Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Taşınabilir Hdd: Samsung Mu Seagate Mi?

frozsgy

Hangisi?  

24 members have voted

1. 1. Hangi Marka?

• Samsung
      10
    • Seagate
      14

Recommended Posts

500 GB, 2.5' taşınabilir bir HDD almayı düşünüyorum.

Son aşama olarak iki ürün arasında kaldım. İki ürünün de özellikleri aynı; 5400 RPM, 8 MB cache, 500 GB. Aldığım HDD'nin uzun süre dayanmasını ve ses çıkarmamasını istiyorum. İnternette yaptığım araştırmalara göre Seagate, çalışırken kimi zaman traktör sesine benzeyen sesler verebilmekteymiş. Ayrıca geçen yıl Seagate HDD'lerde bir firmware hatası oluşmuş. Lakin Samsung'ların sessiz ve dayanıklı olduğunu söylüyorlar.

Samsung: http://www.hepsiburada.com/samsung-500gb-2.5-5400rpm-usb-tasinabilir-disk-hxmu050dag22-siyah-/productDetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd8501131&SKU=BD8501131-500S

Seagate: http://www.hepsiburada.com/seagate-500gb-8mb-5400rpm-expansion-2.5-tasinabilir-disk-st905004exd101-rk/productDetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd84549

Hangisinin daha iyi bir seçim olacağını, artılarını ve eksilerini belirterek yazarsanız sevinirim. Ayrıca kullanan kişilerin deneyimlerini duymak da iyi olur.

Seagate almanı öneririm ama şu modelede bi bak

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-st905003fgd2e1-rk-2,5-500-gb-freeagent-go-gumus-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=34978[/CODE]

Seagate almanı öneririm ama şu modelede bi bak

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-st905003fgd2e1-rk-2,5-500-gb-freeagent-go-gumus-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=34978[/CODE]

seagate bence

Seagate'i önermenizdeki sebepleri de yazarsanız daha iyi olur. Zira belli bir sebep olmadığı halde alıştığı markayı tavsiye etme durumlarının kararımı etkilemesini istemiyorum.

Seagate'i önermenizdeki sebepleri de yazarsanız daha iyi olur. Zira belli bir sebep olmadığı halde alıştığı markayı tavsiye etme durumlarının kararımı etkilemesini istemiyorum.

Samsung, Seagate, WesternDigital HDD lerini kullandım Samsung diğerlerinden daha sesli çalışıyor du Seagate in bi serisinde hata oldu onuda yazılımını güncelleştirerek giderdiler başka bir yamuğunu görmedim

Şu anda Kasamda Samsung ve WesternDigital HDD lerini Kullanıyorum Kimse Bana Samsungun sessiz çalıştığını söleyemez sen ya SeaGate al yada WD

Seagate bu işin öncülerinden. Başı çeken firmalar arasındadır. Maxtor firmasınıda satın alarak bünyesine katmıştır. Alacaksanız eğer Seagate veya Western Digital tavsiye ederim. Bu iki şirketin çalışma alanı Depolama üzerine :D

arkadaşım aynı özelliklere sahip 500gblik hdd bende alacam çok araştırdım özellikle wd yi tavsiye ediyorum. kullanıcılardan fikir edindim. hiç biri sorun belirtmemiş(int.ten baktıklarım). çoğunluk memnun kaldıklarını belirtmiş. benimde alcağım model WESTERN DIGITAL PASSPORT ESSENTIAL 500GB 2.5" 5400RPM (WDME5000TE) bakmanı tavsiye ederim hoş bişey.

Bende 2 Tane WD Var Ses Yapar filan diyorlar çok ısınır falan diyorlar alakası yok 1 tane 1 tb wd ve 500 gb wd var 2 tane gayet memnunun 2sinide hepsiburada.com'dan aldım tavsiye ederim..ii günler..

Seagate te kullandım, şu an Samsung kullanıyorum.. Yeni bir harddisk alana kadar samsung kullanmaya devam :D

Seagate in Samsung tan daha uzun ömürlü olduğunu söyleyebilirim, şahsen Seagate leri senelerce kullandım, zaten Seagate in işi bu.. Ama samsung artık neredeyse her türlü teknolojik ürünü ürettiği için, samsung un tek ürünleri bazı marka ürünlere göre kalitesi düşük oluyor.. Ama harddisk konusunda Seagate daha sağlam.. Geçen gün kuzenim harddiskini masadan yere düşürdü yanlışlıkla, harddisk öldü dedik, taktı tıkır tıkır sorunsuz çalıştı, o kadar sağlam yani :)

arkadasım bence hıc bırı sen bı W D al en saglamı yıllardır vazgecılmezım ne ses ne tıkırrtı sagate ı onermem asla kımseye cunkı cok sorunlar yasadım bır yılda 5 hdd sı bozuldu en buyuk sorunuda kafa atma samsungda ıyıdr ama bıraz sesı var ıste ama W D baska bılmez ben:D

S.aleyküm Cümleten,

Alacağın ürün İçin şimdiden Hayırlı olması dileği ile , Samsungların içerisindeki diskler genelde wd olmak kaydı ile Samsung'un kutuları kauçuk olması sebebi ile fazla ısınmaya yol açmaktadır , size tavsiyem metal bir kutu olmasıdır , benim tercihimde Segate yönündedir. Vesselam!

bende 2 ay önce 1TB'lık Seagate aldım şu an hiç bir problem çıkarmadı bence seagate almanını öneririm samsung her zaman görüntü üzerine daha iyidir bence bende çok araştırırıpta aldım bu ürünü yine de kendi kararın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...