Jump to content

Bilgisayar Açılışında Sorun Var Yardım

eskigil

Recommended Posts

arkadaşlar benim bilgisayarım daha önceleri açılışda direk xp den çalışıyordu şimdi ise daha önce hiç gelmeyen ana kart logosu geliyor ve daha sora şu yazı çıkıyor

No IDE Master H.D.D Detected!

Press F1 to Resume

yazısı geliyor ve F1 e basınca altta CD ROM deyip açılıyor kullandığım ana kartat asus M2V-MX <GREEN> bot ayarlarından kontro ediyorum ve HDD 1.sırada anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Boot setting configrasyon dan Waıt for "F1 If eror" disabled yap ya da birincil ide de hard disk yok. ya da sen master kısmını boş bırakıp slave bölümüne birincil hard disk bağlamışsınız, o yaptığının yerine hard disk jumperini değiştirerek de doğru sonuca ulaşabilirsin...

en son naptn da bole oldu bide acilişta setupa gir reset cek ordaki ayarlara duzelmesi lazm

bide bilgsayarn masaustu sanirim kasayı ac hdd kablosunu kontrl et cikma yada gevseme olmuş olabilir

en son ne yaptığımı inanın hatırlamıyorum ayrıca setuba girip reset çekmeyi detaylı anlatırsanız minnettar olurum pc masa üstü ayrıca hdd ıde ile bağlı ilginiz için teşekkürler

en son ne yaptığımı inanın hatırlamıyorum ayrıca setuba girip reset çekmeyi detaylı anlatırsanız minnettar olurum pc masa üstü ayrıca hdd ıde ile bağlı ilginiz için teşekkürler

bilgsayari ilk actiinda f2 ye bas setupa gir. orda en sonlara dogru fabrika ayarlarina döndur secenegini sec tum ayarlari sfirlar o bişiler kariştiysa orda duzelir eer bunlada olmuosa ya kablolarda sorun var yada kablolari taktiin yerde bi sorun var demektir yani en son care servise gitcek makine

Boot setting configrasyon dan Waıt for "F1 If eror" disabled yap ya da birincil ide de hard disk yok. ya da sen master kısmını boş bırakıp slave bölümüne birincil hard disk bağlamışsınız, o yaptığının yerine hard disk jumperini değiştirerek de doğru sonuca ulaşabilirsin...

yardımın için teşekkürler F1 If eror disabled yaptım düzeldi çok teşekkürler hem sana hem yardımcı olan diyer arkadaşlara yardımcı olmasada okuyan tüm üyelere sağolun varolun saygılar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...