Jump to content

Auto It ' Te Control Click Fonksiyonu

mmukoza
 Share

Recommended Posts

Merhaba . Ben Turkcell Connect programını açtırıp , ilk açılışta Bağlantı bölümüne controlclick yaptırmak istiyorum . Ama Bu normal buton olarak gözükmüyor .

2i6hu1t.jpg

Yani ben Controlclick("Turkcell Connect","","ToolbarWindow322","","",60,25) gibi birşey olmasını istiyorum . Bunu nasl yapabilirim .

Program bende kurulu deyil. O yüzden ne bir yanıt veremiyorum.

Controlclick işe yaramıyorsa mouseclicki kullan..... Ufak bir örnek... Kendine göre düzenle....

Opt("WinWaitDelay",100)
Opt("WinTitleMatchMode",4)
Opt("MouseCoordMode",0)
Dim $Program = Run(@ScriptDir & "\Program.exe")
Dim $Title = "Turkcell Connect"
WinWait($Title,"")
If Not WinActive($Title,"") Then WinActivate($Title,"")
WinWaitActive($Title,"")
MouseClick("left", 53, 23)[/CODE]

Kodu yanlış yazmışsın :D Aşağıdakini dene bakalım..

$talha = ControlClick("Turkcell Connect", "", "[CLASS:ToolbarWindow32; INSTANCE:2; ID:59392]")

MsgBox(0, "Sonuç:", $talha)[/CODE]

Bu scripti çalıştırdıktan sonra Dialog kutusunda çıkan değer 1 ise işlem başarılı 0 ise başarısız olmuştur..

Bu tür grafiksel yazılımlarda image ler button görevinde kullanılıyor.Mouseclick kodu da çözünürlükte farklılık gösterdiği için en güzeli öğenin classnamenn sini değilde Advenced (class) değerini kullanmak ki bu da talhanın verdiği kod oluyo.

• 7 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

Merhaba arkadaşlar öncelikle iyi günler dilerim. Bir sorunum var ve yardım edebileceğinizi umuyorum. Forumda araştırdım fakat tam anlamı ile olayı kavrayamadım.

Flash arayüzlü bir oyun var ve ben bu oyunda otomatik oynaması için autoit kullanmak istiyorum.

$talha = ControlClick("DostGame ® - Windows Internet Explorer", "", "[CLASS:MacromediaFlashPlayerActiveX; INSTANCE:1; ID:33440112]")

MsgBox(0, "Sonuç:", $talha)

Bu kod ile kontrol ettiğimde sonuç 1 geliyor. Yani forumda doğru olduğu söyleniyor. Fakat bundan sonra neler yapıcam orasını bulduramadım. Öncelikle ControlClick komutunu nasıl göndericem flash üzerinde istediğim yerlere nasıl tıklayacağım ve işlemlerin süreklilik içerisinde devam etmesi için ne yapmam gerekir bu konuda beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam yanıtladığınız için teşekkür ederim

ControlClick("DostGame ® - Windows Internet Explorer", "", "[CLASS:MacromediaFlashPlayerActiveX; INSTANCE:1; ID:33440112]")
ControlClick ile istediğim yere tıklama işlemini nasıl yaptırabilirim bu bilgilere ve bu tıklama işlemini örneğin 10 saniye arayla sürekli yapmasını nasıl sağlayabilirim acaba?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. AutoIT e yeni başladım mantığı az çok anlıyorum ama yeterli kodlama bilgisi olmadığı için sorun yaşıyorum.

Bilgilerim Aşağıdadır.
>>>> Window <<<<
Title: DostGame ® - Windows Internet Explorer
Class: IEFrame
Position: -4, -4
Size: 1032, 724
Style: 0x15CF0000
ExStyle: 0x00000100
Handle: 0x000A08D8

>>>> Control <<<<
Class: MacromediaFlashPlayerActiveX
Instance: 1
ClassnameNN: MacromediaFlashPlayerActiveX1
Name:
Advanced (Class): [CLASS:MacromediaFlashPlayerActiveX; INSTANCE:1]
ID: 113131200
Text:
Position: 54, 117
Size: 900, 650
ControlClick Coords: 696, 165
Style: 0x56000000
ExStyle: 0x00000000
Handle: 0x000509C6

>>>> Mouse <<<<
Position: 750, 301
Cursor ID: 0
Color: 0x371E39

>>>> StatusBar <<<<
1: Bitti
2:
3:
4:
5:
6:
7:
8:
9:
10: Internet

>>>> ToolsBar <<<<

>>>> Visible Text <<<<
Komut Çubuğu
Sık Kullanılanlar Komut Çubuğu
Gezinti Çubuğu
Sayfa Denetimi
http://localhost/Game
http://localhost/Game
Live Search
Arama Denetimi
DostGame ® - Windows Internet Explorer
Bitti
Yakınlaştırma Düzeyi
ITBarHost
Menü Çubuğu
ldrtbuTo0.dll
tbuTo0.dll
ConduitEngine.dll

>>>> Hidden Text <<<<
Live Search

Edited by berkal

Gördüğün üzere bir tek id ler farklı o farkı kodda belirtmek zor olmasa gerek?

while 1
Sleep(10000)
ControlClick("DostGame ® - Windows Internet Explorer", "", "[CLASS:MacromediaFlashPlayerActiveX; INSTANCE:1; ID:113131200]")
Wend

10 saniye de bir o butona tıklamak için gerekli olan şeyy.

