Jump to content

Bu şarj Cihazından Bulabilirmiyim?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Bu Lenovo P2 telefonun hızlı şarj cihazı tam olarak telefon için belirtilen 24wattı veriyor. 4 faz var 5.2v/2amp. 7/2, 9/2 ve 12/2 =24 watt. Kablosuda fotoğrafta. Micro usb girişli.

Bu kitin aynısını bulabilirmiyim? Orjinalmi bilmiyorum ama orjinale benziyor.

Ben telefonu 2. El aldım. Sagolsun satan arkadaş kutu içeriğinde göndermiş.

Yada 24w ı verecek başka aynı özellikli kit bulabilirmiyim. 

Bizim burada pek aradığını bulmak kolay değil küçük yer. Neredeyse bütün telefoncuları gezdim. Uyan bir cihaz bulamadım. Hiç bir cihaz hızlı şarj edemedi.

Huawei nin 40w lık süper charge cihazı var hepsi burada da o uyarmı acaba ama onun kablo micro usb değil type c. Ona uygun bir kablo uydurabilinirmi? 

Tüm fazlar 2 amper. Birçok cihazı inceledim hiç bir hızlı şarj cihazında 2 amper göremedim. Acaba ondanmı uymuyor?  Bu elektrik elektronik işinden pek anlamıyorum.

Fotoğrafı bu:

Screenshot_2021-12-11-21-06-41-239.jpeg

Bir şekilde orijinal şarz cihazı ve kablosunu bulmalısınız 

Cihaz orjinal olup kablo olmasa bile hızlı şarz etmez.

Firmaların dayatmaları yüzünden son tüketiciler zarar görüyor.

Oneplus 7 şarz cihazı ile samsung s8 i şarz edememiştik..

Soruna gelince,  denemeden bilemezsin

• Like 1

amd_turkey, 10 saat önce yazdı:

Hocam şarj teknolojileri farklı :) Dart teknolojisiyle Samsungun standart hızlı şarj teknolojisi bir olamaz ama şunun bilgisini vereyim.

BBK Electronics (Oneplus,Realme,Vivo,Oppo) Cihazları Aynı Şarj Cihazıyla Şarj edebilirsiniz misal Elinizde Realme 6 SuperDart 30w hızlı Şarj var ise Oneplus 7T Dart 30w olan telefonu aynı hızda sorunsuz olarak şarj edebilirsiniz veya Elinizde Oppo Reno4 pro 65w hızlı şarj varsa Vivo x51 Şarj edebilirsiniz çünkü ürün aynı firmadan çıkma sadece adı ve markası değişmekte Tamamı aynı arayüzünü modifiyelenmişini kullanmakta Realme ui arayüze girin sistem dosyalarında color os bulacaksınız keza oneplus oxygen arayüzüne girin sistem dosyalraında color os bulursunuz.Oppo zaten color osla çalışıyor.Sadece vivonun origin os arayüzü color os temeli dışında ama vivonun origin ostan önceki arayüzü varsa oda color os temelli :)

Telefonunuzun hızlı şarj protokolünü öğreniseniz şarj cihazı seçmeniz daha kolay olur, mesela benim telefon xiaomi note 10 lite, desteklediği şarj protokolü qc4.0 maalesef kutusu da dahil hiçbir yerde yazmıyordu. Piyasadaki birçok şarj aletinde qc4.0 yok. Ben de çinden birçok protokolü destekleyen 130w şarj cihazı aldım, her türlü telefonu desteklemesinin yanı sıra pd3.0 desteğini kullanarak laptopları da şarj edebiliyorum. Bu arada telefoncularda adam akıllı şarj aleti bulmanız zor, internet üzerinden telefonunuzun şarj protokolünü destekleyen bir şarj cihazı aramanızı tavsiye ederim. 

red_d, Bir saat önce yazdı:

Telefonunuzun hızlı şarj protokolünü öğreniseniz şarj cihazı seçmeniz daha kolay olur, mesela benim telefon xiaomi note 10 lite, desteklediği şarj protokolü qc4.0 maalesef kutusu da dahil hiçbir yerde yazmıyordu. Piyasadaki birçok şarj aletinde qc4.0 yok. Ben de çinden birçok protokolü destekleyen 130w şarj cihazı aldım, her türlü telefonu desteklemesinin yanı sıra pd3.0 desteğini kullanarak laptopları da şarj edebiliyorum. Bu arada telefoncularda adam akıllı şarj aleti bulmanız zor, internet üzerinden telefonunuzun şarj protokolünü destekleyen bir şarj cihazı aramanızı tavsiye ederim. 

