Jump to content

Recommended Posts

benim uupdump sitesinden indirdiğim developer sürümünde işe yaradı. şu anda kurulum başladı. ancak kurulumun 5 dakika sonrası başarısız oldu diye uyarı verip kapandı. 

maliozkok, 14.01.2022 - 09:35 yazdı:

Microsoft'un sitesinden yeni indirdiğim ISO'ya işlem yapmadı. Yenilenmiş ISO. Daha önce indirdiğim ISO'ya yapmıştı. 

34ero, 08.10.2021 - 21:06 yazdı:

Windows11Upgrade isminde küçük bir program var ilgilenenler deneyebilir (denenmemiştir )

Please register to see this content.

Ben denedim yüklendi. Teşekkür ederim değerli yorumunuz için. d

• Like 1

• 6 ay sonra...

@forjest üstadım;

oobe.jpg.083046d2d42f9c7db2a00d044c18d548.jpg

Sizin hazırlamış olduğunuz BYPASS.bat dosyasın da OOBE sınırlamasını aşmak için BYPASS.bat dosyasına yazmamız gereken satır nasıl olmalı?

Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OOBE" /v "BypassNRO" /t REG_DWORD /d "1" /f

OOBE engelini aşmak için gereken satır yukarıdaki gibi mi olmalı? Bu dosyayı yeniden düzenleyip dosyayı yeniden yükleyebilir misiniz?

İlk sayfadaki LİNK ler silinmiş. Hem konuyu, hem de linkleri güncellemek adına gerekli düzenlemeleri yapıp yeniden ayarlayabilirsen çok memnun olurum.

• Like 2

crasadure, 09.10.2022 - 00:02 yazdı:

Sizin hazırlamış olduğunuz BYPASS.bat dosyasın da OOBE sınırlamasını aşmak için BYPASS.bat dosyasına yazmamız gereken satır nasıl olmalı?

Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OOBE" /v "BypassNRO" /t REG_DWORD /d "1" /f

OOBE engelini aşmak için gereken satır yukarıdaki gibi mi olmalı?

@crasadure hocam boot.wim düzenlemesi ile OOBE engelini atlatamazsınız. bildiğiniz gibi boot.wim dosyasının işi kurulumun ilk aşaması bitip sistem yeniden başlayana kadardır, sonrası install.wim işlevleri devam eder.

• 3 ay sonra...
alican179, 23.09.2023 - 22:35 yazdı:

internete bağlantı yapınca hata veriyor

kendim için hazırladığım tpm . ağ kurulumu- online hesap - wifi kurulumu vb. bbypass linki  64 bit uyumlu  :   autounattend.xml ;  hem 32 bit hemde 64 bit uyumlu  dosyasını usb ana dizinine yada iso kalıbına atılabilir. Hem windows 10 hemde windows 11 kullanılabilir

alternatif link 

Edited by bensuslu11
  • Like 1
  • Thanks 2

alican179, 9 saat önce yazdı:

win 11 kur iken usb dizinine atım kurulum yaptı ama internete bağlanınca çöküyor acaba verdiginiz dosyaları yanlış yere mi atım veyahut sistem içine bir yeremi atmam lazım yardımcı olrsan sevinirim şimdiden teşekürler

Rufus ile usb hazırlarken tpm vb ayarları boş bırakmalısınız. Bu detay önemlidir

• Like 1

• 1 ay sonra...

Ne yaptıysam olmadı. Son çare Sources klasöründeki appraiserres.dll dosyasını editledim. Bu şekilde kurulum yapabildim. Dosyayı indirip eskisinin üzerine yazın gitsin.

Edited by KaYRa
  • Confused 1

KaYRa, 6 dakika önce yazdı:

Ne yaptıysam olmadı. Son çare Sources klasöründeki appraiserres.dll dosyasını editledim. Bu şekilde kurulum yapabildim. Dosyayı indirip eskisinin üzerine yazın gitsin.

