Jump to content

Nasiboot Multiboot - Win8pe, Win10pe, Win11pe English

Nasiboot
 Share

Recommended Posts

AdemYakups, 3 dakika önce yazdı:

Doğru tabi ki ama kullandığımız herşey elin gavurunun :) Allah onları vesile ederek bunca teknolojiyi yaratıyor.

bu tür çalışmalar dedim. windows, macos, da linux da hiçbirsey kullanmamamız gerekir. kastım oynanmış sistemler ve multibootlar.

• Thanks 1

caprice77, 37 dakika önce yazdı:

Karadurak ustamızın KMPE sini kullanıyorum bana yetiyor, ez azından türkçe güvenilir.

Pascal ve Aioboot  larda usb lerde hazır.

Bahsettiğiniz kmpe nin linkini aradım ama bulamadım. Atabilir misiniz?

Nasiboot V.10 2022 daha önceden ücretliydi. Yapımcı şifresini yayınladı. Denemek isteyenler indirebilir.

İndirmek isteyenler için 

link 

şifresi : phuocit

Nasiboot v.10 Diğer Resimler

Please register to see this content.

Edited by ozkan_z06
  • Thanks 1

GemaR, 13.01.2022 - 13:55 yazdı:

Gördüğüm en iyi winpelerden ihtiyaç olan herşeyi koymuşlar boyutuda çok iyi.Sergei st görmesin bunları.

Adamlar MS'den daha iyi Winpe yapmış aynı kalıpta win10pe ve win11 pe var sorunsuz çalıştı.

Fırsat bulursam tek tek bakmayı düşünüyorum hepsine.

Winpe arayan varsa güveniyorsa bunu kullansın derim başka birşeye ihtiyacı kalmaz.

• Like 2

Arkadasım bemde denedim 3 tanesini güzel başarıl çalışma ama STRELEC in alternatifi olamaz sebebide netframework isteyen programlar Mesela NTLitede iso hazırladın her zamanki gibi sistemi sildin temiz formattasın aksilik oldu format tamamlanmadı kaldın winpeye sorunu çözecem veya isodaki hatayı giderecen STRELEC ten ister diger hdd-ssd deki portable ntliteyi çaliştırabilirsin NTLite netframesiz çalışmaz sitesinde yazıyor gereksimlerde ben bu arkadasın 3 tanesini denedim NTLite çalismadı ben sebebini NetFramework zannediyorum birde çogu programların bulundugu wimi sifrelemiş portable koyuyorsun ama wime program koyamıyorsun STRELEC TE Wim i(imageyi) yükleyip windows gibi modifiye edebiliyorsun benim lisansli NTLite bu sekilde hiç sorunsuz Program files klasöründen çalısıyor ve wimi istedigin gibi resiminden faresine bootuna kadar özellestirebiliyorsun ayrıyetten program zenginligi bakımından da sayılı winpedir.Ama arkadasın winpeside epeyce basarılı tebriğe deger Helal Olsun Cinsinden ...SAYGILAR

• Like 2
  • Thanks 1

Hakk305Balg246meci, 23 dakika önce yazdı:

Arkadasım bemde denedim 3 tanesini güzel başarıl çalışma ama STRELEC in alternatifi olamaz sebebide netframework isteyen programlar Mesela NTLitede iso hazırladın her zamanki gibi sistemi sildin temiz formattasın aksilik oldu format tamamlanmadı kaldın winpeye sorunu çözecem veya isodaki hatayı giderecen STRELEC ten ister diger hdd-ssd deki portable ntliteyi çaliştırabilirsin NTLite netframesiz çalışmaz sitesinde yazıyor gereksimlerde ben bu arkadasın 3 tanesini denedim NTLite çalismadı ben sebebini NetFramework zannediyorum birde çogu programların bulundugu wimi sifrelemiş portable koyuyorsun ama wime program koyamıyorsun STRELEC TE Wim i(imageyi) yükleyip windows gibi modifiye edebiliyorsun benim lisansli NTLite bu sekilde hiç sorunsuz Program files klasöründen çalısıyor ve wimi istedigin gibi resiminden faresine bootuna kadar özellestirebiliyorsun ayrıyetten program zenginligi bakımından da sayılı winpedir.Ama arkadasın winpeside epeyce basarılı tebriğe deger Helal Olsun Cinsinden ...SAYGILAR

Karadurak Ustanın KMPE'sini denediniz mi?

Sergesi Strelec'in (SSTR) Türkçe versiyonudur. SSTR 3-4 ayda bir güncelleniyor. (Tabi ekip işi)

KMPE'yi Karadurak Usta (aynı zamanda öğretmen) fırsat bulup güncelleyemiyor.

Yukarıda da yazdığım gibi sistemin mantığını anlayınca kendi kendinize (winpe hariç) programları güncelleyebilirsiniz.

Zaten mühim olan winpe. Sağlam tabanlı, sorunsuz ise güncellemeye gerek yok.  Tabi tam Türkçe ise mükemmel olur.

Programları (Minst.exe ile) hem KMPE de hem SSTR de aynı mantıkla düzenleyip güncelleyebilirsiniz.

Yani benim de tercihim KMPE'dir.

NOT : KMPE'yi multiboot olarak değil de tek bir winpe'den örneğin win10x64.wim den başlatabilirsiniz. Dolayısıyla diğer wim ler silineceği için USB de yer açılacaktır. Yine aynı mantıkla MINST klasöründe bulunan programlardan istemediğiniz-kullanmadığınız programları silerek, kullandığınız programları ise yukarıdaki multibootlardan veya güncel SSTR den alarak güncelleyebilirsiniz. Kendinize özel 2 GB civarında bir Winpe oluşur.

• Like 1
  • Thanks 2

NAMIKABI, 25 dakika önce yazdı:

Sergesi Strelec'in (SSTR) Türkçe versiyonudur. SSTR 3-4 ayda bir güncelleniyor. (Tabi ekip işi)

Yukarıda da yazdığım gibi sistemin mantığını anlayınca kendi kendinize (winpe hariç) programları güncelleyebilirsiniz.

Zaten mühim olan winpe. Sağlam tabanlı, sorunsuz ise güncellemeye gerek yok.  Tabi tam Türkçe ise mükemmel olur.

Programları (Minst.exe ile) hem KMPE de hem SSTR de aynı mantıkla düzenleyip güncelleyebilirsiniz.

NOT : KMPE'yi multiboot olarak değil de tek bir winpe'den örneğin win10x64.wim den başlatabilirsiniz. Dolayısıyla diğer wim ler silineceği için USB de yer açılacaktır. Yine aynı mantıkla MINST klasöründe bulunan programlardan istemediğiniz-kullanmadığınız programları silerek, kullandığınız programları ise yukarıdaki multibootlardan veya güncel SSTR den alarak güncelleyebilirsiniz. Kendinize özel 2 GB civarında bir Winpe oluşur.

Hakk305Balg246meci, 1 saat önce yazdı:

