Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

İnternet Operatörü Hk

Theogus45
 Share

Recommended Posts

Theogus45, 20.01.2022 - 00:05 yazdı:

Ev interneti ttnet sözleşmem bitiyor

35megabit 132 lira diyor 24ay sözleşmeli

millenicom ise 100megabit 104lira taahhütsüz olarak sunuyor.

daire içine kadar fiber var sizin önerileriniz nelerdir?

IB6IHS bu kod ile başvurursanız size  10  ₺ indirim yapılacak her ay faturanıza Katkımız olsun düzenli fatura ödüyen 4 yıllık netspeed müşterisiyim Detaylı bilgi için:
Fiber tarifeleri 

image.png.063cf8b05bc129cfdb3b5df1ba572a1f.png

Detaylı Bilgi için: 

Daha fazla bilgiye sahip olmak ve yardım almak için: 

Please register to see this content.

Netspeed iletişim numaraları:  444 0 217 (İlk Başvuru)
0850 800 5 800 (Teknik Destek Hattı)

Edited by SoNKraL_
Fiyatlar güncellendi
  • Like 4
  • Thanks 1

Dün itibari ile millenicoma geçiş yaptım alt yapım fiber ve 100megabit karşılıyor bende 100megabitlik pakete geçiş yaptım fakat kendi sitesinden olsun başka sitelerden olsun yaptığım hız testlerinde 30megabit hızı anca görüyorum malesef şuan için hız konusunda bekleneni veremiyor.ilk 3 ay farklı operatöre geçiş yapamiyormusuz o yüzden şuan için mecburen millenicom kullanacağım sonrasında diğer operatörlerden araştırmama göre deneyegim bakalım 

Theogus45, 3 saat önce yazdı:

Dün itibari ile millenicoma geçiş yaptım alt yapım fiber ve 100megabit karşılıyor bende 100megabitlik pakete geçiş yaptım fakat kendi sitesinden olsun başka sitelerden olsun yaptığım hız testlerinde 30megabit hızı anca görüyorum malesef şuan için hız konusunda bekleneni veremiyor.ilk 3 ay farklı operatöre geçiş yapamiyormusuz o yüzden şuan için mecburen millenicom kullanacağım sonrasında diğer operatörlerden araştırmama göre deneyegim bakalım 

hayırlı olsun inşallah sorun yaşamazsın benim tanıdıklar iptal ettirdiler türknet e geçti biri diğeride türktelekom a devam etti benim buraya yeni geldi fiber türktelekom yazıyor evi taşıma durumum olmazsa geçeçeğim fibere 30 mb gelse ben yine dua ederim adsl yetmiyor evdekilerle papazım iyi forumlar kolay gelsin

• Like 1

Theogus45, 4 saat önce yazdı:

30 mbit i nasıl ölçtünüz? Kablolu bağlantıdır umarım

amd_turkey, Bir saat önce yazdı:

30 mbit i nasıl ölçtünüz? Kablolu bağlantıdır umarım

yok kablosuz ölçüm yaptım laptoptan ve cep telefnundan wifi bağlı iken

AdnanGumus, 1 saat önce yazdı:

hayırlı olsun inşallah sorun yaşamazsın benim tanıdıklar iptal ettirdiler türknet e geçti biri diğeride türktelekom a devam etti benim buraya yeni geldi fiber türktelekom yazıyor evi taşıma durumum olmazsa geçeçeğim fibere 30 mb gelse ben yine dua ederim adsl yetmiyor evdekilerle papazım iyi forumlar kolay gelsin

Türknet fiber vermyor bulunduğum adrese o yüzden mecburen ya Türk Telekom yada Millenicom tercih edebilirdim sonradan netspeed de verıyormus onu öğrendım eger sorun yasarsam  ılk uc ayda netspeed taahhütsüze geçer onu denerim en son Türk Telekoma dönüş yaparız mecburen..lakin şuan için 100megabıt pakette olmama ragmen 30megabıt hız alıyor olsamda herhangı bır takılma kopma vs olmadıı denemeye devam bakalım

Hocam Wifi 2.4 ve 5ghz frekansları var.

Wifi 5ghz den ölçüm yapmalısınız.

Genelde o modemlerde iki tane wifi ağı görürsün.

tnctrag 2.4 ve tnctrag 5.0 gibi

Önce 5ghz olan ağa bağlan.

2.4ghz de tam hız alamayabilirsiniz.

Sağlıklı olan aslında modem arayüzündeki hıza bakmanız.

Theogus45, 16 dakika önce yazdı:

Modem arayuzunden 5g yi kapatmıştım şimdi açtım bağlandım sonuç bu şekilde 

Please register to see this content.

Doğru tahmin etmişim :)

Fiber de o şekilde üçte bir hız mantıklı değildi

• 6 ay sonra...

