Jump to content

Sıvı Soğutma

cell-cuq

Recommended Posts

i7 işlemcim var arkadaşlar ve ortalama ısı 63 derece bu çok normal bir ısı değil. biliyorum sıvı soğutma düşünüyorum bide sizlere sorayım dedim ne dersiniz sıvı soğutmaya? Öneride buluna bilirmisiniz? veya sıvı soğutma kullanan varmı aramızda?

maxi param 250 TL

63 derece yuksek bır ısıdır bunu sıvı sogutmasızda cozebılrısın bakır tabanlı sogutusular kullanabılırsın daha az malıyetlı olur bırde ıslemcı fan arasına kesınlıkle termal macun kullan

63 derece yuksek bır ısıdır bunu sıvı sogutmasızda cozebılrısın bakır tabanlı sogutusular kullanabılırsın daha az malıyetlı olur bırde ıslemcı fan arasına kesınlıkle termal macun kullan

Set olarak almayı düşünüyorum Önerin varsa almayı düşünürüm

Thermalright Ultra120 Full Bakır heat sink AMD/Intel CPU (Fansız)

Arctic Cooling Freezer Xtreme 2 Cpu Cooler

Titan Fenrir 120mm PWM 17dBA+ "HDT" CPU Soğutucu(775/1366/K8/AM2/AM3)

Thermaltake CL-P0323 PC Soğutma

bunlara bı goz at istersen

Arkadaşım sana normal sogutma olarak bence sıvıya gerek kaldırmayacak 8-9 gün önce bir müşterinin isteği üzerine sipariş edip taktığımız ASUS Triton 88 Serisini önerebilirim fıyatı her yerde değişe biliyor ama ortalma 45 € civarında birşey gayet guzel bı calısması var tavsiyem budur.

BIG WATER 760I SU SOĞUTMA SİSTEMİ 280TL

http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-cl-w0121-big-water-760i-su-sogutma-sistemi/productdetails.aspx?I_ID=33529[/CODE]

Yanında i7 bağlantı kitinide alman gerekir tabi 20TL

[CODE]http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-a242331d-a242331d-intel-core-i7-lga1366-baglanti-kiti-(sivi-sogutma-sistemleri-icin)/productdetails.aspx?I_ID=38858[/CODE]

BIG WATER 760I SU SOĞUTMA SİSTEMİ 280TL

http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-cl-w0121-big-water-760i-su-sogutma-sistemi/productdetails.aspx?I_ID=33529[/CODE]

Yanında i7 bağlantı kitinide alman gerekir tabi 20TL

[CODE]http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-a242331d-a242331d-intel-core-i7-lga1366-baglanti-kiti-(sivi-sogutma-sistemleri-icin)/productdetails.aspx?I_ID=38858[/CODE]

Bu ürün benim kasaya olucak mı peki arkadaş? benim normal ATX kasam var

Bu ürün benim kasaya olucak mı peki arkadaş? benim normal ATX kasam var

boşta 2 tane 5.25" lik yuva varsa bağlayabilirsin (bildiğin Rom yeri)

Soğutma sisteminin üstünde ki fanı rahatlatmak içinde üstündeki yuvayı boş bırakırsın

Peki arkadaşlar sizce? hangisi daha sessiz ve Etkili

ASUS Triton 88

ZALMAN CNPS9900LED

her ikiside birbirinin neredeyse aynısı seçim senın gayet guzel ve sesız bı calsıması var sanırsam asusun 19-20 dBA gıbı bı sesı vardı oyle okumusutum ozellıklerınde.

BIG WATER 760I yaklaşık 16 dBA ama sıvı soğutma aldığın zaman ekran kartını da sıvı soğutmaya geçirceksin ki hiç ses duymayasın

türkiyede ekran kartıma uygun bi vga soğutucu bulsaydım bende sıvı soğutmaya geçecektim ama bazı modellere uygun soğutucu bulunmuyor :D

Bu sıvı soğutma ekipmanlarını kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Cpu Block:HEATKILLER CPU Rev3.0 1366

Radyatör:Feser X-Changer Triple 360 mm Extreme Performance

Pompa:Laing DDC 18w Pump

Rezervuar:EK Waterblocks EK-Multioption RES 250 rev.2

Hortum:Tygon 2075 1/4in. ID 3/8in. OD Ultra Chemical Resistant

Konnektör:Bitspower G1/4 Silver Diamond 3/8in. Fitting w/ Hose Clamps

Sıvı:Feser One F1 Cooling Fluid - UV Acid Green - 1 Liter

Extreme radyatörden tam performans alman için 3 adet delta FANLAR:Delta AFB1212GHE 120x38mm Rev. C Grand High Speed

Fan Kontrolcüsü:SUNBEAM Rheobus Extreme 6'lı Fan Kontrolcü

Please register to see this content.