merhabalar, STRELEC'in konu linkini paylaşır mısın. tşkler

NAMIKABI Karadurak üstadın 2020di galiba ilk çıkardığını indirip kullandım rahat açıyordu kapatma ve reboot problemi vardı bazen kapatmıyordu manuel pc den kapatıyordum idare ediyordum sonra güncelleme yapınca hemen indirdim x64 winpe hiç açmadı o aralar  gemiciydim karada az zamanım oluyordu intermet yokluğundan dolayı halledemedim onu türkce oldugu için kardesime modifiye ettim hala ilk cıkan sürümü programları güncelleyip kullanıyor kardesim karadurak usta gercekten piyasaya kaliteli winpe kazandırdı türkce winpe kapsamlı olarak yoktu o bosluğu doldurdu.zaten Minst kendini sergeyde kanıtlamisti üstad onu TRye cevirdi eline yüreğine saglık Karadurak üstadın.Ben MSI GE 73 Kullanıyorum belki bahsettigim problem yani üstadın güncellediği KMPE den bahsediyorum beni pc ye mahsus boot hatası olabilir aynı sekilde Parted Magic ide eski MSI boot ediyordu Degisince yeni PC  boot etmedi intel islemci cakısması diyordu msi forumlar ben 2017.01 tarihli isoyu boot ediyordu SSD Erase için ihtiyac duyuyordum 6-7 sene evvel 3. parti ssd fabrika ayarına döndürme programı yoktu sadece bazı markalar kendi ssdtoolları vardı onuda p.m isoyu modifiye etim halloldu son 1-5 senedir cıkan p.magic isolarında sorun tamamen hallettiler buna benzer boot hatası olabilir bana mahsus ama ilk isoyu kardesim hala kullanıyor..Namıkabi bahsettiğin wi-fi otamatik bağlanması yani sifre sormaması (vietnam winpe) **EXPORT-WIFI **adlı programdan o profili windows sistemden otamatik alıyor winpe boot edince profili yüklüyor.ya sen windowsunda wi-fi ye baglandıgında windows sana profil ousturuyor bu program o proflil XML Formatında cıkarıp boot sonrası otamatik baglanıyor.yani sen hiç internete girmedigin zaman windows sana profil cıkarmadığı için bu mmultibootu nerden nasıl yuklrsen yükle otamatik wi-fiye baglanamaz STRELEC te isodan harici klasörde To export Wlan profiles adındaki klasörde **Smart WiFi Solution 2.0** aynı işi manuel yapıyor yani masaüstünde calıstırdın zaman profili windowstan alıyor XML ve TXT Formatında 2 dosyaya profili kopyalıyor bunu strelec in dizindeki SSTR DEKİ **WLANProfile** Klasörünü koydugun zaman wi-fi ye boottan sonra otomatik baglanıyor aynı seninde bildiğin gibi regedite veya driver klasörüne koyduklarını otomatik yüklemesi gibi uzun oldu kusura bakma SAYGILAR

• Like 2

ozanaus, 8 dakika önce yazdı:

Burası offical sitesi en altta indirme linki var eger torrent kullanıyorsan resimdeki işaretli olan Torrent sitesi NNM-Club ben burda 10 seneye yakındır belgesel indiriyorum  burası bendeki linki sağlam ve hizlıdır internet hızın neyse torrenti problemsiz indirirsin torrent genelde iso oluyor yani sifresiz sitesinden torrentsiz indirirsen gözünden belki kacabilir sifre strelec

• Like 2
  • Thanks 1

Hakk305Balg246meci, 22 dakika önce yazdı:

