Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modeme Hız Kotası Koyma

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Türk telekom'un vermiş olduğu tp-link TD-W9970 modelini kullanıyorum wi-fi'yi ortalama 6 kişi kullanıyoruz ama bu aralar internetim çok düşük geliyor ve ben neredeyse hiç kullanamaz hale geldim modeme hız kotası koymaya karar verdim modemde de ip üzerinde sınırlama yapılıyor her modemi resetle dikçe yeniden başladıkça ip adresleri değişiyor bunu sabit olarak nasıl hız kotası koyabilirim veyahut da önerebileceğiniz farklı bir şey var mı

Edited by mustafa2763
kklö

modem sürekli resetlenmez. modemi resetlemekdeki amaç nedir acaba. açar kaparsın tamam da resetleme olayını anlamadım? ben qos bölümünden hız tanımlardım ve aylarca resetleyene kadar devam ederdi. şuanki modemim keenetec ve 3 yıldır 1 kere bile resetlemedim. 

Django, 55 dakika önce yazdı:

modem sürekli resetlenmez. modemi resetlemekdeki amaç nedir acaba. açar kaparsın tamam da resetleme olayını anlamadım? ben qos bölümünden hız tanımlardım ve aylarca resetleyene kadar devam ederdi. şuanki modemim keenetec ve 3 yıldır 1 kere bile resetlemedim. 

Modemi yeniden başlattım zaman yine kendini yeniliyor ip  degişiyor

mustafa2763, 15 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Türk telekom'un vermiş olduğu tp-link TD-W9970 modelini kullanıyorum wi-fi'yi ortalama 6 kişi kullanıyoruz ama bu aralar internetim çok düşük geliyor ve ben neredeyse hiç kullanamaz hale geldim modeme hız kotası koymaya karar verdim modemde de ip üzerinde sınırlama yapılıyor her modemi resetle dikçe yeniden başladıkça ip adresleri değişiyor bunu sabit olarak nasıl hız kotası koyabilirim veyahut da önerebileceğiniz farklı bir şey var mı

türktelekomun verdiği modemler onlar ne yapıyorsa kendine göre hazırlıyor bende ne yaparsam yapayım yine aynı ayarları buluyor en iyisi kendine modem almak ferhathoney kardeşin dediğini dene oda olmazsa yeni modem al bu aralar internet iyi değil iyiymiş gibi süslüyorlar kolay gelsin

İnternet tarifen düşük olabilir 6 kişi birleşip daha iyi bir tarifeye geçmek sorunu çözebilir. Şuan evde türknetten 68/8 civarı bir hıza sahibim yinede misafir gelince ( ortalama 1 pc 5 cep telefonu ) internetim yavaşlıyor çünkü  telefonlar bilgisayardan daha fazla veri transferi yapıyor.  Hatta telefonda google fotograflar uygulaması varsa gün içinde çekilen resim ve videolar wifi bulunduğu anda sömürülmeye başlanıyor :)

• Like 1

D21B500K, 3 saat önce yazdı:

İnternet tarifen düşük olabilir 6 kişi birleşip daha iyi bir tarifeye geçmek sorunu çözebilir. Şuan evde türknetten 68/8 civarı bir hıza sahibim yinede misafir gelince ( ortalama 1 pc 5 cep telefonu ) internetim yavaşlıyor çünkü  telefonlar bilgisayardan daha fazla veri transferi yapıyor.  Hatta telefonda google fotograflar uygulaması varsa gün içinde çekilen resim ve videolar wifi bulunduğu anda sömürülmeye başlanıyor :)

aynı durum bendede var 1900 mb veri indiriyorum  sözde 32 mgbit bağlı adsl fiber geldi bulunduğum yere şimdi ben ev taşıma olayım olacak gibi 10 15 kişi oluyoruz yeri gelince instegram çok yiyor telefonda onlarada aynı lafları söylemekten bıktım evi taşırsam 2 adet net bağlayacağım duruma göre indirme işi yapacağım zaman bağlantılarını kesiyorum arada bir kavga ediyoruz yapacak bişi yok idare edecekler😃

konu sahibinden özür dilerim konuyu taşırdık iyi forumlar hepinize :hi: