Jump to content

forjest
 Share

Recommended Posts

Bir nevi yeni yıl hediyesi gibi oldu :) Halen Windows 10 H2 Pro [is Derlemesi 19044.1288] Türkçe Pre-activated! kullanmaktayım..

Yine emek verilerek, özenle hazırlanmış, arşivde baş köşelik harika bir sistem daha geldi..:)  İlk indiren olacağım inşallah.. Emeğine, bilgine sağlık olsun @forjest ustam..  :)  

• Like 1
  • Thanks 1

ustad ellerine saglık .açıklamada ekstradan şunu da belirtin isterseniz .ekran kartını Driveri güncelleyin kurun diye..şimdi biri gelip der AERO çalişmadı vsss kafa ütüler sonra :)

• Thanks 2

bozart, 11 dakika önce yazdı:

ustad ellerine saglık .açıklamada ekstradan şunu da belirtin isterseniz .ekran kartını Driveri güncelleyin kurun diye..şimdi biri gelip der AERO çalişmadı vsss kafa ütüler sonra :)

MSİ marka yeni nesil bir makineye uefi kurulum yaptım biraz evvel, driversız aero açtı + olarak vmware de sanal olarakda emin olmak için denendi testler pozitif. :) 

Ram kullanımı 700-800 mb civarıydı. Ltsb sürümler zaten malum hızlı sistemler.

• Like 3
  • Thanks 1

VisuaLNET, 1 dakika önce yazdı:

eski emektar için iyi gelecek :) emeğinize sağlık.

8-10 yıllık makineler için özellikle rahat ve akıcı bir deneyim sunmakta sistem. Bunun dışında tabiki 8.1 embedded sistemininde hakkını yememek gerekli buda iyi.

_>

Upload %'de 70lerde yükleniyor teklink eklenecek. Sırf bu sistem için, yandex üzerinde yeni bir ID oluşturdum. Keşke alanlar biraz daha fazla olsa sağlam site olmasa hayatta eklemem ayrı konu. :) 

• Like 3
  • Haha 1

Ustad hem win 11 iconuu olması hemde aero olması az buçuk Rem miktarını artırir tabii.. Birde şunu unutmamak lazım siz ne kadar da Rem miktarını Bazz olarak ta alsanız ssd leri de unutmamak lazım. Halen Rem veya işlemci den dolayı şikayeti olan varsa bir zahmet ssd alsınlar rahat ederler.. Zaten bu yaptığınız çalışma haddinden fazla performans içeriyor.. Daha da nankörlüğun lüzumu yok derim 🙂

• Like 1
  • Thanks 1

bozart, 7 dakika önce yazdı:

Ustad hem win 11 iconuu olması hemde aero olması az buçuk Rem miktarını artırir tabii.. Birde şunu unutmamak lazım siz ne kadar da Rem miktarını Bazz olarak ta alsanız ssd leri de unutmamak lazım. Halen Rem veya işlemci den dolayı şikayeti olan varsa bir zahmet ssd alsınlar rahat ederler.. Zaten bu yaptığınız çalışma haddinden fazla performans içeriyor.. Daha da nankörlüğun lüzumu yok derim 🙂

1 ay evvel falandı işte komşumuz, öğrenci çocukları için laptop almışlar ancak çok ağır çalıştığını ve masaüstünün çok geç geldiğini belirttiler bana. Neyse cihazı annemin hatrına komşu diye getirin bir bakayım dedim cihaza, celeron işlemcili hometech adında bir laptop ekran boyutu ufak olanlardan. Cihazı kontrol ettiğimde sabit diskin mekanik eski bir diske sahip olduğunu farkettim, daha sonra ssd disk takılırsa eğer daha hızlı performanslı olacağını belirttim komşumuza, yakın bir adresten A-data ssd disk aldım 120gblık fiyatı en uygun olanı buydu adını duymadığım bir çok markada vardı bunu uygun görüp aldırdım diski, daha sonra üstteki aynı sistemin aerosuz düz olanını kurdum cihaza, sistem açılışı 9 saniyeye çıktı ve performans bir anda yükseldi cihazın genel kullanım olarak eskisinden zerre eser kalmadı akıcı stabil oldu cihaz. Komşumuz çok teşekkür ederek şahsıma banada bir ihtiyacın varmı sordu sağ olsun bende çocuğunuzun ders için işi görülsün yeterli bana dedim. Senin yorumuna binaen bende böyle bir anım vardı aklıma gelince belirttim. Esasen kendimde ssd disk kullanıcısı olarak belki sizlere göre yeni sayılırım bir şekilde benim için alındı tedarik edildi buradan selam olsun abimize o kendini biliyor zaten kulağı çınlasın. Özetle donanım değişimleri yenilikler her daim tabiki sistemi şaha kaldırmakta bu kesin fazla uzattım galiba. :) 

