Jump to content

Windows 10 Flatlite V3 2021 X64 Tr

MrRush
 Share

Recommended Posts

MrRush, 3 saat önce yazdı:

Sürücülerinizi manuel kendiniz güncelleyin Windows Güncelemelerine işi bırakmayın. 

Tanınmayan donanımlar manuel tanıtılabilir. Sistemden sürücüler silinmedi.

İnternet driverinde sorun yok üstadım, internete girmeye çalıştığımda şöyle bir sıkıntıyla karşılaştım: DLG_FLAGS_INVALID_CA DLG_FLAGS_SEC_CERT_CN_INVALID

byNi5r3, Bir saat önce yazdı:

İnternet driverinde sorun yok üstadım, internete girmeye çalıştığımda şöyle bir sıkıntıyla karşılaştım: DLG_FLAGS_INVALID_CA DLG_FLAGS_SEC_CERT_CN_INVALID

Microsoft EDGE kullanıyorsunuz galiba. Bende bir dönem bu sorunla karşılaştım. Çözüm için pek uğraşmadım chrome'a geçmiştim. Umarım nedeni ve çözümü açıklanır.

Pandorum, 45 dakika önce yazdı:

Microsoft EDGE kullanıyorsunuz galiba. Bende bir dönem bu sorunla karşılaştım. Çözüm için pek uğraşmadım chrome'a geçmiştim. Umarım nedeni ve çözümü açıklanır.

Sorunu algılasaydım çözerdim aslında uğraşmadım format attım. Bendeki sorun büyüktü, internet var ve açık gözüküyordu ama opera kurmayı denedim indirmedi bile kurulum dosyası değilde internetten kurulum dosyası vardı elimde, internet gerekiyordu açıktı ama indirmedi. Ve internet exploreri de denedim olmadı.

Tüm yazdıklarımı güncelliyorum :) :) Sistem harika ve hiçbir sorun yoktur :) Özellikle beni Windows 10 da sinir eden birşey farkettim bu sistemde yok :) Ve nasıl düzelttiğini merak ediyorum açıkcası... Fotoğraf görüntüleyici için regedit kaydı eklediğimizde fotoğrafları açtığımızda ve kapattığımızda nedense iki sekme açılıyordu ve bu beni sinir ediyordu. Ben de azıcık takıntılıyımdır bu yüzden fotoğraf görüntüleyici kullanmıyordum. Bu sorunmudur bilmem ama nasıl düzeltildi acaba? MrRush Çalışmanız harika ellerinize ve emeklerinize sağlık :) :) Vs.4 felan beklemiyorum gerek te yok dediğiniz gibi, belli bir süre bu kalsa iyi olur.

• Like 1

byNi5r3, 3 saat önce yazdı:

Tüm yazdıklarımı güncelliyorum :) :) Sistem harika ve hiçbir sorun yoktur :) Özellikle beni Windows 10 da sinir eden birşey farkettim bu sistemde yok :) Ve nasıl düzelttiğini merak ediyorum açıkcası... Fotoğraf görüntüleyici için regedit kaydı eklediğimizde fotoğrafları açtığımızda ve kapattığımızda nedense iki sekme açılıyordu ve bu beni sinir ediyordu. Ben de azıcık takıntılıyımdır bu yüzden fotoğraf görüntüleyici kullanmıyordum. Bu sorunmudur bilmem ama nasıl düzeltildi acaba? MrRush Çalışmanız harika ellerinize ve emeklerinize sağlık :) :) Vs.4 felan beklemiyorum gerek te yok dediğiniz gibi, belli bir süre bu kalsa iyi olur.

Anlattığın şekilde fotoğraf görüntülüyecide iki sekme sorunu yaşamadım daha önce. 

Beğendiğine sevindim güle güle kullan.

djbugra, 25.02.2022 - 10:34 yazdı:

Üstad, çalışman çok güzel olmuş, emeğine sağlık. Ssd olmadan bile pc akıcı bir şekilde çalışıyor. Yalnız dikkatimi çeken birşey oldu, Windows ayarlarını açtım, simge durumuna küçülttüm, daha sonra bu pencereyi tekrar açtığımda, görüntüde önce hafif bir bulanıklık oluyor, sonra netleşiyor. Her seferinde ve sadece windows ayarlarını simge durumuna küçültüp büyüttüğümde yapıyor. Denetim masası veya diğer kalsörlerde bu sorun yok. Nedeni ne olabilir?

