Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Yeni asus 2.1 biosu modladım.Slic_Dump la baktığımda her şey normal görünüyor fakat Sağ alt köşedeki windows orjinal değil yazısı kalkmıyor ve windows etkinleşmiyor.Otomatik slic2.1 sertifika yükleyici yükleme yapmıyor.Herhalde içinde yeni verilen asus sertifika yok bu yeni asus sertifikayı nasıl yükleyebilirim acaba.

Edit:By Daz ın vermiş olduğu Windows 7 Loaderv1.6.7 isimli programla BİOS mod(Install certificate and serial) kısmını kullanarak yükledim şimdi herşey normal acaba bu kısım modlu bios lar içinmi kullanılıyor.(Benim bios ASUS modlu)

asus sertifikayı elle gir yeni setifika çünkü carklerde olmayabilir adım 2 asus linkide aşağda..basit bi iki komut için program niye kukkanıyosunuz hala anlamıyorum nekadar üşengec milletiz :)

Edited by istanbul82

asus sertifikayı elle gir yeni setifika çünkü carklerde olmayabilir adım 2 asus linkide aşağda..basit bi iki komut için program niye kukkanıyosunuz hala anlamıyorum nekadar üşengec milletiz :warning:

Teşekkürler.Elle girmeyi yapabilsem yapacaktım ama maalesef o işe aklım ermiyor :)

Teşekkürler.Elle girmeyi yapabilsem yapacaktım ama maalesef o işe aklım ermiyor :)

komu tistemine

LİSANS GİRME KISMI

lisansı c: kopyalayıp

slmgr.vbs -ilc C:\xxx.XRM-MS (sertifika dosyasının dosyanın adı)

bence okumaya bile kalkmıyosunuz biosu modlayan bunu hayli hayli yapar...

Edited by istanbul82

komu tistemine

LİSANS GİRME KISMI

lisansı c: kopyalayıp

slmgr.vbs -ilc C:\xxx.XRM-MS (sertifika dosyasının dosyanın adı)

bence okumaya bile kalkmıyosunuz biosu modlayan bunu hayli hayli yapar...

Dostum orayı okudum biliyorum.Biosuda kendim modladım fakat senin komut istemi olayını beceremedim.OK..

anakart: DFI

Model: 790fx M2RS

BIOS Type: Phoenix AWARD BIOS

BIOS Link:

Please register to see this content.
flash bellek ile yapılabilen, winflash ile yapılanı aynı linkte zip uzantılıdosya)

modlu bios için yardım

Edited by Gokanayz

________________________________________________________________________________

Windows 7 Home Premium

00359-OEM-8992687

VQB3X-Q3KP8-WJ2H8-R6B6D-7QJB7 --- 00359-OEM-8992687-00006 --- Packard Bell

6RBBT-F8VPQ-QCPVQ-KHRB8-RMV82 --- 00359-OEM-8992687-00095 --- Dell

7JQWQ-K6KWQ-BJD6C-K3YVH-DVQJG --- 00359-OEM-8992687-00118 --- Asus

________________________________________________________________________________

================================================================================

================================================================================

Windows 7 Professional

00371-OEM-8992671

YKHFT-KW986-GK4PY-FDWYH-7TP9F --- 00371-OEM-8992671-00004 --- Acer

32KD2-K9CTF-M3DJT-4J3WC-733WD --- 00371-OEM-8992671-00524 --- Dell

74T2M-DKDBC-788W3-H689G-6P6GT --- 55041-OEM-8992671-00008 --- HP

Windows 7 Ultimate

00426-OEM-8992662

22TKD-F8XX6-YG69F-9M66D-PMJBM --- 00426-OEM-8992662-00497 --- Lenovo

342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27 --- 00426-OEM-8992662-00400 --- Dell

FJGCP-4DFJD-GJY49-VJBQ7-HYRR2 --- 00426-OEM-8992662-00006 --- Acer

Edited by realceday

Eski anakart bioslarını da modlayabiliyor muyuz arkadaşlar? Benim anakartım MSI-645 Combo (MS-6737). Bunun biosunu modlamak mümkün müdür?

ANAKART: MSI

MODEL: 645 Combo (Standart Version) (MS-6737) ()

BIOS TYPE: AMI BIOS (

)

BIOS VERSION: 1.2

Saygılar.

• Editor
Eski anakart bioslarını da modlayabiliyor muyuz arkadaşlar? Benim anakartım MSI-645 Combo (MS-6737). Bunun biosunu modlamak mümkün müdür?