Upload tamamlanmıştır. YANDEX Tek link! konuya eklendi bilgilerinize sunulur saygılarımla esenlikle kalınız! :) 

• Like 4
  • Thanks 3

Dün gece itibariyle konu daha yeni açılmıştı ki, tabiri caizse jaws gibi atladım.. :) Sabırla ve azimle (!) :) upladın bitmesini ve linki bekledim, link konuya eklenince de çöktüm hemen.. Kurdum ve bu saate kadar da yoğun kullandım.. Tek kelimeyle fişek gibi bir sistem olmuş. Makine adeta uçuyor. Gram hata yok. Aero da işin kaymaklı ballı böreği  :)  cihazım resimdeki cihaz, ssd ile "bırak beni, tutma" diye yırtınıyor.. Daha iyisi yine @forjest usta tarafından yapılana kadar bununla devam..

Bu vesile ile bir kez daha teşekkürlerimi iletirim. Ellerine sağlık @forjest ustam.. :) 

Please register to see this content.

• Like 2
  • Thanks 1

KemalALKIN, 16 saat önce yazdı:

Aero is back! Forjest style. Hahah adamım bu harika. Eline sağlık. PM yolladım özel istek hahaah Murat abimize :=)

Gerekli olan notları pm üzerinden yazdım yolladım değerli kardeşim teşekkür ederim.

SemihMehmetoglu, 9 saat önce yazdı:

Eline Sağlık Ütad, İndirip Deniyorum.

Kullanıp geri bildirim yaparsanız ben ve diğer değerli  arkadaşlarımızında haberi olacaktır şimdiden teşekkür'ler.

KaYRa, 9 saat önce yazdı:

Elinize emeğinize sağlık. İlk formatta kullanacağım Windows kesinlikle bu olacak

Hayırlısı olsun umarım beğenirsiniz güle güle kullanınız saygılarımla.

caitano70, 8 saat önce yazdı:

Forjest ustad degerli paylasimlariniz icin cok tesekkurler.Iyi ki varsiniz !

Sizlerde iyiki varsınız ben teşekkür ederim eksik olmayın.

Shadowscape, 7 saat önce yazdı:

Heh oh bee . Forjest baba on numarasın ya : ) Eline emeğine sağlık . Teşekkür ederim .

Eyvallah değerli kardeşim yorum için  teşekkürler.

efem360, 5 saat önce yazdı:

Hocam öncelikle emeğine sağlık. Çalışmayı indirdim ve iler ki zamanda kullanılabilir olarakta arşivledim. Teşekkür ederim.

Yorum için teşekürler. Memnun kalacağınızı tahmin ediyorum geri bildirim yapmayı unutmayın bizler ve herkes için önemli olacaktır. Saygılarımla.

ermel, 3 saat önce yazdı:

Dün gece itibariyle konu daha yeni açılmıştı ki, tabiri caizse jaws gibi atladım.. :) Sabırla ve azimle (!) :) upladın bitmesini ve linki bekledim, link konuya eklenince de çöktüm hemen.. Kurdum ve bu saate kadar da yoğun kullandım.. Tek kelimeyle fişek gibi bir sistem olmuş. Makine adeta uçuyor. Gram hata yok. Aero da işin kaymaklı ballı böreği  :)  cihazım resimdeki cihaz, ssd ile "bırak beni, tutma" diye yırtınıyor.. Daha iyisi yine @forjest usta tarafından yapılana kadar bununla devam..

Bu vesile ile bir kez daha teşekkürlerimi iletirim. Ellerine sağlık @forjest ustam.. :) 

Spoiler

Detaylı bilgilendirmeler için şahsım adına teşekkür ederim. Sizler gibi örnek değerli arkadaşlarımız olduğu sürece, bu vesileyle herkes bilgilenmiş olmakta değerli bir yorum teşekkür ederim.

MMTECH, 3 saat önce yazdı:

Çalışma için teşekkürler, Mağaza sonradan eklenebilir mi? mağaza destekli birkaç uygulamayı kullanmak zorundayım da.

