Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Mysql Cmd üzerinden Kurulumu [silent]

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

• Editor

Please register to see this content.

bu linkten indirip bir tane boş text dosyası açın ve içine setup.msi /quiet yazıp farklı kaydet diyip uzntısını bat veya cmd yapın.

İndirdiğiniz dosyayıda setup.msi olarak değiştirin adını , istediğiniz olacaktır.

• Like 1

pairs, 7 saat önce yazdı:

bu linkten indirip bir tane boş text dosyası açın ve içine setup.msi /quiet yazıp farklı kaydet diyip uzntısını bat veya cmd yapın.

İndirdiğiniz dosyayıda setup.msi olarak değiştirin adını , istediğiniz olacaktır.

Üstadım kurarken bazi seçenekleri işaretlemesi gerekiyor şifre ve kullanıcı adı orayı nasıl yapacağımı sordum.

• Editor

Bu sitede kurulurken girebileceğiniz parametreler yazıyor. İstediğiniz parametrelere göre ekleyerek kullanabilirsiniz.

Ek Olarak = 

burasıda size yardımcı olur.

Edited by pairs

pairs, 35 dakika önce yazdı:

Bu sitede kurulurken girebileceğiniz parametreler yazıyor. İstediğiniz parametrelere göre ekleyerek kullanabilirsiniz.

Ek Olarak = 

burasıda size yardımcı olur.

İnceliyorum

Alıntı

@echo off
echo Installing MySQL Server. Please wait...

msiexec /i "mysql-5.5.32-win32.msi" /qn

echo Configurating MySQL Server...

"%ProgramFiles%\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqlinstanceconfig.exe" -i -q ServiceName=MySQL RootPassword=şifreyazılacak ServerType=DEVELOPER DatabaseType=MYISAM Port=3306 Charset=utf8

echo MySQL has been installed successfully

setx PATH "%%Program Files%\MySQL\MySQL Server 5.5\bin%;"

cd /
😄

mysql --user=root --password=mysql -e "CREATE USER 'kullanıcıyazılacak'@'localhost' IDENTIFIED BY 'şifreyazılacak';"
;

mysql --user=root --password=mysql -e "GRANT ALL ON mydatabase.* TO 'kullanıcıyazılacak'@'localhost' IDENTIFIED BY 'şifreyazılacak' WITH GRANT OPTION; FLUSH PRIVILEGES;"

böyle yapıp bat. dosyası mı kaydediyorum?

Edited by Anarchosa

• Editor

Sıfırdan hepsini bize yaptırtacaksınız sanırım. 

Bakın ilgili ekranda ne diyor. Mysql i kurdum ancak ayarlama yaparken yolu bulamadım diyor.

Demekki neymiş %ProgramFiles%\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqlinstanceconfig.exe bu yol ile alakalı hata varmış. Kurulumdan sonra mysqlinstanceconfig.exe yolu neresi ise bu yol ile bat dosyasındaki yolu değiştirmeniz gerekiyor.

pairs, 5 dakika önce yazdı:

Sıfırdan hepsini bize yaptırtacaksınız sanırım. 

Bakın ilgili ekranda ne diyor. Mysql i kurdum ancak ayarlama yaparken yolu bulamadım diyor.

Demekki neymiş %ProgramFiles%\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqlinstanceconfig.exe bu yol ile alakalı hata varmış. Kurulumdan sonra mysqlinstanceconfig.exe yolu neresi ise bu yol ile bat dosyasındaki yolu değiştirmeniz gerekiyor.

@echo off

msiexec /i "test.msi" /qn

"test.msi" -i -q ServiceName=MySQL RootPassword=şifre ServerType=SERVER DatabaseType=MYISAM Port=3306 Charset=utf8

setx PATH "%%Program Files%\MySQL\MySQL Server 8.0\bin%;"

cd /
😄

mysql --user=root --password=mysql -e "CREATE USER 'useradi'@'localhost' IDENTIFIED BY 'şifre';"
;

mysql --user=root --password=mysql -e "GRANT ALL ON mydatabase.* TO 'useradi'@'localhost' IDENTIFIED BY 'şifre' WITH GRANT OPTION; FLUSH PRIVILEGES;"

ben onu gördüm ve MSI kurulumunun hemen yanında olduğu için yolku değiştirdim zaten ancak aynı durumu verdiği için son hali bu kodumun

kurulumu yapıyor bitiyor diyor o hatayı vermiyor ama kurulumda yapmıyor.

• Editor

Kurulumdan sonra mysqlinstanceconfig.exe yolu neresi ise bu yol ile bat dosyasındaki yolu değiştirmeniz

Burada mysqlinstanceconfig.exe nin yeri demişim size , fakat siz gidip yine test.msi yazmışsınız. 😕

pairs, 35 dakika önce yazdı:

Kurulumdan sonra mysqlinstanceconfig.exe yolu neresi ise bu yol ile bat dosyasındaki yolu değiştirmeniz

Burada mysqlinstanceconfig.exe nin yeri demişim size , fakat siz gidip yine test.msi yazmışsınız. 😕

anladım anladımda ben bir klasör içine koyup çalıştırıyorum,yani msi dosyasının hemen yanında bir yerden lokasyondan çekmiyorum.

@echo off

msiexec /i "mysql-installer-community-8.0.26.0.msi" /qn

"C:\test.bat" -i -q ServiceName=MySQL RootPassword=şifre ServerType=SERVER DatabaseType=MYISAM Port=3306 Charset=utf8

setx PATH "%%Program Files%\MySQL\MySQL Server 8.0\bin%;"

cd /
😄

mysql --user=root --password=mysql -e "CREATE USER 'kullaniciadi'@'localhost' IDENTIFIED BY '123456';"
;

mysql --user=root --password=mysql -e "GRANT ALL ON mydatabase.* TO 'kullaniciadi'@'localhost' IDENTIFIED BY 'şifre' WITH GRANT OPTION; FLUSH PRIVILEGES;"

şuan son hali böyle.

image.png.654fad324feff3409772a4325e61b901.png

Edited by Anarchosa

• Editor

Yine anlaşamadık. Aynı dizinden çalıştırıyorsunda ben farklı bir exeden bahsediyorum. Yani kurulum tamamlandıktan sonra mysql nereye kuruluyorsa ona göre işlem yaptırman gerekiyor.

%ProgramFiles%\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqlinstanceconfig.exe bu örnekte arkadaş kurduktan sonra programfiles altını gösteriyor. sendede nereye kuruluyorsa oranın dizinini eklemen gerekiyor.

• Like 1

pairs, 45 dakika önce yazdı:

Yine anlaşamadık. Aynı dizinden çalıştırıyorsunda ben farklı bir exeden bahsediyorum. Yani kurulum tamamlandıktan sonra mysql nereye kuruluyorsa ona göre işlem yaptırman gerekiyor.

%ProgramFiles%\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqlinstanceconfig.exe bu örnekte arkadaş kurduktan sonra programfiles altını gösteriyor. sendede nereye kuruluyorsa oranın dizinini eklemen gerekiyor.

doğrumu anladım şimdi önce bir sfx exe yapıp yaptığımız bat dosyasını çalıştır diyorrsun doğru mu anladım üstat ?

yani mysql ve bat dosyasını 1 exe yapıp bir yere çıkart çıkartılan yolun dizini bat dosyasına bağlı olsun kurulum sonrası bat dosyası çalışsın?

mysqlinstanceconfig.exe diye bir exe yok!