Jump to content

Internete Girmiyor...

samokantur

Recommended Posts

arkadaslar dört tane makine ana makineye bağlı kablo yoluyla nete giriliyor..fakat sorun su diğer üç makinede bağlantı sorunu yok....dördüncü makinede ağ bağlantılarında sorun yok bağlandı yazıyor ama nete girmiyor...muhtemel hatalar nedir....

Hub un warsa ınternete baglanabılırsın,modemın hub luysa yıne baglanabılırsın,bunlar mewcut deılse en fazla ıkı pc yı baglarsın ag gecıtlerını aynı yaparsan ınternet olur,dıer ıkısınde olmaz,hub un olupta baglanamıosanda ıp ler cakısıodur : D

Hub un warsa ınternete baglanabılırsın,modemın hub luysa yıne baglanabılırsın,bunlar mewcut deılse en fazla ıkı pc yı baglarsın ag gecıtlerını aynı yaparsan ınternet olur,dıer ıkısınde olmaz

hayır normalde bazen girip bazen girmiyor...diğerleri devamlı çalışıyor...apartmanda...yani kabloda sorun olabilirmi makine virüs yemiş olabilirmi...yani masaüstünde bulunan ağ da bağlantı var gözüküyor..

ip çakışması olabilir.Elle ip ver sorun düzelir. Sorun düzelmezse, sıra ile pc leri tekrardan otomatik ip ye bağla. modemin ip si misal 192.168.1.1 ise modem pc lere sıra ile ip leri dağıtır. (1.2 , 1.3 vs vs diye). cmd de "ipconfig /all" yaz sana elle gireceğin ip ler hakkında bilgi verir.

ip çakışması olabilir.Elle ip ver sorun düzelir. Sorun düzelmezse, sıra ile pc leri tekrardan otomatik ip ye bağla. modemin ip si misal 192.168.1.1 ise modem pc lere sıra ile ip leri dağıtır. (1.2 , 1.3 vs vs diye). cmd de "ipconfig /all" yaz sana elle gireceğin ip ler hakkında bilgi verir.

bu dediklerinizi bi tarif edebilirmisiniz..yani ağa sağ tıklayıp özelliklerdenmi halledeceğiz...yol olarak kısa bi tarif yapabilirmisiniz..

bu dediklerinizi bi tarif edebilirmisiniz..yani ağa sağ tıklayıp özelliklerdenmi halledeceğiz...yol olarak kısa bi tarif yapabilirmisiniz..

Kardeşim;

Eğer XP kullanıyorsan, ağ bağlantılarıma gir sağ tıkla özelliklere gir ordan "TCP/IP" gibi yazan bir yeri tıkla

Örnektir

dnsjk7.jpg

yukrıdaki pencereyi bul (pencerede yazılanlara dikkat etme)

misal senin modemin ip si:10.0.0.7 ve senin pc in ip si 10.0.0.10 olsun..

IP Adresi : 10.0.0.10 (senin pc in ip si)

Alt ağ maskesi : (tıklayınca otomatik çıkar)

Varsayılan Ağ Geçidi : 10.0.0.7

Yeğelenen DNS Sunucusu : 10.0.0.7 (modemin ip si)

Mantık bu. diğer bilgisayarlarada sıra ile ip adres kısmını değiştir. dns ye ve ağ geçidine ise hepsinde modemin ip sini yaz. sorun düzelir inş.

Kardeşim;

Eğer XP kullanıyorsan, ağ bağlantılarıma gir sağ tıkla özelliklere gir ordan "TCP/IP" gibi yazan bir yeri tıkla

Örnektir

dnsjk7.jpg

yukrıdaki pencereyi bul (pencerede yazılanlara dikkat etme)

misal senin modemin ip si:10.0.0.7 ve senin pc in ip si 10.0.0.10 olsun..

