Jump to content

Hangi Anakart Ve Işlem Ci Daha Iyi

frt87

Recommended Posts

anakartlar

GİGABYTE GA-MA74GM-S2H AM2 mı

BİOSTAR GF8100 M2+ S mı

işlemciler ise

AMD ATHLON 4400 X2 64 BİT 2.2 bumu

AMD ATHLON 1640 2.7 bu mu

birde bu işlemciler 2 anakarta da olur mu acaba

tsk ederim

İşlemci için zaten tek çekirdeğe hiç bakma.

Bu daha iyi.

AMD ATHLON 4400 X2 64 BİT 2.2

Anakart olarak Biostar yerine Gigabyte tavsiye ederim.Kalitelidir.

Zaten bu işlemciyle de uyumlu.

Yalnız anakartta PS/2 fare girişi yok.Yani USB fare ile kullanmak zorundasın anakartı.USB faren varsa sorun yok.

arkadaşım şu anda işlemçi olarak eger maddi durumunuz varsa i7920 intelin ,bu işlemci süper bişey ve ileri dönük olarak düşünüyorsan tabi.ben şu anda kullandıgım işlemci bu süper bişey.dört çekirdek özelligini sekiz çekirdek olarak kullanıyor.windows7 de bilgisayar performansını ölç dedigimde işlemci 7,4 derecelendirme veriyor.ve bunu istersen ikiyede katlayabiliyorsun turboya geçersen.tabi iyi bir sogutucu olması lazım.daha birçok üstünlükleri var tabi.

hocam ne tesadüftür ki ben şuan amd x2 4200 ve biostar gf8100 m2+se anakartı kullanıyorum..2 gb ram ve onboard ekran kartı ile ile..oldukça memnunum..anakart üstünde hem dvi hem de d-sub çıkışı var..giriş seviyesi için oldukça iyi..ayrıca anakart ddr2 800 ram ile kullanıyorum..eğer daha iyi bir işlemci ile hiç overclock yapmadan ddr2 1066 ram da takabiliyorsun..yani ram 1066 mhz için işlemci seçiyor..ayrıca vista 64 bit ile kullanıyorum bunları..ama sunu da söyleyeyım soyledıgın gigabyte anakart hakkında bilgim yok ama bende sadece marka olarak soracak olursan tereddütsüz gigabyte tek gecerım ..

Bu arada her iki anakartın da onboard ekran kartları güzel. Hatta biostar'ın anakartı DX10 destekliymiş. Belki Gigabyte'ın da öyledir bilemem.Ati ve Nvidia olmaları sana birçok oyunu düşükte de olsa açacaktır.(Tabii günümüz oyunlarından ziyade biraz daha eski oyunları) çünkü bizim bir akrabanın da onboard ekran kartı var ve markası maalesef Intel diye sayılı oyunları oynayabiliyorlar, çoğu oyunda "bu ekran kartı desteklenmiyor" tarzı hatalar alıyorlar.

Gerçi harici ekran kartı kullanacaksan sorun yok. Ama seçtiğin anakartlara bakarsak pek de harici ekran kartı takacağa benzemiyorsun.

arkadaşım şu anda işlemçi olarak eger maddi durumunuz varsa i7920 intelin ,bu işlemci süper bişey ve ileri dönük olarak düşünüyorsan tabi.ben şu anda kullandıgım işlemci bu süper bişey.dört çekirdek özelligini sekiz çekirdek olarak kullanıyor.windows7 de bilgisayar performansını ölç dedigimde işlemci 7,4 derecelendirme veriyor.ve bunu istersen ikiyede katlayabiliyorsun turboya geçersen.tabi iyi bir sogutucu olması lazım.daha birçok üstünlükleri var tabi.

Evet i7 serisinin performansı mükemmel.Hele i7 920 böyleyse 975'i hayal bile edemiyorum.

Tek sorunu fiyatları,geçenlerde i7 975 işlemcili bir PC alsam ne kadar olur dedim tüm aksesuarlarıyla (harici 7.1 ses kartı + 7.1 hoparlör + 42" LCD TV gibi) yaklaşık 13 bin lira etti.Oyun canavarı dedikleri bu olsa gerek.

Fiyatı da özellikleri de dudak uçuklatıyor.

Tam hatırlamıyorum ama özellikler şöyleydi:

- i7 975 3.33 Ghz (Bu hızla hayatta oynamam tabii kesin o.c. lazım)

- MSI X58 Eclipse + Creative SB X-Fi 7.1 Ses kartı

- Ocz Intel Core i7 Edition 1600MHz 6GB (2x3) DDR3 RAM

- 2 adet Sapphire HD4890 1 GB GDDR5 DX10.1 (Crossfire)

- 1000 watt güç kaynaklı çok şık bir kasa(markayı ve modeli unuttum)

- Blu-Ray okuyucu + DVD yazıcı

- Creative 7.1 Ses sistemi

Monitör yok :) Çünkü monitörden iyisi var.

- Philips 42" LCD TV - Full HD Ambilight

- Windows 7 Ultimate x64 (Para verip lisanslısını alacaksın tabii)

Tabii bu kaba saba bir sistem daha güzel toplanabilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...