Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

MesutÖzil, 39 dakika önce yazdı:

Sağol üstad teşekkürler, windows 11 çalışmanız olacak mı

Yeni bir farklı bir bölgeye taşındığımdan dolayı internet alt yapı sorununa denk geldik haliyle de, internet sıkıntısı oluştu kısa süreliğine şimdilik beklemedeyim net bağlantısı gelirse eğer windows 11 final yeni sürümü üzerinde bir çalışma yaparak eklerim bende diğer değerli paylaşımcı arkadaşlarımız gibi.

Şimdilik durum ve vaziyet bu şekil. Internete de mobil üzerinden şimdilik idare ederek giriş yapmaktayım. Keşke sınırlı bağlantıları olmasa mobilde hızlı internet sunmakta ancak, pahalı bir hizmet veriyor çoğu diğer operatörler gibi. turkcell , vodafone , ttnet vs. 🙂 

Edited by forjest
  • Like 3

forjest, 20 dakika önce yazdı:

Yeni bir farklı bir bölgeye taşındığımdan dolayı internet alt yapı sorununa denk geldik haliyle de, internet sıkıntısı oluştu kısa süreliğine şimdilik beklemeyim net bağlantısı gelirse eğer windows 11 final yeni sürümü üzerinde bir çalışma yaparak eklerim bende diğer değerli paylaşımcı arkadaşlarımız gibi.

Şimdilik durum ve vaziyet bu şekil. Internete de mobil üzerinden şimdilik idare ederek giriş yapmaktayım. Keşke sınırlı bağlantıları olmasa mobilde hızlı internet sunmakta ancak, pahalı bir hizmet veriyor çoğu diğer operatörler gibi. turkcell , vodafone , ttnet vs. 🙂 

Beklemedeyiz üstad, umarım kısa sürede fiber bağlantınız gerçekleşir

• Thanks 1

windows 11 kurulumda "tpm" ve "secure boot"un yanında bir de ram miktarını da ölçüyor. verdiğin cmd'de ram kontrolünü devre dışı bırakan girdi olmadığı için vmware'a kurulum gerçekleşmedi

halbuki "nlite" ile "boot.wim"e eklediğim reg kaydında ram kontrolünü devre dışı bırakan kayıt olduğu için rahatça kuruluyordu.

Alıntı

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassRAMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

Please register to see this content.

• Like 4

barto_club, 10 saat önce yazdı:

windows 11 kurulumda "tpm" ve "secure boot"un yanında bir de ram miktarını da ölçüyor. verdiğin cmd'de ram kontrolünü devre dışı bırakan girdi olmadığı için vmware'a kurulum gerçekleşmedi

halbuki "nlite" ile "boot.wim"e eklediğim reg kaydında ram kontrolünü devre dışı bırakan kayıt olduğu için rahatça kuruluyordu.

• Bypass cmd dosyasını notepad ile  açarak, Reg.exe add "HKLM\temp\Setup\LabConfig" /v "BypassRAMCheck" /t REG_DWORD /d "1" /f satırını ekleyebilirsiniz.
  • TMP ve Secure boot'a yönelik girdiler mevcut. ram ile ilgili bir girdi eklenmedi. Ancak manuel olarak eklemek isterseniz eğer kendiniz ekleyip kaydedip kullanın tabiki.
  • Farklı girdiler varsa eğer konuya ekleyip çoğaltabiliriz önemli olan, tpm ve secureboot'un pass geçilmesidir temel amaç.
  • Ekran görüntüsü:
Spoiler

PHFpJ3.png

• Like 5
  • Thanks 1

sorun yok sizde tarife göre yapıp kura bilirsiniz ben tarife göre yapıp kurdum şimdi sorunsuzca çalışıyor zaten windows 11 için her hangi bi program yok hangi programı kurmaya kalksanız uygun degil diyor eski programlara evet diye kuruyoruz 

Edited by hasan gul
  • Like 1

arifpek, 3 saat önce yazdı:

Windows 11   otomatık nasıl kurdurabılırız mesela ılk acılısta pın ve sıfre sormasın

Yorumunuzun konuyla alakası yok!. Farklı yerden konu açarak vs. yardım talep edebilirsiniz. Modifiye windows başlıklarından inceleme yaparsanız istediğiniz içeriklere  daha rahat ulaşabilirsiniz.

• Like 1

Alıntı

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]

"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001
"BypassRAMCheck"=dword:00000001
"BypassStorageCheck"=dword:00000001
"BypassCPUCheck"=dword:00000001

yukarıda gördüğünüz gibi iki yeni "girdi" var: "BypassStorageCheck" ve "BypassCPUCheck"

isteyen cmd dosyasını alttaki yönteme göre update edebilir.

uuuuuuuuuuuu.png.d8f367620fc5ce47a0d5d8aaf59288cf.png

Edited by barto_club
  • Thanks 1

hakarakurt, 13 saat önce yazdı:

Forjest ; Sizin bu yöntemle hem TPM hem de RAM kontrol hatasını atlatıyor mu ?

Ben hepsini fixledim! yarım olmasın diye işlemler. Kurulumda kesinlikle çıkmaz. Çok eski cihazlar için açıkcası windows 8.1 / veya w10 ltsb sürümleri şimdilik mantıklı görüyorum.

• Like 1

Yine sanal makinada ; köylü'nün boot.wim dosyasını çalıştırdım. (Ventoy'da)

boot.wim dosyası açıldıktan sonra kurulum yöntemlerinden stariso dosyasını çalıştırdım.

seçilecek iso dosyasını gösterin dedi. win11.iso dosyasını gösterdim. Kurulum başladı ve Disk Biçimlendirme 

ekranına kadar geldi. Burda Tpm hatasına takılmadı.

• Like 1

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...