Jump to content

Tweakuix 0.16.50 (build 122)

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Cümleten Selamun Aleyküm arkadaşlar...

155012832-e57e7d9b-ded3-4974-8228-28b3d2

Majorgeeks' te gezinirken uygulama hoşuma gitti. Uygulama ne işe yarıyor? Kurcaladığım kadarıyla Windows' ta Ayarlar ve Denetim Masasındaki ayarların önemli olanlarını uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz. Performans ayarları v.s var mı? Bilmiyorum. Ancak bende belli ayarlar gizli veya Windows çökme aşamasında olduğu için yığın hatası verdiği belli ayarlar var. Yığın hatası veren ayarları sorunsuz şekilde bu uygulama da yapabiliyorum. Asıl paylaşma nedenim; Windows' ta ayarlar menüsü açılırken bazen çok uzun sürebiliyor. Bu uygulamayla çok kısa süre de ayarları yapabiliyorsunuz. Çok uzun süre kurcalamasam da hoş bir uygulama ve Windows' un ne Ayarlar menüsüyle ne de Denetim Masası ile uğraşmamdan kurtardı...

Bu Kısım Google Çeviridir...

Tweak UIX, isteğe bağlı olarak MajorGeeks Windows Tweaks'imizi içerirken klasik görünüm ve his içeren TweakUI uygulamasının bir kopya uygulamasıdır.

Tweak UI, Windows XP PowerToys'un bir parçasıydı ve Kullanıcı Arayüzünü (UI) değiştirmek için en bilinen Windows PowerToys'lardan biriydi. Bu ücretsiz, taşınabilir uygulama ile Windows'ta erişilemeyen ayarları değiştirebilirsiniz.

TweakUIX, Windows'tan gereksiz yağları kaldırmak veya yazılım paketleri yüklemek için özelleştirme özellikleri ve seçenekleriyle doludur. Tweak UIX'in kullanıcı arayüzü, klasik Tweak UI uygulamasını temel alır. Tweak UIX'in basit, küçük boyutlu, modüler ve her kullanıcı için tamamen kullanılabilir olması amaçlandığından, modern, akıcı bir Mika, UWP, vb. beklemeyin.

Başlamadan önce, daha sonraki veya diğer bilgisayarlar için bir şablon kaydedip kullanabilir ve bir Geri Yükleme Noktası oluşturabilirsiniz.

Majorgeeks Linki:

GitHub Linki:

NOT: Linkler Majorgeeks tarafından aynı link ile güncelleniyor. Github linki yani geliştiriciye aittir. Yani, siz linklere tıkladığınız da buradaki konuda olan sürüm eski bile olsa siz güncel sürüm indirirsiniz. (majorgeeks günün belli saatlerinde paylaşım yaptığı için bazen gecikmeli olarak ekleyebiliyor. Bu yüzden Github linki güncel sürüme götürür.) Konudaki sürüm numarasının bu sebeple önemi yoktur. Ben uygulamayı şu an ki haliyle bile çok beğendim. Belli ayarları yapmayı çok pratik hale getiriyor.

Aslında tnctr' nin karar merciinde olan 2 adminden ve basiretsizliklerini suçluları cezalandırmak yerine beni susturmaya çalıştıkları için bu forum da paylaşım yapmaktan hoşnut değilim. Kendi koyduğu kuralları uygulayamayacak, devran dönsün de kim ne ahlaksızlık yapıyorsa yapsın yeterki benim işim görülsün mantığı bana ters. Bana delil göster deyip, her türlü delili görmesine rağmen yüzsüzce haklı olan benim durum paylaşma mı! Durumlara yorum yapmamı! Engelleyen @Sk8er_boi ve @chyper gibi adminler nedeniyle mümkün olduğunca forumu kullanmıyorum...

Özelden küfürler savuran @shiftdeletenetgibi ahlaksız tipleri banlayamayan @sk8er_boi gibi adminlerin adımlarını bilin diye paylaşıyorum. Ne insanlara hakaret edilmesi umrunda ne de yapılan ahlaksızlıklar umrunda. Hala küfürlü içerik olduğu için kendi elleriyle sildiği özel mesaja rağmen forum da bu ahlaksız tipleri gezdiren @sk8er_boi utanmıyorsa ben neden utanayım. Sadece vip alıp işinizi görebilirsiniz. Komik olan kısımsa susturmaya çalışma şekli :) 

Diğer admin yada moderatörlerin yanlış anlamasını istemem. Özellikle gerçekten moderatörlük görevini hakkıyla yaptığını düşündüğüm @köylüüstad (bu güne kadar çok yardımını gördüm) ve başarılı çalışmalarıyla @mephistooo2 üstadı bu yazdıklarımdan ayırıyorum. Diğer adminler hakkında çok bir fikrim yok. Bu yüzden üzerlerine alınmalarına gerek yok. Kimseye işini öğretme amacım yok. Ancak sürekli konuya hiç bir fikrim yok diyerek giren ve laf sokan, foruma vaktim yok diyen (karar benim değildir ancak vaktin yoksa bırakma zamanı gelmiş midir?) 

Bir de konuları silerken birşeyler yazan ve ne yazdığı bilinmeyen bir admin anlayışı var. Maili geliyor ancak ne yazdığına ulaşılamıyor. Mesaj atıyorsunuz engellemiş :) Durum da paylaşıyorsunuz, duruma yazmayı ve paylaşmayı engelleyen garip bir admin anlayışı var. Ve bu forum çıkar için insanlara küfredilmesine göz yuman bir admini haketmiyor. Forumda gezdirdiği şahıs gerçi hakaretleri kendine ediyor olsa da (şöyle olursa şunun çocuğuyum, böyle olursa bunun çocuğuyum diyen ve admin tarafından görülüp silinen (sk8er_boi).)  

Kısaca herkes kendi ortamında istediği gibi küfürleşebilir ancak benimle bu şekilde yazışamaz. Küfür etmek veya hakaret etmek bir marifet değildir. Acizliktir. Bunları da bu admin anlayışı nedeniyle yazıyorum. Bana her gün küfür ediliyor diyebilir ancak birilerine her gün ediliyor diye üyelere de edilmesini ve küfür edilmesinin karşılığı olarak banlanılmamasının bir açıklaması olamaz...

Şunu da ekleyeyim. Özelden ulaşıp, yardım isteyen ve saatlerce emek verdirip konu açmaya başladıktan sonra korktuğu için yada popülizm merakı nedeniyle bu tiplere boncuk dağıtanlar bir zahmet bundan sonra mesaj atmasınlar. Daha önce de yazdım. Yine yazıyorum. Bu ahlaksız gruba boncuk dağıtan, popülizm meraklısıysanız iletişime geçeceğiniz kişi ben değilim. Amacınız farklı işler yapmak değil de popülizm kasmaksa bunun için forum da uzun süredir at koşturan bir grup var. İki üç boncuk dağıtırsınız kendileri için manipüle ettikleri gibi sizin için de manipülasyon yaparlar. Kibarca onlara yönlendireyim...

• Like 2

• Administrator

Eğer hakaretlerden başlayacaksak öncelikle senin ettiğin hakaretlerden başlayalım. Söylediklerin sinkaflı değil diye, ağzından her çıkanı mübah sayıyorsun. Elinde hiç bir delil olmadan insanları zan altında bırakıyorsun. Ondan sonra birisi sana cevap verdiği zaman yaygarayı koparıyorsun. Tüm yazıklarını buraya listeleyeceğim. Bakalım kimmiş terbiyesiz, ahlaksız.

sk8er_boi, 31 dakika önce yazdı:

Eğer hakaretlerden başlayacaksak öncelikle senin ettiğin hakaretlerden başlayalım. Söylediklerin sinkaflı değil diye, ağzından her çıkanı mübah sayıyorsun. Elinde hiç bir delil olmadan insanları zan altında bırakıyorsun. Ondan sonra birisi sana cevap verdiği zaman yaygarayı koparıyorsun. Tüm yazıklarını buraya listeleyeceğim. Bakalım kimmiş terbiyesiz, ahlaksız.

Buyur benim hakaretlerimden başlayalım. Kendi ellerinle mesajı sildin. Çift hesap kullandığını bilmene rağmen malum şahısları banlamadın. Bana gelip iki yüzlü davranıyormuşum gibi davranamazsın. Buyur istediğin yerden başla. İstediğini listeleyebilirsin.

Ben kimseyle şunun çocuğuyum, bunun çocuğuyum diye konuşmam. Hala delil diyorsun. TR_by' ın fingerprint olduğunu bilmiyor musun? Shiftdelenet' in mesajını kendi ellerinle silmedin mi? Madem delil olacak birşey yoktu? Neden sildin? İstediğin şeyi buraya listeleyebilirsin. 

Çift hesap kullanıyorlar dedim. Sonuç? Küfürlü konuşuyorlar dedim. Durum da paylaştım. Sonuç? 

Manipülasyon yapıyorlar dedim. Sonuç? Ne oldu? O gün de 4-5 Bin hayran?

Daha adam fingerprint hesabını kendi isteğiyle banlatıp TR_By nickiyle ilk açtığı konu da hiç bir mesaj olmadan 3 mesaj peşpeşe attı. Bir admin tarafından silindi. Silinen mesajın yerine de yazdı... ???

Benim en başından beridir tutumum belli. Hiç değişmedi. Bugüne kadar da sabrımı zorlamalarına rağmen kimseye küfür etmedim. 

İstediğin kadar istediğin şeyi burada listeleyebilirsin...

Hatta istersen, elinde olmayıp şu da vardı dediğin birşey varsa ben ekleyeyim. Ben bu güne kadar yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım. Kendi koyduğunuz kuralları uygulayamayıp bana bu şekilde şantaj yapmaya kalkmayın...

İstediğini paylaşabilirsin. Ben zaten özelden de yazsam durum da ne yazıyorsam? Özelde de onları yazıyorum...

Kurallarında çift hesap ban sebebi değil mi? Forumdaki manipülasyon çok açık değil mi? 

Listeleyeceğin hiç bir şey, forumda küfür eden bir şahsı banlamadığının, çift hesap kullananlara gerekeni yapmadığının gerekçesi değil. Listeleyeceğin hiç bir şey gerçeği değiştirmeyecek. Madem ben de onlar gibi küfür ediyorum, hakaret ediyorum kurallarında karşılığı banlamaksa, banla geç. Ancak tek taraflı değil...

Daha önce de yazmıştım. Ben öyle korkutularak sindirilecek kişi değilim...

Daha önce de yazdığım gibi bana şantaj yapmayın. Listeleyin gitsin...

Edited by deli_petro06
Konular kısmı hata vermiş...

