Jump to content

Box World

graphix

Recommended Posts

23_4.gif

Sizlere çok beğendiğim bir oyunu tanıtmak istiyorum.

Boyutu çok küçük olmasına rağmen, alacağınız zevk bunun yüzlerce katı büyüklükte..

Sokoban asıl olarak Japonlar tarafından geliştirilmiş bir zeka/bulmaca oyunudur. Oyunun mantığı gayet basittir. Adamımız labirent gibi bir yerde, kutuları yerine yerleştirmeye çalışıyor. Anlatınca çok basit gibi görünse de, oynayama başlayınca hiç de öyle olmadığının farkına varıyoruz.

Sokoban oyunlarının (bana göre) en başarılısı Box World

Çok basit görünümü, uzun uzun oynama süresi (toplam 100 bölüm) ve en önemlisi insanı çileden çıkartan bulmacalarıyla bağımlılık yapan, bazen de insanı çıldırtan bir oyun

---------

Oynanışı

---------

Oyunun mantığı çok basit. Kutuları iterek yerlerine yerleştirmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken;

*) Sadece itebiliyoruz, çekmek yok.

*) Sadece bir kutu itebiliyoruz, birden fazla kutu itemiyoruz.

*) Sadece 1 hamle geri alma şansımız var. Hata yapıp oyunu kilitlersek, bölüme baştan başlamak zorundayız.

--------------

Genel Bilgiler

--------------

Oyun toplamda 100 bölümden oluşmasına rağmen, oyuna başlayanların içinde; bitirmeyi başabilen babayiğitlerin oranı oldukça düşük. Çoğu kişi onca uğraşmasına rağmen bazı bölümlerde takılıp, sinir krizlerine girerek oyunu bırakıyor.

Şöyle bir genelleme yapacak olursak:

10. bölüme gelebildiyseniz; Tebrik ederiz. Oyunu oynamayı az çok öğrenmişsiniz. Devam edin.

15. bölüme gelebildiyseniz; Başarılısınız. Oyunun mantığını az çok kaptınız. Daha zor görevler sizi bekliyor.

27. bölüme gelebildiyseniz; Çok iyisiniz. Şeytanın bacağını kırdınız. Artık sizi kimse tutamaz, gerisini oynamaya devam edersiniz.

58. bölüme gelebildiyseniz; Süpersiniz. Artık sırtınız yere gelmez. Zaten oyunun yarısından fazlasını geçtiniz. Şunun şurasında oyunu bitirmeye ne kaldı.

74. bölüme gelebildiyseniz; Muhteşemsiniz. Artık bu oyuna bitti gözüyle bakın. Buraya kadar geldikten sonra.

80. bölüme de geldiyseniz artık oyun bitti demektir. "Hani 100 bölümdü?" demeyin; buradan sonrası size çerez gibi gelecek zaten.

Tebrik ederiz...

----

Not

----

Bu oyun IQ filan ölçmez. Oynamayı beceremeyen "Geri Zekalı" filan da değildir.

Fakat bu oyunu oynayarak ne derece "Pozitif çözümler üretebilme" kapasitesine sahip bir kişi olduğunuzu görürsüz

:p

http://www.mediafire.com/file/wn3qwdlzmnm/BOX WORLD.exe[/CODE]

Boyut: 213 kb

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kendi Yorumum: İnsanı çileden çıkartacak, eğlenceli ve bağımlılık yapan bir oyun ve ayrıca ben oyunu bitirdim :p

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...