NAMIKABI Karadurak üstadın 2020di galiba ilk çıkardığını indirip kullandım rahat açıyordu kapatma ve reboot problemi vardı bazen kapatmıyordu manuel pc den kapatıyordum idare ediyordum sonra güncelleme yapınca hemen indirdim x64 winpe hiç açmadı o aralar  gemiciydim karada az zamanım oluyordu intermet yokluğundan dolayı halledemedim onu türkce oldugu için kardesime modifiye ettim hala ilk cıkan sürümü programları güncelleyip kullanıyor kardesim karadurak usta gercekten piyasaya kaliteli winpe kazandırdı türkce winpe kapsamlı olarak yoktu o bosluğu doldurdu.zaten Minst kendini sergeyde kanıtlamisti üstad onu TRye cevirdi eline yüreğine saglık Karadurak üstadın.Ben MSI GE 73 Kullanıyorum belki bahsettigim problem yani üstadın güncellediği KMPE den bahsediyorum beni pc ye mahsus boot hatası olabilir aynı sekilde Parted Magic ide eski MSI boot ediyordu Degisince yeni PC  boot etmedi intel islemci cakısması diyordu msi forumlar ben 2017.01 tarihli isoyu boot ediyordu SSD Erase için ihtiyac duyuyordum 6-7 sene evvel 3. parti ssd fabrika ayarına döndürme programı yoktu sadece bazı markalar kendi ssdtoolları vardı onuda p.m isoyu modifiye etim halloldu son 1-5 senedir cıkan p.magic isolarında sorun tamamen hallettiler buna benzer boot hatası olabilir bana mahsus ama ilk isoyu kardesim hala kullanıyor..Namıkabi bahsettiğin wi-fi otamatik bağlanması yani sifre sormaması (vietnam winpe) **EXPORT-WIFI **adlı programdan o profili windows sistemden otamatik alıyor winpe boot edince profili yüklüyor.ya sen windowsunda wi-fi ye baglandıgında windows sana profil ousturuyor bu program o proflil XML Formatında cıkarıp boot sonrası otamatik baglanıyor.yani sen hiç internete girmedigin zaman windows sana profil cıkarmadığı için bu mmultibootu nerden nasıl yuklrsen yükle otamatik wi-fiye baglanamaz STRELEC te isodan harici klasörde To export Wlan profiles adındaki klasörde **Smart WiFi Solution 2.0** aynı işi manuel yapıyor yani masaüstünde calıstırdın zaman profili windowstan alıyor XML ve TXT Formatında 2 dosyaya profili kopyalıyor bunu strelec in dizindeki SSTR DEKİ **WLANProfile** Klasörünü koydugun zaman wi-fi ye boottan sonra otomatik baglanıyor aynı seninde bildiğin gibi regedite veya driver klasörüne koyduklarını otomatik yüklemesi gibi uzun oldu kusura bakma SAYGILAR

Ağzına sağlık. Yazdıkların harfiyen doğru.

ozanaus, 39 dakika önce yazdı:

• Thanks 2

NAMIKABI, 16 saat önce yazdı:

Kesinlikle bu konuda size katılıyorum Namıkabi Winpe konusunda en başarılı calismalardandir Karadurak üstadın çalışması.Namıkabi sizden bir istirhamımız olacak eğer değerli vaktiniz varsa Kmpe çalışmasının programlarının güncellemesi hakkında bir anlatım yaparsanız çok seviniriz.esenlikle kaliniz

• Thanks 1

Hakk305Balg246meci, 17 saat önce yazdı:

Haklı olabilirsin bu şekilde düşünmemiştim.Bu çalışmalar güzel ama güven sorunu oluştu bende.Test edemedim hala pek vaktim olmadı.Ama mepistoo nun çalışmasını indirdim boyutundan dolayı gayet temiz ve güzel çalıştı.

Kmpe aklımda ama 7-10 gb biraz göz korkuttu.

Atilla63, 1 saat önce yazdı:

Kesinlikle bu konuda size katılıyorum Namıkabi Winpe konusunda en başarılı calismalardandir Karadurak üstadın çalışması.Namıkabi sizden bir istirhamımız olacak eğer değerli vaktiniz varsa Kmpe çalışmasının programlarının güncellemesi hakkında bir anlatım yaparsanız çok seviniriz.esenlikle kaliniz

bencede namıkabi

bu arada Karadurak Ustanın KMPE'nin son güncel ve sağlam linkini paylaşırmısınız?

cok methedildi onu da deneyelim ;) 

Hakk305Balg246meci, 19.01.2022 - 23:22 yazdı:

Burası offical sitesi en altta indirme linki var eger torrent kullanıyorsan resimdeki işaretli olan Torrent sitesi NNM-Club ben burda 10 seneye yakındır belgesel indiriyorum  burası bendeki linki sağlam ve hizlıdır internet hızın neyse torrenti problemsiz indirirsin torrent genelde iso oluyor yani sifresiz sitesinden torrentsiz indirirsen gözünden belki kacabilir sifre strelec

tekrar merhaba, hem legasy hem uefi modda çalışması için hangi yöntemle usb diske yazmalıyım? tşkler