• Administrator

Arkadaşa göre herkes şarlatan. Herkes onun arkasından iş çeviriyor. Bu hezeyan değil de ne?

Elinde hiç bir mantıklı veri yok. Herkesi ikinci hesaplıkla, eşkiyalıkla suçluyorsun.

Artık şurada yazanların nasıl bir kafanın ürünü olduğunu da size bırakıyorum. Sayfalarca yazıyor fakat o kadar boş o kadar ilintisiz şeyler ki. Kimse oturup bunları okuyamaz. Bir süre sonra da zaten eeeh diyip bırakıyorsunuz. Çünkü o kadar fazla mesnetsiz iddia, birbirinden alakasız iftira var ki, bir avukatın oturup günlerce bunlar ile uğraşması lazım.  

Please register to see this content.

Bir de bana özel olarak yazdıkları var ama onları hiç dile getirmeyeceğim. Kendisini ciddiye alamadığım için, hakaretlerini de kaale almıyorum artık.

deli_petro06, 26 dakika önce yazdı:

Buyur benim hakaretlerimden başlayalım. Kendi ellerinle mesajı sildin. Çift hesap kullandığını bilmene rağmen malum şahısları banlamadın. Bana gelip iki yüzlü davranıyormuşum gibi davranamazsın. Buyur istediğin yerden başla. İstediğini listeleyebilirsin.

Ben kimseyle şunun çocuğuyum, bunun çocuğuyum diye konuşmam. Hala delil diyorsun. TR_by' ın fingerprint olduğunu bilmiyor musun? Shiftdelenet' in mesajını kendi ellerinle silmedin mi? Madem delil olacak birşey yoktu? Neden sildin? İstediğin şeyi buraya listeleyebilirsin. 

Çift hesap kullanıyorlar dedim. Sonuç? Küfürlü konuşuyorlar dedim. Durum da paylaştım. Sonuç? 

Manipülasyon yapıyorlar dedim. Sonuç? Ne oldu? O gün de 4-5 Bin hayran?

Daha adam fingerprint hesabını kendi isteğiyle banlatıp TR_By nickiyle ilk açtığı konu da hiç bir mesaj olmadan 3 mesaj peşpeşe attı. Bir admin tarafından silindi. Silinen mesajın yerine de yazdı... ???

Benim en başından beridir tutumum belli. Hiç değişmedi. Bugüne kadar da sabrımı zorlamalarına rağmen kimseye küfür etmedim. 

İstediğin kadar istediğin şeyi burada listeleyebilirsin...

Hatta istersen, elinde olmayıp şu da vardı dediğin birşey varsa ben ekleyeyim. Ben bu güne kadar yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım. Kendi koyduğunuz kuralları uygulayamayıp bana bu şekilde şantaj yapmaya kalkmayın...

İstediğini paylaşabilirsin. Ben zaten özelden de yazsam durum da ne yazıyorsam? Özelde de onları yazıyorum...

fingerprint hesabı çift hesap diyorsun, hem de banlı diyorsun. Zaten banlı hesap daha neyi banlayayım?

Hakaretlerin olduğu mesajı forumda görünür halde mi tutacaktım? Tabi ki sileceğim. Eğer onu banlarsam, seni de banlarım. Çünkü önce sen hakaret ettin ve iftira attın.

Başka?

Bunlar mı listeleyecekleriniz?

Açıkçası çok güldüm. shiftdeletenet' in küfürlü mesajlarını durum da bile paylaştım. Söz konusu konu da, şu rocket abimizin ağlaya sızlaya ben gidiyorum konusunda TR_by nickiyle yani kendi hesabıyla çevirdiği tiyatroyu da paylaştım. Hani şu kendi kendinin hayranı olduğunu söylediği ve aslında iki hesabında kendisine ait olduğunun ortaya çıktığı konu. O kadar boş şeyler listelemişsiniz ki, bunların hepsini zaten paylaştım. Bilmeyen yok. 

Size özelden yazdıklarımı da paylaşabilirsiniz. Zaten bunları ben yazdım. Sadece emirhanefe denilen şahsın banlanmaması konusunda mesaj attım. Onun dışında küfür ettiğini tespit ettiğiniz halde banlamadığınızın açıklaması yok. 

Fingerprint kendi isteğiyle banlandı. İkinci bir konuysa daha önce banladığınız kişileri tespit ettiğiniz de yine banladınız. Daha önce banlanmış kişiydi. Kim olduğunu biliyorum diyerek herhangi bir kural ihlali olmamasına rağmen banladınız. 

Şimdi bu sen küfür ettin kısımlarını geçin. Ben kimseye küfür falan etmedim. Kendi yazdığı şunun çocuğuyum, bunun çocuğuyum kısımlarından bahsediyorsanız, onlar şahsın kendi iddialarıydı. Listelediğiniz hiç bir şey de amaçladığınız neyi ispatladınız ben göremiyorum. 

Burada tiyatroya girmeyeceğim. Herkes neyin ne olduğunu biliyor.  Fingerprintin kendi isteğiyle banlandığını, sizin banlamadığınızı biliyor. 

Orada yazılanların hemen hepsi çıktı. Çoğu kısmını da görüp, görmemezlikten geldiğiniz için ispatlanmamış gibi duruyor. Özelden yazdıklarımı da paylaşın. Birşey yazıyorsam paylaşıldığında korkacak kişi değilim. 

Yine tekrarlıyorum. Ben kimseye küfür falan etmedim. Shiftdelenet denen şahısla alakalıysa bu yazdığınız, durumda paylaştım zaten. Kendisi şöyleyse şunun çocuğuyum, böyleyse bunun çocuğuyum diye yazıp duruyordu. Sonuç? Rocket abisinin iki hesabı olduğu ortaya çıktı. Ben de durum da kendi iddiasını tekrarladım. 

Benim sizin listeleyeceğiniz özel mesajlar dahil hiçbir şeyden korkum yok. Ancak bunları paylaşırsınız...

• Administrator

E bunlar mesnetsiz iftira değil de ne? Tr_by'ın çift hesabı olduğunu zaten ben söyledim. Niye büyük dedektifmişsin gibi bunu sunuyorsun? Sen ilk mesajda sıraladığın isimler hakkındaki iddialarını kanıtla. Danışıklı dövüş var diyorsun, nereden biliyorsun? Kafandan uydurup, kendin inanıyorsun.

shiftdeletenet'in oprekin'e sistem yaptırtmak için para toplaması neden seni bu kadar etkiledi? Neden illa kötü bir niyet arayıp kendisini suçladın? Elinde ne gibi bir bilgi var?

sk8er_boi, 49 dakika önce yazdı:

E bunlar mesnetsiz iftira değil de ne? Tr_by'ın çift hesabı olduğunu zaten ben söyledim. Niye büyük dedektifmişsin gibi bunu sunuyorsun? Sen ilk mesajda sıraladığın isimler hakkındaki iddialarını kanıtla. Danışıklı dövüş var diyorsun, nereden biliyorsun? Kafandan uydurup, kendin inanıyorsun.

shiftdeletenet'in oprekin'e sistem yaptırtmak için para toplaması neden seni bu kadar etkiledi? Neden illa kötü bir niyet arayıp kendisini suçladın? Elinde ne gibi bir bilgi var?

Mesnetsiz iftira mı? :)

Ben çift hesap kullanıyorlar yazdım. Çıktı mı?

Küfür ediyorlar, yine çıktı.

Listelediğin ekran görüntülerinde yazılanları kontrol edersen zaten olduğunu görürsün. 

Oprekin konusunu defalarca paylaştım. Bir sahtekar olduğu için uzun süredir de ortalıklar da yok. Shiftdeletenet o bahsedilen konu da Oprekin' le hiç alakam yoktur yazıp ardından özelden yazdığı mesaj da dostumdur. Parayı bastırır sistem hazırlatırım dedi. İlginç bir konu değil mi? Mesela Oprekin' in birçok forumdan kovulması? Sebebini milyon defa yazdım. 

Bilmiyorsan yine yazayım. Oprekin sahtekarın tekidir. Kendine ait youtube, forumlar da paralı sistem satmak için topladığı bir grup vardır. Benim gibi güvenlik sıkıntısı olan sistemlerini ifşa edenlerin mesajlarını sildiği ve bu forum da da sistemlerini satmaya çalıştığı için rahatsız etti. Etmemeli miydi? Oprekinle alakalı bilgiyi o konuda da paylaştım. Garip raporlama sistemleriydi. Bu yüzden de çoğu yabancı forumdan kovuldu. Ve bu forumda insanları aldatmamaları için o konu da yazacaklarımı yazdım. Dediğim gibi Oprekin bu işleri yapan bir tip olduğu için popüler olduğu sitelerden de kovuldu. 

Bu konuyla alakalı shiftdeletenet kısmına gelirsek, ilk konu da en başta benim Oprekin' le alakam yoktur diyen ve Oprekin' in sıkıntılı sistemlerine rağmen (güvenlik) inatla paylaşılması konusunda en çok saldırgan tavrı sergileyen ve saldırmaya başlamasıdır. Ve alakası olmadığını belirtmiş olmasına rağmen ben parayı bastırırım sistem yaptırırım diyen de kendisidir. Şüpheli bir durum değil mi?

Kaldı ki, sonrasında ben sistem paylaşmaya başladığım da saçma sapan tavırlar sergileyen de kendisidir. Buna rağmen shiftdeletenet' le alakalı şikayetlerimin hiç birisinde bana karşı yaptıklarını kaale bile almadım. 

Tr_By konusunda da zaten orada yazanların hepsini videolu şekilde de paylaşmıştım. Fingerprint nickini sizin kararınızla değil kendi kararıyla sildirdiğini bütün forum biliyor. Sanki çift hesap kullandığını tespit ettiğinizi ve banladınız gibi göstermeyin. Komik oluyor. Kimseye dedektiflik tasladığım yok. Böyle süslü kelimelerle balçık sıvanmaz. Ben çift hesap kullandıklarını yazdım. Çift hesabı çıktı. Üstüne bir de gelip yan hesapla çevirdiği tiyatroları yazmıyorum. Suçu olmayan birisi neden tiyatro çevirir? Bu kısım ban konusu olmadığı için çok detaya girmiyorum. Tr_by nicki yan hesap olduğunu tespit etmeden önce bütün fingerprint konularına ve yanında at koşturduğu avanalerine (başta shiftdeletenet, senkron2 ve bozart geliyor) beğeni atıyor. Ardından asıl kullandığı fingerprint nickiyle gelmeyip ( o konu açıldığında banlı değildi) yan hesap olan TR_by ile gelip, ben rocketprint hayranıyım :) diyerek aklınca algı yaptı. Daha çift hesabı olduğu ortaya çıkmadan da özelden size yazdım. Ben shiftdeletenet yada fingerprint' e ait olduğunu biliyordum. Nitekim fingerprint olduğu ortaya çıktı.

