Jump to content

Windows 10 Home.realite.v2.1-x86 19042.1415 |esd 640 Mb| 16.12.2021

polymorpha
 Share

Recommended Posts

kocamanadam, 17.12.2021 - 08:07 yazdı:

Ben ne yaptıysam olmuyor, ssd disk var ama herhalde bozulmuş windows bu diske yüklenemez diyor, disk formatlama dahil bütün seçenekler pasif. Saygılar, 

diski çıkarıp başka bir pc de aomei partition programları ile biçimlendirilebilir disk hemen bozulmaz sadece disk raw formatına dönüşmüştür,ayrıca pc nizde başka< diske kurmayı deneyin,sistem açıldıktıktan sonrada denetim masasından yönetimsel araçlardan ,disk yönetimine girin o diski biçimlendirip,yeniden bölüm oluşturun.

matraxx22, 19 saat önce yazdı:

Buradaki Win 10Lite çalışması nasıl sıkıştırılmış kurum alanı 1.9gb kaplıyor ve neredeyse kompact bi yapı =

Please register to see this content.

-Nasıl sıkıştırıldığını? (hangi yöntemlerle vs)

-Hangi araçların kulanıldığını?

-kurulum sonrası nasıl bu kadar az yer kapladığını?

-lite olmasına rağmen nasıl normalden biraz daha fazla hizmet ve sistem programı aktif olabildiğini?

bu sorulara ve bu sistem hakkında ayrıntılı bilgi verebilecek bilgili arkadaşların aydınlatıcı yorumlarını tariflerini bekliyorum

Merak uyandırıcı bi çalışma ama tabiki @polymorpha ustanın derlemesinin verdiği güven hiç bir lite derlemede yok belirtmeden geçmeyelim

Ayni compact yapiya sahip servisler kismi haric onlar tam siliyor galiba 

Yakin zaman da  64 bit windows 11 surumu yapmayi dusunuyorum

• Thanks 1

Evet arkadaşlar biraz önce bilgisayarımı aldım,arızası yanlış işletim sistemi yüklerken bilgisayar kendini kilitlemiş,bios ayarlarını sıfırlamışlar ve yeni bir işletim sistemi yüklemişler,şu anda ince ayarlarını yapıyorum.Herhangi bir ücret almadılar.Bir daha töbe bilgisayarla oynamıyacağım.Saygılar,

Edited by kocamanadam
  • Like 2
  • Haha 1

kocamanadam, 16 dakika önce yazdı:

Evet arkadaşlar biraz önce bilgisayarımı aldım,arızası yanlış işletim sistemi yüklerken bilgisayar kendini kilitlemiş,bios ayarlarını sıfırlamışlar ve yeni bir işletim sistemi yüklemişler,şu anda ince ayarlarını yapıyorum.Herhangi bir ücret almadılar.Bir daha töbe bilgisayarla oynamıyacağım.Saygılar,

Geçmiş olsun. Servisin yüklediği standart windows'tan sıkılacaksınız bir süre sonra 🙂 Hele de forumu takip ettiğiniz de, ustaların yeni çalışmalarını görüp kurmak isteyebileceksiniz.. 🙂 Kendinizi ne derecede frenlersiniz bilemem ama, doğru sürümleri, doğru yöntemlerle yüklediğinizde bir sorun olmayacaktır.. Nacizane görüşüm, bu tarz denemeler ve beraberinde yapılan okuma-öğrenme-araştırma işleri, hafıza ve beyne yaptırılan antrenmanlar gibidir.. Sorunsuz ve sağlıklı günler dileklerimle.. Saygılar  🙂

• Haha 1

@polymorpha

Merhaba öncelikle emeğinizin ürünü bu şahane sistem için çok teşekkür ederim. 1gb ram li Hometech pro tab 8.1 cihaza kurdum derlemenizi Yükleyemediğim tek driver wifi oldu ve tarif ettiğiniz gibi aygıt yöneticisinden driver yerini belirterek kurmayı başaramadım x64 derlemenizde kurabiliyordum ama x86 derlemenizde olmadı başka bi çözümünüz var mı?

Edited by matraxx22

matraxx22, 14 saat önce yazdı:

@polymorpha

Merhaba öncelikle emeğinizin ürünü bu şahane sistem için çok teşekkür ederim. 1gb ram li Hometech pro tab 8.1 cihaza kurdum derlemenizi Yükleyemediğim tek driver wifi oldu ve tarif ettiğiniz gibi aygıt yöneticisinden driver yerini belirterek kurmayı başaramadım x64 derlemenizde kurabiliyordum ama x86 derlemenizde olmadı başka bi çözümünüz var mı?

aygıt donanım id'isini paylaşırsanız yardımcı olabilirim :)

polymorpha, 8 saat önce yazdı:

aygıt donanım id'isini paylaşırsanız yardımcı olabilirim :)

Ahh afedersiniz ama o konuda bi arkadaştan yardım aldım çözdüm.

Şimdi ise 2014 öncesi 32bit EFİ ye Android&windows dualboot ayarlamaya çalışıyorum bu daha zorluyor beni.

Sağolun

• 3 hafta sonra ...

Üstad kolay gelsin. Sisteminizi HP Elitepad 900 tablete kurdum. Kurulum hızlı ve eksiksiz oldu. Yalnız bazı driverların ve programların çalışabilmesi için net frema 3,5 ihtiyaç var. Ve ben kurmayı beceremedim. Bu konuda acil yardımcı olabilir misiniz?

• 3 ay sonra...

Maalesef kronik sorunlar var

1-Youtube hariç online videolar çalışmıyor. Ayrıca gif dosyalarını açmıyor. TNCTR sitesi resimlerini göremiyorum.

2-Byclick downloader yükledim açılmıyor.

3-Fotoğraf görüntüleyicisini windows fotoğraf görüntüleyici yapınca, açılmıyor. 

Eğer yeni derleme yapmayı düşünüyorsanız. bilgi amaçlı yazdım. bunlar harici sorun görünmüyor.

• Like 1
  • Confused 1

• 2 hafta sonra ...