Hocam teşekkürler ilgin için fakat Flash dosyası üzerinde tüm her yerde ID değişmiyor aynı ID değeri geliyor. Yani butonlar Grafik ile yapılmış bu yüzden koordinat ile tıklama yapmak mümkünmü ControlClick komutu ile yoksa MouseClickmi kullanmam gerek? Eğer ControlClick komutunda koordinat kullanabilirsem bunun için bir örnek yazım şekli verebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.

Yanlış yere mesaj attıysam özür dilerim.

Yok yanlış yere mesaj atan benim :D Sildim mesajımı.Bu arada vınn 2. versiyonu çıktı git turkcell sitesinden indir.Onda flaş yok yani bildiğimiz butonlar var.En azından öyle gözüküyor.Uğraşmazsın.Hem windows açıldığında ve modem takıldığında otomatik bağlanma seçenekleri var.İllaki tıklatmak istiyorum diyosan ControlClick ile yapacaksın help e bakmak zor olmasa gerek :D

Yok hocam Turkcell Connect ile bağlanmak isteyen başka bir arkadaş.

Benim yapmak istediğim Flash bir oyunu otomatik oynamak. ControlClick ile yazıyorum fakat bir türlü tıklatamadım. MouseClick ile tıklıyorum ama oda pek işimi görcekmiş gibi gelmiyor bana. Bu sebep ile controlclick ile yapmanın daha uygun olacağını düşünüyorum. Help e baktım ama orda verdiği koda göre ControlClick ( "DostGame ® - Windows Internet Explorer", "", 113131200 [, left [, 1 [, 721 [, 253 ]]]] ) bu şekilde düzenledim yine olmadı :)) sanırım bu iş beni aşıcak.

Sonunda oldu hocam teşekkürler yardımlarınız için.

ControlClick("DostGame ® - Windows Internet Explorer", "", "[CLASS:MacromediaFlashPlayerActiveX; INSTANCE:1; ID:113131200]", "left", "1","686", "127")

bu şekilde yazmak gerekliymiş :)

Hayırlı geceler dilerim.

Son bir şey sorucam hocam eğer çok olmazsam. Bu işlemleri Internet Explorerda yapabiliyorum fakat firefox opera ve google chorome de ID değeri gelmiyor bu browserlardada çalıştırabilmek için yapabileceğim bir şey varmı acaba ?

Teşekkür ederim saygılarımla.

Çok teşekkür ederim hocam öğrenicez yavaş yavaş :))

Merak ettiğim bir konu daha var acaba soruyu burda sormam mantıklı olurmu bilmiyorum yoksa başka konu mu açmalıyım emin değilim.

Eğer yanlış yerde soruyorsam özür dilerim.

Şimdi Flash oyun içerisinde butonlara koordinat ile tıklayabiliyorum. Fakat bazı durumlarda başka koordinatlara tıklamam gerekiyor.

Örneğin 42, 325 koordinatında tıkladığım butonun üzerinde 0 değerinden başka bir değer varsa yani 0 ın üzerinde bir değer var ise 42, 345 koordinatına tıklatmak gibi bir şey mümkün mü. Kısacası tıklama yaptığım butonun içerisinde olan değeri yada yazıyı nasıl öğrenebilirim acaba. AutoIT Window Info ile herhangi bir değer alamıyorum. Bunu öğrenmenin başka bir yolu varmıdır acaba ?

Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Flashı buraya koysamda pc de çalışmaz serverda kurulu olması gerekir. Ama eğer yasak değilse Facebook uygulama adresini verebilirim. Zygna Poker e AutoIT ile Bot yapılmış elimde kaynak kodları mevcut. Ama benim için fazlasıyla karışık eğer isterseniz Zygna Poker Botun kaynak kodlarının bulunduğu adreside yazabilirim. Tabi adres vermek yasak değilse.

Teşekkürler.

• 1 yıl yıl...

merhaba arkadaşlar bi ricam olucak sizlerden. şu video sitelerinden video izlerken İDM kullananlar bilir bi buton çıkıyor bu video dosyasını idm ile indir diye. şimdi bu butona controlclick veya başka bi benzer herhangi bi kodla nasıl tıklata bilirim. mausla belki olur bilmiyorum ki ben yapamadım ancak iki farklı bilgisayarda kullanırken hata falan olur diye en salıklısı controlclik veya başka herneyse. ustalardan cevap bekliyorum.  Azerbaycandan herkese selamlar

birdaha selamlar daha önce yazdığım iletide belirtmedim belki reklam falan anlaşılır diye link vermedim sitenin linki bu

http://www.kanald.com.tr/Gorme-ve-isitme-engelliler-icin/

hatırlatım ki görmeengelli arkadaşların maus kullanması olmadığı için böyle bi şeye gerek duyuyorlar bende bunun çözümü varsa ancak tncde olur diye buraya yazdım lütven yardım edin. eyerki mümkünse zaten sizlerden biriniz bunu yaparak ya kodu yada exeyi paylaşırsa sevinirim. zaten idm herkesin bilgisayarında aynı butonu çıkarıyor. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Bakın yapmak istediğiniz güzel bir şey ama izini sürdüğünüz yol yanlış.Siz au3info programını açıp kontrol ettiniz mi ilgili ögeyi?Benim bilgisayarımda idm programı olmadığı için size ne yazık ki yardımcı olamayacağım.