Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Hafıza Kartları Kalıcı Silme

bitmez13
 Share

Recommended Posts

Hdd lerde hafıza kartlarında ve telefon hafızalarındaki boş yerleri kalıcı silecek geri getiremeyecek şekilde silen bir proğram biliryormusun? Eraser isimli bir proğram var ama telefon hafızalarını ve hafıza kartlarını görmüyor. Yardımcı olursan sevinirim. Teşekkürler

• Like 1

bitmez13, 30 dakika önce yazdı:

Hdd lerde hafıza kartlarında ve telefon hafızalarındaki boş yerleri kalıcı silecek geri getiremeyecek şekilde silen bir proğram biliryormusun? Eraser isimli bir proğram var ama telefon hafızalarını ve hafıza kartlarını görmüyor. Yardımcı olursan sevinirim. Teşekkürler

HDD Low Level Format Tool 

Please register to see this content.

Hafıza kartı için. Telefonda bu tür işlemler riskli.

bitmez13, 31.01.2022 - 14:53 yazdı:

HAFIZA KARTI olayını çok denemedim. Ama HDD için bir dosyanın silinmesi demek tamamen silinmesi anlamına gelmemektedir ki buna format atmakta dahil, bir dosyanın tamemen silindigimden emin olmak istiyorsanız dosyanın silinmesi sonucu (HDD de mesela) boşalan sektorün üzerine yeni dosya yazmak ve bunu defalarca yapmak gerekir. Bunu yapan programlar mevcuttur. Örnegin Ccleaner fark etmemiş olabilirsiniz ama araçlar-sürücü temizliği menüsünde bu konu bulunmaktadır. Boşalan sektörü ne kadar çok yazar ve doldurusan (aslında çeşitli algoritmarda mevcut bu konuda) geri getirme o kadar zor olacaktır. Örnegin Ccleaner de 35 defa üst üste yazdırabilirsiniz. tabi sektör üzerine yazma ne kadar artarsa sürede bir o kadar artacaktır. (Çok Ama Çok Sabırlı Olmalısınız). Şahsen ben HDD satacak olursam biraz uzun sürüyor ama kendimce mutlaka güvenli temizledigimden emin olmaya çalışıyorum, işgüraz tiplere karşı. Aşagı birkaç alternatif daha ekledim buda aynı işi görür ama bu işi yapan çok program mevcuttur önemli olan hangisinde güveneceginiz. Onuda deneme yanılma yani güvenli sildikten sonra veri kurtarma programları ile geri getirilip getirilemedigini kendiniz denemelisiniz. Tabikiki ne kadar güvenilirdir o kısmı muamma dediğim gibi test etmelisiniz. Ekran alıntılarındaki  kendi hazırladıgım portable programları aşagı ekledim denersiniz (alternatifleride tabiki).

QPj9q3.png

QPjv8E.png

Ben Genelde MiniTool Kullanıyorum.

QPjZ9v.png

İNDİR

Please register to see this content.

Pass: Alphonso Elric

Edited by Alphonso_Elric

Bir dosyayı normal bir kullanıcının geri getiremeyeceği en iyi yöntem benim bildiğim üzerine veri yazmak. Yani bir dosyayı tekrar tekrar kopyalamak. Yazılım olarak benim hatırladığım en iyi uygulama active kill disk for dos uygulamasıdır. Active kill disk uygulaması içerisinde 2-3 mb lık bir iso dosyasıdır. Bu iso dosyasını bir usb, cd/dvd ye yazdırarak dos ekranında silme işlemi yapabiliyorsunuz. En basitten en yüksek silmeye kadar sanırım 8-9 farklı silme yöntemi içeriyor. Her disk bölümüne 500 defa yazdırıp silme işlemi v.s yapıyor. 500 gb lık bir hdd te 1,5-2 gün silme işlemi yaptığını hatırlıyorum. Yine belirteyim. Active kill disk uygulamasının içerisinde gelen 2-3 mb lık active kill disk for dos isimli uygulamayla yapılıyor. Hafıza kartı desteği var mı hatırlamıyorum. Komple silme işlemi yapıyor...

Edited by deli_petro06