Jump to content

Modifiyeli Xp Lere Orjinal Key Girme

wolfturk

Recommended Posts

Elimde Kasayla gelen(Muhtemelen OEM- HP kasa) Orjinal key var ama bu keyi kaç tane farklı Modifiyeli xpye yüklemeye çalıştıysam (Hem kurarken hemde kurduktan sonra değişik programlarla key changer falan)bir türlü entegre edemedim.Bu sorunuma çare bulursanız gerçekten çok müteşekkir olucam.Ne google nede başka forumlarda çare bulamadım en sonunda konu açmaya karar verdim.Bu telefonla etkinleştirme falan olaylarınıda denedim ama nafile bilginiz olsun linkle beraber verirseniz daha iyi olur.

NOT: Elimde OEM bir XP cd si var onunla kurunca oluyor fakat hem eski sp1li hemde hiçbir güncelleme yok Benim istediğim modifiyeli xp ye kurarken veya kurduktan sonra orjinal keyi girebilmek :D

Elinizdeki OEM ürün anahtarı normal yollarla buradaki modifiye XP'lerin tamamına yakınına kurulmayacaktır.

Çünkü elinizdeki anahtar sadece elinizdeki OEM XP'ye kurulacak şekilde verilmiş.

Bu sitedeki XP'ler ise genellikle MSDN çıkışlı, VLK kullanılarak aktif edilen XP'ler.(VLK=Toplu ürün anahtarı.Şirketlere filan verilir)

Belki farklı yollardan kurulabilir ama benim bildiğim kadarıyla direk kuramıyorsunuz.

temp512

Modifiyeli çalışmanın ISO dosyasını UltraISO vb. programlarla açarak I386 klasöründeki "WINNT.SIF"

dosyasına orjinal ürün anahtarınızı ekleyebilirsiniz.

arkadaşım sağol ama onuda daha önce denedim.WINNT.SIF dosyasını değiştirdiğimde kurulurken tekrar şifre istiyor.Ama yinede sağol

temp512

Modifiyeli çalışmanın ISO dosyasını UltraISO vb. programlarla açarak I386 klasöründeki "WINNT.SIF"

dosyasına orjinal ürün anahtarınızı ekleyebilirsiniz.

arkadaşım sağol ama onuda daha önce denedim.WINNT.SIF dosyasını değiştirdiğimde kurulurken tekrar şifre istiyor.Ama yinede sağol

Zaten buradaki amaç istenen ürün anahtarını değiştirmek galiba.

Zaten buradaki amaç istenen ürün anahtarını değiştirmek galiba.

Doğru ama keyi girdiğimde hatalı key uyarısı alıyorum.Fakat aynı keyle kasayla verilen SPsiz Xp kuruluyor.

En son olarak şöyle bir çözüm buldum.Kasayla beraber verilen Xp (SP siz) yi kurdum daha sonra sp1 ve sp3 ü yükledim. SP3 sonrası güncellemeleri yükledim gerekli programları yükledim ve Acronis True İmage ile imajını alıp diğer kasalarıda bu imajı kurdum.Şimdilik hallettim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...