Jump to content

Gigabyte K8vm800mae Anakart Ssd Yi Görmüyor

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

lord_figo18, 8 dakika önce yazdı:

S.a arkadaşlar gigabyte k8vm800mae anakarta ssd hdd aldım görmüyor üzerindeki satayı görüyor yardımcı olur musunuz 

A.s. rufus ile elindeki iso dosyalarından birini flash belleğe yazdır, sonra aşağıdaki verdiğim dosyayı rardan çıkarılmış haliyle flash bellek ana dizinine at flash bellekle normal Windows kurulumuna başla, disk seçme bölümüne geldiğinde aşağıdan yeni diyerek yeni disk yüklemeyi seç ve flash bellekteki bu dosyayı göster iki seçenek çıkacak birinci seçeneği seçerek yükle dediğinde SSD diskin görünür hale gelmiş olacak. (Bu işlemleri yaparken SSD diskin takılı olmalı) sonrasında ister formata devam et istersen çıkış yaparak format atmadan yüklü sisteminle devam et SSD diskin artık görünür olmuş olmalı.

Please register to see this content.

lord_figo18, Bir saat önce yazdı:

Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra tamama tıklayın 

Bu arada biosta ide mi olacak raid mi olacak 

ide değil ahci modunda olması lazım. ahci yoksa raidi seçince görmesi lazım

lord_figo18, 5 dakika önce yazdı:

Biosta görünmüyor Üstad nedense asıl sorun orada Pc Ler ssd mi seçiyor anlamadım ki

Biosta gözükmüyorsa windows kuramazsın. Yabancı forumda jumper kullanılması gerektiği yazılmış. Sata ssdnin üzerine sanırım jumper takmak gerekebilir. Yalnız ssd sata 1 çalışacağından yavaş çalışacaktır. Bilgine kardeşim.Ya da sata controller kartı kullanılabilir denmiş seçenek olarak.

Edited by Shadowscape

lord_figo18, 12 saat önce yazdı:

S.a arkadaşlar gigabyte k8vm800mae anakarta ssd hdd aldım görmüyor üzerindeki satayı görüyor yardımcı olur musunuz 

SSD marka model nedir?

lord_figo18, 12 saat önce yazdı:

HDD'de windows kurulu ise HDD ile bilgisayarı çalıştır. (Tabii SSD'yi de takıp) daha sonra "Bilgisayar Yönetimi" uygulamasından "Disk Yönetimi" ne girip SSD'yi görüyor ise oradan biçimlendirip o şekilde bir deneyebilirsin.

MrRush, 11 dakika önce yazdı:

Son çare taşınabilir olarak kullanılabilir.

Aynen başka bir seçenek olarak bu da yazıyordu. Benim tavsiyem ssdyi kenara ayırın ilerde alacağınız yeni sisteme takarsınız. Ya da 2.elden anakart işlemci ram kombinasyonu gerekli.Anakart eski olduğu için olmuyor maalesef

lord_figo18, 2 dakika önce yazdı:

Boynuzu kulağı geçer hesabı değmez masrafa diyorsunuz yani çok teşekkür ederim arkadaşlar iyi ki varsınız 

O anakarta masrafa değmez. 4.nesil intel anakartım var ben bile işlemci almaktan vazgeçtim. Eskiye yatırım yapılmaz artık "bence". 

Amd anakart galiba bu.Anakartın biosu 26/07/2005 tarihli sürümündemi versiyonu f8 midir? Gigabyte sitesinde windows yüklemesinde VIA VT8237 SATA RAID/AHCI [V5.50b] (Preinstall driver, press F6 during Windows setup to read from floppy)  bir driver yüklemesini istiyor zannedersem birde via chipsetlerde  ssd görmeme sorunu çok oluyor.