ANAKART: MSI

MODEL: 645 Combo (Standart Version) (MS-6737) ()

BIOS TYPE: AMI BIOS (

)

BIOS VERSION: 1.2

Saygılar.

neden modlanmasın ki :) Bios dosyanı HP ile modladım...buyur arkadaşım link

http://rapidshare.com/files/289690159/A6737SMS_SLIC.rar[/CODE]

[size=3]

[color=#FF0000][b]UYARI : olası bir arızada [u]KESİNLİKLE [/u] sorumlu değilim... anakartına ait BIOS dosyasını tam ve doğru olarak modladığıma emin olabilirsin, eğer bir hata ile karşılaşırsanız, bu hata kesinlikle sizden kaynaklanmıştır...[/b][/color][/size]

Arkadaşlar bu konuda geçen bios flaş'lamak biosu güncellemek demektir dimi... (modlanmış bios ile)

Benim anakartım G31M-S2L

Şu siteden ve şu linkten

Bios image file with flashing utility:

indirdim.. Biosumu bu indirdiğim dosya ile güncelledim. f7 idi f9 oldu...

Bu sitede yeni verilen tek linklerden win7 enterprisse 'yi indirdim...

kurulumu yaptım...

çalıştıra girip hangi keyi girmemiz gerekiyor.. Ve hangi sertifika dosyasını kullanmamız gerekiyor..

Arkadaşlar kafama çok takıldı. Bu işi yapmam lazım....

46 sayfanın tamamını okumadım ama istanbul82 arkadaşımızın yazsını en az yedi sefer okudum...

yardımcı olursanız çok sevinirim...

• Editor

Asus P5KPL-AM Bios' u Modlarken Yukarıdaki Uyarıyı Alıyorum...

verdiği uyarıda diyor ki;

bu Bios zaten SLIC 2.1 tablosunu içermektedir, yinede modifiye etmek isityor musunuz?

yani senin modlamaya çalıştırğın Bios dosyası zaten modluymuş :)

mephistooo2

Benim biosumla ilgilenirsen sevinirim.Başarılar.

mainboard Manufacturer : Gigabyte GA-945GCM-S2L

bios producer : award software international,inc.

bios type : award moduler BIOS v6.00PG

bios series : f5

bios date : 12/27/07

bios version : GBT-42302e31

bios slics : 2.1

bios link :

• Editor
mephistooo2

Benim biosumla ilgilenirsen sevinirim.Başarılar.

mainboard Manufacturer : Gigabyte GA-945GCM-S2L

bios producer : award software international,inc.

bios type : award moduler BIOS v6.00PG

bios series : f5

bios date : 12/27/07

bios version : GBT-42302e31

bios slics : 2.1

bios link :

Bios dosyanı HP ile modladım...buyur arkadaşım link

http://rapidshare.com/files/289833027/9GCMS2L_SLIC.rar[/CODE]

[color=#FF0000][size=2][b]UYARI : olası bir arızada [u]KESİNLİKLE [/u] sorumlu değilim... anakartına ait BIOS dosyasını tam ve doğru olarak modladığıma emin olabilirsin, eğer bir hata ile karşılaşırsanız, bu hata kesinlikle sizden kaynaklanmıştır...

[/b][/size][/color]

• Editor
Arkadaşlar bu konuda geçen bios flaş'lamak biosu güncellemek demektir dimi... (modlanmış bios ile)

Benim anakartım G31M-S2L

Şu siteden ve şu linkten

Bios image file with flashing utility:

indirdim.. Biosumu bu indirdiğim dosya ile güncelledim. f7 idi f9 oldu...

Bu sitede yeni verilen tek linklerden win7 enterprisse 'yi indirdim...

kurulumu yaptım...

çalıştıra girip hangi keyi girmemiz gerekiyor.. Ve hangi sertifika dosyasını kullanmamız gerekiyor..

Arkadaşlar kafama çok takıldı. Bu işi yapmam lazım....

46 sayfanın tamamını okumadım ama istanbul82 arkadaşımızın yazsını en az yedi sefer okudum...

yardımcı olursanız çok sevinirim...

arkadaşım sen yanlış dosya indirmişsin, dikkat edersen orada rica var, yani birisi benim biosumu modlar mısınız demiş ve linki vermiş... senin indirdiğin bios dosyası modlu değil.. ben senin bios dosyanı modladım... modlama işi aynı zamanda güncelleme demektir... RAR klasörünün içinde otomatik DELL sertifikası mevcut... modlama/güncelleme işini bitirdikten sonra RAR klasörünün içinde otomatik DELL sertifikasına bir kere tıklaman yeterlidir... aktivasyon olacaktır...

buyur link...

http://rapidshare.com/files/289838449/G31_SLIC.F9.rar[/CODE]

[color=#FF0000][b]

[size=2]UYARI : olası bir arızada [u]KESİNLİKLE [/u] sorumlu değilim... anakartına ait BIOS dosyasını tam ve doğru olarak modladığıma emin olabilirsin, eğer bir hata ile karşılaşırsanız, bu hata kesinlikle sizden kaynaklanmıştır...[/b][/color][/size]