Boş lafa gerek yok...

Çift hesap konusunu kendiniz yazıyorsunuz. Küfür ediyorlar veya ettiriyorlar defaten paylaştım. Küfür edenlerden birisi shiftdeletenettir. Diğeri emirhanefe hakkında şikayetçi olacağım için ben banlanmamasını istedim. Paylaştım. 

Shiftdeletenet kendi kendini ele veriyor. Daha ne kadar bilgi gerekiyor? Shiftdeletenet' e de küfür falan etmedim. Sürekli özel mesaj da şunun çocuğuyum, bunun çocuğuyum yazdığı için kim neyin çocuğu ortaya çıktı yazmışımdır. O kendi iddiası. Ben birini ikna etmek için aileme hakaret eder şekilde ifadeler kullanmam. Kendi iddiası olduğu için de ettiği küfürlü mesajlara göre cevabını veririm. 

Daha ne kadar kanıt olması gerekiyor? Gerçi sizin işinize gelmediğin de kendileri bile kabul etseler, yok yapmamışsındır diyecek yönetim sergiliyorsunuz...

Oprekin konusunda zaten tartışma çıktığında yazdım. Güvenlikle alakalı sıkıntıları var diye. Avrupa' daki adam gördü siz göremediyseniz o sizin sorununuz. 

Konuları belli bir grup goy goy a çevirerek insanların emeklerini hiç ettiği daha ne kadar bağırabilir?

Benim bu konu da veremeyeceğim cevabım yok. Her şey ortada. 

Oprekin konusunda göze batan bu tipler benim kişisel meselem olmadığını da defalarca yazdım. Bugüne kadar forumda da gerek açtığım konular da aman efendim, cicim efendim dedikten sonra çıkıp kimsenin özelinden değerlerine hakaret etmedim. Ya da kimseyi hakaret ettirmedim. Sorunları benimle olduğu için karşılarına hep tek başıma çıktım. Öyle tiyatro falanda çevirmedim. Yan hesaplarla sanki başkasıymış gibi davranmadım. Hiç bir konuyu köpürtmedim. Aksine bu tipleri gördükten sonra olabildiğince az mesaj yazdım. Aklınızca ifşa etmeye kalkıyorsunuz ancak benim veremeyeceğim hesap yok. Yazdıklarınız baştan sona komik...

Çok bariz bir örnek yazacağım. Belli tiplerin konularına gidip bakabiirsiniz. Bir konu paylaşır, hemen altına belli nickler doluşur. 

-Yükledim. Süper.

Ardından 1 saat sonra yine bir sistem paylaşır. 

-Yükledim süper.

Sonra konu ana sayfadan düşmeye başlar. Yine aynı tipler yukarı çıkarır. 

Görüntü olarak paylaştıklarım da da zaten herşey çok açık görülüyor. Bir konu ve 60 yorum yapılmış. 50-50+ yorumu sadece 2-3 kişi arasında geçiyor. Sonra başka konusunda benzer işler oluyor. Ve bunların çoğu kendi iş çevirdikleri kişiler...

Oprekin neden mi rahatsız ediyor? Konu da da paylaştığım şekilde insanları soymaya kalkarsa rahatsız eder. Ve sadece bu forumda değil girdiğim yerli yabancı her forumda da aynı tavrı koyarım. Ancak buranın bir farkı var. İnatla görmemeye yemin etmiş bir admini var...

Edited by deli_petro06

• Administrator

"Oprekin'in forumlarda paralı sistem satmak için grupları vardır. " bu ne demektir? Sen bunu nasıl biliyorsun? İşletim sistemi yapıp satmada, kendine adam tutacak kadar büyük paralar mı dönüyor? Yine elinde bir kanıt yok, sadece şüphelerinle adamı karalıyorsun. 

Çift üyelik konusu tr_by üyeliğinden çok daha önce attığın bir iftiraydı. Ben özellikle kontrol ettim fakat başka bir çift hesap yoktu. Ama devamlı herkesi onun bunun çift hesabı olmayla suçluyorsun. Sen hala ortada organize bir suç örgütü varmış gibi konuşuyorsun. Fakat ben buna dair hiç bir kanıt bulamadım. Senin de yok. Sadece senin sevmediğin bir kişinin konularını beğeniyorlar diye kara listeye almışsın insanları.

Şu konuyu da unutmadan ekleyeyim. Sürekli işi kıskançlığa getirip duruyorlar. 

Benim ne fingerprinti ne de bu forumda birini kıskanmamı gerektirecek bir durumum olmadı. Hayatım boyunca da yaptığım her işte adımı duyururum. Kıskanacağım birileri varsa onlar bu gruptaki kişiler değil. Tam aksine imrendiğim kişilerin hepsine hakettikleri değeri her zaman gösteriyorum. Örnek; Alp_Elwin tam benim kafamdaki işleri yapan kişidir. En ufak bir saldırı yada şiddetli bir şey hakkında yazmadım. Forjest; çok severim. En ufak bir saygısızlık etmedim. Kıskanacak olsam bunları kıskanırım. Bu paylaşılan resimlerdeki nicklerin hiç birisini kıskanacağım bir konu yok.

Amacım iftira olsa yada bu şahısları bezdirmek olsa Allah' a şükür, bunları alt edecek daha zekice şeyler var. İş ahlaksızlığa gelince bunları alaşağı etmek çok basit işler. Daha ben elimi sürmeden kendi kendilerini ifşa ettiler. 

Senin ahlaksızlıklarını admin olarak listeleyeceğim deniyor. Zaten ben bunların hepsini paylaştım. Benim öyle özel de farklı herkese açık alanda farklı hareketlerim yoktur. Bana özelden gelir kabadayılık, eşkiyalık yapmaya kalkarsa cevabını gerektiği şekilde alır. 

Yine tekrarlıyorum. Bu şahıslar benim kıskandığım kişiler değil. Öyle hedef aldıklarım da değil. Tam aksine inatla kendileri buraya getirdi...

Neyini kıskanayım bunların? 

Belki günde ortalama girip çıktığım 100-150 küsür site vardır. Ne adamlar var. Ya da popülizm kasmak için çok daha iyi yerler var. Ve hemen hemen tüm yerli yabancı siteler de deli_petro06 nickini kullanırım. Tüm forumlar da da yanlış birşey varsa dile getiririm. Ve düzelmiyorsa üstüne giderim. 

Sürekli konuyu bu kişileri kıskanmaya çekmeye çalışıyorlar. Daha kendi kendilerini ifşa eden, yan hesapla tiyatro çevirenlerin neyini kıskanayım. 

Zaten başlı başına komikler. Söz de hayranı olan kişi ortalama günde 3-4 kez bilgisayarına format atıyordur :) Çelişkiler yumağılar. Gelip sistem yağ gibi akıyor dedikten 1 saat sonra başka bir konu da sistem yağ gibi akıyor diyorlar. Bir insan aradığı sistemi bulmasına rağmen neden günde 3-4 öğün format atsın...

Rocket abimiz hızına karışmam (doğru olabilir yada göreceli olabilir. Bugüne kadar laf etmedim), Sade denilebilir ancak gizli yazıp altını dolduramayan birinin neyini kıskanayım. Uyduruk 1-2 mb lık bir uygulamayla kontrol edip sistemi gizli diyen birinin neyini kıskanayım. Kaldı ki, hazırladığı sistemleri daha önce paylaştım. Gizlinin G'si yok. Aksine yaptığı işlemlerden dolayı açıkları var. Durumda paylaştım. Sysprep açığından dolayı Ip adresi, kullandığı cihazların bir kısmının Mac adresleri vs. herkesin elinde. Bu kadar aciz birinin neyini kıskanayım...

Daha iddaa ettiğim şeyler için ne gerekiyor anlamak mümkün değil. Popülizm yapmak benim işim değil. Birşey övülmeyi hak ediyorsa kişinin taktiridir. Övdürtmek için saçma sapan yollara sapmam. 

Yine yazıyorum. Ayrı yolların adamıyız. Ben daha ileri dönük işler yapma peşindeyim. Kaldı ki, amacım tamamen iskeleti kalmış bir işletim sistemi üzerini istediğim şekilde donatmaktır. Kıskanıyorsun dedikleri şahsın amacı sadece günü kurtartmaktır. 

Ayrıca ben zombileştirilmiş insanlara hitap etmek istemiyorum. Herşeyi hazır bekleyen kişilerle işim olmaz. Bu yüzden de çoğu sistem de ayarları kullanıcılara bırakıyordum. En başından beridir de yazıyorum. Benim bu forumda olma amacım sadece forum değil, ülkeye faydalı olmak. Popülizm kasmak değil. Bu yüzden bir twitch yayıncısıyla konuştum. Kendimi geri plana alıp hem forumun tanıtılması hem de buradan iştahlanacak genç arkadaşlara öncü olabilmeye çalıştım. Ancak onu da bu manipülasyoncu kafalar berbat etti. 

En başından beridir yine yazıyorum. Bu forum diğerlerine göre daha köklü ve geleceği olan bir forum ancak bir türlü belli çıtaları aşamıyor. Girdiğim tüm forumlar da bu ülkenin vatandaşları sadece tüketici konumundalar. Araplar bile bizden 10 kat öndeler. Hani o ülkemiz de sürekli aşağılananlar. 

Admin istediğini listeleyebilir. Gerçekler değişmiyor. Ben her yanı ayrı oynayan birisi değilim. Dün yazdıklarımın bugünde arkasındayım. Saygıyı hakedene saygı gösteririm. Haketmeyen de gerektiği şekilde cevabını alır. Admin bile olsa bu şekilde sindirmesine müsaade etmem. Hayatım boyunca da müsaade etmedim. 

İsteyen istediği özel mesajı da listelesin. Hiçbir şey çıkmaz. Zaten listelediği herşeyi herkese açık olarak yazıyorum.  

sk8er_boi, 19 dakika önce yazdı:

"Oprekin'in forumlarda paralı sistem satmak için grupları vardır. " bu ne demektir? Sen bunu nasıl biliyorsun? İşletim sistemi yapıp satmada, kendine adam tutacak kadar büyük paralar mı dönüyor? Yine elinde bir kanıt yok, sadece şüphelerinle adamı karalıyorsun. 

Çift üyelik konusu tr_by üyeliğinden çok daha önce attığın bir iftiraydı. Ben özellikle kontrol ettim fakat başka bir çift hesap yoktu. Ama devamlı herkesi onun bunun çift hesabı olmayla suçluyorsun. Sen hala ortada organize bir suç örgütü varmış gibi konuşuyorsun. Fakat ben buna dair hiç bir kanıt bulamadım. Senin de yok. Sadece senin sevmediğin bir kişinin konularını beğeniyorlar diye kara listeye almışsın insanları.