IP Adresi : 10.0.0.10 (senin pc in ip si)

Alt ağ maskesi : (tıklayınca otomatik çıkar)

Varsayılan Ağ Geçidi : 10.0.0.7

Yeğelenen DNS Sunucusu : 10.0.0.7 (modemin ip si)

ama anlamadığım su...şimdi dört kişi ortak kullanıyor diğerlerinde bu sorun yok ...bu neden bazen bağlanıp bazen bağlanmıyor...yani aynı durum ip le ilgili problem diğerlerindede oluşması gerekmiyormu bir tek bu makinemi bu durumu yaşamakta...ben gerci yarın incelicem bugün baktım virğs programı falan yok makinede bide kasanın arkasına giden kabloda o tık yapan kısmında tek bişe kırık gibi...bunlar sebep olabilirmi cd yoktu elimde deneyemedim...arkada kablo girişi var kabloyu cıkartıp taktığımızda iki lambası var biri devamlı yanıyor diğeri yanıp sönüyo yanıp sönüyo sonra yanmıyo...ordada bi sorun olabilirmi...yani sonucta ağ bağlantısı var gözüküyo ama nete girmiyo...yinede sölediğiniiz denicem..teşk..

Mantık bu. diğer bilgisayarlarada sıra ile ip adres kısmını değiştir. dns ye ve ağ geçidine ise hepsinde modemin ip sini yaz. sorun düzelir inş.

ama anlamadığım su...şimdi dört kişi ortak kullanıyor diğerlerinde bu sorun yok ...bu neden bazen bağlanıp bazen bağlanmıyor...yani aynı durum ip le ilgili problem diğerlerindede oluşması gerekmiyormu bir tek bu makinemi bu durumu yaşamakta...ben gerci yarın incelicem bugün baktım virğs programı falan yok makinede bide kasanın arkasına giden kabloda o tık yapan kısmında tek bişe kırık gibi...bunlar sebep olabilirmi cd yoktu elimde deneyemedim...arkada kablo girişi var kabloyu cıkartıp taktığımızda iki lambası var biri devamlı yanıyor diğeri yanıp sönüyo yanıp sönüyo sonra yanmıyo...ordada bi sorun olabilirmi...yani sonucta ağ bağlantısı var gözüküyo ama nete girmiyo...yinede sölediğiniiz denicem..teşk..

Ben defalrca bu sorunları yaşadım dediğinin aynısını bir ilçede 20 pc kurulumda yaşadım. orası bir günümü aldı. Sorun switch de çıktı.Eğer öyleyse senin switch sorunlu olabilir yada switch görevi gören cihaz (modem de olabilir) . ben 30 bilgisayarlı bir cafeyi kurdum tek bir sorun bile yaşanmadı. olmazsa , kullanıcı adını yada şifreni biliyorsan modemi resetle .bir daha bilgileri gir.bide onu denersin.Ama dediğim gibi eğer bazılarına sinyali verip bazılarında kesiyorsa sorun switch de.Tabi jaklardan filan emin ol.

Ben defalrca bu sorunları yaşadım dediğinin aynısını bir ilçede 20 pc kurulumda yaşadım. orası bir günümü aldı. Sorun switch de çıktı.Eğer öyleyse senin switch sorunlu olabilir yada switch görevi gören cihaz (modem de olabilir) . ben 30 bilgisayarlı bir cafeyi kurdum tek bir sorun bile yaşanmadı. olmazsa , kullanıcı adını yada şifreni biliyorsan modemi resetle .bir daha bilgileri gir.bide onu denersin.Ama dediğim gibi eğer bazılarına sinyali verip bazılarında kesiyorsa sorun switch de.Tabi jaklardan filan emin ol.

şimdi modem bi tane...biz üç kişi modemden kablo yoluyla bağlanıyoruz yani modem ana makinede bizimkisinde sadece kablo var...modem yok...diğer ikiside modemden kablo yoluyla bağlanıyor yani onlarda sorun yok bizimkinde var...ama bi deneyeceğim tarifinizi bakalım...sanırım swicte cünkü yanıp sönüyo birkaç sefer ve yanması duruyo halbuki iki ısıgında yanıyor olması lazım sanırım...

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...