Jump to content

Windows 10 Flatlite V3 2021 X64 Tr

MrRush
 Share

Recommended Posts

aliakkya06, Bir saat önce yazdı:

Hocam kurulum bitip güncellemeleri yaptıktan sonra ne yapicaz tam anlamadım burdaki kısımda anlatılan ne için 

3.parti tema seçeneği eklenmedi. Kullanıcıya bırakıldı. Kurulum sonrası C:/ dizininde OldNewexplorer adında bir klasör göreceksiniz.

Klasör İçeriği:

UltraUXThemePatcher_3.5.0.exe (3.parti tema kullanabilmek için yama) Tüm güncellemelerinizi indirip kurduktan sonra isteğe bağlı uygulayınız.

Themes klasöründe bir adet sade bir tema (Gündüz-Gece Modlu)(Ekstra olarak İnternetten 1809 uyumlu tema bulup kendiniz yükleyebilirsiniz)

OldNewExplorerCfg.exe (Ribbonu kaldırmak ve eski görünümlü Explorer.exe kullanmak içindir)

Numix Crusors (İki tip imleç ekli. Biri siyah biri beyaz.(Install.inf dosyasına sağtık ile Yükle seçeneği ile sisteme eklenir)

İsteğe bağlı özellik eklemektedir.

Kullanman şart değil.

Edited by MrRush

herşey çok güzel fakat muhtemelen benden kaynaklı aygıt yöneticisine girmeye çalişirken

Please register to see this content.

şöyle bir hata almaktayım bir türlü çözemedim yardımcı olabilicek biri varmı

Şöyle bir ayrıntı var denetim masasından aygıt yöneticisine girince açılıyor fakat başlat cubugundan aygıt yöneticisi yazıp aratıp girince bu hatayı veriyor

Sorun kendi kendine düzeldi sistem hatasız 

Oyunlarda, uygulamalarda çok seri ve temiz çalışıyor. Forumun en iyisi :) 

Bi sorum olacaktı geçen aylarda bi virüs taraması yapmıştım sisteme C:\Windows\SysWOW64 dizininde HardwareID.dll uzantılı bi dosya virüs olarak çıkmıştı ve benden kaynaklı olduğunu düşünüp sildim. 2 gün önce temiz kurulum yaptım az önceki taramamda yine HardwareID.dl dosyasını virüs olarak çıktı ve yine sildim. Bu dosya sizin eklediğiniz bir dosya mı yoksa benden kaynaklı mı? 

canalbatraoz, 20 saat önce yazdı:

Bi sorum olacaktı geçen aylarda bi virüs taraması yapmıştım sisteme C:\Windows\SysWOW64 dizininde HardwareID.dll uzantılı bi dosya virüs olarak çıkmıştı ve benden kaynaklı olduğunu düşünüp sildim. 2 gün önce temiz kurulum yaptım az önceki taramamda yine HardwareID.dl dosyasını virüs olarak çıktı ve yine sildim. Bu dosya sizin eklediğiniz bir dosya mı yoksa benden kaynaklı mı? 

Bendeki virüs taramalarında sorun yoktu. Bir yıldır kullanılan bir sistem ve böyle bir geri dönüş yapılmadı.

Bahsettiğin dizinde de öyle bir dosya yok. Hardwareid adını içeren başka isimli bir çok dll ve mui var bunlarda sistem dosyaları.

Hangi antivirüsü kullanıyorsun merak ettim ?

Edited by MrRush

canalbatraoz, 11 saat önce yazdı:

s.a HardwareID.dll virüs değildir profile bağlı bir dosya virüs programları kesinlikle kullanmam virüs dediğiniz bir şey kolay kolay silinmez  basit virüsler vardır programla silinen bazılarını silemediğinizde çözüm format yada temiz yedek bir iso bulundurmaktır bütün virüsleri gördüm bulaştımı her şeye bulaşır fark etmezsiniz dikkatsiz kullanırsanız şuan sadece crypto virüs var zor olan hiç denk gelmedim inşallah da denk gelmem özel verilerinizi harici diskte tutunuz pc den ayrı olsun konuyla alakasız oldu özür dilerim bilgiyi doğru bilmek gerek iyi forumlar

• Like 4

MrRush, 18 saat önce yazdı:

Bendeki virüs taramalarında sorun yoktu. Bir yıldır kullanılan bir sistem ve böyle bir geri dönüş yapılmadı.

Bahsettiğin dizinde de öyle bir dosya yok. Hardwareid adını içeren başka isimli bir çok dll ve mui var bunlarda sistem dosyaları.

Hangi antivirüsü kullanıyorsun merak ettim ?

