Jump to content

Pc Wi̇fi̇ Bağlantim Kendi̇li̇ği̇nden Di̇saplet Oluyor

tahsin4345
 Share

Recommended Posts

WIN 11 KURULU PC WİFİ BAĞLANTIM KENDİLİĞİNDEN DİSAPLET OLUYOR . 

laptop acer 5742 g travalmate modeli bilgisayarıma son günlerde windovs 11 i kurduktan sonra  bir sıkıntı başladı. sordum netten sorunla alakalı çözümleri buldum bir defa sorun çözüldü ama gene  bir müddet sonra aynı sorun tekrar nüksetti. bu defa o sordum netteki çözümlerden bir daha vifi bağlantım disaplet olmasın seceneği var onuda uygulamama rağmen gene aynı sorunla karşılaştım . windovsu kaldırıp tekrar kurdum ama gene aynı sorun la karşılaştım .

hatta öyle bir şey ki    bilgisayarımda 3 adet kurulu sorunsuz çalışan windovs var   win7   win 10  win 11 şeklinde hepside 64 bit sürüm . bu sürümlerin hepside sorunsuz çalışırken yani vifi sorunu yokken . örneğin  win 11 de çalışırken win 11 de wifi sorunu baş gösterince yani kaplosuz ağlara ulaşılamaz duruma düşünce kolayca sorun çözülemediği için hadi şu bilgisayarı yönetten  win 10 kurulu olan bölüme göndereyim win 10 da en son kapattığımda  wifi sorunu yoktu onunla işimi göreyim dediğimde windovs 10 ile bilgisayarımı  açtığımda orada da wifi sorunu olduğunu  yani wifi ağlarını göremediğini gördüm. hadi bilgisayarımı windows 7 ile başlatayım belki orada bu sorun yoktur deyip windovs  7 ile bilgisayarımı açtığımda oradada aynı sorunun oluşmuş olduğuna şahit oldum 

yani sorun direk bilgisayarımda kendi özelliği olan wifi bağlantı aygıtını doğrudan direk etkilediğine şahit olmuş oldum . öyle olmasaydı sadece  bu sorun ilk çıktıgında yani nüksettiğinde  kullanmakta oldugum windows 11 de çıktıysa   win 7 de normal çalışıyor olması gerekiyordu 

şimdi bu sorun kalıcı olarak nasıl çözülecek ben wifi ağımı kapatmak istiyorsam onu zaten kendim yaparım ne diye teknoloji kendi kafasına böyle bir işe girişiyor . bu işi hangi geri zekalı yaptıysa yani bu windovs yazılımlarının içine koyduysa allah onları kahru perişan eylesin . yerin dibine gömsün inşe allah . bu işi çözecem diye bir sürü gereksiz işlemlerle insanı meşgul ediyorlar bu aradada arayış içindeyken farklı virüslü sayfalarada insanı gitmek zorunda bırakıyorlar 

bu konuda bilgi ve tecrübesi  ve bilgisi  başarısı olan dostların tecrübelerinden faydalanmak isterim şimdiden teşekkürlerimi sunarım 

örneğin bu sorunu sordum netteki yöntemlerle çözüme kavuşturduktan sonra tekrar baktığımda tüm vindovslarımın bu sorununun çözüme kavuştuğuna şahit oluyorum  .

bu arada bilgisayarımdaki wifi bağlantı ikonuma da hiç dokunmuyorum yani yanlışlıkla wifi bağlantı ikonunu kapatmış olabilirmisin demeyin 

Edited by tahsin4345

• tahsin4345 changed the title to Pc Wi̇fi̇ Bağlantim Kendi̇li̇ği̇nden Di̇saplet Oluyor

anlaşılan 26 kişi okumuş ama kimsenin bir cevap önerisi olmamış . bende artık laptpta wifi usb adaptoru ile idare ediyorum artık

Hatta az önce baktığımda sorun çözülmüş bir müddet internette dolaştım az sonrada ağ yok demeye başladı  baktımki gene disaplet olmuş . durduk yere