Atilla63, 9 saat önce yazdı:

AdemYakups, 9 saat önce yazdı:

Haklı olabilirsin bu şekilde düşünmemiştim.Bu çalışmalar güzel ama güven sorunu oluştu bende.Test edemedim hala pek vaktim olmadı.Ama mepistoo nun çalışmasını indirdim boyutundan dolayı gayet temiz ve güzel çalıştı.

recsin, 7 saat önce yazdı:

bencede namıkabi

bu arada Karadurak Ustanın KMPE'nin son güncel ve sağlam linkini paylaşırmısınız?

cok methedildi onu da deneyelim ;) 

KMPE linki
https://www.tnctr.com/topic/658892-√·-km-pe-xp-7-8-81-10-native-√·-20200922/

KMBOOT linki
https://www.tnctr.com/topic/697786-km-boot-pe-v3-x86x64-20200901/

KMPE 2019 Kasım ve KMBOOT paylaşımı  2020 Ocak tarihlidir. Her ikisi de en son 2020 Eylül ayında güncellenmemiştir. Yukarıda linkleri mevcut.

Karadurak ve red_d Usta konuyu mükemmel açıklamışlar. İçerikleri yazı, resim ve video ile zenginleştirmişler.

Gerek KMPE ve gerekse KMBoot paylaşımlarının içerisinde inanamayacağınız kadar detay var.

Ben sadece özetin özetinin özetini söyleyeyim.

KMPE içeriği 7.1 GB (7.429.888 kb) tır. İçeriğinde Win 10, Win 8.1 ve Win 7 nin hem 32 bit hem de 64 bit Winpe si ve XP winpesi vardır.

Siz USB yi küçültmek adına;

İhtiyacınız olan winpe yi bırakıp diğerlerini silebilirsiniz,

1.1 GB yer kaplayan PEPrograms klasörü içerisinde ihtiyacınız olmayanları silebilirsiniz,

Driver ile bir işiniz yoksa 650 MB olan DriverPack klasörünü silebilir veya içeriğinden istemediğinizi silebilirsiniz,

Yaklaşık 2 GB yer kaplayan MINST klasöründen (Asıl programlar buradadır) istemediğiniz programları minst.exe'yi kullanarak silebilir,
Güncel olmasını istediğiniz programları yine minst.exe yi düzenleyerek (programların güncel versiyonlarını SSTR veya yukarıdaki gibi yerli yabancı winpelerin içerisinden alarak) güncelleyebilirsiniz. Yine elinizdeki uygun programları veya içerikleri minst.exe ile sisteme monte edebilirsiniz.

KMPE ve KMBOOT içeriğini inceleyerek-düzenleyerek kendiniz (kendinize özel) çok güzel bir kurtarma USB si yapabilirsiniz.

NoT : Unutmamak gerekir, Multiboot USB dediğimiz şey yılda bir sefer lazım olur, onda da hayat (sistem-Veri) kurtarır. Büyüklük değil işlev önemlidir.😆  Multiboot içerisindeki 32 bit win7 ile işim olmaz dersin silersin ama gün gelir çok lazım olur. Genelde Yedekleme, Partition, HDD, Veri Kurtarma, Parola kurtarma ve bunun gibi programlar ne zaman lazım olur bilinmez. Kasko var Full Kasko var. Mühim olan sana ne kadar döneceğidir. Kayıpsız (mümkün değil) günler dileğiyle.