Aynı dili konuşmuyoruz sanırım. 

Kendiniz yazıyorsunuz. Çift hesap olmadan önce yazdım. Sonuç çift hesap kullanıyor. 

Benim Oprekin' i karalamama gerek yok. Mağaradan kafasını çıkarıp araştıranlar görürler. Hala şüphelerinle v.s yazıp duruyorsunuz. :) Adamı bu yüzden çoğu forumdan attılar :) Hala karalıyorsun yazılıyor çok komik oluyor :) 

Merak etmeyin. Veremeyeceğim cevap yok. Sürekli bir yerden tutturmaya çalışıyorsunuz. Ancak tutmaz. 

Yine yazıyorum istediğinizi listeleyin gerçek değişmez. Önce çift hesap olduğunu tespit ettim banladım diyorsunuz. O olay öyle değil. Kendi isteğiyle banlandı. Yani banlamayın dese banlanmayacaktı. Ki, ben malum konu da raporladıktan sonra konuya sert giriş yapıp ardından isterse ban açabiliriz tarzında yazışmalar oldu. 

Orada paylaştığınız görseller bu foruma ait. İddaa ettiğim herşey de çok açık bağırıyor. (doğrudur diye) 

Bu kadar mantıksız birşey görmedim. Hem iftira attın öncesinde diyorsunuz hem de çift hesabı tespit eden benim diyorsunuz. Bu yıllar önce esprisi yapılan şey gibi, dolandırıcılık yapan kişiye dolandırıcılık yapıldığına dair fatura istemek gibi. 

E heralde siz Ip' yi tespit edeceksiniz. Benim edecek halim yok. Ben bu kadar saçma bir şey görmedim. Benim zaten iddaam çift hesap kullananların olduğuydu. Tespit ettin. Hala önce iftiraydı sonra iftiraydı yazıyorsunuz. Yemin ediyorum çok komik. 

Hala senin sevmediğin kişilerin mesajlarını beğeniyorlar diye listeye alıyorsun yazıyorsunuz. :) Adam kendisi kendi konularını beğeniyor. Ayrıca konu beğeni v.s değil ki. Aleni şekilde konuların goy goy a çevrilmesi var. Paylaştığınız şeyler de kimler oldukları da var. 

Forum yavaş olduğu için mesajlar kayıyor...

Edited by deli_petro06

• Administrator

Çift hesap olduğunu tespit edip banladım diye nerede yazmışım? Konularını sildirmek istediği zaman banladım. Çift hesap gördüğüm anda aha buldum diye banlamak zorunda değilim. Acar polisçilik oynamak için bir sebebim yok. Benim amacım insanlar konularından faydalanıyorsa faydalansın. Gereksiz konu silinmesin. Yoksa ne seni ne başkasını korumak için bir motivasyonum yok. Yok konusunu beğendi yok kendi mesajına like attı. Bunlar ile mi uğraşacağız arkadaşım.

Çift hesabı tespit eden benim yeterinca açık değil mi? Yazdığınız mesajdan öyle bir sonuç çıkıyor. Lafı çift hesabı tespit ettim banladıma getiriyorsunuz. 

Tanıyamadıysanız bir kez daha kendimi tanıtayım. Ben insanları kıskanmam, boş bir konu da da ısrar etmem. Siz görmek istemiyorsanız kendisi gelip evet dese fayda etmez. Kimseyi de sevmediğim için saldırmam. Örnek; Emre028 bana forumda antipatik gelen bir kullanıcıdır. Ancak bugüne kadar kendisi çok yoğun paylaşım yapmasına rağmen tek kelime bir durumumuz olmadı. İnatla bir konu da ısrar ediyorsam öyle şüpheyle olmaz. Araştırın Oprekin konusunu görürsünüz. Karalama v.s yok. Hatta benim yazdıklarımdan daha sıkıntılı konuları da görürsünüz. Gerçi böyle bir sorumluluğunuz yok! Bunu bana karşı kullanmaya çalıştığınız için yazıyorum. 

Hala listeleyeceğiniz şeyleri bekliyorum. Şarlatan kelime anlamı olarak; mallarını yada kendi bilgisini, niteliklerini överek saf insanları aldatan anlamına gelir. Şarlatan küfür değildir. Ben daha çok eşkiyalık manasında kullanıyorum. Yani sizin sildiğiniz mesajdaki gibi şunun çocuğu bunun çocuğu anlamlarına gelmiyor. 

Bu sürekli kıskançlık, sevmek sevmemek mevzusundan sıkıldığımı belirteyim. İddia ettiğim konuların gerçekliği çok açık. Kaldı ki, bir çok kişi de aynı şeyi düşünüyor. Ancak konuşmuyorlar. O onların bileceği konu. Bu şahısların da küfre, ya da bana saldırmaya çalışmalarının da sebebi bu. Konu çok açık. Yukarı da da yazdım. Bu foruma ilk defa adım atmış birisinde bile soru işareti olur. 

Benim zaten birisi tarafından korunmaya ihtiyacım yok. Bu yüzden özelde farklı, herkese açık konular da farklı davranmıyorum. Yine bu yüzden sözde beni ifşa etmeye çalıştığınız şeyleri paylaştım. Ne yaptınız? Durum paylaşmamı ve durumlara yazmamı engellediniz. 

Daha önce sizinle yazıştığım her konu da belirttim. Ben öyle kıskançlıkla, sevmekle sevmemekle iş çevirecek adam değilim. Gereken şeyleri de gereken zamanlar da paylaştım. Oprekin dahil. Hiç popülizm meraklısı olup, gidip başka konu başlıklarında kendi hazırladığım şeylerin reklamını inatla yapmadım. Ya da özelden konuştuklarıma paylaştırmadım. Kısaca benim amacım da forum da birşeylere katkı da bulunmak. 

Ancak yazdığınız gibi keyfe keder, sorumluluğum yok diyen bir adminiminz olduğu için çoğu kişi kaçıyor. Siz bir türlü anlamak istemediğiniz için hala aynı kişiler forumda at koşturuyor ve forum değerli konular yerine sistem çöplüğü haline geliyor. 

Ben sizin karşınızdan bakarak gördüğünüz gibi kıskanç ya da tiyatrocu değilim. Sürekli tekrarladığım gibi ben bu forumu bırakın, forumun potansiyeli nedeniyle bu ülkeye faydalı olmak için buradayım. Yoksa tnctr' nin bana kattığı maddi olarak hiçbir şey yok. Yani youtube' den videoları paylaştığım için en fazla 20-30 kişi ya izler ya izlemez. Siz birşeyleri görmenize rağmen keyfime göre dediğiniz için zaten sorun çıkıyor. 

Konu boyunca ısrarla lekelemek adına listeleyeceğim yazdınız. Ben bir şeyi emin olmadan yazmam. İstediğinizi listeleyebilirsiniz. Hep yazdığım gibi ben zaten özel mesajlar da ne yazıyorsam herkese açık ortamlar da da o şekilde yazıyorum. Listeleyeceğim dediğiniz ekran alıntılarının hepsini beni üç aşağı beş yukarı tanıyanlar zaten biliyor. 

Sanki her yanı ayrı oynuyormuş gibi davranamazsınız. Yazdığım her cümlenin arkasındayım. Ve emin olarak yazdığım şeylerdir. Ve siz ne kadar beni karalamaya uğraşsanız da gerçek değişmez. Zaten bu şahısların gerek geçmişte gerek bugün kü çelişkileri de bu yüzden. Hemen her konuya saldırmaları da bu yüzden. 

Evet, eşkiyalık yapıyorlar. Emirhanefe denilen zavallıyı gazlamışlar göndermişler. Daha ne yazdığını bile bilmiyor. Ben Windows 10 Güncellemeleri konusunda birşey yazdığım da gelip konunun yeri burası değil yazabiliyorlar. Ya da emirhanefe gibi gelip özelden kabadayılık yapmaya kalkabiliyorlar. Ancak kendileri aynı konuya reklamını yaptığında raporlayınca salya sümük tiyatro çeviriyorlar. Evet küfür olarak algılıyorsanız bunlar eşkiyalık yapıyor, bunlar şarlatanlık yapıyorlar.

Ben özelden insanlara hakaret edip, herkese açık alanda efendi tiyatrosu yapmam. İyiki, zamanında durum da paylaşmışım. Yoksa ohoo siz karalar dururdunuz. 

Sonuç olarak; bir yanlışlık varsa bu yanlışlığın bir numaralı sorumlusu sizsiniz. Kimseyi de uğraştırmak gibi bir amacım da yok. Ancak haklı olmadığınız konu da benim durumlara yazmama ya da durumumu kilitlemenize sessiz kalmam. Daha önce özel mesajlarımı engellediğiniz için Chyper' a yazdım. 18 saattir çalışıyorum yazdı. Bu şekilde adaletsiz davranırsanız bu forum böyle şeylere açık olmalı. 

Küfür bana göre sizin keyfinize kalacak bir durum değil. İnsanlar kendi ailelerinde küfürleşebilirler. Ancak benimle konuşurken küfürlü konuşamazlar. Küfürlü konuştuklarında da kendi yazdıklarını kendilerine itham ettiğim de gelip sen küfür ettin diyemezsiniz. Bu yüzden  iyiki zamanında paylaşmışım. Bu güne kadar bu forum da çok tahrik edildim. Tahrik etti diye gidip kimsenin ailesine hakaret etmedim. Siz hala açık aramaya devam edin...

Kimseyi korumuyorum yazıyorsunuz ancak en başından beri burada karalamak için elinizden geleni yapıyorsunuz...

