Jump to content

Bilgisayarım Açılmıyor Yardım

dwyane2216

Recommended Posts

herkese merhaba

bilgisayarımda şöyle bir sorun var:Anakartım ilk p4 lerden asus i845 512 mb sd ram 133 mhz 1.6 ghz 64 mb ekran kartı özelliklerine sahip işime görüyordu pc im

önçe sunu söyleyeyim ben dün biraz trojanlarla uğraştım hani şu pc de açıldığı zaman bir daha açılmaz olanlarla fakat çalıştırmadım! zaten antivirüs uyarı verdi ve sildi şimdi

Bilgisayarı çalıştırıyorum Monitör açık; ama görüntü yok

Sabit Disk bir kere çalışıyor, sonra susuyor.ve bilgisayar öyle kalıyor.yani açılırken pcnin ses çıkarması gerekiyor bu olmuyor

Ayrıca ekran kartı ve anakartı kontrol ettim, onlarda sorun olup olmadığını zannetmiyorum

Güç kaynağında da herhangi bir sorun olduğunu sannımıyorum

söyle bir durum var açılmadıktan sonra bir daha düzelmez diye bütün parçaları söktüm sonra tekrar taktım açıldı :D 1 saat baktım sonra kapattım yine açılmadı bana göre açıldığından dolayı tekrar açılmalı fakat açılış düğmesi reset düğmelerin yerini tam anlayamadım anakartın en altında 20 tane 2 sıra halinde 10 tane iğne var açılış düğmesi 3-4 de oluyor 5-6. iğnelerde oluyor bu yalnız bir tane olmalı değilmiydi reset ışık düğmesini yanlış taktım galiba sarı yanan renk kırmızı yandı sonra buldum ışık kaploları anakartın açılıp açılmamasını etkilemez herhalde

şimdi ne yapmalıyım....

İşlemcinin yanındaki powerden gelen 4 lü kablo yu tak sorun bendan kaynaklanıyor olabilir

o kabloyu tam olarak anlayamadım powerdan çıkan kaplolar neredeyse birbirinin aynısı kimisinde tekli kimisinde 2 ağız var kimisinde 2 ağız +başka ilginç ağızlar var yani hdd giren ağızı cıkarıp başka bir powerdan gelen ağızımı takayım...

Sorun hdd'de olabilir açılmıyor çünkü başka bir bilgisayarda denermisin başka bilgisayarda denediğinde açılırsa bi formatla bakalım hdd'ni.

bende 2 hdd var birinde çalışmasa diğerinde çalışmalı hdd giden kaplodan gelen sürekli akımı sanırım

!!!trojan kesmiş olabilir!!! çünkü hdd 2 sn çalışıyor sonra duruyor fakat dediğim gibi bütün parçaları söktüm taktım açıldı fakat kapandıktan sonra gene açılmadı püf noktalar sanırım power düğmesi ram cpu hdd olmalı

korkum şu acaba trojan rardan açılırken antivürüs tarafından silinse dahi bunu yaparmı?

eğer düzelmesse tamirciler biosu tekrar yükleyebirlermi disket sürücüsü yada başka bir şekilde yani tamirle düzelmesi münkünmü yoksa çöp yolu gözüktümü

bende 2 hdd var birinde çalışmasa diğerinde çalışmalı hdd giden kaplodan gelen sürekli akımı sanırım

!!!trojan kesmiş olabilir!!! çünkü hdd 2 sn çalışıyor sonra duruyor fakat dediğim gibi bütün parçaları söktüm taktım açıldı fakat kapandıktan sonra gene açılmadı püf noktalar sanırım power düğmesi ram cpu hdd olmalı

korkum şu acaba trojan rardan açılırken antivürüs tarafından silinse dahi bunu yaparmı?

eğer düzelmesse tamirciler biosu tekrar yükleyebirlermi disket sürücüsü yada başka bir şekilde yani tamirle düzelmesi münkünmü yoksa çöp yolu gözüktümü

Arkadaşım herkes Trojan'lardan kaçıyor sen Trojanlarla uğraşıyorsun.... :D

HDD'lerini başka sistemlerde deneme imkanın varsa dene eğer açılırsa COMBOFİX programını indir kur iyi bir güzel tarat umarım umarım trojan kardeşlerimiz silinirler kolaylıklar dilerim geçmiş olsun

Saygılarımla;

ya hiç sorma bir cd trojan olduğu yazıyordu gerçi üstünde ben biraz uğraştım bunlarla ama kimseye zarar vermedim vermek istedim fakat vazgeçtim galiba kazdığım kuyuya kendim düştüm elimde laptop var zaten ondan yazıyorum başka bir pc deneyeyim bulunça 1-2 gün sürer herhalde bence hdd lerde zorun yok başka bir pcde çalışması lazım zaten trojan olan 10 gb lık hardiskteydi kaplosunu çıkardım 40 gblığa taktım yani ankarta sızıpta diğer hardiske girme gibi üstün bir trojan yapılmamıştır herhalde öyleyse yandık....

ya hiç sorma bir cd trojan olduğu yazıyordu gerçi üstünde ben biraz uğraştım bunlarla ama kimseye zarar vermedim vermek istedim fakat vazgeçtim galiba kazdığım kuyuya kendim düştüm elimde laptop var zaten ondan yazıyorum başka bir pc deneyeyim bulunça 1-2 gün sürer herhalde bence hdd lerde zorun yok başka bir pcde çalışması lazım zaten trojan olan 10 gb lık hardiskteydi kaplosunu çıkardım 40 gblığa taktım yani ankarta sızıpta diğer hardiske girme gibi üstün bir trojan yapılmamıştır herhalde öyleyse yandık....

Dediğim gibi başka bir sistemde HDD'niz çalışırsa ve şayet sizin sistemin donanımlarına bulaşma sözkonusu değilse

"combofix" le taratın kurtarma şansınız yinede var bilgilerinize yazık olmasın..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...