Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Altay_grub2fm_ventoyfm_1.0.97_g4defi

serhat100
 Share

Recommended Posts

MrChame, 58 dakika önce yazdı:

Ventoy kendi sitesinde CD iso var fakat kullanımı nasıl bilmiyoruz hiç denemedik 

Onu biliyorum lkin yaptıgım değişiklikler vs onları live cd de yapamıyosunn sanırım bende usbnin cd rom özelliği oldugu için usb yede öyle yazdırıcam virüs vs bulaşmasın dosyalr bozulmasn die 

serhat100, 3 saat önce yazdı:

eski sistem ile yeniden kurulum mu yapacaksınız yoksa sisteminizi mi güncelleyeceksiniz. yeni paylaşım yok ama hazır kurulu sisteminizi güncelleyecekseniz nasıl yapmanız gerektiğinde yardımcı olurum.

cd partisyonlara bölüne biliyor mu  bilgim yok. bölüne bilirse manuel de oluşturulabilir. 

Usbde cdrom özelliğide var onada o şekilde yazmayı düşündüm lakin biraz araştırma yaptım olumlu sonuç bulamadım

serhat100, 3 saat önce yazdı:

eski sistem ile yeniden kurulum mu yapacaksınız yoksa sisteminizi mi güncelleyeceksiniz. yeni paylaşım yok ama hazır kurulu sisteminizi güncelleyecekseniz nasıl yapmanız gerektiğinde yardımcı olurum.

cd partisyonlara bölüne biliyor mu  bilgim yok. bölüne bilirse manuel de oluşturulabilir. 

Usbde cdrom özelliğide var onada o şekilde yazmayı düşündüm lakin biraz araştırma yaptım olumlu sonuç bulamadım

• Like 1

• serhat100 changed the title to Altay-grub2fm-ventoyfm-g4d-uefi-1.0.71
serhat100, 6 dakika önce yazdı:

yandex de yavaşlık var herhalde 21 MB dosya %100 yüklendi ama hala link oluşturmadı.

Rusya ya uygulanan kısıtlamalardan dolayı yavaşlık da olabilir...

Edited by 34ero

direkt3d, 2 saat önce yazdı:

Kurulum videosu olmadığı için 2021 sürümünü kurdum. Kurulumu benim gibi düşük bilgi düzeyindeki insanlar için şart.

Kurulum standart bittikten sonra yapmanız gereken ilk bölüm veya 1. Bölüm diye belirtilen klasörün içindekileri oluşturduğunuz multiboot flash diskinizin ilk sürücüsü olan ventoy bölümüne kopyala yapıştır yapıp değişim uyarısına evet demek.

• 2 hafta sonra ...
serhat100, 01.02.2022 - 10:37 yazdı:

NOT: Daha önce bu sistemi kuran kişiler belleklerindeki 1. partisyonda ki görüntü dosyalarının korunmasını istiyorlarsa manuel olarak yapabilirler. Yapmaları gereken belleğinizin 2. partisyonunu bootice ile görünür hale veya harf atama yolu ile görünür hale getirip (VTOYEFI) içeriğini silip  Ventoy2Disk.exe yi çalıştırdıktan sonra güncelle butonuna basarak güncellemiş olurlar. Bu şekilde 1. bölümdeki görüntü dosyaları hasar görmeden güncellemiş olurlar.

üstad bu yöntem ile daha önce ventoy kurulu sisteme güncelleme yaptım çalıştı, Başta yapımcı olmak üzere sana @köylü ve @crasadure üstadlarımıza teşekkürler

• serhat100 changed the title to Altay-grub2fm-ventoyfm-g4d-uefi-1.0.73
  • 4 hafta sonra ...
sercaniz, 9 saat önce yazdı:

denemek istiyorum ancak,

şifreyi doğru girmeme rağmen sıkıştırılmış klasörden çıkarırken hata veriyor

tekrar yüklemeniz mümkün mü

QxKAGJ.png

QxK2x8.png

Alıntı

aLTay

Herhangi bir sorun gözükmüyor.. 

• Like 3
  • Thanks 1

ben windowsun standart zip programını kullanıyordum hata veriyordu,

sizin winrar kullandığınızı görünce bandizip ile denedim,

sonuç başarılı oldu, teşekkür ederim.

windowsun zip programı hala hata veriyor bu arada

• 1 ay sonra...
  • serhat100 changed the title to Altay-grub2fm-ventoyfm-g4d-uefi-1.0.77

Bu güne kullandığım en güzel muhteşem sistem :D üzerine multiboot tanımam üstad. multiboot yapımı ve arayışı benim açımdan bitmiştir.

Müthiş bir harmanlama ve harikulade geçişler, dosya bağlantıları ve farklı sistemlerin birlik içindeki uyumunu sağlamak, grubfm ve ventoy'da disklere tam erişim ile desteklediği tüm dosyaları sorunsuz açması ile tam bir baş yapıt.!!!  Kullanınca abartı olmadığını yakinen fark edeceksiniz.

Kimse başka bir sistem yapı aramasın, kurulum dahil her şey otomatik ;) dosyayı seç ve enter.. arkana yaslan @serhat100 loading...

• Like 3
  • Thanks 3

serhat100, 21.06.2022 - 18:10 yazdı:

Sistem Güncellemesi

Altay Grub2fm + VentoyFM + G4d_uefi + refind + clover_1.0.77 olarak Tüm sistemler yeni bir sürüme Güncellendi....

Eski yapıyı kullanan kullanıcılar sistemi tekrar kurmak zorunda mı, yoksa manuel güncelleme yapabilirmiyiz(m) :D 

• Like 2

Emre028, 15 dakika önce yazdı:

Eski yapıyı kullanan kullanıcılar sistemi tekrar kurmak zorunda mı, yoksa manuel güncelleme yapabilirmiyiz(m) :D 

@Emre028 kardeşim betik ile otomatik güncelleme yapabilirsin. yalnızca manuel files klasörü içindeki ventoy klasörünü birinci (ntfs) bölümdeki ventoy klasörü ile değiştirmen yeterli aslında buda gerekli değil ama içine 8 adet yeni tema koydum size kalmış

• Like 1
  • Thanks 1

serhat100, 4 saat önce yazdı:

@Emre028 kardeşim betik ile otomatik güncelleme yapabilirsin. yalnızca manuel files klasörü içindeki ventoy klasörünü birinci (ntfs) bölümdeki ventoy klasörü ile değiştirmen yeterli aslında buda gerekli değil ama içine 8 adet yeni tema koydum size kalmış

Q2YdnD.png

Emeğine sağlık abi, geçişler mükemmel ve Multiboot'ta son nokta.. :D 

• Like 1

Emre028, 2 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Emeğine sağlık abi, geçişler mükemmel ve Multiboot'ta son nokta.. :D

Hayırlı olsun. faydalı olması dileğiyle

Edited by serhat100
  • Like 2

köylü, 02.04.2021 - 12:06 yazdı:

Ventoy GrubFm Grub4dos Multiboot

Ventoy 1.0.39 sürümü üzerine grubfm ve grub4dos eklenmiştir efi disk bölümü 64mb tır kurulum türkçe başlar ve efi blümü açık gelir kurulumdan sonra diski genişletip eklemelerinizi yapabilirsiniz şu anda çok fazla bişey eklemedim sembolik olarak menüleri koydum sadece kendiniz düzenleme yapabilirsiniz

link:

Please register to see this content.

great, excellent, wonderfull

great, excellent, wonderfull

• Like 1

• serhat100 changed the title to Altay_grub2fm_ventoyfm_1.0.97_g4defi