Konuda direkt olarak kullanıcı adım geçmese hiç dahil olmak istemedim açıkçası, fakat senin hayalindekilerin hiçbirisi gerçek değil genel izlenim olarak bakıldığında çok müslüman çok vatansever bir profil çiziyorsun fakat altı boş kardeş bukadar gerçekçi ve doğrucu bir insansın madem neden çatır çatır ispatsız iftira atıyorsun insanlara? Bu kadar mı kolay karalamak. 10 Yıldır kendi limited şirketini işleten ağırlıkla entegre kalıplama flashlama üzerine mikro elektronik tamir teminat ve satış yapıyorum mesleğimle alakalı olduğu için geniş bir tamir işine hakimim bunların çoğu fiziksel, yazılım kısmında da katılımsız programlar gerektiği yerde ince ayar yapılmış windowslar illaki lazım oluyor, bana en az kafa ağrıtan akıcı sistemler olarak fingerprint kardeşimin sistemleri geldiği için beğendiğim tüm projelerine beğenide attım yorumda yaptım bu sadece böyle ilerlemedi forumdaki hemen hemen bir çok kişiyle etkileşimim var özelden mesajlaşmalarım var kimsenin yanlısı veya 2. hesabı değilim. İşim gereği karakola güvenlik sistemlerimiz bağlı ve kayıt altında hali ile ip adresimde 10 yıldır sabit. Admin arkadaşlar benim accountumun geçmişine bakabilirler 78.189.138.*** ilgili ip den başka birde cep telefonumdan sıklıkla giriyorum birde evden 3 lokasyondan başka ip göremezler. (Telefon ve ev internetindeki ipler oynaklık gösterir hali ile) Yani neyin peşindesin kafanda ne üretiyorsun bilmem de bukadar kolay iftira atma kimseye son olarak bak ufak bir görsel koyuyorum buraya özel mesaj kutumdan.

Biz bu insanlarla son derece seviyeli ve mesafeli konuşuyoruz ufak yaşta çoluk çocuk değiliz. Hiç birşey senin kafanda ürettiğinle örtüşmüyor. Bu konu içerisinde ilk ve son mesajım olsun benim ve ismi geçenlerin hakkına çatır çatır girmişsin kendini dinci veya milliyetçi olarak görme çünkü böylesi dürüst olabilecek insanlar bukadar kolay karar verip iftira atmaz karşısındakine. Ben senin konularına neden etkileşim atmıyorum sebebi ilk windows iskeleti girişimlerinde insan gibi yazdım şuda olabilir buda olabilir. Abuk subuk tersledin artistlik yaptın. Bende tavır aldım hali ile ama düşman olmadım. En son tweak ile ilgili bir videon vardı onu bile oturdum dinledim kendi yaptığım tweaklarla aynıydı kapattım videoyu. Gereksiz düşman olma kardeş hayat böyle geçmez ha son olarak aklıma geldi benim şahsi facebook hesabımdan fotoğrafından tanıdığım bozart burdada bir ara gözlüklü fotosu vardı tesadüfen görmüştüm kendi adı Cihad Çelik di sanırım isim hafızam pek iyi değil (Atari Salonları Türkiye) isimli sayfaya bende üyeyim oradan aşinayım yani. Biz hep 80 kuşağı olarak yaşları birbirine yakın ama farklı insanların ortamların aynı olması bir araya topluyor. Herşeyi geçtim tüm bunlar senin dediğin gibi olsa 1 hesabı farklı hesaplar açarak yüceltsek beğeni ve yorum manyağı yapsak bu forumda arşa çıkartsak kime ne kazandırır? Hiçbirimizin böyle ergence işlere harcıyacak bir zamanı ve çabası olmaz ev geçindirme iş güç yapma telaşesindeyiz. Hadi selametle yanlış kelimeleri varmı bilmiyorum sen girdiğin insanların hakkını nasıl telafi edersin onu düşün bence.

Senkron2, 4 saat önce yazdı:

Konuda direkt olarak kullanıcı adım geçmese hiç dahil olmak istemedim açıkçası, fakat senin hayalindekilerin hiçbirisi gerçek değil genel izlenim olarak bakıldığında çok müslüman çok vatansever bir profil çiziyorsun fakat altı boş kardeş bukadar gerçekçi ve doğrucu bir insansın madem neden çatır çatır ispatsız iftira atıyorsun insanlara? Bu kadar mı kolay karalamak. 10 Yıldır kendi limited şirketini işleten ağırlıkla entegre kalıplama flashlama üzerine mikro elektronik tamir teminat ve satış yapıyorum mesleğimle alakalı olduğu için geniş bir tamir işine hakimim bunların çoğu fiziksel, yazılım kısmında da katılımsız programlar gerektiği yerde ince ayar yapılmış windowslar illaki lazım oluyor, bana en az kafa ağrıtan akıcı sistemler olarak fingerprint kardeşimin sistemleri geldiği için beğendiğim tüm projelerine beğenide attım yorumda yaptım bu sadece böyle ilerlemedi forumdaki hemen hemen bir çok kişiyle etkileşimim var özelden mesajlaşmalarım var kimsenin yanlısı veya 2. hesabı değilim. İşim gereği karakola güvenlik sistemlerimiz bağlı ve kayıt altında hali ile ip adresimde 10 yıldır sabit. Admin arkadaşlar benim accountumun geçmişine bakabilirler 78.189.138.*** ilgili ip den başka birde cep telefonumdan sıklıkla giriyorum birde evden 3 lokasyondan başka ip göremezler. (Telefon ve ev internetindeki ipler oynaklık gösterir hali ile) Yani neyin peşindesin kafanda ne üretiyorsun bilmem de bukadar kolay iftira atma kimseye son olarak bak ufak bir görsel koyuyorum buraya özel mesaj kutumdan.

Biz bu insanlarla son derece seviyeli ve mesafeli konuşuyoruz ufak yaşta çoluk çocuk değiliz. Hiç birşey senin kafanda ürettiğinle örtüşmüyor. Bu konu içerisinde ilk ve son mesajım olsun benim ve ismi geçenlerin hakkına çatır çatır girmişsin kendini dinci veya milliyetçi olarak görme çünkü böylesi dürüst olabilecek insanlar bukadar kolay karar verip iftira atmaz karşısındakine. Ben senin konularına neden etkileşim atmıyorum sebebi ilk windows iskeleti girişimlerinde insan gibi yazdım şuda olabilir buda olabilir. Abuk subuk tersledin artistlik yaptın. Bende tavır aldım hali ile ama düşman olmadım. En son tweak ile ilgili bir videon vardı onu bile oturdum dinledim kendi yaptığım tweaklarla aynıydı kapattım videoyu. Gereksiz düşman olma kardeş hayat böyle geçmez ha son olarak aklıma geldi benim şahsi facebook hesabımdan fotoğrafından tanıdığım bozart burdada bir ara gözlüklü fotosu vardı tesadüfen görmüştüm kendi adı Cihad Çelik di sanırım isim hafızam pek iyi değil (Atari Salonları Türkiye) isimli sayfaya bende üyeyim oradan aşinayım yani. Biz hep 80 kuşağı olarak yaşları birbirine yakın ama farklı insanların ortamların aynı olması bir araya topluyor. Herşeyi geçtim tüm bunlar senin dediğin gibi olsa 1 hesabı farklı hesaplar açarak yüceltsek beğeni ve yorum manyağı yapsak bu forumda arşa çıkartsak kime ne kazandırır? Hiçbirimizin böyle ergence işlere harcıyacak bir zamanı ve çabası olmaz ev geçindirme iş güç yapma telaşesindeyiz. Hadi selametle yanlış kelimeleri varmı bilmiyorum sen girdiğin insanların hakkını nasıl telafi edersin onu düşün bence.

:)

Bilader boş yapma. Bu forumun içine edip gelip burada boş yapmayın. Herkes herşeyi görüyor. Benim kimseye takılmışlığımda yok. Sadece avantajlı olduğunuz bir nokta var. O da forumun içine ettiğinizi herkes gördüğü için çoğu kişi sessiz kalıyor. Bana yazıyorsunuz hayal kuruyor diye aklınca algı yapıyorsun. Ben hayatım boyunca psikolojik travma hiç geçirmedim. Algı konusunda bayağı mahirsiniz. Sürekli birşeyleri kapatmak için önce kıskançlığa vurdunuz ki, gül gül ölürsün. Hatta siz mi bozart mı bu kıskançlık konusunda ayetler paylaşarak yapıyordu :) Bu kadar iğrenç bir grup olamaz. Allah' ın ayetini bile kendi çıkarları için kullanacak kadar zavallı tipler barındırıyorsunuz...

Şimdi de kıskançlık mevzusunu tutturamayınca psikolojik travmalar mış :)))))) 

Tatlım sana kötü haberim var. Psikolojik sorunları olan kişiler her yer de aynıdır. Ben yerli yabancı 100-150 site de hesabım var. Hiç birisinde sorunum yok. Aksine katkım vardır. Düşmanlık edecek olsam başta senin olduğun saçma sapan göndermeler yaptığında emin ol her seferinde ağzının payını verirdim. Bana yazıyorsunuz ancak o kadar saçma sapan yerlere çekiyorsunuz ki, düşman olma falan. Siz kimsiniz ki düşman olacağım. 

Şunu da ekleyeyim, sizin gibi tipleri ben çevremde istemem. Algıcı, manipülasyoncu, emekleri hiç eden tiplerle işim olmaz. Kaldı ki, hala aklınızca algı yapmaya kalkıyorsunuz. 

:) Tiyatrocu roket abinle fazla vakit geçirdiğin belli oluyor. Hani şu yan hesapla Roketprint bir gelirse diyerek aklınca algı yapmaya çalışan abin. Gruplaştığınız tiplerle forumu resmen çöplüğe çeviriyorsunuz. Ne zaman ayağınızı kesseniz forumda yeni çalışmalar oluyor. Ben gereken şeyleri gereken zamanda paylaştım. Algıyı bırakıp artık doğruları konuşmaya başlayın. 

Bu arada şunu da ekleyeyim. Psikolojik açıdan bu forumun %90' ından daha güçlüyümdür. Sizin ahlaksızlıklarınız benim psikolojime yada benzeri hiçbir şeye etki etmez. Konuları goy goya çevirip insanların emeklerini hiç etmekten utanmıyorsunuz ve utanmadan aklınca algı yapıyorsun. 

En başından beridir saçma sapan yerlerden vurmaya çalışıyorsunuz. Bir nicke gönderme yapıyorsunuz bir başka bir şeye gönderme yapıyorsunuz. Bu nick tamamen ortaokul dönemlerinden kalma bir geyikten ibarettir. En başta kullandığım için öyle kaldı. Bir delilikten bir psikolojik travmadan saçma sapan yerlere çekmeye kalkıyorsunuz. 

Doğruları konuşmadığınız için de zaten sürekli çelişkili davranıyorsunuz.

Örnek1: Fingerprint nickini kullanırken bugünkü Tr_by' ın sanki fingerprint hayranıymış gibi gelip benimle münakaşaya girmesi. Yürekli ve haklı olan kişi böyle tiyatrolara girmez. Benimle ne alakası var dersen, fingerprint nickiyle ben gidiyorum ayakları yaptığında konu açarak beyinsiz beyinsiz yaptığınız şeylerden dolayı bu konuya müdahilsiniz. Tr_by nickinin fingerprint' e ait olduğunu gitmediğini bile bile ahlaksızca algı yaptınız. Artık sizin karakterlerinize işlemiş. 