Ayda yılda bi tarama yaparım. Kaspersky Virus Removal Tool, Malwarebytes ve Eset Online Scanner kullandım. Birkaç reg dosyası ve HardwareID.dll isimli dosyayı virüs olarak gördü. Reg dosyalarını araştırdığımda bloatware sonrası oluşan zararsız girdiler olduğunu görünce es geçtim fakat HardwareID.dll ile ilgili hiçbir bilgiye ulaşamayınca konuya yazma gereği duydum. 
Saygılar :)

AdnanGumus, 13 saat önce yazdı:

s.a HardwareID.dll virüs değildir profile bağlı bir dosya virüs programları kesinlikle kullanmam virüs dediğiniz bir şey kolay kolay silinmez  basit virüsler vardır programla silinen bazılarını silemediğinizde çözüm format yada temiz yedek bir iso bulundurmaktır bütün virüsleri gördüm bulaştımı her şeye bulaşır fark etmezsiniz dikkatsiz kullanırsanız şuan sadece crypto virüs var zor olan hiç denk gelmedim inşallah da denk gelmem özel verilerinizi harici diskte tutunuz pc den ayrı olsun konuyla alakasız oldu özür dilerim bilgiyi doğru bilmek gerek iyi forumlar

Dosyalarımı bulut diskte saklarım her zaman. Virüs programı kullanan biri değilim, dikkatliyimdir o konuda ama dosyanın ne olduğunu bilemeyince uzmana danışmaktan başka çare bulamadım :D Olur ya stabiliteyi korumak adına koymuştur belki diye.

• Thanks 1

• 2 hafta sonra ...
akillialtay1995, 4 saat önce yazdı:

Ben de şu an bu işletim sisteminden yazıyorum

Performansı beni de tatmin etti.

Hiç donma kasma gibi bir şey görmedim.

Güncelleme alması da cabası.

Görselliği gayet güzel

Bu sistemi yapanın ellerine ve emeklerine sağlık.

Bende kendi ana bilgisayarıma kurdum benide memnun etti. 

Edited by ismlcyrl

• 4 hafta sonra ...

SysPrep kullanılmadığını belli eden güzel bir çalışma olmuş hocam. 2022'de kurarken sorun yaşar mıyım diye tereddüt ettim ama sizin LTSB sisteminizi de 1.5 yıl kadar kullandığım için güvenip yükledim. İlk kuruluma göre bir tık fazla alan kapladığı için (2GB kadar fazla alan) WinSXS biraz dolu hissettiriyor ama LTSB'den geçtiğim için büyük ihtimalle. Birkaç gün daha kullandıktan sonra Acronis yedeği alıp bu laptop bozulana kadar kullanırım bunu ben. :D

1.jpg.34cd533536b158b624d8cd0d3ac88d1f.jpg

2.jpg.7d7a7768ea3a89f89cc1876fb29c8a72.jpg

SXS Temizliği Sonrası Edit: Windows klasörü 2GB küçüldü. Doğru tahmin etmişim. @MrRush hocam ileriki sistemlerinizde Dism ile bu temizliği yaparsanız sistemleriniz daha hafif ve daha az boyut kaplar hale gelecektir. 👍

Edited by canavar123
  • Like 1

canavar123, 5 saat önce yazdı:

SysPrep kullanılmadığını belli eden güzel bir çalışma olmuş hocam. 2022'de kurarken sorun yaşar mıyım diye tereddüt ettim ama sizin LTSB sisteminizi de 1.5 yıl kadar kullandığım için güvenip yükledim. İlk kuruluma göre bir tık fazla alan kapladığı için (2GB kadar fazla alan) WinSXS biraz dolu hissettiriyor ama LTSB'den geçtiğim için büyük ihtimalle. Birkaç gün daha kullandıktan sonra Acronis yedeği alıp bu laptop bozulana kadar kullanırım bunu ben. :D

SXS Temizliği Sonrası Edit: Windows klasörü 2GB küçüldü. Doğru tahmin etmişim. @MrRush hocam ileriki sistemlerinizde Dism ile bu temizliği yaparsanız sistemleriniz daha hafif ve daha az boyut kaplar hale gelecektir. 👍

Mr Rush abimiz mükemmele yakın iş yapmış. 

Winsx temizliği yapmamasının sebebi de bilmediği için değil detaylı temizlik sonunda, yeni güncelleme alma veya var olan güncellemelerin kaldırılma sorunu olma ihtimali. 

Kazandığınız 1-2 gb boş alan size güncelleme sorunu olarak dönebilir ileride.. 

canavar123, 9 saat önce yazdı:

1, 2gb tın aramızda lafı olmaz. 😆

Eksik alan da performans sağlamaz.

Tekerleme gibi oldu.🤣

Servisler ve çalışan bileşenler önemli bana göre.

Edited by MrRush
  • Like 1
  • Thanks 1

@MrRush Hocam bu çalışmayı daha önce indirmişim.

efem360, 30.09.2021 - 22:57 yazdı:

İndirdim ve arşive ekledim.