Selamlar,

Benim de 01.09.2022'de millenicom taahhütüm sona eriyor. 1 Yıllık tecrübem şu yönde. Müşteri hizmetlerine bağlanmak gibi bir derdiniz yoksa fiyat uygunluğu açısından kullanabilirsiniz. Whatsapp destek hatları var fakat karşınızda sadece bir bot oluyor ve yazdıklarınıza benzer şablonlar ile cevap veriyor. Ben Twitter üzerinden iletişime geçiyordum. Genel itibariyle turktelekom kaynaklı altyapısal sorun olmadığı sürece hız kaybı veya bağlantı kopması yaşamıyorum. Alt yapım 63Mbps'e kadar destekliyor ve almış olduğum kampanya 35Mbps'de 30-33Mbps arasında kablolu hız alıyorum. Kablosuz hız değerleri evin içerisinde ki konum ve cihaz farklılıkları nedeniyle değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle net bir şey söylemem yanıltıcı olur. Millenicom tarafından verilen ücretli modemi kullanıyorum. Modem yazılım güncelleme desteği için iletişime geçtiğimde bu şekilde bir hizmet vermediklerini dile getirdiler oysa ki modemi marka model arattığımda yeni çıkan versiyonun olduğunu ve sadece ilgili firma ( millenicom ) tarafından güncelleme yapılacağını belirtiyorlar. 

Taahhüt bitmeden TurkNet'e geçiş yapacağım daha önceden bir ön başvurum olduğu için 139.99TL'lik kampanyadan yararlanacağım. Ayrıca arkadaşını getir olayını da ekleyeceğim ve yanlış hatırlamıyorsam 10TL'lik bir indirim alacağım. Neden TurkNet derseniz eğer son yıllarda altyapı olarak çok hızlı büyüyorlar ve büyümeye devam ediyorlar. Kendi altyapılarına ( şuan TT üzerinden hizmet alabiliyorum ) geçtiklerinde hız / kalite ve fiyat açısından çok daha iyi bir hizmet almış olucam.

• Thanks 1

akillialtay1995, 20 dakika önce yazdı:

AArkadaşlar ben de TürkTelekom kullanıyorum. Engelli indirimi ile birlikte 125₺ fatura ödüyorum. Paketim 24 Mbps'ye kadar Limitsiz Taahütüm 11/08/2023 tarihinde sona eriyor. Sizce taahütüm bitince TürkNet ve Milenicom gibi firmalara geçsem yine engelli indiriminden yararlanabilir miyim?

Türknette ve Netspeedde engelli indirimi mevcut. Ancak aralarında şöyle bir fark var.

Türknette sadece rapor sahibi indirimden yararlanabiliyorken, Netspeedde rapor sahibinin birinci dereceden yakınları da indirimden faydalanabiliyor.

Milenicom hakkında bilgi sahibi değilim.. 

• Thanks 1

xargrax, 1 dakika önce yazdı:

Türknette ve Netspeedde engelli indirimi mevcut. Ancak aralarında şöyle bir fark var.

Türknette sadece rapor sahibi indirimden yararlanabiliyorken, Netspeedde rapor sahibinin birinci dereceden yakınları da indirimden faydalanabiliyor.

Milenicom hakkında bilgi sahibi değilim.. 

Teşekküre ederim. Seneye bakalım bunlardan birinde geçebilirim belki.

• Like 1

Bulunulan bölgelere göre kaliteli hizmetler sunuyor operatörler sınırlı veya yoğun santrallere sahip yerlerde aksaklıklar kaçınılmaz olmakta. Turknet kullanıyorum üst komşumun internetiyle beraberce, şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. Bağlantı olsun vb. Turknet bu işte iyi olduğunu düşünüyorum. Teklifleri iyiyse eğer geçilebilir.

• Thanks 1

akillialtay1995, 3 saat önce yazdı:

AArkadaşlar ben de TürkTelekom kullanıyorum. Engelli indirimi ile birlikte 125₺ fatura ödüyorum. Paketim 24 Mbps'ye kadar Limitsiz Taahütüm 11/08/2023 tarihinde sona eriyor. Sizce taahütüm bitince TürkNet ve Milenicom gibi firmalara geçsem yine engelli indiriminden yararlanabilir miyim?

merhaba bende engelli tarifedeyim millenicom 69 tl 75 hız gelir diyordu sitesinden baktığımda alabileceğim alt yapı hızı olarak geçtikten sonra 50 ila 70 arası geliyor hızım ara ara yaptığım testlerde 2 ay kadar oldu bende ttnetten geçtim.

• Thanks 1

hudu, 2 dakika önce yazdı:

merhaba bende engelli tarifedeyim millenicom 69 tl 75 hız gelir diyordu sitesinden baktığımda alabileceğim alt yapı hızı olarak geçtikten sonra 50 ila 70 arası geliyor hızım ara ara yaptığım testlerde 2 ay kadar oldu bende ttnetten geçtim.

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Düşüneceğim.

• Like 1

hudu, 3 saat önce yazdı:

Tarifeniz taahhütlümü?

Bende 3 senedir taahhütsüz türknet kullanıyorum. Adsl alt yapım varı ve genel olarak menundum. 33 megabit hız alıyordum şimdi türkcell fiber alt yapı geldi sokağıma. Merak ettiğim türkcell'in fiber alt yapısı ile türknet fiber kullanabilirmiyim ? Ayrıca taahhütsüz tarifelerde sabit fiyat olayı önemli 120'den 170'e çıktı paket fiyatım türk telekom yüzünden