Örnek2: Shiftdelenet Oprekin konusunda burada algı yaparken orada olanlardan birisi de sizdiniz. Algıcılardan. O konu da shiftdeletenet çıkıp net olarak ben Oprekin' i tanımam yazdı. Sonuç; o zamandan beri tanıdığını ve para bastırıp sistem hazırlattığını kendisi yazdı. 

Bugüne kadar siz ve ahlaksızca manipülasyon yaptığınız bu grupta olanlar gibi hiç bir zaman en başta yazdığımla sonrasında yazdıklarım arasında hiç bir söylem farkı olmadı. Zamanda  beni haklı çıkardı. Hala utanmadan efendi ayakları yapıp algı yapmaya kalkmayın. 

Bu forumda benim zikrettiğim isimleri gerekçe göstererek giden çok kişi oldu. Sizin ahlaksızlıklarınız sadece benim düşüncemden ibaret değil. Çoğu kişi siz dahil bir grubun burada ahlaksızlıkları nedeniyle bırakıp gittiler. Bu arada yanlış mı hatırlıyorum? Senkron2 nicki için bu forumda kod hırsızı yada ona benzer bir durum olmuştu. 

Emin olabilirsiniz, çıkarcı kafaya sahip olmayan herkes siz dahil belli bir grubun ahlaksızlıklarını net olarak görüyor. Siz yada bir başkasının benim hakkımda ne düşündüğünün gram önemsemiyorum. Ancak gelip algı yapmanıza ve ben dahil başka insanların emeklerinin içine etmenize müsaade etmem. Sayeniz de forum sistem çöplüğünden başka hiçbir şey değil. Proje geliştiren çoğu kişi de sayeniz de bırakıp gidiyor.

Evet, vatansever ve inançlı bir insanım. Bu foruma geldiğimden bu yana da hep bu doğrultu da hareket ettim. Beni diğer insanlardan ayıran özellikte ne sizin gibi ahlaksızlar ne de admin bile olsa haksızlığa sessiz kalmam. Çıkar için kimseye eyvallah etmem. 

O kadar saçma sapan şeyleriniz var ki, normal bir insan zekasına sahip olan birisi bile tezatı görür. Kıskanç olsam sizin gibi tipleri bulmuşum. Diğerleri gibi boncuk dağıtır popülizm kasarım. Daha önce bunu yapanlar oldu. Onların yaptığı gibi sizi çok güzel kullanırdım. Çünkü sizlerin belli bir grup içerisinde paslaştığınızı görememek körlük olur. İki boncuk dağıtsam ve kabınıza su taşısam, bu zekalarınızla emin olabilirsin, sizleri çok güzel kullanırım. Dolayısıyla da çok basit yoldan sizleri kullanarak haketmediğim bir popülizmi sağlarım. Çünkü şunu çok net biliyorum. Sizin kafalarınız algıdan, manipülasyondan başka birşeye çalışmıyor. 

Ancak burada popülizm kasmak benim amacım değil. Bu saçma sapan algılarla konuyu başka yerlere çekerekte bir yere gelemezsiniz. Buna, konunun en başından itibaren karalamaya çalışan adminin de gücü yetmez. 

Forumun hali ortada ve en büyük sorumlu siz ve at koşturduğunuz gruptur. O kadar değerli insanlar var ki, siz ve ahlaksız gruplaşmanız yüzünden yani forumda yaptığınız parazit yüzünden görülmeden gidiyor. Boş yapmayın ve doğruları konuşun. Özellikle bana karşı algı yaparak bir yere varamazsınız. Doğruları konuşmadığınız içinde hep bir duvara çarpıyorsunuz. Bu yüzden sürekli bir yazdığınızla diğer yazdıklarınız tutmuyor. Bu yüzden TR_by' ın fingerprint olduğunu bilmenize rağmen konu açıp salya sümük cenaze evi tiyatroları yapıyorsunuz. 

Bana egolu, kıskanç yazacak kadar düşük zeka kapasitesine sahip tiplere ne yazsam boş. Forum da daha benim konu şablonumu kullanıyorsun diye kavga eden popüler kişiler var. Algıcısı ve manipülasyoncu ahlaksız tiplersiniz. Bazen tesadüfi denk geliyorum. 80 kuşağıyız diyorsunuz. O kadar komik şeyler okuyorum ki anlatamam.

Hatta birisini yazayım. Tr_by nickiyle zaten fingerprint, nam-ı diğer roket ustası, gipgizli sistemci abiniz, ilk sistemini paylaşıyor.

Mesaj;

-Ah bu yazı fontu, bu konu düzeni. Bu bu rocket. :)

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar diye bir atasözü vardır. Sizlerin mumu da sürekli yatsıya kadar yanıyor. Çelişkiler net olarak gösteriyor. Bu forumda en başından bu yana tavrım hiç değişmedi. Bunun sebebi de düşüncem değil net olarak 1-2 yıldır gördüklerimdi. Ve bu konu da benimle düşüncelerini paylaşan arkadaşlardı. Gereken şeyleri de gerektiği zaman ekledim. Bu güne kadar da tahriklerinize rağmen ne sizler gibi ahlaksızca düşmanlaştırdığım birine saldırmak için Allah'ın ayetlerini de kullanmadım. Ne aile bireylerimi ortaya atarak kendimi aklmaya çalıştım. Ne de gidip birinin anasına, bacısına, çocuğuna laf edecek kadar aşağılık bir konuma düşmedim. 

Sürekli tutturamadıkça birşeyler üretmeye kalkmayın. Sürekli konuyu kişiselleştirmeye kalkmayın. Yani Tr_by (fingerprint) gibi sürekli kişiselleştirerek bir yere varamazsınız. Böyle saçma sapan fingerprint ağlamalarıyla bir yere varamazsınız. Bugüne kadar ne yaptığım işi övdüm. Ne çok mükemmel işler yaptığımdan bahsettim. Algı yapacağım diye yok sorunlu sistem yapıyormuşum da ondan dolayı kıskanıyormuşum gibi saçma sapan fikirlerle, karşımda bin kişi de olsanız algı yaptırmam. Daha 3,2 GB lık sistem yapıp sorunlarıyla uğraşan bir beyinsizin laflarına da hiç cevap vermedim.

Düşman olabilmeniz için düşman olabilecek kadar zekanızın olduğunu görmem gerekir. Sizler kimsiniz ki, düşman olayım :) Sıkıştığında sürekli konuyu farklı yerlere çeken zavallı bir grupsunuz. 

Sonuç olarak; siz ve belli kişilerden oluşan popülizm meraklısı, manipülasyoncu, algıcı, ahlaksız tipleri ben çevremde istemiyorum. Özel hayatım da da böyledir. Yağcı, Ahlaksız, Çıkarcı, sürekli gereksiz övgüler de bulunan insanları kesinlikle aynı ortamda çalışsam bile muhabbetim sınırlı olur. Evet sizler gibi ahlaksızları çevremde istemiyorum. Sizin gibi ahlaksız tiplere boncuk dağıtan kimseyi çevremde istemiyorum. Zaten size boncuk dağıtıyorsa karakter olarak yakındır demektir. 

Daha önce de yazdığım gibi, evet ben bu forum vasıtasıyla ülkeme fayda sağlamak istiyorum. Bu anlamda bu forum için gittim bir sürü kişiyle görüştüm. Ancak herşeyi ahlaksızca manipülasyonunuzla mahvettiniz. Kaldı ki,  en başından adminle de görüşüp gerçekten hakkıyla yapabilecek kişi olabilir dedim. Benim farklı konular da da kişisel girişimlerim oluyor. 

Örnek; istihdam oluşturması açısından ve kurumların reklamlarını yapabilmesi için bir oyun için basit bir eklenti hazırlayarak dünyanın % 90'ı tarafından indirildiğine ve etkileşimi olduğuna dair tespitlerimi paylaştım. Yani şirketler milyonlar harcayarak yaptıkları reklamlara karşı çok basit bir şeyin nasıl daha etkili olduğunu ispatladım. Amacım da tamamen ek istihdam oluşturacak bir şeye evirmekti.

Örnek; Twitch gibi günümüz de çok popüler olan milyonlarca insanın saatlerce zaman geçirdiği bir platform da Tnctr' nin hiç tanınmadığını gördüm. Bu forumda çalışma yapan insanlara maddi olarak katkı sağlamak amacıyla bir kaç kişiyle irtibat kurdum. Amacım twitch yayıncıları kaliteli şekilde hizmet alırken emek veren kişilerin de maddi olarak kazanç sağlamasıydı.

Ne oldu? Forumda yaptığınız manipülasyonlar, ahlaksızlıklar sayesinde hepsi çöp oldu. 

Şimdi bana boş yapmayın. Algıları bırakın. Doğruları konuşun...

Bu arada dinci iğrenç bir tabir. Ben dinci değil inançlı bir insanım. Bu şekilde dini, sanki kurumsal bir şirketmiş gibi tabir ederek gittikçe iğrençleşiyorsunuz. Yine utanmadan algı yapıyorsunuz. Bilader sizler değil misiniz? Fingerprint gidiyor diye konu açıp Ayetler paylaşarak saldıranlar? Bu arada çok idiotça bir yola sapıyorsunuz. Bu güne kadar siz ve algıcı tayfanızla tartışırken hiç dini bir konuyu kullanmadım. Ne sizler gibi Ayet paylaşarak bir şeyim oldu. Ne çıkıp ben çok büyük Müslümanım dediğim oldu. Sizlerle tartışırken hiçbir zaman sizler gibi Ayet paylaşmadım. İnançlarımla alakalı konular da da inançlarımı hiçbir zaman kalkan olarak kullanmam. Her konuya Selamun Aleyküm arkadaşlar diyen sizin tabirinizle dinci olmuyor. Bu ülke de yaşayıp Müslüman olmayıp Selamun Aleyküm diye selamlaşanlar da var. Bu algınız da tutmaz. Çünkü ben inançlarımı kişisel çıkarlarım yada kavgalarım için kullanmam. Tek başıma sizin gibi binlerce ahlaksız kişiye yeterim. Bu yüzden inançlarımı sizler gibi kullanmam. Hala boşa devam ediyorsunuz...

Konuyu başka yere çekmek için sonraki algınız ne olacak merakla bekliyorum?

-Yaptığım sorunlu sistemler? -Düşmanlık -Kıskançlık -Psikolojik Travma -deli_petro06' dan deli kısmını alarak algı? 

Yani asıl konu harici herşey!!!

Unutmadan...

Yazdığınız hiçbir şey tutmuyor. 

-Dinci diyorsunuz, Allah' ın ayetlerini kullandığınız bir konu da saldıran sizsiniz...

