Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Güncelleme Sonrası Ağ Ve Yazıcı Paylaşımı Sorunu

dj_gkhn
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ağ ortamı kullanılan işletmelerde windows 10 un son güncellemelerinden sonra ağda yazıcı adı bulunamadı yazıcıya bağlanamadı gibi hatalar ortaya çıktı ve ağdaki yazıcıya bir türlü çıktı gonderilemz oldu bu sorunu son güncellemeleri kaldırarak ve regeditten bir takım ayarlar yaparak şuan çözüme kavuştu. benim sizden istediğim aşağıda paylaştığım videoyu hazır bir .reg dosyasına çevirebilirmiyiz? yardımcı olursanız sevinirim.

https://www.youtube.com/watch?v=jSumj16JGgU

YAZICININ BAĞLI OLDUĞU BİLGİSAYARDA VE WİNDOWS 10 YÜKLÜ TERMİNALLERDE;
DENETİM MASASINDAN, PROGRAMLAR VE ÖZELLİKLERİ AÇIN VE SOL ÜSTTE
YÜKLÜ GÜNCELLEŞTİRMELERİ GÖRÜNTÜLEYE TIKLAYIN. VE LİSTEDEN ŞU GÜNCELLEŞTİRMELERİ
“KB5005565” , “KB5006670” , “KB5004331” , “KB5005539” mouse sağ tıklayın ve kaldır seçin,
Ardından bilgisayarı yeniden başlatıp çıktı almayı test edin.

ney69, 47 dakika önce yazdı:

YÜKLÜ GÜNCELLEŞTİRMELERİ GÖRÜNTÜLEYE TIKLAYIN. VE LİSTEDEN ŞU GÜNCELLEŞTİRMELERİ
“KB5005565” , “KB5006670” , “KB5004331” , “KB5005539” mouse sağ tıklayın ve kaldır seçin,

İşte bunları tek exe dosyası yapamayız mı?

otvertka, 13.11.2021 - 19:41 yazdı:

Bu hata bende de var maalesef. Kasim guncellemesiyle belki duzelir dedim ama simdi aldi guncellemeyi yok.. gene ayni 1.png.3194ede416de116f17b886e8a4e77cdb.png

Bu sorun ile alakalı konuda attığım yotube deki regedit ayarını yapın yaptığınız halde olmuyorsa yazıcının sürücüsünü komple kaldırıp yeniden yükleyin ben o şekil çözmüştüm bu yazıcı isimi ile alakalı hatayı

• Like 1

• 4 hafta sonra ...
ney69, 13.11.2021 - 13:34 yazdı:

iyide bunu zaten yapıyoruz ama belli zaman sonra güncellenince yine oluyor hatta bazı sürümlerde sadece regedit ayarıda yetiyor ama her güncelemede farklı hata kodu çıkıoyr her seferince güncelleme kaldırmakla uğraşılmaz kökten çözüm fix lazım

dj_gkhn, 15.11.2021 - 09:29 yazdı:

Bu sorun ile alakalı konuda attığım yotube deki regedit ayarını yapın yaptığınız halde olmuyorsa yazıcının sürücüsünü komple kaldırıp yeniden yükleyin ben o şekil çözmüştüm bu yazıcı isimi ile alakalı hatayı

bu hatada farklı hata kodu bununda farklı çözümü var yine reg ve güncelleme

• 1 ay sonra...
dj_gkhn, 15.11.2021 - 09:29 yazdı:

hammer1284, 13.11.2021 - 14:22 yazdı:

İşte bunları tek exe dosyası yapamayız mı?

Merhaba 

Bu belirtilen işlemleri ve yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda bütün Güvenlik Güncellemelerini kaldırıyorum Daha sonra bu bilgisayarlarda Güvenlik güncellemelerini gizliyorum. ama bir türlü yazıcıya bağlanamıyorum. Kalıcı yada sorunu tam anlamıyla çözmek için nasıl bir yol izlemem lazım?

ben bu olayı bu hafta çözdüm.usbden ekli olan yazıcıyı paylaşırken hata alıyorduk. alttaki işlemi  yazıcının kurulu olduğu makinede yapıp sonra restart edin sonra diğer makineden bağlanmayı deneyin

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Print” anahtarına gidin , 

RpcAuthnLevelPrivacyEnabled” adlı yeni bir DWORD-32 bit değeri oluşturun ve aşağıdaki kayıt dosyasında gösterildiği gibi “0” olarak ayarlayın.

RpcAuthnLevelPrivacyEnabled - REG DWORD Değeri 0 yaparak bir çok bilgisayarı bağladım ama asıl bağlamak istediğim bilgisayarda bu hatayı vermeye başladı. "Windows yazıcıya bağlanamadı yazıcı adı veya ip adresini kontrol edin."

Please register to see this content.

Yukarıdaki 2 linkteki işlemleri yapıyorum ama sorun devam ediyor.