Edited by mephistooo2

http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/200909/20090918132817234/WIN_R522_05LL.exe[/CODE]

bunu yapabilecek bir babayiğit varmı diğer cracklardan etkinleştirme yapmıştım ama laptop bios güncellemesi yapmış crack gitti birde en sağlamını deneyelim bakalım

• Editor
http://downloadcenter.samsung.com/content/FM/200909/20090918132817234/WIN_R522_05LL.exe[/CODE]

bunu yapabilecek bir babayiğit varmı diğer cracklardan etkinleştirme yapmıştım ama laptop bios güncellemesi yapmış crack gitti birde en sağlamını deneyelim bakalım

arkadaşım bu nedir ki ? Bios dosyası olsa exe olmaz... ne olduğıu belli değil, bir bakayım dedim indirdim ama sadece exe dosyası... ne olduğunu bilmediğim birşeyi bilgisayarda da çalıştırmak istemiyorum... biraz daha ayrıntılı bilgi...

verdiği uyarıda diyor ki;

bu Bios zaten SLIC 2.1 tablosunu içermektedir, yinede modifiye etmek isityor musunuz?

yani senin modlamaya çalıştırğın Bios dosyası zaten modluymuş :)

Hocam, Mesajın İçeriği OK... :)

Asus' tan İndirdiğim Bios' un İçinde Nasıl Slıc Bilgileri Mevcut Oluyor, Orasını Anlamadım...

Edited by @forever

ben modlama işlemini yaptım. Sonra biosu flasladım. (Hp) ile. Sorum su 4 farklı işletim sistemi var. Home basıc, premium, profosyonel,ultimate bu işl. sistemlerinin keyleri farklı ise tek bir sertifika ile bu iş nasıl olacak forumda verilen sertifika örnek hp nin hangi işl.sis. keyi girilecek. ben profosyoneli kurdum. konunun ilk sayfasında verilen 4 sertifikadan hp olanını girdim. olmuşmudur. sis. tabiki win7

Sevgili mephistooo2;

Bana hazırlamış olduğun modlu bios dosyasını kullanarak biosumu modladım. Bu işlem esnasında ve bilgisayarın açılışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Fakat bilgisayar üzerinde kurulu olan XP çalışmadı ve çöktü. Yeniden formatlayıp kurmaya çalıştım, kurulum esnasında dosyaların kopyalanmasını müteakiben sürekli resetleyerek kurulmadı. Sonuç olarak tekrar orijinal bios sürümünü yüklemek zorunda kaldım. Bunun sebebi ne olabilir? Windows XP SLIC 2.1 modlu bioslarda çalışmıyor mu?

Saygılar.

• Editor
Hocam, Mesajın İçeriği OK... :p

Asus' tan İndirdiğim Bios'un İçinde Nasıl Slıc Bilgileri Mevcut Oluyor, Orasını Anlamadım...

valla bende bilmiyorum ama, verilen uyarıda SLIC 2.1 tablosu içerdiğini söylüyor.. yakın zamanlarda bir arkadaşım Vista Home Basic yüklü donanımı çok iyi olan DELL marka dizüstü almıştı, benden Windows 7 yüklememi istedi, formattan sonra Biosunu modlayayım dedim, ama o da ne, fabrika çıkışı DELL'in Biosu zaten SLIC 2.1 içeriyor..:) galiba bazı donanım üreticileri Windows 7 çıktıktan sonra, Bioslarını SLIC 2.1'e yükseltiyor... sen de o şanslı insanlardasın.. tek yapman gereken indirdiğin o bios dosyası ile bios güncellemen/modlaman... :)

ben modlama işlemini yaptım. Sonra biosu flasladım. (Hp) ile. Sorum su 4 farklı işletim sistemi var. Home basıc, premium, profosyonel,ultimate bu işl. sistemlerinin keyleri farklı ise tek bir sertifika ile bu iş nasıl olacak forumda verilen sertifika örnek hp nin hangi işl.sis. keyi girilecek. ben profosyoneli kurdum. konunun ilk sayfasında verilen 4 sertifikadan hp olanını girdim. olmuşmudur. sis. tabiki win7

eğer Sistem Özelliklerinde Windows 7 aktifleşmiş gözüküyorsa olmuştur... Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde sertifikalar ortak, keyler ise farklıdır...

Sevgili mephistooo2;

Bana hazırlamış olduğun modlu bios dosyasını kullanarak biosumu modladım. Bu işlem esnasında ve bilgisayarın açılışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Fakat bilgisayar üzerinde kurulu olan XP çalışmadı ve çöktü. Yeniden formatlayıp kurmaya çalıştım, kurulum esnasında dosyaların kopyalanmasını müteakiben sürekli resetleyerek kurulmadı. Sonuç olarak tekrar orijinal bios sürümünü yüklemek zorunda kaldım. Bunun sebebi ne olabilir? Windows XP SLIC 2.1 modlu bioslarda çalışmıyor mu?