Yorum için teşekkür ederim. Mağazayı bu sürümde hiç kullanmadım diyebilirim zaten bu sürüm içerisinde microsoft store mevcut değil ancak sonrada yüklenebilir olanları var deneyerek yükleyip kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum kendim hiç denemedim daha evvel ondan yalan olmasın buradan şimdi. Mazağaya sahip olan windows 10 ltsc 2021 sürümü var dilerseniz bu sürümde çok hızlı seri kurmanızı öneririm Ancak aero yok tabiki.Forum içi kaynak linki alta eklendi. 

Kaynak: Windows işletim sistemleri konusu hepsi bir arada.

Tüm Arkadaşlara değerli yorumları ve bilgilendirmeleri için şahsım adına teşekkür ediyorum sistemi kurup kullanan veya kullanacak olan arkadaşlarda yorumlarını ön izlenimlerini bizlerle ve diğer üye arkadaşlarla buradan paylaşırlarsa eğer herkesin bu bilgilerden istifade edecektir. güle güle kullanınız saygılarımla. :) 

• Like 2
  • Thanks 1

MMTECH, 02.12.2021 - 16:21 yazdı:

Çalışma için teşekkürler, Mağaza sonradan eklenebilir mi? mağaza destekli birkaç uygulamayı kullanmak zorundayım da.

Mağaza eklenebiliyor; fakat Admin kullanıcı hesabı ile oturum açınca çalışmıyor. Bir tane regedit ayarı buldum yabancı forumlardan; ondan sonra cayır cayır çalışmaya başladı ama ne siteyi hatırlıyorum, ne de yaptığım registry değişikliğini bulabildim. 

Edited by helehoyni

MMTECH, 22 saat önce yazdı:

Teşekkürler yanıt için, 3.nesil laptopa performanslı bir şey arıyorum, ssd var.

Bu sistemi kurabilirsiniz rahat ve akıcı performans sağlayacaktır. Ltsb sürümler genel olarak metroapp'siz olmalarından bir kaç tık daha hızlılar diğerlerine göre.

mustafa2763, 7 saat önce yazdı:

öncelikle bu güzel çalışmadan dolayı  teşeküreerim acaba başka indirme linki ekliye bilirmisiz

Yandex kolay olması nedeniyle özellikle tercihtir. Ancak siz yandex üzerinde, ücretsiz bir hesap oluşturup hesabınıza, kaydederek hemen indirmeye başlayabilirsiniz.

helehoyni, 5 saat önce yazdı:

Mağaza eklenebiliyor; fakat Admin kullanıcı hesabı ile oturum açınca çalışmıyor. Bir tane regedit ayarı buldum yabancı forumlardan; ondan sonra cayır cayır çalışmaya başladı ama ne siteyi hatırlıyorum, ne de yaptığım registry değişikliğini bulabildim. 

Spoiler

Mağaza kullanan biri değilim açıkcası, kullanıcı sayısınında çok fazla olduğunu düşünmüyorum ancak, sistem 8-10 yıllık veya eski sistemlere yönelik başta olması nedeniyle kullanıma daha uygun. Mağaza eklemesi yapılabilmekte olduğunu biliyorum daha evvel kullanmadığımdan hiç denemedim. Bahsettiğiniz mağaza ile ilgili kaynak verirseniz eğer ekleyin diğer arkadaşlarda istifade eden olur mağazayı kurmak isteyenler vs. Bilgilendirme için yinede teşekkür'ler.

• Like 2

forjest, 2 saat önce yazdı:

Mağaza kullanan biri değilim açıkcası, kullanıcı sayısınında çok fazla olduğunu düşünmüyorum ancak, sistem 8-10 yıllık veya eski sistemlere yönelik başta olması nedeniyle kullanıma daha uygun. Mağaza eklemesi yapılabilmekte olduğunu biliyorum daha evvel kullanmadığımdan hiç denemedim. Bahsettiğiniz mağaza ile ilgili kaynak verirseniz eğer ekleyin diğer arkadaşlarda istifade eden olur mağazayı kurmak isteyenler vs. Bilgilendirme için yinede teşekkür'ler.

Üstadım sistem çok hızlı, akıcı ve stabil; elinize gözünüze sağlık. Şirketteki bilgisayarıma kurdum gözüm kapalı sistemi siz modifiye etmiş olduğunuz için; yarın da büyük ihtimalle evdeki sistemimde hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen Windows 11'den vazgeçip bu sürümü kuracağım. Yine mağazayı zorlayacağım için; bulabilirsem yazacağım.

• Like 1