-Psikolojik travmaları var diyorsunuz. Yaklaşık 2 yıla yakındır bu tartışma var. Ne gidip birinize özelden ana bacı küfretmişliğim var. Ne de başka bir şeyim var. Ahlaksızlıklarınızı yüzünüze vurmak dışında yaptığım hiçbir şey olmadı...

-İlk tartışma çıktığından bu yana hiç söylem farklılığım olmadı. 

-Kıskanç dediniz. Yaptığım her işi noktasından virgülüne kadar paylaştım. Kaldı ki, yabancılar da ilgi gösterdi. 

-Nickten alıntı yapıp deli dediniz :) Daha önce de yazdığım gibi baş edemediğiniz ya da aklnızın yetmediği konuları algılayamıyorsanız zaten yapacağınız iş bu.

-Popülizm meraklısı dediniz. Popülizm için en basit yol siz ve grubunuzu kullanmaktır. +1 Senkron2 +1 Bozart 1 Tr_by +1 Shiftdeletenet ettimi konuyu köpürtmek için 4 mesaj? Sonrasında bu işin goy goyu var. Kabataslak 4 kişiden 20 mesaj bayağı köpürtür. Peki sonuç ne? Hepinize konularımdan defolmanızı söylemem...

Aslında düşününce forum anasayfasını manipüle ederek konuları sizler sayesinde çok güzel yapabilirsim.

4 kişiden 1' er eline sağlık mesajı, ardından benim herbirine ayrı ayrı teşekkürler mesajım. Etti 8. Sonra bilmenize rağmen şu var mı bu yok mu mesajlarınız. 10-12 mesaj diyelim. Sonra sistemi deneyeyim sonra dönerim mesajlarınız. 12-16 mesaj garanti. Sonra kurdum şu var bu var öf çok fena roket gibi mesajlarınız. 16-20 mesaj. Bunlara tek tek cevap verirsem 20-30 arası oluyor. Sonra şunu çözdüm, bunu yaptım mesajlarım ve sizlerin mesajları. Sonra karşılıklı öptüm, kib, bay mesajları. Araya da ana sayfadan kaynatırsak, oooo sonraki içeriğe kadar anasayfayı manipüle et dur. :) Ne demişler taze birşeye konan çok sinek olur...

Sonuç; bol bol köpürtülmüş ve ana sayfayı manipüle eden ve yeni çalışma yapan kişilerin önüne geçmek. Ki, yeni paylaşım yapan kişi kendisini orada görmek ister. 

Kişisel sonuç; Superman elbisesi giyip sağa sola koşuşturan, vay be ben neymişim, insanlar beni kıskanıyorlar. Sistem yaptım Inspectre ile kontrol ettim. Başlık olarak gizli, gipgizli yazayım. Yiyen çok olur. Superman' dim Rocket oldum. Kapanış...

Edited by deli_petro06

ibrahimunaLife, 1 saat önce yazdı:

Dördüncü post'tan sonra bende okuyamadım.

KaYRa, 2 saat önce yazdı:

Okuyamadım bir süreden sonra...

Okumasanız da attığınız mesajlarla ne anlatmak istediğimi çok net olarak göstermiş oldunuz. Grup bile olmadan tek başıma sürekli mesaj yazarak ( ki haklı olduğum bir konu da iftira peşinde olan admini de karşıma alarak birşey anlatmaya çalıştım) nasıl bir konu sürekli anasayfa da tutulur. Nasıl yeni ekledikleri ekrana taşınarak ahlaksızların ekmeğine yağ bal sürülür, bunu anlatmaktı. Çok net olarak görülmüştür sanırım. Özet olarak; başta shiftdeletenet, TR_by (fingerprint), bozart, senkron2, şu an aklıma gelmeyen tiplerin nasıl insanların emeklerinin içine ediyorlar, nasıl millete saldırıyorlar, saldırtıyorlar bunu göstermekti. Sayeniz de bu ahlaksız tiplerin yaptıklarının % 10'la bile nasıl diğer paylaşımcıların emeklerinin canına okuduklarına örnek oldu. Bunu daha etrafıma 3-5 kişi toplayarak yapmadığımı düşünürsek durumu görebilirsiniz. Ve aslında konuyla alakalı olmamasına rağmen nasıl bir uygulama anasayfaya taşınır net bir şekilde görmüş oldunuz. 

Sürekli algı yaparak, sürekli saldırarak, sürekli anasayfa meşgul edilerek nasıl bir şahıs bu forumu kullanarak, insanların emeklerinin canına okuyarak kendine iş paslar, özet bu.

Zaten okuyamadığınız için ne bir türlü başkalarının emeklerine saygı duymayı öğrenemdiğiniz için bu forum bir işletim sistemi çöplüğüdür. Özet olarak bu konu çok açık bir şekilde hakedilmeyen ve amacı tamamen popülizm olduğun da sadece kendilerini düşünerek hareket edildiğinde ne tür bir sonuç çıkıyor onu gösterdi. 

Konu; aslında bir uygulama konusu. Ancak alakasız şekilde adminin dahil olmasıyla yeni ekledikleri kısma kadar yükseldi. Yani reklamını yaptı. Ki, ben çevreme 3-5 kişiyi özelden teşvik ederek konuyu köpürtmedim bile. +1 admin +1 ben 1+ ahlaksız gruptan birisi, +2 taze konuya dahil olan kişiyle 1 haftadır nasıl bir konu anasayfayı meşgul eder bunu gördünüz. İstesem bu konuyu çevreme 3-5 kişiyi toplayarak 3-5 ay anasayfa da da tutabilirim. Sonuç olarak; tespit edemeyen bir admin var. Dolandırıcılığın faturasını soran bir admin ve ahlaksızca bu durumu kullanan bir grup var. 

Bu konuyu istesem tiyatro çevirerek, özelden samimi olduklarıma mesaj yazdırarak, öptüm canım, kendine iyi bak, eline sağlık, acucu bücücü diyerek ve sizler gibi birkaç kişinin müdahil olmasıyla nasıl konular köpürtülür ve diğer paylaşımcıların emeklerinin nasıl içine edilerek fayda sağlanır. Çok güzel örnek olmuştur. Daha çevreme özelden topladığım insanlarla konulara beğeni attırarak, bu konu da bir keramet vardır. Çok beğeni var ya da yaptıkları diğer pislikleri kullanmadım bile. 

Özet; bu forum da paylaşımcıların emeklerinin içine eden grubun kullandığı sadece 1 yöntemi kullanarak konunun 1 hafta kadar anasayfa da kalmasını sağladım. Ve üstüne yeni ekledikleri panele de taşındı. Sonuç; görüyorum ki, siz hala bu ahlaksız tiplerin kaplarına su taşımaya kararlısınız. Yarın bir gün forum da ciddi bir proje yürüttüğünüz de yada paylaşımlarınız sürekli bu ahlaksız grup sayesinde aşağılara çekildiğinde ağlamayın...

3 çocuk babasıyım. Ergen muhabbetlerine hiç girmedim girmem de. Siteye girerim W10 sistemlerine ve katılımsız bölümüne bakar çıkarım. 13 yıllık üyeyim mesaj sayım 500'ü anca geçmiş. Burada kimse beni tanımaz ben kimseyi tanımam. Özelden kimseyle konuşmam.

Kim beğendiğim bir paylaşım yaptı ise ya tebrik butonunu kullanırım ya da kısa bir mesaj yazarım.

Kimsenin kabına su taşımam, bir paylaşım yaparsam (ki bunlarla uğraşacak vaktim yok) konuyu açar geçerim tek mesaj dahi yazılmasa bile oturup ağlamam.

Beni tanımıyorsunuz ve müdahili olduğunuz bu konuya beni çekmeye çalışmayın...

• Like 1

KaYRa, 13 saat önce yazdı:

3 çocuk babasıyım. Ergen muhabbetlerine hiç girmedim girmem de. Siteye girerim W10 sistemlerine ve katılımsız bölümüne bakar çıkarım. 13 yıllık üyeyim mesaj sayım 500'ü anca geçmiş. Burada kimse beni tanımaz ben kimseyi tanımam. Özelden kimseyle konuşmam.

Kim beğendiğim bir paylaşım yaptı ise ya tebrik butonunu kullanırım ya da kısa bir mesaj yazarım.

Kimsenin kabına su taşımam, bir paylaşım yaparsam (ki bunlarla uğraşacak vaktim yok) konuyu açar geçerim tek mesaj dahi yazılmasa bile oturup ağlamam.

Beni tanımıyorsunuz ve müdahili olduğunuz bu konuya beni çekmeye çalışmayın...

Kimseyi bir konuya çekmek gibi bir gayretim yada çabam yok. Siz müdahil olmak istemediğiniz bir konuya gelip yazmazsınız. Böyle bir durumda da müdahil olmazsınız. Kimse sizi özellikle aratıp konuya dahil etmez... 

Ergen muhabbeti dediğiniz konudan dolayı da çok sayı da yararlı olabilecek arkadaş bırakıp gitti... 

Kimse hiç konuyla alakanız yokken sizi konuya dahil etmedi. Gelir mesaj yazarsanız, etki-tepki olur. Aslında sizi alıntılama amacım da tamamen özetlemekti. Sadece 2 kişinin +1 mesajı bile konunun forumda 1 haftadan fazla süredir anasayfayı meşgul etmesini sağladı. Yani benim konunun en başından bu yana anlatmak istediğimin özeti oldu. Yani çok basit bir şekilde nasıl emek veren arkadaşların konuları aşağı itilir, buna örnek oldu. Siz belli bir noktadan sonra okuymadağınızı yazdınız. Bende bu şekilde özetlemiş oldum... 

Yine tekrarlıyorum, sizi kimse bir yere çekmiyor. Siz kendiniz müdahil oldunuz. Konu harici kimseyi alıntılamadım. Konu hakkında bir fikri olmayanlar da konuya yazmadılar. Dolayısıyla da konu harici kimse alıntılanmadı. O mesajın da özetini yazayım. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anladır...

Daha önce TR_by'ın tiyatro çevirirken başkasıymış gibi yan hesapla yazdığı bir mesajdan yola çıkarak... (Ben fingerprintin çalışmalarını indiriyorum. Bundan dolayı muhatabınız oluyorum yazmıştı) Siz de geldiniz, açtığım bir konuya yazdınız. Dolayısıyla muhatabım oldunuz. Ve bende yarı size yarı duyması gerekenlere bir mesaj yazdım. 

Sonuç; kimse sizi bir yere çekmedi yada çekmiyor. Siz kendiniz, kendi isteğinizle yazdınız ve müdahil oldunuz. Bu kadar hararetli bir konuya gereksiz bir mesaj yazdığınız da da çok muhtemel bir cevap olacağını biliyordunuz. Cevap yazmadan 13 yıllık tavrınızı da devam ettirebilirdiniz...

