Jump to content

Windows 10 Ent [x64] 2016 Ltsb [14393.4946] [görsel+store+aktivasyon]

Alphonso_Elric
 Share

Recommended Posts

• Alphonso_Elric changed the title to Windows 10 Ent [X64] 2016 LTSB [14393.4946] [Görsel+Store+Aktivasyon]
  • Alphonso_Elric changed the title to Windows 10 Ent [x64] 2016 Ltsb [14393.4946] [görsel+store+aktivasyon]

Merhaba,

Değerli kardeşim paylaşımlarını gerçekten çok beğeniyorum, indiryorum, çoğunu bir süre kullanıyorum.

Ancak bu paylaşımına biraz eleştiri getireyim.

Mağaza ve EDGE LTSB'nin ruhuna aykırıdır. Orijinalde Mağaza ve EDGE yoktur. 

Onun için benim en sevdiğim sistemlerin başında LTSB 2015, LTSB 2016 ve LTSB 2019 gelir.

Önemli bir husus ise EDGE'li sistemlerden EDGE'yi kaldırmak çok zor. Nereden ne zaman pırtıp çıkacağını ve kendini sisteme dahil edeceğini bilemezsiniz ve muhakkak atık bırakır.

Mağaza uygulamaları da nispeten öyledir. Hele hele windows 11 de mağazayı (binbir zorlukla) kaldırdığınızda çalışmaz. Muhakkak mağaza ve birkaç bileşenin açık olmasını ister.

Yani demem o ki; Keşke sisteme Mağaza ve EDGE eklemeseydin. Sade olarak çok kişinin işini görürdü.

Mağaza ve EDGE olmayan sisteme Mağaza ve EDGE eklemek çok basit. 2 adet dosyaya 2 tık yapmak kadar basit. Ama bu iki programı kökünden kaldırmak çok çok zor.

Kısmet olursa ileride ki çalışmalarında hem Mağaza + EDGE li hem de SADE LTSB çalışmanı bekliyoruz.

Ellerine sağlık. İyi ki varsın. 👍 👏 🙏

• Like 5

NAMIKABI, 58 dakika önce yazdı:

Merhaba,

Değerli kardeşim paylaşımlarını gerçekten çok beğeniyorum, indiryorum, çoğunu bir süre kullanıyorum.

Ancak bu paylaşımına biraz eleştiri getireyim.

Mağaza ve EDGE LTSB'nin ruhuna aykırıdır. Orijinalde Mağaza ve EDGE yoktur. 

Onun için benim en sevdiğim sistemlerin başında LTSB 2015, LTSB 2016 ve LTSB 2019 gelir.

Önemli bir husus ise EDGE'li sistemlerden EDGE'yi kaldırmak çok zor. Nereden ne zaman pırtıp çıkacağını ve kendini sisteme dahil edeceğini bilemezsiniz ve muhakkak atık bırakır.

Mağaza uygulamaları da nispeten öyledir. Hele hele windows 11 de mağazayı (binbir zorlukla) kaldırdığınızda çalışmaz. Muhakkak mağaza ve birkaç bileşenin açık olmasını ister.

Yani demem o ki; Keşke sisteme Mağaza ve EDGE eklemeseydin. Sade olarak çok kişinin işini görürdü.

Mağaza ve EDGE olmayan sisteme Mağaza ve EDGE eklemek çok basit. 2 adet dosyaya 2 tık yapmak kadar basit. Ama bu iki programı kökünden kaldırmak çok çok zor.

Kısmet olursa ileride ki çalışmalarında hem Mağaza + EDGE li hem de SADE LTSB çalışmanı bekliyoruz.

Ellerine sağlık. İyi ki varsın. 👍 👏 🙏

Size aynen katılıyorum, edge ve store ltsb/ltsc ruhuna aykırıdır, fakat şuda unutulmamalıdırki LTSC/LTSB ev kullanıcıları içinde degildir normalde. Amaç ne idi LTSC/LTSB ev kullanıcılarıda kullansın ve hafifiliği ile gereksiz şeylerden arındırılmış bir sürüm olması kullanırkende ihtiyaçların ufakta olsa karşılanması gerekliliği. Bana sorarsanız edge ve store kullanmıyorum gereksiz olduklarınıda düşünüyorum, ama kullananlarda elbetteki mevcuttur, yoksa sizinle tamamen aynı fikirdeyim. Bir ton yazmışsınız yorumlamışsın teşekkür ederim içtenlikle. Yorumlarınızı lütfen eksik etmeyiniz, sizden aldığım yorum sonraki çalışma için fikir veriyor ve bana referans oluyor. Ama LTSB sürüm hazırlarsam 2 seçenekli hazırlayacagım bahsettiginiz gibi.👍 👏 🙏

• Like 6
  • Thanks 3

• Alphonso_Elric changed the title to Windows 10 Ent [x64] 2016 LTSB [14393.4946] [Görsel+Store+Aktivasyon]
tapfer, 23 saat önce yazdı:

üstat emeğinize sağlık. programsız ltsc sürümü eklerseniz on numara olur.saygılar.

İlerleyen dönemlerde diyelim.

hayret22, 23 saat önce yazdı:

Eline emeğine sağlık.

👍

FerhatHoney, 19 saat önce yazdı:

mağaza için teşekkürler çok beğendim 

👍

ishak37, 21 dakika önce yazdı:

Eline sağlık güzel olmuş, ama startisback bence daha kullanışlı.

👍 Kişiden kişiye değişir. :)

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ltsc olsaydı daha iyi olurdu bence : ) . Ltsb eski pc ler için iyi olsada bazı eski amd ekran kartlarında yazılım kurdurtmuyor.Örneğin rx 460 eski kart veya Athlon 3000g gibi : ) . Ltsc eski ile yeninin tam ortasında bence. Paylaşım için eline sağlık. 

• Like 1

Merhaba Çalışmalarını her zaman ki gibi takipteyim ve kullanıyorum, Ellerine sağlık, Fakat bende Mağaza ve EDGE olmasın diyenlerdenim, bahsettiğin gibi 2 seçenekli Mağaza ve EDGE olmayan versiyonda olursa tadından yenmez diye düşünüyorum... Tekrardan Ellerine sağlık...

• Like 1

• Alphonso_Elric changed the title to Windows 10 Ent [x64] 2016 Ltsb [14393.4946] [görsel+store+aktivasyon]