Jump to content

.İma Sorunu

Recommended Posts

Merhaba Ben bu .ima hakkında çözemediğim bir kaç konu var beni aydınlatabilirmisisiniz dorumda da bbulamadım :S

- Herhandi bir mesela win 98 in imasını buldum"isobuster programı ile" ezboot a bunu gösteriyorum hep anlatımlarda böyle deniliyor ama

win98 in kalanını yani isoyu veya içindekilerini nereye atıyorum (grub4dos içinde bu sorum geçerlidir) bunu bi türlü anlayamadımm yoksa kendisi otomatik mi buluyor :S anlayamadımm şimdiden teşekkürler

ben sorunu tam anlamadım. mesela bu ima dosyasını cd yada dvd ye boot olarak mı yazmak istiyorsun. yoksa benim bilgiğim ima lar başka amaçla kullanılmaz. cd dvd gibi medyalara boot koymak ve bootlu medya oluşturmak için kullanılır. eğer ki bu ise yammak istediğin Nero Burning Rom ile cd oluşturmayı seçip Bootlu (Sistem açılışlı) cd yada dvd yi sececeksin. Sana soracak boot dosyaları nerede diye. Disket yada .ima seçenekleri var imayı seçip dosyayı göstereceksin ve içine dosya atacaksan onlarıda atacak ve yazdıracaksın. o medya böylece boot özelliği kazanacak. umarım yanlış anlamamış ve doğru anlatmışımdır.

şimdi sorun şu easy boot veya grub4dos ile multi boot cd hazırlamak istiyoırum

anlatımlarda hep ima dosyasının nasıl elde edileceği yazılmış elde ediyorum ima dosyalarını

sonra yine o anlatımda mesela easyboot a nasıl ekleneceğide yazılmış fakat benim kafama takılan soru şu tamam ben bu ima dosyalarını easyboota ekledim veya grub4dos a ekledim multiboot menüde ekledim

fakat isonun içeriğini nereye atacağım :S

yani win.98 in imasını elde ettim ezboota da ekledim ama bu ima dosyası ufacıcık birşey isonun

içeriği ima dosyasında olacak hali yok ben isonun içeriğini nereye atacağım inş anlatabilmişimdir

Windows XP veya Windows 2003 için, kaynak kurulum dosyalarının yolunu değiştirebilirsin. Bu sayede istediğin kadar farklı XP veya 2003 gibi bir sistemi aynı CD/DVD de toplayabilirsin.

Forumda gerekli anlatımlar mevcut....

Meseala ben dün AeroStudio için nasıl yapılacağını video ile anlatmıştım. Tabi burdaki anlatımı EasyBoot veya Grub4dos içinde kullanabilirsin...

Ilgili anlatım Tools klasöründe......

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=103344

Alternatif olarak @morning anlatımındanda faydalanabilirsin.....

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=68563

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...