Umarım sizi kimsenin bir yere çekmeye çalışmadığı net olarak anlaşılmıştır. Sizin de yazdığınız gibi sizi tanımam etmem. Sizi bir yere çekmekte hiç bir işime yaramaz...

Yazmayacaktım ancak şunu da eklemek zorundayım. 3 çocuk babası bir kişi olarak günün birinde çocuklarınızdan birisi bu tip bir foruma heyecanla gelip birşeyler öğrenmek istediğinde ve birşeyler yapmaya kalktığında birileri sırf çıkarları için bütün heyecanını yok ettiğinde tekrar ergen muhabbetleri diye nitelediğiniz ve küçümsediğiniz bu konu da fikirlerinizi tekrar duymak isterim. Bu konu küçümsenecek birşey değil. Şurada küçümsediğiniz şey bu ülkeden birşey olmaz noktasına kadar getiriyor. Ciddi bir konuya gelip ciddiyetsiz bir mesaj yazdıktan sonra beni oraya çekmeyin buraya çekmeyin mesajı komik oluyor...

Edited by deli_petro06
  • Like 1

deli_petro06, 8 dakika önce yazdı:

Kimseyi bir konuya çekmek gibi bir gayretim yada çabam yok. Siz müdahil olmak istemediğiniz bir konuya gelip yazmazsınız. Böyle bir durumda da müdahil olmazsınız. Kimse sizi özellikle aratıp konuya dahil etmez... 

Ergen muhabbeti dediğiniz konudan dolayı da çok sayı da yararlı olabilecek arkadaş bırakıp gitti... 

Kimse hiç konuyla alakanız yokken sizi konuya dahil etmedi. Gelir mesaj yazarsanız, etki-tepki olur. Aslında sizi alıntılama amacım da tamamen özetlemekti. Sadece 2 kişinin +1 mesajı bile konunun forumda 1 haftadan fazla süredir anasayfayı meşgul etmesini sağladı. Yani benim konunun en başından bu yana anlatmak istediğimin özeti oldu. Yani çok basit bir şekilde nasıl emek veren arkadaşların konuları aşağı itilir, buna örnek oldu. Siz belli bir noktadan sonra okuymadağınızı yazdınız. Bende bu şekilde özetlemiş oldum... 

Yine tekrarlıyorum, sizi kimse bir yere çekmiyor. Siz kendiniz müdahil oldunuz. Konu harici kimseyi alıntılamadım. Konu hakkında bir fikri olmayanlar da konuya yazmadılar. Dolayısıyla da konu harici kimse alıntılanmadı. O mesajın da özetini yazayım. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anladır...

Daha önce TR_by'ın tiyatro çevirirken başkasıymış gibi yan hesapla yazdığı bir mesajdan yola çıkarak... (Ben fingerprintin çalışmalarını indiriyorum. Bundan dolayı muhatabınız oluyorum yazmıştı) Siz de geldiniz, açtığım bir konuya yazdınız. Dolayısıyla muhatabım oldunuz. Ve bende yarı size yarı duyması gerekenlere bir mesaj yazdım. 

Sonuç; kimse sizi bir yere çekmedi yada çekmiyor. Siz kendiniz, kendi isteğinizle yazdınız ve müdahil oldunuz. Bu kadar hararetli bir konuya gereksiz bir mesaj yazdığınız da da çok muhtemel bir cevap olacağını biliyordunuz. Cevap yazmadan 13 yıllık tavrınızı da devam ettirebilirdiniz...

Umarım sizi kimsenin bir yere çekmeye çalışmadığı net olarak anlaşılmıştır. Sizin de yazdığınız gibi sizi tanımam etmem. Sizi bir yere çekmekte hiç bir işime yaramaz...

Kardeşim yerden göğe kadar hakkın var. Senin paylaşımlarını beğeniyorum. Kim ne derse desin takma kafana. Sen bildiğin işi yapmaya devam et. Yazdıklarının hepsini de okudum.

Köylü beyin yaptığı sistemler kadar akıcı ve sorunsuz sistemleri özledim. Burası facebook gibi olmuş. Sistem yapılıyor herkes tarafından ama hep bir hata hep bir eksik. Ne sistemler ne yazılımcılar gördü bu forum şuan dibe vurmuş durumda.  Paylaşılan her şey birbirinin aynısı. Toplasan çeşit açısından 3 4 sistem ancak çıkar. Bir tane egosu yükse ama yerinde bir arkadaş var görsel sistem yapıyor birde eli yüzü düzgün sistem yapan bir arkadaş var. Sistem işi zor iş herkes beceremez. Adamın biri sanal belleği kapatıyor niye kapattın hata veriyor diyorlar birisi açıyor niye açtın diyorlar. 

Üreten insanlara sataşmayın sizde üretmeye odaklanın ki DeliPetro senden umutluydum farklı bir bakış açın vardı ama bu konulara çok daldın. İşin güzeldi ona devam et bence.

• Thanks 1

@akillialtay1995 @polik123 

Mesajlarınız için teşekkür ediyorum. Bu saatten sonra bu forumda işletim sistemi çalışmaları yapmam imkansız. Bu konu da da ısrarcı olma nedenim konunun net olarak anlaşılmasıydı. Bu konu da anlatmak istediğimin ufak bir önizlemesi oldu. Daha çevreme 3-5 kişi toplayıp, 3-4 konu açmadım. Yani konunun asıl yapılış şekliyle forumun nasıl meşgul edildiğinin küçük bir örneği oldu. Gerçekte yapılanın 8x kadar küçülmüştüş bir örnek. Ve yaptıklarından sadece bir örnekle 1 haftadır alakasız bir konu nasıl hem yeni açılan paneli hem de altındaki paneli nasıl meşgul eder? Çok net, açıklayıcı oldu diye düşünüyorum... 

Bunları göstermeye çalışırken de sürekli bu kişiler algı yaptıkları için kötü bir imaj oluştu. Bu yüzden, burada kafamda planladıklarımı yapmam. Kötü imaj üzerine de bir şey inşaa etmem. Sorunlu işler yaptığımı en başından beridir kabul ediyorum. Sorunlu kısımları düzeltmek için de elimden geleni yapmaya çalıştım. Daha kafamda yapmak istediklerimin % 10' unu bile gerçekleştiremedim. Sebebi de bu manipülasyonlar, sürekli algı oluşturmaya çalışanlar, sürekli anasayfayı meşgul edip başkalarının birşey yapmasına müsaade edilmemesi ve özelden küfürlerin savrulması, sonrasında konularıma sıçraması v.s' ydi. Konunun bu kadar uzamasının nedeni de kendi yapmak istediklerim değildi. Çok kişi denedi ancak aynı manipülasyon devam ettiği için kısa sürede bırakıp gittiler. En başından beridir de yazıyorum. Bu kadar fevri olma nedenim anasayfa da görünmek değil. Fevriliğimin sebebi cesaretini gösterip birşeyler göstermek isteyen yeni arkadaşlar için anasayfa da görünmek daha da iştahlandırıyor. Hazırladığı sistemler yada farklı çalışmalara dair geri dönüş alabiliyorlar. Tanınma fırsatı yakalıyorlar. Forum da söylenildiği gibi arayan bulur mantığı işlemiyor. Ben bugün bir çalışma yapmış kişiyi daha önceden tanımıyorsam onu forumda bulma ihtimalim aşırı düşük. Bu da vazgeçmelerine neden oluyor. Yani beni bu forumda 3-5 kişi tanıyor diye yeni gelen kişiyi yok etmemin bir gerekçesi olamaz. Ki, bahsettiğim kişiler bunu bilinçli olarak yapıyorlar. Bu konu da göstermeye çalıştığım 8x seviye de, 3-4 farklı konu da, 3-5 kişiyle yaptığımda bugünkü sonuç ortaya çıkıyor. Birileri başka birini farklı platformlara taşımak için ahlaksızca çıkarları için kullanıyor...

Anlatmak istediğim umarım net olarak anlaşılmıştır. Ben bu forumda böyle ahlaksız tiplerin istediği gibi manipüle ettiği bir ortamda destek olmak dışında hiç bir gayrette bulunmayacağım. Niyetimin iyi olduğunu düşünsem de algı yaparak kötü bir imaj oluştu. Yapsam da yerli bir forumda devam etme düşüncem yok. Cidden bu forum da inatla yapılanlar iyice miğde mi bulandırdı. Kafam da planladığım şeyleri yapmamın da imkanı yok. Forumda bu tiplere çanak tutan işim görülsüncü, hazırcı bir üye kitlesine de benim kafam da planladıklarım uymaz. Çünkü amacım bir windows işletim sistemini çalışır halde tutarak, bütün bileşenlerini temizleyip kullanıcının kendi isteklerine göre tekrarda inşaa ettiği bir yapı oluşturmak. Manipülasyoncu, kendi çıkarları için sürekli algı yapan, sürekli forumu meşgul ederek başkalarına şans tanımayan, bu konu da bilgi almak istenildiğinde bilgi amaçlı açılan konuları sürekli gözlerden uzak yerlere düşüren, küfürler savuran tiplerin olduğu bir yer de bir şey yapmanın imkanı yok...

Bundan dolayı da daha dün açılmış forumlar bile en az 20 yıllık tnctr' den çok daha dikkat çekici ve farklı işler yapıyorlar. Benim bu forumu babamın malı gibi kullanma hakkım olmadığı gibi başkalarının da çıkarları için manipüle etme, başkalarının emeklerini hiçe sayma, saldırma, vazgeçirme haklarının olmadığını düşünüyorum. Şunu da yazayım. Emin olun artık foruma girmek bile istemiyorum. Ancak sırf alışkanlık haline geldiği için elim bir şekilde kayıyor. Ben aktif olarak 100-150 farklı forum, internet sitesini takip ediyorum. Sorunlu olduğum tek yer de burasıdır. Bu mantaliteyle de bu gün olduğu gibi işletim sistemi çöplüğünden de öte gidemez...

Son olarak; tek amacım forumda vakit geçiren yazılımcı, yada teknoloji alanında eğitim almış arkadaşları harekete geçirmek. Önümüzdeki yıllar da kötü olaylar da olsa teknoloji alanında çok büyük fırsatlar var. Ve bu gün aşağıladıklarımız bile çok üst seviye forumlar da birşeyler yapıyor. Tek tüketici olan bizleriz... 

Bu forumda misyonumu tamamladığımı düşünüyorum. Bu forum da bundan sonrası için de tek yapabileceğim destek olmaya çalışmaktır...

Edited by deli_petro06