250 tl bütçeyle sıvı soğutma işine hiç girme..verim alamazsın..

benim tavsiyem kaliteli bir hava soğutma ve kaliteli bir termal macun dur..

heriki ürününde testlerini internetten bulabilirsin..işinin uzmanı ürünlerdir..

SUNBEAM Core-Contact Freezer

http://www.sanalmarketim.com/urun/c55d8d400cefb1e4408c3680d235826f/SUNBEAM-Core-Contact-Freezer-AMD/Intel-Islemci-Sogutucusu-%28Intel-Core-i7-Uyumlu%29[/CODE]

[b]OCZ Freeze Max. Performanslı Termal Macun[/b]

[CODE]http://www.sanalmarketim.com/urun/b17a52e3ec2c7dfb9e963164dca6b239/OCZ-Freeze-Max.-Performansli-Termal-Macun-%283.5gr%29[/CODE]

[CODE]http://www.pclabs.com.tr/2008/08/20/sunbeam-core-contact-freezer-incelemesi/
http://site.hardwarena.com/11-Farkli-Termal-Macun-Testte/8-2.html[/CODE]

bd999451.jpg

ak-nero-967_icresim1.jpg

Akasa Nero Intel Core i7 Uyumlu Direk Temaslı İşlemci Soğutucusu

Intel Core i7 ile uyumlu yüksek performanslı ve ısı-boruları ile direk yüzey temaslı işlemci soğutucusu!

Intel Core i7 (LGA 1366) Uyumlu Akasa Nero İşlemci Soğutucusu

CPU yüzeyine direk ısı-borusu teması ile ısı transfer tasarımına sahip Akasa Nero işlemci soğutucusu, sessiz çalışma yapısı ile maksimum soğutma performansını birlikte sunmaktadır. Yüksek soğutma performansının yanı sıra Akasa Nero işlemci soğutucusunun en büyük avantajı piyasada bulunan Intel Core i7 (Nehalem) dahil tüm Intel ve AMD işlemcilerle uyumlu olmasıdır.

CPU Yüzeyine Direk Temaslı Isı-Borular ile Direk Isı Transferi

Geleneksel soğutuculardan farklı olarak Akasa Nero işlemci soğutucusu üzerinde bulunan 3 adet bakır ısı-borusu, CPU yüzeyine direk temas ettiğinden yüksek etkili bir ısı transferi sağlar. Standart bir bakır tabanın ısı iletim hızına göre bakır ısı-boruları ile yapılan direk ısı transferleri çok daha yüksek hızlarda gerçekleşmektedir. Bu sayede işlemci üzerine temas eden bakır ısı-boruları ısıyı en hızlı şekilde alüminyum kanatlara transfer ederek en etkin soğutmayı sağlamaktadır. Ayrıca bu yapı sayesinde geleneksel soğutuculardaki taban kalitesizliği problemlerinin önüne geçilmiş ve çok daha kolay ısı iletimi sağlanmış olur.

3 Büyük (8mm Çaplı) Isı-Borusu ve Direk Taban Temas (Direct Core-Contact)

Standart bir metal iletken yüzeye göre ısıyı 20-30 kat arasında daha hızlı iletebilen ısı-borusu teknolojisi, bakır bir boru içerisine hapsedilen sıvının ısı ile buharlaşması ve soğutulduktan sonra tekrar yoğunlaşarak geri dönmesi prensibi ile çalışmaktadır. İşlemci üzerindeki ısıyı üst kısımlardaki geniş alüminyum kanatlara çok hızlı şekilde ulaştıran 3 adet büyük çaplı (8mm) ısı-borusu sayesinde etkili soğutma sağlanır. Isı-boruların düzleştirilerek işlemci yüzeyine direk temas etmesi ve bu sayede ara malzemeden kaynaklanan iletim sorunlarının önüne geçmeyi hedefleyen Core-Contact teknolojisi sayesinde de standart bakır tabanlı soğutuculara göre önemli performans artışı sağlanır.

