Jump to content

Telefonda Virüs Mü Var

yawuz58
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba telefonumda virüs olabilir mi geçen birisi mesaj göndermişti tiktok tan mesajı okuyayım dedim basınca beyaz bir ekran geldi ortada varning yazıyordu hemen geri tuşuna bastım çıktım ama telefonda bir şeyler oluyordu biraz önce ev gelirken baktım bir yerden ses geliyor telefonu çıkardım ekran kapalı bir açtım bir sürü uygulama açılmış x bankanın uygulaması şifre ekranında bekliyor facebook açık ses ondan geliyormuş ekran kapalı iken uygulamalar çalışmıyor diye biliyorum virüs olabilie mi sizce

Virüs bulaşmış telefonunuza

Kaspersky antivirüs kurun

BYK9U-EHE8S-J1WY8-SG1CN

şu beta keyiyle etkinleştirip güncelleyip tam tarama yaptırın virüs bulursa temizletin 

Çözüm olmaz ise hard reset atın telefonunuza (marka model hard reset şeklinde internette aratabilirsiniz)
  • Like 1

MesutÖzil, 6 dakika önce yazdı:

Androidlerde maalesef böyle bir sıkıntı var. Babamın da facebook virüsü yüzünden bir miktar parası gitmişti

Androidlere özgü birşey değil güvenliği elden bırakmak tedbirli davranmamaktan kaynaklı aynı virüsten ioslu kuzenimde bi miktar para kaybetmişti internete çıkış verdiğin sürece güvende değilsin bilmediğin linklere tıklamaman gerekiyor.Özellikle tiktok,instagram,facebook,whatsapp vb sosyal medya uygulamalarında çok dikkatli olmak gerekiyor.Çok Fazla dolandırıcı bulunuyor bu tarz yerlerde

• Like 1

kaspersky kodu kabul etmedi deneme sürümü virüs yok dedi eset yükledim bir dosya sildi kendi virüs programı virüs yok diyor olmazsa ücretli yükleyeyim bir program yıllık 50 tl bir şey değil hangisini tavsiye edersiniz

Edited by yawuz58
kelime hatası

yawuz58, 1 dakika önce yazdı:

kasperssky kodu kabul etmedi deneme sürümü virüs yok dedi eset yükledim bir dosya sildi kendi virüs programı virüs yok diyor olmazsa ücretli yükleyeyim bir program yıllık 50 birşey değil hangisini tavsiye edersiniz

nasıl ya etkinleştirme koduyla belki 50 tane cihaza kurdum sorunsuz kabul edip 90 gün veriyordu

• Like 1

SoNKraL_, Şimdi yazdı:

nasıl ya etkinleştirme koduyla belki 50 tane cihaza kurdum sorunsuz kabul edip 90 gün veriyordu

Geçersiz kod dedi önemli değil,  indirimli 50 tl ye eset ve kaspersky veriyor bir yıllık hangisini alsam yada önerebileceğiniz başka virüs programı

yawuz58, 2 dakika önce yazdı:

Geçersiz kod dedi önemli değil,  indirimli 50 tl ye eset ve kaspersky veriyor bir yıllık hangisini alsam yada önerebileceğiniz başka virüs programı

valla açık söyleyeyim esete asla güvenmiyorum
Bitdefender,Kaspersky,Zemana
en beğendiklerim bunlar

• Like 1

SoNKraL_, 3 dakika önce yazdı:

valla açık söyleyeyim esete asla güvenmiyorum
Bitdefender,Kaspersky,Zemana
en beğendiklerim bunlar

kaspersky alayım gitsin o zaman teşekkürler yardımınız için, bu arada esetin bulduğu reklam yazılımı imiş adı bu,datacollector.utilcode.a

Edited by yawuz58

yawuz58, 12 dakika önce yazdı:

kaspersky alayım gitsin o zaman teşekkürler yardımınız için, bu arada esetin bulduğu reklam yazılımı imiş adı bu,datacollector.utilcode.a

dediğiniz virüsü araştırdım nette ıkarus-eset gibi yazılımların hatalı alarm olarak verdiği bir virüs türüymüş yani bazı yazılımların içinde bulunan reklam servisini virüs olarak algılıyormuş free yazılımlarda altta ufak reklam çıkar ya ondan bahsediyorum.Yani false positive ;)

ki zaten av-test,av comparatives gibi güvenlik testi yapan firmalarda eseti inceleme yaparsanız çok fazla hatalı sonuç gösterdiğinden son testlere dahil bile etmemişler en son yapılan testte incelediğime göre 200 dosyada 12 tane hatalı tespit yapmış bu oran çok yüksek aynı testte hatasız çalışan yok ama en az hatalı gösteren firmalar avira,kaspersky,bitdefender gibi firmalar avast,malwarebytes,avg gibi firmalarda 2-3 hatalı göstermiş yani iyi çalışanlar dediğim gibi sağlam olanlar :)

• Like 1

SoNKraL_, 1 dakika önce yazdı:

dediğiniz virüsü araştırdım nette ıkarus-eset gibi yazılımların hatalı alarm olarak verdiği bir virüs türüymüş yani bazı yazılımların içinde bulunan reklam servisini virüs olarak algılıyormuş free yazılımlarda altta ufak reklam çıkar ya ondan bahsediyorum.Yani false positive ;)

Aslında esetin o dosyayı kaldırması iyi olmuş dosyalarım uygulamasına giriyordum altta reklam çıkıyordu artık çıkmıyor nereye reklam koyacaklarını şaşırdılar