• Like 3
  • Thanks 2

ozanaus, 4 saat önce yazdı:

tekrar merhaba, hem legasy hem uefi modda çalışması için hangi yöntemle usb diske yazmalıyım? tşkler

Merhaba önceden boot ettigin herhangi bir usb ye (boot edilebilir ) eger zip-rar lı ise ilk önce rar-zip ten ayıkla sonra  uzantısı iso olacak tıkla (veya sağ tık bağla) resimdeki gibi olacak yani görecegin klasör aynı resimdeki gibi olacak orda usb ne kopyala -EGER usb inde baska sistem veya veri varsa USB ye format gerekmez. yeni bir klasör olustur veri veya sistemi olusturdugun klasöre al - sonra aynen usb ye eksiksiz kopyala EGER USB BOOT edilir usb ise hiç sorunsuz strelec winpe yi kurar bu arada sistemi UEFI İSE uefi kurulur bios yani eski uefi degil ise normal bios olarak kurar.EĞER BOOT EDİLEBİLİR USB YOK İSE RUFUS İLE BOOT EDİLEBİLR USB Yİ RAHAT VE GÜVENLİ HAZIRLARSIN RUFUSUN AYARLARDA BİOS VEYA UEFI YAP NASIL İSTERSEN ÖYLE HAZIRLA İLK YAPACAKSAN SİTEDE ARAT (rufus) DİYE  TEFERRUATLI ANLATMIŞ ARKADASLAR ORDAN BAKARSIN

EGER USB İN YOKSA USB OLMADAN BOOT YAPABİLİRSİN C HARİCİ DİSKİN BİRİNE MİSAL D OLABİLİR (SSTR) KLASÖRÜNÜ ANA DİZİNE İSODAN KOPYALA Boot_x64_WinPE .CMD yi yönetici olarak çalıstır 5-10 saniye içinde kapatıp ramdiske boot eder kullanırsın işin bitince SSTR KLASORÜNDE BCD_recovery.cmd Yİ YÖNETİCİ ÇALISTIRIRSAN WİN BOOT TAN WİNPE BOOTU KALDIRIR ASAGIDA NOT DEFTERİNDE YAZILI....C Diskindende boot eder ama antivirus vs varsa problem olur harici pc deki D-E-F sistem harici disk daha iyi..Bunlara kafan basmadıysa RUFUS İLE UEFI-BIOS YAZDIR EN GARANTİLİDİR VEYA HERHANGİ BİR USB HAZIRLAYICI (BOOT EDİLEBİLİR)  ÖNCEDEN KULLADIGIN HERHANGİ PROGRAM OLABİLİR  (ultraıso . win to hdd vs. vs.) hepsi olur

strelec.JPG.fd3c727f75868a772dd44be9238aa2b1.JPG

• Like 1
  • Thanks 2

AdemYakups, 14 saat önce yazdı:

merhaba geç döndüm affola güven-güvenlik emniyet bunlar güzel seyler ama WinPE  için abartılı görüyorum neden dersen winpe yi boot ettigin zaman wi-fi sifreni hiç birzaman girmessen en güvensiz winpe-multiboot vs kullansan hiç birsey olmaz..Zaten winpe-multibootun bana göre ihtiyac zamanı ya format ya tamirat (aksilik vs) yada merak yani boot ederim işimi görürüm kapatırım iş biterama boot ettin ordan internete girdin oaraya buraya dolastın ha birde alısveriş yaptın kart ile O ZAMAN GÜVENLİĞİ düsünebilirsin.egerki winpe-multiboot vs masaüstünden direk çalıstırmadıgın sürece normal reboot veya kapatıp usb ile boot edeceksen hiç sıkılma güvenlik telaşı yapmamıza gerek yok hiç birsey olmaz-olamaz takiii internete girinceye kadar...çok sıkılan kapatsın modemini işini görünce aççar olur biter SAYGILAR