Üstadım tekrardan selamlar. 3 bilgisayara kurdum senin imajı ve hepsinde de bu bahsettiğim durum mevcut. Tabi bu bahsettiğim şey çok can sıkıcı veya kurmaya-kullanmaya mani bir durum değil. Sadece geri dönüş olsun diye yazıyorum. Bir diğer kafama takılan, bilgisayar güncel halde, sürüm 1809 gösteriyor. Acaba bu sürüm güncel donanımlar için eski bir sürüm sayılabilir mi? Son kurduğum bilgisayar (10. nesil intel işlemcili) bazı sürücüleri windows update üzerinden güncellemedi, manuel güncellemek zorunda kaldım, onda da biraz yarım yamalak oldu. Sizin fikriniz nedir bu konuda acaba?

djbugra, 11 dakika önce yazdı:

Üstadım tekrardan selamlar. 3 bilgisayara kurdum senin imajı ve hepsinde de bu bahsettiğim durum mevcut. Tabi bu bahsettiğim şey çok can sıkıcı veya kurmaya-kullanmaya mani bir durum değil. Sadece geri dönüş olsun diye yazıyorum. Bir diğer kafama takılan, bilgisayar güncel halde, sürüm 1809 gösteriyor. Acaba bu sürüm güncel donanımlar için eski bir sürüm sayılabilir mi? Son kurduğum bilgisayar (10. nesil intel işlemcili) bazı sürücüleri windows update üzerinden güncellemedi, manuel güncellemek zorunda kaldım, onda da biraz yarım yamalak oldu. Sizin fikriniz nedir bu konuda acaba?

Normal bir durum benim işlemcide 10.nesil bazı sürücüleri manuel kuruyorum.

21h2 sürümde bile bazı sürücüler kendim kuruyorum.

MrRush, Bir saat önce yazdı:

Normal bir durum benim işlemcide 10.nesil bazı sürücüleri manuel kuruyorum.

21h2 sürümde bile bazı sürücüler kendim kuruyorum.

Manuel kurmada sorun yok hocam ama manuel kurunca bile aygıt yöneticinde görünmese dahi aida64 ile baktığımdan bazı aygıtların sürücüleri tam olarak kurulmamış görünüyor. Bu sorun teşkil eder mi acaba? Hatta emin olmak adına evdeki kendi bilgisayarıma kurup bakayım bi.. Belki kurulan donanıma göre de değişiyordur.

djbugra, 6 saat önce yazdı:

Manuel kurmada sorun yok hocam ama manuel kurunca bile aygıt yöneticinde görünmese dahi aida64 ile baktığımdan bazı aygıtların sürücüleri tam olarak kurulmamış görünüyor. Bu sorun teşkil eder mi acaba? Hatta emin olmak adına evdeki kendi bilgisayarıma kurup bakayım bi.. Belki kurulan donanıma göre de değişiyordur.

Ben ekstra olarak DriverBooster kullanıyorum manuel tanıtıktan sonra. Hem güncel olmayanlar güncelleniyor. Eksik varsa da tamamlar.

Edited by MrRush

Valla hocam ne desem bilmiyorum. Günlerdir, forumda neredeyse denemediğim win 10 imajı kalmadı, yine de dönüp dolaşıp senin imajı kuruyorum. 1 bilgisayarı yaklaşık 10 defa farkli imajlar kullanarak formatladım. Hiçbiri senin derlemen kadar hafif ve akıcı değil. Arada ufak tefek bahaneler bulsam da, daha iyisine henüz denk gelmedim. Gerçekten harika bir çalışma olmuş. Bulabildiğim tek kusur, (o da iş olsun diye 🙂 ) kullanılan iso kalıbının güncel olmaması. Onun dışında çok başarılı bir iş çıkarmışsınız. Emeklerinize sağlık. Daha iyilerini de bekliyoruz. 

• Like 1

Hocam eline sağlık. Sistem çok güzel; fakat benim için önemli olan bir özellik maalesef çalışmıyor.

Ctrl + shift + S kombinasyonu ile ekran görüntüsü aldığımda, panoya kopyalamıyor.  Ayarlardan pano geçmişini açıyorum ama kendiliğinden geri kapanıyor.

