Jump to content

Windows 10 Ent [x64] 2016 Ltsb [14393.4946] [görsel+store+aktivasyon]

Alphonso_Elric
 Share

Recommended Posts

Hocam kurulumu internete bağlı bir şekilde yapıp linsansı etkinleştirmeden tamamladım. Masaüstünde bulunan simge/klasör isimleri beyaz renginde sabit kalıyor ev açık renk arka plan kullanımında klasör isimleri okunmuyor. Bu için bir ayar vs var mı ? Bahsettiğim konu haricinde sistem çok güzel. Tekrardan emeğine sağlık.

very very nice . i love to be with this build of win10 LTSB 1607 14393.xxxx as its the best of the best windows build by microsoft in all win10 builds. no one can compare this build with all other builds of win10 as it will always come first in race .

if we apply our skills in reducing its component packages to the most minimal then i assure all of you that it will work like winxp on your modern or old or even oldest hardware very smooth & very very very fastest.

Edited by disc2019
  • Like 2

disc2019, 9 saat önce yazdı:

very very nice . i love to be with this build of win10 LTSB 1607 14393.xxxx as its the best of the best windows build by microsoft in all win10 builds. no one can compare this build with all other builds of win10 as it will always come first in race .

if we apply our skills in reducing its component packages to the most minimal then i assure all of you that it will work like winxp on your modern or old or even oldest hardware very smooth & very very very fastest.

Like you, most of my friends as forjest or emre028 say Ltsb is the fastest system as ever... But it lacks something. I don't like the visual styles of ltsb.

Compared to 8.1, 8.1 seems more atractive to me..

• Like 1

12 hours ago, amd_turkey said:

Like you, most of my friends as forjest or emre028 say Ltsb is the fastest system as ever... But it lacks something. I don't like the visual styles of ltsb.

Compared to 8.1, 8.1 seems more atractive to me..

Hmm friend magic starts from my own $OEM$ pack which does the job in a flawless way :) thanks for your quote too :)

ibrahimunaLife, 01.03.2022 - 20:16 yazdı:

Hocam kurulumu internete bağlı bir şekilde yapıp linsansı etkinleştirmeden tamamladım. Masaüstünde bulunan simge/klasör isimleri beyaz renginde sabit kalıyor ev açık renk arka plan kullanımında klasör isimleri okunmuyor. Bu için bir ayar vs var mı ? Bahsettiğim konu haricinde sistem çok güzel. Tekrardan emeğine sağlık.

Bu sorunu yaşayan başka kullanıcı var mı acaba ?

• 1 ay sonra...

sayın üstadım elinize sağlık daha önce de bazı modifiye edilmiş windows larınızı kullandım, görsel olanları tercih ettiğim için sizinkileri ayrı bir seviyorum. ancak bilgisayarımı masaüstü başlat kapat diyerek kapatmaya çalıştığımda resimdeki gibi bir uyarı alıyorum ve pc kapanmayıp bu hali ile bekliyor ve zorla kapatmadan da kapanmıyor varsa bir çaresi anlatır mısınız.

Please register to see this content.

• 2 hafta sonra ...
xtrm16, 15 saat önce yazdı:

elinize emegine saglik cok guzel sistemler yapiyorsunu ben kuramadim sorunum yukleme ekraninda klavye mausu gormemesi varmi bi cozumu acaba tsk simdiden 

gingobil, 09.04.2022 - 19:35 yazdı:

sayın üstadım elinize sağlık daha önce de bazı modifiye edilmiş windows larınızı kullandım, görsel olanları tercih ettiğim için sizinkileri ayrı bir seviyorum. ancak bilgisayarımı masaüstü başlat kapat diyerek kapatmaya çalıştığımda resimdeki gibi bir uyarı alıyorum ve pc kapanmayıp bu hali ile bekliyor ve zorla kapatmadan da kapanmıyor varsa bir çaresi anlatır mısınız.

Ekteki programı kullan. Kısayolunu Görev çubuğuna sabitle. Umarım işine yarar.

Please register to see this content.

xtrm16, 15 saat önce yazdı:

elinize emegine saglik cok guzel sistemler yapiyorsunu ben kuramadim sorunum yukleme ekraninda klavye mausu gormemesi varmi bi cozumu acaba tsk simdiden 

donanım uyumsuzluğu var. 2016 serisi, 2016 ve öncesi bilgisayarlarda daha uyumlu çalışır.

xtrm16, 16 saat önce yazdı:

Harici klavye mouse kullanma imkanınız varsa en azından kurulumu tamamlamak için deneyiniz. Gene olmazsa 1809 LTSC sistem tavsiye ederim.

NAMIKABI, 26.02.2022 - 10:35 yazdı:

Merhaba,

Değerli kardeşim paylaşımlarını gerçekten çok beğeniyorum, indiryorum, çoğunu bir süre kullanıyorum.

Ancak bu paylaşımına biraz eleştiri getireyim.

Mağaza ve EDGE LTSB'nin ruhuna aykırıdır. Orijinalde Mağaza ve EDGE yoktur. 

Onun için benim en sevdiğim sistemlerin başında LTSB 2015, LTSB 2016 ve LTSB 2019 gelir.

Önemli bir husus ise EDGE'li sistemlerden EDGE'yi kaldırmak çok zor. Nereden ne zaman pırtıp çıkacağını ve kendini sisteme dahil edeceğini bilemezsiniz ve muhakkak atık bırakır.

Mağaza uygulamaları da nispeten öyledir. Hele hele windows 11 de mağazayı (binbir zorlukla) kaldırdığınızda çalışmaz. Muhakkak mağaza ve birkaç bileşenin açık olmasını ister.

Yani demem o ki; Keşke sisteme Mağaza ve EDGE eklemeseydin. Sade olarak çok kişinin işini görürdü.

Mağaza ve EDGE olmayan sisteme Mağaza ve EDGE eklemek çok basit. 2 adet dosyaya 2 tık yapmak kadar basit. Ama bu iki programı kökünden kaldırmak çok çok zor.

Kısmet olursa ileride ki çalışmalarında hem Mağaza + EDGE li hem de SADE LTSB çalışmanı bekliyoruz.

Ellerine sağlık. İyi ki varsın. 👍 👏 🙏

Olunca fazla özellik gözmü çıkarıyor varsın olsun ne güzel

• Sad 1

• Alphonso_Elric changed the title to Windows 10 Ent [x64] 2016 Ltsb [14393.4946] [görsel+store+aktivasyon]
  • 2 hafta sonra ...

Öncelikle emeğinize sağlık .

4 makinaya kurdum. Driver otomatik bulması için güncelleştirme yapmaya çalıştığımda başarısız oluyorum

Bir makinada da %100 disk kullanım sorunu ortaya çıktı

Nedendir bilinmez bilhassa eski makinalar için dizayn edilmiş sürüm olmasına rağmen elimdeki fatalite sürümlerinden az performans gösteriyor.

Ancak nispeten güncel ssd sistemler için güzel ve sade .

Affınıza sığınırak pek beğendiğim sistem olmadı. Çalışmalarınızı taktir ediyorum ve bir sonraki sürüm çk daha iyi olacağına eminim

Edited by kacaksevgilim
  • Like 1