZI BİR ARAÇ KULLANMAYIN.

Her anakartın bios yükleme/indirme/güncelleme vb. işleri farklıdır o yüzden çok dikkatli olun.

Umarım açıklayıcı olmuştur dediğim gibi karmaşık görünüyorsa ve anlamadıysanız hazır bios kullanın ve 6.adımdan itibaren okumaya başlayın.

Edited by morning

morning veridğin bios update programı her boarda çalışmıyoo bazı gigabytın boardlarında bile windowstan yapılan bios uptade işlemleri tam sağlıklı değil dos ortamında yazmayı öğrenmeye bakın afudos la awflashla filan ms.622 le pc nizi boot ediceksiniz....zaten soylemssin farklı diye pardon ....award çılar winflash kullana bilir dostan çakmıyosalar...

dos prglama proglamları..

Aflash2

FLASH893 -favorim

afudos gibi.....

Edited by istanbul82

vista da kullancaklar slic 2.0 kullancaklar 2.1 win7 için....sadece award ve ami bioslar için bu yontem :download1:

İki ayrı partitionda iki ayrı OS var. Vista ve Win7.. Win7 için yapacağımız slic'li activation, Vistanın eski normal crackını bozacakmı? Bu PC de farklı slic değer yada versiyonları olan her iki OS'ide slick yöntemiyle activite edebilirmiyiz; nasıl?

Tez sorusu gibimi oldu?

İki ayrı partitionda iki ayrı OS var. Vista ve Win7.. Win7 için yapacağımız slic'li activation, Vistanın eski normal crackını bozacakmı? Bu PC de farklı slic değer yada versiyonları olan her iki OS'ide slick yöntemiyle activite edebilirmiyiz; nasıl?

Tez sorusu gibimi oldu?

bu yontemle istersen 10 adet işletim sistemi yukle bozulmaz crack... eski crackleri unsatall etmek için boot dvd tak onara gel cmd aç bootrec /fixmbr bootrec/bootfix gir crack temizlencek...hayır bi sistem içindir bios yontemi...oem tarzı.. vista carği de uçabilir boota bağlı..

Edited by istanbul82

bu yontemle istersen 10 adet işletim sistemi yukle bozulmaz crack... eski crackleri unsatall etmek için boot dvd tak onara gel cmd aç bootrec /fixmbr bootrec/bootfix gir crack temizlencek...hayır bi sistem içindir bios yontemi...oem tarzı.. vista carği de uçabilir boota bağlı..

Win 7 ye slic yöntemiyle activation yaptığımızda Vistanın eski loader yöntemli crakının bozulmayacağımı anladım. Ama diğer sorumun cevabını iyi anlayamadım. Sorumu biraz daha farklı ifade ederek tekrarlayayım: Bir Pc de iki ayrı slic gereği olan iki ayrı sistem sistem oem tarzı activite edilebilmi? Bir slic girdikten sonra aynı biosta farklı ikinci slic işlemi yapılabilirmi?

Win 7 ye slic yöntemiyle activation yaptığımızda Vistanın eski loader yöntemli crakının bozulmayacağımı anladım. Ama diğer sorumun cevabını iyi anlayamadım. Sorumu biraz daha farklı ifade ederek tekrarlayayım: Bir Pc de iki ayrı slic gereği olan iki ayrı sistem sistem oem tarzı activite edilebilmi? Bir slic girdikten sonra aynı biosta farklı ikinci slic işlemi yapılabilirmi?

hayır biosa ya visyta slici gircen yada win7 teknik olarak imkansız ya 2.0 vista yada 2.1 win7 seç birini :download1:

Edited by istanbul82

peki orjinal vistası olanlar windows 7 için bios değişikliği yaptığında eski orjinal vista'ya ne olacak. Asıl önemli soru bu :download1:

makinan orj win 7 olduğu için bu yontemle çok basit vistaya dönduğunde orjinal modifiyesiz biosunu flashlayacan...

arkadaslar biri yarim etsin benim serfitikam ne bi turlu aktivasyon yapamadim sirasiyla nasıl yapcagimizi anlata bilir mi biri resimli olursa daha iyi olur ama fark etmez bide benim hangi serfitikayi secmem lazim acil lazim pls

28us8q8.jpg

arkadaslar biri yarim etsin benim serfitikam ne bi turlu aktivasyon yapamadim sirasiyla nasıl yapcagimizi anlata bilir mi biri resimli olursa daha iyi olur ama fark etmez bide benim hangi serfitikayi secmem lazim acil lazim pls

28us8q8.jpg

toshiba phonix biosdur hazır modunun bulcan bulabilirsen yeni çıkmaya başladı elle modlamak çok zor iş + phonxiler uzman işi....

yani kısaca loderla devam edicn bu konularda tekniker teknisyen veya mühendis değilsen

toshiba phonix biosdur hazır modunun bulcan bulabilirsen yeni çıkmaya başladı elle modlamak çok zor iş + phonxiler uzman işi....

yani kısaca loderla devam edicn bu konularda tekniker teknisyen veya mühendis değilsen

yani bu loader lerle benim crack islemi olmaz mi olursa nasil yapabilirm?

bu konulara uzaksın anlaşılan çok aşağda veridğim crack ği kullan loder crack benim konumdaki crac değil asla okey acemiysen salla gitsin :download1: dediklerim masal gelir...

Please register to see this content.

insatallıya bas olursa olur yemmese olmaz...

Edited by istanbul82

• Editor

loader larla Windows 7 crack işlemin olur, ancak Bios Modlama yöntemi senin PC'de olmaz; olur da çok zor olur, uzman değilsen hiç bu işe kalkışma anakartından olursun... sen Orbit'in Loader'ına devam et...