Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

$oem$ Klasörü Yoluyla Tema Ekleme Yolları?

Guest comik_com
 Share

Recommended Posts

selam arkadaşlar sizlerden ricam

$OEM$ yoluyla xp cdsine tema ekleme yollarını bilen varsa söylerse çok sevinirim

ayrıca $OEM$ lasörü yoluyla entegre edilen tema xp ilk açılışında çalışacak

yalnız sadece $OEM$ klasörü yoluyla ekleme yöntemlerini istiyorum diğer yöntemleri değil!

Forumda bu konuda yeterince bilgi var nolur biraz araşatırmacı olun yinede ben 2 Arkadaşımızın anlatımını alıntı olarak vereyim kolay gelsin...

KATILIMSIZ KURULUM'DA $OEM$ YOLUYLA XP CD'sine TEMA seçtirmek...

Blackmen12

Bu arada bahsi geçen 2 satır olan temayı ve gerekli fontları buldum bir araya getirdim. Buyrun:

tema dosyalarını ve fontları xpcd'nize nasıl ekleyeceğinizi txt dosyasına koyarak anlattım. Bildiğimiz gibi temayı iu yola kopyalıyoruz;

$OEM$\$$\Resources\Themes

Fontları da şu yola;

$OEM$\$$\Fonts

İlk kurulumda temayı seçtirmek için winnt.sif e eklenecek olan satır;

[shell]

CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\SevenVG RC.theme"

solariz

$OEM$\$$\Resources\Themes

Temanı buraya koyuyorun sonra bunları

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes]

"Drop Shadow"="FALSE"

"Flat Menus"="FALSE"

"SetupVersion"="7"

"InstallTheme"="%ResourceDir%\\themes\\SevenVG RC.theme"

"InstallVisualStyle"="%SystemRoot%\\Resources\\themes\\SevenVG RC\\SevenVG RC.msstyles"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\DownloadSites]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\DownloadSites\100]

"DisplayName"="@themeui.dll,-2015"

"URL"="

Please register to see this content.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\VisualStyleDirs]

"1"=hex(2):25,00,52,00,65,00,73,00,6f,00,75,00,72,00,63,00,65,00,44,00,69,00,\

72,00,25,00,5c,00,54,00,68,00,65,00,6d,00,65,00,73,00,00,00

regtweaks olarak kullanıcan bunları

ve katılımsız xp cd icine yerlestiricen otomatık kurum yacan kolay kendısı temayı ayarlıyor

@p@pill@n Aşk olsun benden niye alıntı yapmadın yaa smile.gif

Ben açıkçası temaları önce bilgisayarıma ekliyorum ordan seçiyorum beğenmediklerimi siliyorum. Sonra Nlite ile aşağıda görüldüğü gibi sistemdekileri ekleyi seçip yan taraftan default olarak ayarlanması gereken temayı seçiyorum.

Eğer bu şekilde hata alıyorsan Nlite ile diğer ayarlamaları yaptıktan sonra i386 klasörü yanına şu şekilde bir dizin oluştur.

$OEM$\$\Resources

Sonra kendi sistemindeki C:\WINDOWS\Resources dizini içinde bulunan Themes klasörünü buraya kopyala. Tabi sıkıştırılmadıkları için biraz yer kaybın olacak ama buda bir çözüm. Sonra i386 içindeki WINNT.SIF dosyasını bulup Notepad ile aç. Aşağıdaki gibi bir satır bulacaksın, yoksa kendin oluştur ve buraya default olarak ayarlayacağın temanın adını yaz. Benimki örnek SevenVG teması...
[Shell]
CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\SevenVG.theme"

Düzenleme: Ne kusuru yauu smile.gif takılıyorum sadece.Forumda ilk defa yukarıdan cevap verende benim herhalde smile.gif

@p@pill@n Aşk olsun benden niye alıntı yapmadın yaa smile.gif

Ya Dostum kusuruma bak ma çok acelem vardı dışarı çıkacaktım YAZMAYA FIRSATIM YOKTU alıntı yapma zorunda kaldım bilseydim seninkinide alırdım nolcak ki canın sagolsun... wacko.gif

• 4 years yıl...
  • Editor

arkadaşlar kendim sectigim resimi tema yapmak isitiyorum yarımcı olan varmı

xp den bahsettiğini varsayıyorum;

winnt.sif dosyanı not defteri ile aç ve şunu yapıştır. wallpaper ın yolunu ve adını kendine göre belirle tabiki...

[Control Panel\Desktop]

Wallpaper="%WinDir%\Web\Wallpaper\MOTUN.jpg"