Jump to content

İnternet Cafe Kurucam...bakar Mısınız.....

sheva_7

Recommended Posts

İşlemci AMD PHENOM X4 9950 (2.6GHz)4MB 940p BOX

Anakart GIGABYTE GA-MA770-UD3 AMD770 DDR2 S+GL PCIx 940p

Ekran Kartı VTX HD4850 (256BIT) 1GB GDDR3 CRT/HDMI/DVI PCIx

Bellek 2 GB DDR2 1066 MHZ HYPERX KINGSTON (2 adet)

Harddisk SEAGATE 500 GB 16MB SATA2 NCQ 7200 RPM(ST3500418AS)

Kasa AOPEN QF50-J02 SIYAH/GUMUS 350W PEAK

Monitör 19" PHILIPS 190CW9FB WIDE 2MS LCD

Klavye A4 TECH KB-21/OP-620D MM PS2 KABLOLU KLAVYE+O.MOUS

Web Kamera A4 TECH PK-635K TAK CALISTIR/ YUZ TAKIPLI WEB CAM

KDV Dahil 1.400.TL

Benim sana tavsiye edeceğim sistem özellikleri bunlar.

İşlemci AMD PHENOM X4 9950 (2.6GHz)4MB 940p BOX

Anakart GIGABYTE GA-MA770-UD3 AMD770 DDR2 S+GL PCIx 940p

Ekran Kartı VTX HD4850 (256BIT) 1GB GDDR3 CRT/HDMI/DVI PCIx

Bellek 2 GB DDR2 1066 MHZ HYPERX KINGSTON (2 adet)

Harddisk SEAGATE 500 GB 16MB SATA2 NCQ 7200 RPM(ST3500418AS)

Kasa AOPEN QF50-J02 SIYAH/GUMUS 350W PEAK

Monitör 19" PHILIPS 190CW9FB WIDE 2MS LCD

Klavye A4 TECH KB-21/OP-620D MM PS2 KABLOLU KLAVYE+O.MOUS

Web Kamera A4 TECH PK-635K TAK CALISTIR/ YUZ TAKIPLI WEB CAM

KDV Dahil 1.400.TL

Benim sana tavsiye edeceğim sistem özellikleri bunlar.

Adam ilk anda 700Tl lik sistemle başlamış fiyat 1400 e kadar çıktı :lol: Hadi hayırlısı...

Bu arada nasıl bir sistem aldığını bilmek isterim :D

Sen kafeye :lol: Amd Makina alırsan.. ısınmadan dolayı :D hiçbişey yapamassın.. heleki oyun hiç düşünme o işlemciye :rofl: kasanın üzerine yumurta kırıp.. menemen yaparsın anca.. ! intelden şaşma e5200 yeterli diye düşünüyorum parçaları kendın al kendın topla..

Sen kafeye :) Amd Makina alırsan.. ısınmadan dolayı :) hiçbişey yapamassın.. heleki oyun hiç düşünme o işlemciye :) kasanın üzerine yumurta kırıp.. menemen yaparsın anca.. ! intelden şaşma e5200 yeterli diye düşünüyorum parçaları kendın al kendın topla..

amd işlemcilerin ısınma sorunu artık ortadan kalktı...ayrıca o önerdiğin e5200 işlemci de intel in en sorunlu işlemcisi...asus anakartların hemen hemen hepsinde cpu hatası verioyor....

amd işlemcilerin ısınma sorunu artık ortadan kalktı...ayrıca o önerdiğin e5200 işlemci de intel in en sorunlu işlemcisi...asus anakartların hemen hemen hepsinde cpu hatası verioyor....

Isınma sorunu kalktı demektesin :) neye dayalı konuşmaktasın ? :) Phenom II X4 Serisi işlemcinin biostan ısı değerlerine bakıyorum 47 derece B).. Cacık yani.. e5200 de cafeye göre çok güzel bir işlemci.. cafedeki pcler illaki ezilecektir.. hemde azda olsa amdden.. daha fazla performans sağlıyacak olan bir işlemci.. B) kalkıp e7300 işlemci almasına gerek yok.. p4 işlemci kullanılıyo.. çogu cafelerde :) e5200'e 2 gb ram taktınmı.. tadından yenmez.. !