Sistem adına büyük bir mesele değil ama ben sürekli kitaplardan vb ekran görüntüsünün bir kısmını alıp gönderdiğim için sorun yaşıyorum.

Özetle ctrl shift s yapınca otomatik panoya kopyalardı. Ctrl v yaptığım her yere de o aldığım kare şeklindeki ekran  görüntünü kopyalardı... :(

• Like 1

Shadow_39, 23 dakika önce yazdı:

Hocam eline sağlık. Sistem çok güzel; fakat benim için önemli olan bir özellik maalesef çalışmıyor.

Ctrl + shift + S kombinasyonu ile ekran görüntüsü aldığımda, panoya kopyalamıyor.  Ayarlardan pano geçmişini açıyorum ama kendiliğinden geri kapanıyor.

Sistem adına büyük bir mesele değil ama ben sürekli kitaplardan vb ekran görüntüsünün bir kısmını alıp gönderdiğim için sorun yaşıyorum.

Özetle ctrl shift s yapınca otomatik panoya kopyalardı. Ctrl v yaptığım her yere de o aldığım kare şeklindeki ekran  görüntünü kopyalardı... :(

Üzgünüm, sonuçta Modifiye sistem. Alternatif uygulamalar kullanabilirsin.

• Like 1

Shadow_39, 3 saat önce yazdı:

Bende ctrl +shift + s kombinasyonunu seviyorum. Yerine greenshot kullanabilirsiniz ya da winsnap. 

• 1 ay sonra...
MrRush, 06.03.2022 - 14:34 yazdı:

Fırsat olursa belki.

Fırsatınız olmadı mı ustam 🙂

Yüzsüzlük gibi olmasında bu sistem gibi yok format atıp atıp güncelleme olayından da sıkılıyoruz.

Sizler gibi kafamızda basmıyor bu tarz işlere. 

Yine de hakkınızı helal edin. 

• Haha 1

Maddox67, 1 saat önce yazdı:

Yüzsüzlük gibi olmasında bu sistem gibi yok format atıp atıp güncelleme olayından da sıkılıyoruz.

Pek boş zaman kalmıyor malesef. Bu sürüm uzun vadede iş görür.

• Sad 1

Maddox67, 2 saat önce yazdı:

21h2 mimarisi bu çalışmadaki kadar akıcı olmaz özellikle 4 yaş ve üzeri donanımlarda. @MrRush güncelini yapıp yayınlasada kullananları pek tatmin etmeyebilir 😊

• Like 2

Senkron2, 11 dakika önce yazdı:

21h2 mimarisi bu çalışmadaki kadar akıcı olmaz özellikle 4 yaş ve üzeri donanımlarda. @MrRush güncelini yapıp yayınlasada kullananları pek tatmin etmeyebilir 😊

Aynı fikirdeyim, v4 sürümü de 1809 da yapmalı diye düşünüyorum.

Bu kadar ısrara can dayanmaz, @MrRush yapar birşeyler.

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

TR_by, Şimdi yazdı:

Aynı fikirdeyim, v4 sürümü de 1809 da yapmalı diye düşünüyorum.

Bu kadar ısrara can dayanmaz, @MrRush yapar birşeyler.

Aynı kanıdayım üstadım orta halli ve 4-5 yaş bilgisayarlar için veya daha yaşlıları için kesinlikle oyunlarda en akıcı olan windows 10 sürümü 1809dur. :hi:

• Like 2

Senkron2, 8 dakika önce yazdı:

Aynı kanıdayım üstadım orta halli ve 4-5 yaş bilgisayarlar için veya daha yaşlıları için kesinlikle oyunlarda en akıcı olan windows 10 sürümü 1809dur. :hi:

Driver sorunu yok, sistemin kendisi de çok akıcı ve stabil, maceraya gerek yok:hi:

• Like 2

TR_by, 25 dakika önce yazdı:

Driver sorunu yok, sistemin kendisi de çok akıcı ve stabil, maceraya gerek yok:hi:

Bence de en iyi sistem bu. 

Özellikle benim gibi baya eski laptopa sahipler için velinimet 🙂

HP Pavilion g6-1305et var tek iyi gelen sistem bu. 

• Like 2

• 2 hafta sonra ...