MD5 Checksum: DB67C2084616AF5B4C255498E107E67F
SHA-1 Checksum: F23B3390D8B6D4F08F4C29036D4203E284EF9FBC
SHA-256 Checksum: 6D2B09CABDF305DE2912B681DDAAF5869E77852B6DC02C61181C6A6E746D7EAC
SHA-512 Checksum: D8BA9903E5FC3A65395B56BF3793694D8BFDF0F6D03678D0728E0BB101BE7F0BC79C0FBEF54AF567E74F6DA301C14495E66A02F5178E11F4CCA8DCB50F70799E

iso değerleri bunlar. 

Şimdi sizin verdiğiniz değerler farklı. Acaba bir değişiklik mevcut mu? 3 PC'ye kuracağım görünce bir anda kafam karıştı.

efem360, 7 saat önce yazdı:

@MrRush Hocam bu çalışmayı daha önce indirmişim.

MD5 Checksum: DB67C2084616AF5B4C255498E107E67F
SHA-1 Checksum: F23B3390D8B6D4F08F4C29036D4203E284EF9FBC
SHA-256 Checksum: 6D2B09CABDF305DE2912B681DDAAF5869E77852B6DC02C61181C6A6E746D7EAC
SHA-512 Checksum: D8BA9903E5FC3A65395B56BF3793694D8BFDF0F6D03678D0728E0BB101BE7F0BC79C0FBEF54AF567E74F6DA301C14495E66A02F5178E11F4CCA8DCB50F70799E

iso değerleri bunlar. 

Şimdi sizin verdiğiniz değerler farklı. Acaba bir değişiklik mevcut mu? 3 PC'ye kuracağım görünce bir anda kafam karıştı.

Değişiklik yok. Değerler birebir aynı.  İndirirken hata olmuş olabilir. 

Ha siz ilk çıkan iso dosyasını indirmiş olabilirsiniz. İso bazı istekler üzerine düzenlenmişti. Son hali budur. İlk paylaştığımda Ara kısmı devre dışıydı, şuan burada paylaşılanda etkin. Başka bir değişiklik yoktur.

• Like 1

blacktiger5, 18.10.2021 - 13:46 yazdı:

windows 10 kurdum gmail hesabıma giriş yaptıktan sonra kodmatik trazbondan giriş yapıldı diyor. hesap mı çalmaya yönelik windows hazırlıyorsunuz.

2 yıldır @MrRush'un sistemlerini kullanmaktayım. @blacktiger5Kaç kurtar kendini dostum. Benim tüm hesaplar gitti en sonunda ise bilgisayar gitti. Bende şuanda hesap makinesinden yazıyorum. Kaç kurtar kendini

MrRush, 16 saat önce yazdı:

1, 2gb tın aramızda lafı olmaz. 😆

Eksik alan da performans sağlamaz.

Tekerleme gibi oldu.🤣

Servisler ve çalışan bileşenler önemli bana göre.

Haklısınız aslında da alışmışım Windows diskinde 30GB boş alan olmasına. 😄 Yazıcıyı kurunca orada 29GB görmeye alışamadım. 😅

amd_turkey, 16 saat önce yazdı:

Mr Rush abimiz mükemmele yakın iş yapmış. 

Winsx temizliği yapmamasının sebebi de bilmediği için değil detaylı temizlik sonunda, yeni güncelleme alma veya var olan güncellemelerin kaldırılma sorunu olma ihtimali. 

Kazandığınız 1-2 gb boş alan size güncelleme sorunu olarak dönebilir ileride..

Aslında asıl takıntım SxS klasöründeki dosya sayısı. O artınca dosya arama hızım yavaşlıyor. Güncelleme yaparsam da ".cab" paketleri indirip PE kullanarak Dism ile yaparım. Celeronda diğer türlü güncellemeyi kuracak teknoloji pek mevcut değil. 😅

Yoksa hocamızın bildiğinden şüphem yok. 👍🏻 Güncellemeleri engellediğini hiç görmedim ama zaten güncellemeler kendi kendine de bozulduğu için bir şeye başlamaya gerek duymuyorum. Kapatacaksın tertemiz olacak. 😄

• 5 ay sonra...
maleboy10, 7 saat önce yazdı:

"windows gerekli bir yükleme klasörünü oluşturamadı. lütfen birinc, görüntü için bayrak 9 ayarlarını kullanmak üzere bootwim dosyanızı yeniden oluşturun" hata kodu: 0x8030002F

NEDEN BU HATAYI ALIYORUM USB DEN KURARKEN??

Please register to see this content.

• 8 ay sonra...
ulas55, 3 saat önce yazdı:

windows storenin nasıl kurulacağı sunumda anlatılmış ama ben kuramadım.

başka bir kurulum şekli varsa nasıl kurulur arkadaslar.

şimdiden herkese teşekkürler.

hocam rufus la flash disk e yazdırmayı denedin mi iso dosyasını?