Dostum sen ventoy mu kullandın yoksa rufus mu? Aslında problem olmaması gerekiyor 

Edited by bensuslu11

bensuslu11, 45 dakika önce yazdı:

Dostum sen ventoy mu kullandın yoksa rufus mu? Aslında problem olmaması gerekiyor 

Hiçbiri... USB ile kurulum yapılamıyor pc eski çünkü. Eski bir W10'u dvd aracılığı ile yükledim. Sonra Hdd'den 10gb'lık 2 extra bölüm oluşturup içlerine son çıkan W10 ve W11 isolarını açıp boot edilebilir hale getirdim. EasyBCD ile bootu ayarladım. Artık windows çöksede anında kurabileceğim.

• Like 1
  • Confused 1

KaYRa, 17 saat önce yazdı:

Hiçbiri... USB ile kurulum yapılamıyor pc eski çünkü. Eski bir W10'u dvd aracılığı ile yükledim. Sonra Hdd'den 10gb'lık 2 extra bölüm oluşturup içlerine son çıkan W10 ve W11 isolarını açıp boot edilebilir hale getirdim. EasyBCD ile bootu ayarladım. Artık windows çöksede anında kurabileceğim.

Fakirlikten neler yapıyorum yahu :)

KaYRa, 1 saat önce yazdı:

Fakirlikten neler yapıyorum yahu :)

eski ama güzel bir yöntem diskleri erişim kısıtı getiremen lazım kalıbları oraya taşıdıktan sonra çünkü olası bir virus trojen vs oraya kendini bırakmasın aksi halde sana yararı olmaz zararı olur.

AdemYakups, 9 dakika önce yazdı:

eski ama güzel bir yöntem diskleri erişim kısıtı getiremen lazım kalıbları oraya taşıdıktan sonra çünkü olası bir virus trojen vs oraya kendini bırakmasın aksi halde sana yararı olmaz zararı olur.

Madem söyledin nasıl yapacağımı kısaca yazar mısın :)

resim.png.0db3ca8ee3f8153e7ff25ae25fd98755.png

Mümkünse kendin dışında kalan kullanıcırı kaldır kendine ise sadece okuma yetkisi ver işin düşene kadar ama unutma bunu yaptığında format sonrası dahi bu bilgi saklanır sonraki sistemdede yetkilendirme konusu önüne çıkar.

Disk yönetiminde sürücü harfi kısmında yerel harf atamasını kaldır hiç gözükmesin. olabilecek kopyalamaların önüne geçmek ve kod içine gömülen "in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) " sorgususnun önüne geçmek için.

Farklı uygulamalr vs belki vardır aklıma gelmiyor.

• Like 1

• 4 hafta sonra ...
Dism /mount-image /imagefile:%SystemDrive%\ISO\boot.wim /index:2 /mountdir:%SystemDrive%\ISO\Mount
REG LOAD HKLM\WIM_System %SystemDrive%\ISO\Mount\Windows\System32\config\SYSTEM
REG LOAD HKLM\WIM_Software %SystemDrive%\ISO\Mount\Windows\System32\config\SOFTWARE
REG ADD "HKLM\WIM_System\Setup\LabConfig" /v "BypassTPMCheck" /t REG_DWORD /d "1" /f
REG ADD "HKLM\WIM_System\Setup\LabConfig" /v "BypassSecureBootCheck" /t REG_DWORD /d "1" /f
REG ADD "HKLM\WIM_System\Setup\LabConfig" /v "BypassRAMCheck" /t REG_DWORD /d "1" /f
REG ADD "HKLM\WIM_System\Setup\LabConfig" /v "BypassCPUCheck" /t REG_DWORD /d "1" /f
REG ADD "HKLM\WIM_System\Setup\LabConfig" /v "BypassStorageCheck" /t REG_DWORD /d "1" /f
REG ADD "HKLM\WIM_Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OOBE" /v "BypassNRO" /t REG_DWORD /d "1" /f
REG UNLOAD HKLM\WIM_System
REG UNLOAD HKLM\WIM_Software
Dism /unmount-image /MountDir:%SystemDrive%\ISO\Mount /commit

C:\ISO ve C:\ISO\mount iki klasör oluşturunuz ve C:\ISO içerisne boot.wim dosyasını atınız. Yukarıdaki cmd çalıştırınz. 

Windows 11 iso içersindeki sourece de ki appraiserres.dll dosyasını değiştiriniz.

Edited by ronaldinho424
  • Like 2