Isınma sorunu kalktı demektesin :) neye dayalı konuşmaktasın ? :) Phenom II X4 Serisi işlemcinin biostan ısı değerlerine bakıyorum 47 derece B).. Cacık yani.. e5200 de cafeye göre çok güzel bir işlemci.. cafedeki pcler illaki ezilecektir.. hemde azda olsa amdden.. daha fazla performans sağlıyacak olan bir işlemci.. B) kalkıp e7300 işlemci almasına gerek yok.. p4 işlemci kullanılıyo.. çogu cafelerde :) e5200'e 2 gb ram taktınmı.. tadından yenmez.. !

intelin e5200 işlemcisi ara işlemcidir ve sürekli sorun cıkarmaktadır.bizzat kendim şahit oldum...bu arada 47 derece o kadar fazla bi sıcaklık deil bence...55-60 derecelerde çalışan pc ler biliorum hatta daha fazla...

Doğrudur dostum.. ama 47 derece bilgisayarın açılışındaki sıcaklık :) 5200 de yeni serilerinde düşündüğün gibi sorunlar yaşanmamakta karşı sokagımdaki internet cafede bütün makinalar e5200.. ve tık yok :)

Doğrudur dostum.. ama 47 derece bilgisayarın açılışındaki sıcaklık :) 5200 de yeni serilerinde düşündüğün gibi sorunlar yaşanmamakta karşı sokagımdaki internet cafede bütün makinalar e5200.. ve tık yok :)

o dediğin istisna olabilir..çalıştıgım firma ben işe başlamadan önce bi cafeye e5200 ve asus p5kpl anakart ı olan 10-15 kadar pc toplamışlar.ama bu pclerden 7 tanesini işlemci yuzunden anakart ile beraber geri almak zorunda kaldık...

Kardeş bende daha yeni açtım kafeyi.Sistemin çok düşük.Ben az pc olsun,iyisi olsun dedim.

E7400 c2d 2.8 işlemci

Gigabyte p31 cipsetli anakart

2 gb 800 mhz ram

500 gb disk

gigabyte 420w kasa

22" Lg monitör ve

1 gb 9800 gt 256 bit kullandım.185 adet oyun yüklü.Allah izin verirse 4 sene kullanırım bunları.sana da tavsiyem bütçeni zorla.iyi bişeyler al.Tanesi 1220 tl ye geldi.

Kardeş bende daha yeni açtım kafeyi.Sistemin çok düşük.Ben az pc olsun,iyisi olsun dedim.

E7400 c2d 2.8 işlemci

Gigabyte p31 cipsetli anakart

2 gb 800 mhz ram

500 gb disk

gigabyte 420w kasa

22" Lg monitör ve

1 gb 9800 gt 256 bit kullandım.185 adet oyun yüklü.Allah izin verirse 4 sene kullanırım bunları.sana da tavsiyem bütçeni zorla.iyi bişeyler al.Tanesi 1220 tl ye geldi.

1220.00TL beni aşar hocam yine de saol :)

Bencede artık internetin alternatifleride var sadece türk telekoma bağlı kalmıyo insanlar rekabet arttıgı sürece fiyatlar düşüyo herkesin evinde bilgisayar ve internet baglantısı olacak eninde sonunda

Bencede artık internetin alternatifleride var sadece türk telekoma bağlı kalmıyo insanlar rekabet arttıgı sürece fiyatlar düşüyo herkesin evinde bilgisayar ve internet baglantısı olacak eninde sonunda

Ayrıca 3G ile birlikte artık çoluk çombalak internet yaygınlaşacak....

hocam konuyu ben açmadım onu belirtiyim.

ama pc ile ilgili görüşüm; idare eder. ama yeni oyunlar biraz kasabilir. ram 1,5-2 gb olursa daha iyi olur....

sadece nette dolaşmak için yeterli ama oyun larda kesin kez kasar hele çıkacak oyular da. ekran kartı düşük (128bit) lik özellikle gddr3 lerden ve 256 bit liklerden olsun ayrıca işlemcisi de düşük anlacan toplanmış olan sistem düzenli ama sistem olarak düşük

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...