Şarj protokolü nü nasıl öğreniyoruz?

mudii, 23 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.
 buraya baktın mı?

Telefon olarak Lenovo Motorola idi. Sadece Motorola kalmış.  Lenovo Türkiye den çekildi diye biliyorum. Kaldıysa servis olarak kalmıştır sanırım. Ürün olarak benim aradığım cihaz varmı satılıyormu irtibata geçip sormak lazım. Teşekkürler.

Aliexpress ten aldığım ürünlerin haddi hesabı yok, çok ürün aldım. Türkiyedeki firmalardan daha güvenli. Yinede fiyat karşılaştırması yapın derim, dolar kuru ve yurtdışı posta ücretlerinden dolayı fiyat artmıştır. Hem aliexpress hem banggood dan vergisi ödenmiş bir şekilde ürün alabilirsiniz, gümrükle uğraşmadan aras kargo kapınıza kadar getirir, ortalama 2 haftada ürün gelmiş olur. 

• Like 1

red_d, 8 dakika önce yazdı:

Aliexpress ten aldığım ürünlerin haddi hesabı yok, çok ürün aldım. Türkiyedeki firmalardan daha güvenli. Yinede fiyat karşılaştırması yapın derim, dolar kuru ve yurtdışı posta ücretlerinden dolayı fiyat artmıştır. Hem aliexpress hem banggood dan vergisi ödenmiş bir şekilde ürün alabilirsiniz, gümrükle uğraşmadan aras kargo kapınıza kadar getirir, ortalama 2 haftada ürün gelmiş olur. 

türkiyede 120tl diyor hiç yurt dışından ürün almadım acaba türkiyeye gelişi vs ne kdr tutar ? 

red_d, Bir saat önce yazdı:

Sadece ürün ve kargo parasımı alıyorlar. Araştırdığım kadarıyla eskiden öyleymiş. Fakat şimdi gümrük vergisi de ekleniyormuş. Doğrumu bu? 

Birde benmi yanlış anladım bilmiyorum ama bireysel satış yok. Ancak resmi satıcılara satış var diye okudum ben. Yanlış mı anladım acaba? Yani örneğin Hepsiburada ya üye olup direkt bireysel olarak ürün alınabildiği gibi alış yapılabiliniyormu?

PARDON: Bir şekilde vergisi ödenmiş gümrükle uğraşmadan direkt alabilirsiniz demişsiniz. Bu nasıl oluyor her ürün için geçerlimi?

Edited by abdulhey_

Aliexpress'ten yıllardır alış veriş yaparım ve hiç yarı yolda kalmadım, paranız 75 gün Aliexpress koruması altında yani bu süre zarfında (ürünler genelde 15/20 günde gelir) ürün elinize geçmezse aliexpress güvencesi ile para iadesi bile alabiliyorsunuz -ki bu 6 yıldır hiç bir ürün elime ulaşmamazlığı olmamıştır.

4 yıl önce htc 10 için AUKEY marka hızlı şarz aldım+ kablosunu aldım halen de ilk gün gibi kullanmaktayım..

• Like 1

Ürünün fiyatı 71 tl kargo 53 tl toplam 124tl. Bazı mağazaların gümrük anlaşması olmuyor, çoğu mağazanın var. Gümrük ücreti ödenmiş şekilde gönderiyorlar, zaten gönderim ücretinin biraz yüksek çıkmasını sebebi de bu. Dolar uçtuğu için son 1 aydır aliexpress ten alışveriş yapmıyorum ama gümrük ücreti ödenmiş olarak satın alırsanız (ki ben hep o şekilde alıyorum) aras kargo kapınıza kadar getirir. Yurtiçinde aynı fiyata bulursanız yurdışından almanıza gerek yok 15-20 gün beklemeyin. Güvenilirlik konusunda merak etmeyin bir sıkıntı olduğunda anlaşmazlık açarsınız en geç 15 gün içinde çoğunlukla 1 haftada paranızı kartınıza iade ediyorlar. Ben çoğunlukla yurtiçinde bulamadığım ya da olupta nadiren bulduğum ama yüksek fiyat yazılan ürünleri yurtdışından alıyorum. Yurtiçinde rahat bulabileceğiniz ürünün fiyatı vergisi kargosu derken yurdışında daha yüksek ya da aynı oluyor. 