Saygılar.

valla ben XP'yi uzun zaman önce terkettim :) Allah XP'ye dönmeye mecbur bırakmasın :) emin değilim ama demek ki XP Slic 2.1 kabul etmiyor, bence artık siz de vazgeçin XP'den... tabi yine kendiniz bilirsiniz...

Edited by mephistooo2

pinkpanther

Biosu 2.1 Slic ile modladığın zaman Vista ve Win.7 işletim sistemi çalışıyor.Bir daha xp kurdurmuyor.aynısı benim başımada geldi.

Şu an pc de iki tane harddiskim var..

Bir tanesinde xp kurulu...

Diğerinde windows 7 kurulu.....

Hangi işletim sistemini kullanacaksam biostan seçiyorum ve kullanıyorum...

Biosumu sağolsun mephistooo2 arkadaşımız modladı...Ve hala kullanmaya devam ediyorum xp'yide...

İstanbul82 arkadaşımızın verdiği windows7'yi kurdum..Aktivasyon başarılı oldu..Tekrar teşekkürler mephistooo2

yalnız windows enterprisse 64 bit indirdim onu kurdum aktivasyon yapamadım.

Bu keylemi alakalı yoksa sertifika ile mi alakalımı...

Manuel yoldan mephistooo2'nun anakartım için yapmış olduğu sertifika dosyasını ve ultimate keyi giriyorum başarılı oluyor...Ama aktivasyon için üç gün kaldı diyor... (enterprisse'nin deneme süresi üç gün mü )

• Editor
Şu an pc de iki tane harddiskim var..

Bir tanesinde xp kurulu...

Diğerinde windows 7 kurulu.....

Hangi işletim sistemini kullanacaksam biostan seçiyorum ve kullanıyorum...

Biosumu sağolsun mephistooo2 arkadaşımız modladı...Ve hala kullanmaya devam ediyorum xp'yide...

İstanbul82 arkadaşımızın verdiği windows7'yi kurdum..Aktivasyon başarılı oldu..Tekrar teşekkürler mephistooo2

yalnız windows enterprisse 64 bit indirdim onu kurdum aktivasyon yapamadım.

Bu keylemi alakalı yoksa sertifika ile mi alakalımı...

Manuel yoldan mephistooo2'nun anakartım için yapmış olduğu sertifika dosyasını ve ultimate keyi giriyorum başarılı oluyor...Ama aktivasyon için üç gün kaldı diyor... (enterprisse'nin deneme süresi üç gün mü )

Enterprise için KMS activation kullanman gerek.. şuanda da bildiğim kadarıyla doğru düzgün çalışan KMS yok...

Edited by mephistooo2

valla bende bilmiyorum ama, verilen uyarıda SLIC 2.1 tablosu içerdiğini söylüyor.. yakın zamanlarda bir arkadaşım Vista Home Basic yüklü donanımı çok iyi olan DELL marka dizüstü almıştı, benden Windows 7 yüklememi istedi, formattan sonra Biosunu modlayayım dedim, ama o da ne, fabrika çıkışı DELL'in Biosu zaten SLIC 2.1 içeriyor..:p galiba bazı donanım üreticileri Windows 7 çıktıktan sonra, Bioslarını SLIC 2.1'e yükseltiyor... sen de o şanslı insanlardasın.. tek yapman gereken indirdiğin o bios dosyası ile bios güncellemen/modlaman... :)

eğer Sistem Özelliklerinde Windows 7 aktifleşmiş gözüküyorsa olmuştur... Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde sertifikalar ortak, keyler ise farklıdır...

valla ben XP'yi uzun zaman önce terkettim :) Allah XP'ye dönmeye mecbur bırakmasın :) emin değilim ama demek ki XP Slic 2.1 kabul etmiyor, bence artık siz de vazgeçin XP'den... tabi yine kendiniz bilirsiniz...

Ben şu an diskimi 5'e bölünmüş vaziyette Part(1) MS XP - Part(0) Win 7 32 Bit - Part(2) Win 7 64 Bit - Part(3) Linux Ubuntu.

Asus SLIC 2.1 le modladım hepside lisanslı. Vista sp1 de de lisanslı denemiştim sistemi. Yani SLIC 2.1 Xp yi lisanslıyor.

Üniversitede öğrenciyseniz bazı projelerinizde kullandığınız programlar MS win 7 ve MS vista sp2 de çalışmıyor çalışıyorsada bazı sorunlar oluşturuyor. Mesela Visual Studio 2008 lisanslayamıyordum şimdi çözdüm. sanalda kullanmak da grafiksel sorunlar oluşturuyor.

Bu tür bir çözümü kullanabilirsiniz.

Linux mu o zaten bizden :)