• Like 2

Hakk305Balg246meci, 2 saat önce yazdı:

merhaba geç döndüm affola güven-güvenlik emniyet bunlar güzel seyler ama WinPE  için abartılı görüyorum neden dersen winpe yi boot ettigin zaman wi-fi sifreni hiç birzaman girmessen en güvensiz winpe-multiboot vs kullansan hiç birsey olmaz..Zaten winpe-multibootun bana göre ihtiyac zamanı ya format ya tamirat (aksilik vs) yada merak yani boot ederim işimi görürüm kapatırım iş biterama boot ettin ordan internete girdin oaraya buraya dolastın ha birde alısveriş yaptın kart ile O ZAMAN GÜVENLİĞİ düsünebilirsin.egerki winpe-multiboot vs masaüstünden direk çalıstırmadıgın sürece normal reboot veya kapatıp usb ile boot edeceksen hiç sıkılma güvenlik telaşı yapmamıza gerek yok hiç birsey olmaz-olamaz takiii internete girinceye kadar...çok sıkılan kapatsın modemini işini görünce aççar olur biter SAYGILAR

Hocam olay bir tek internet meselesi değil. Bir virüs varsa ve bu virüs sistemin boot dosyalarına yerleşiyorsa siz bu multiboot pe ile pc yi bir kere boot edip masaüstünü gördükten sonra olay bitmiştir. Bundan sonra o virüs bir kere yerleşmiş olacaktır zaten. Sonrasında kendi sisteminizi açtığınızda oradan devam edecektir işine. Bir tek internet olarak bakmayın olaya.

• Like 1
  • Thanks 1

By_FaRuK, 16 saat önce yazdı:

Hocam olay bir tek internet meselesi değil. Bir virüs varsa ve bu virüs sistemin boot dosyalarına yerleşiyorsa siz bu multiboot pe ile pc yi bir kere boot edip masaüstünü gördükten sonra olay bitmiştir. Bundan sonra o virüs bir kere yerleşmiş olacaktır zaten. Sonrasında kendi sisteminizi açtığınızda oradan devam edecektir işine. Bir tek internet olarak bakmayın olaya.

Hocam dogru söylersin katılıyorum ben sadece SSD ler ve yedekleme programları çok gelişti ve yaygınlastıgı içim ve modifiye sistem lerin yaygın oldugu bir forumda insanların normale göre daha bilgili oldugunu düsündüğüm için sisteme bulasan durumuna deginmedim.Herkes heryerden virus kapabililir. Ben Gemilerde çok çesit virüslerle ugrastım 0 gemiye giderken aldıgım bilgisayarı virüs yüzünden dönüşte servise (vaio) verdim yapamadılar PC Hersey normal sadece USB den boot etmiyor ama film koy usb ye seyret sorun yok neyse paramı geri aldım demem oki virüsten anlarım  basım yandı kaç format attığımı bile hatırlamıyorum..Ama son 6-7 senedir UAC ve Defender hiç kullanmıyorum tecrübeme güvenden degil hersey SSD + Teknloji çok gelişti Öyle durumda Yedek sistemi restore etmem PC Reboot + winpe + sistemi yükle Hepsi Toplam Bende 2-3 dakika en eski PCde 154 dakika sürüyor dolayısıyla eskisi gibi virüs tarat anti ile temizle sonra sisteme gir manuel bak regeditte virus adıyla tarat sil 2 saat işi bilene ....Bundan dolayı winpe + virüs işini önemsemedim..sende bilirsin ki zaman geliyor meraktan veya denemek için  günde 3-4 format attığımız zananlar olmustur yani virüs içinde format veya Sistem yedek yüklemek artık zorumuza gitmiyor umarım anlatabilmişimdir OLAY ÖNENSEMEMEK veya bilmemek degil sadece işlerin artık eskiye ggöre cok kolay ve hızlı oldugundandır hocam ben 3 dakikalık zahmet için meragımdan vaçgecemedim yoksa SEN HAKLISIN sadece düşünce farklılığımız var ....SAYGILAR HOCAM

• 2 hafta sonra ...
  • semsibey changed the title to Nasiboot Multiboot - Win8pe, Win10pe, Win11pe English