red_d, 21 dakika önce yazdı:

Ürünün fiyatı 71 tl kargo 53 tl toplam 124tl. Bazı mağazaların gümrük anlaşması olmuyor, çoğu mağazanın var. Gümrük ücreti ödenmiş şekilde gönderiyorlar, zaten gönderim ücretinin biraz yüksek çıkmasını sebebi de bu. Dolar uçtuğu için son 1 aydır aliexpress ten alışveriş yapmıyorum ama gümrük ücreti ödenmiş olarak satın alırsanız (ki ben hep o şekilde alıyorum) aras kargo kapınıza kadar getirir. Yurtiçinde aynı fiyata bulursanız yurdışından almanıza gerek yok 15-20 gün beklemeyin. Güvenilirlik konusunda merak etmeyin bir sıkıntı olduğunda anlaşmazlık açarsınız en geç 15 gün içinde çoğunlukla 1 haftada paranızı kartınıza iade ediyorlar. Ben çoğunlukla yurtiçinde bulamadığım ya da olupta nadiren bulduğum ama yüksek fiyat yazılan ürünleri yurtdışından alıyorum. Yurtiçinde rahat bulabileceğiniz ürünün fiyatı vergisi kargosu derken yurdışında daha yüksek ya da aynı oluyor. 

Bireysel alışveriş ta sorun yok değilmi demiştim. Çünkü Aliexpress in kurallarını göz gezdirdim. Sadece satıcılara satış yapılır gibi bir şey okudum. Yada yanlış anladım..?

İlk postta yazdım Lenovo P2 telefonu ikinci el olarak aldım. Aldığım kişi garanti varken pili değiştireyim diye düşünmüş ve garantiye degiştirtmiş. Bu hızlı şarj cihazınida tahminim garantiden almış olabilir muhtemelen. Telefonun kutusunda geldi sağolsun bencillik yapmamış.

Yani diyeceğim  cihazı aksesuarcılarda telefoncularda bulmak pek olası değil. Zaten bu telefon fiyat performans olarak efsane telefonlardan biri. Bilen biliyor. En belirgin artısı zamanının 5200 amper ile pil şampiyonu olması. Diğer özellikler ide zamanına göre oldukça iyi. Ve fiyatida uygundu.  

Aslında pil gerçekten önemli çünkü pil bittimi 20 bin TL lik telefon olsa işe yaramıyor. Bu konuda Samsung Galaxy M51 i örnek gösterebilirim. 1 yıl önce 3500 TL idi. Şu anda 6, 7 derken son olarak 10 bin TL üzerinde. Neden çünkü 7000 mh pili var. Yani bu kadar fiyatının artması nın en büyük nedeni bence bu. Yoksa son çıkan örnek poco X3 pro özellik olarak onu katlar. Ama son dolar artışı ile 4200 -5000 TL arası.  Çok spekülatif bir piyasamız var. Ülke bildiğin Açık Borsa gibi oldu.!

Yasaklı ürünler haricinde bireysel olarak istediğinizi alabilirsiniz. Batarya getirilmiyor ama şarj aletinde sorun yok. Esnaf değilim, Geçen ay 3 adet şarj aleti aldım, 2 tane 130w duvar tipi 1 adet 120w araç şarjı. 2 adet de 100w destekli şarj kablosu aldım, Hepsi 15 gün olmadan geldi. Aldığım ürünler Ülkemizde yok maalesef. Ülkemizde olanları da yurtdışından almıyorum, en fazla 10-15 tl kargo parası kadar fazladan fark veriyorum, o da beklememek için. 

• Like 1

amd_turkey, 20 saat önce yazdı:

Bir şekilde orijinal şarz cihazı ve kablosunu bulmalısınız 

Cihaz orjinal olup kablo olmasa bile hızlı şarz etmez.

Firmaların dayatmaları yüzünden son tüketiciler zarar görüyor.

Soruna gelince,  denemeden bilemezsin

şarj. şarz değil. 

• Like 1