120mm PWM Piano Black Sessiz Fan (500-1500 RPM / 18.3 - 24.6 dBA)

PWM tasarım sayesinde Akasa Nero üzerindeki 120mm fan standart fanlara göre hem daha düşük gürültülü hem de daha uzun ömürlü olarak çalışmaktadır. 500- 1500 RPM arası değişen devir hızı ve 18.3 - 24.6 dBA ses seviyesi ile pek çok 120mm fanlı rakibine göre daha sessiz bir çalışma sağlayan Akasa Nero, sessizlik ve yüksek performans arayan kullanıcıların seçimidir. Modding için değişik renkli veya daha yüksek devirli fan kullanmak isteyen kullanıcılar takılıp çıkarılabilen fan yapısı sayesinde Akasa Nero üzerindeki fanı değiştirebilirler, bu şekilde soğutucuyu kasanızın içindeki diğer fanlara uygun hale de getirebilirsiniz.

Özel Tasarım Kanatlar ve Push-Pin Kolay Montaj

Akasa Nero, Intel standart soğutucularda da kullanılan standart push-pin mekanizması ile anakarta takılmaktadır. Push-pin yapının aletsiz montaj kolaylığının yanı sıra anakartın arkasına plaka takılmasına gerek bırakmadığı için anakartı sökme derdinden sizi kurtarmaktadır.

Intel LGA 1366 / 775 ve AMD S939 / AM2+ Tüm İşlemcilerle Uyumlu

Taban kısmındaki montaj klipsleri kolaylıkla sökülüp takılabilen Akasa Nero, yeni nesil Intel Core i7 (Nehalem) platformu dahil tüm Intel ve AMD platformlarını desteklemektedir.

Teknik Özellikler :

* Soğutucu Malzemesi :

Kanat : Alüminyum

Taban : Bakır (Isı boru iletimli)

Heat Pipe : Bakır

* Uyumluluk: Intel LGA 1366 / 775 ve AMD S754 / S939 / S940 / AM2 / AM2+

* Soğutucu Blok Boyutu:119.9 X 54 X 160.5 mm

* Fan boyutu: 120 x 120 x 25 mm

* Fan Tipi: Sleeve

* Fan Devir Hızı : 500-1500RPM

* Ses Seviyesi: 18.3 - 24.6 dBA

* Fan Hava Akışı: 17.38 - 50.54 CFM

* Fan Hava Basıncı: 0.152 - 1.32mm H2O

* Fan Konnektör : 4-pin PWM

* Voltaj : DC 12V

http://www.hepsiburada.com/akasa-nero-intel-core-i7-uyumlu-direk-temasli-islemci-sogutucu-ak-967/productDetails.aspx?categoryid=1125&productid=bd999451[/CODE]

[CODE]http://www.hepsiburada.com/department.aspx?categoryID=1125[/CODE]

Akasa Nero Intel Core i7 Uyumlu Direk Temaslı İşlemci Soğutucusu tercih edilir. Vatan bilgisayarda core i7 işlemci alana indirimli veriyorlardı bu fanı gayet güzel bir soğutucu. Ayrıca ; Zalmanın soğutucularına bakın derim . Şiddetle tavsiye ederim. Her zaman testlerde performans canavarı zalman çıkıyor. Adamlar soğutucu üzerine çalısıyorlar. Ultra sessiz ve saf bakır.

Akasa Nero Intel Core i7 Uyumlu Direk Temaslı İşlemci Soğutucusu tercih edilir. Vatan bilgisayarda core i7 işlemci alana indirimli veriyorlardı bu fanı gayet güzel bir soğutucu. Ayrıca ; Zalmanın soğutucularına bakın derim . Şiddetle tavsiye ederim. Her zaman testlerde performans canavarı zalman çıkıyor. Adamlar soğutucu üzerine çalısıyorlar. Ultra sessiz ve saf bakır.

Bende zalman düşünüyorum zaten kardeş bi kaç yerde daha duydum iyi olduklarını.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...