Jump to content

Yeni Yapmış Olduğum Sistemimdeki Hatalar

SoundMax

Recommended Posts

öncelikle konu yanlış yerde ise özürdilerim.

yeni yapmış oldugum sistemimde birkaç hatam var bildiklerinizi eğer açıklarsanız çok sevinirim.

1- İE7 Problemi

arkadaşlar sistemi kuruyorum önceden ıe7 çift tıklayınca kısayol atıyordu artık atmıyor derken şöyle oldu. sistem kuruldu masa üstü geldi. masa üstündeki ie7 iconunu ne kadar tıklarsam tıklıyım kısayol atıyor taki hızlı baslattan birkere tıklayıp daha sonra masa ustundekine tıklayana kadar yani hızlı baslattaki ie7 iconuna tıklarsam sonrasında masa ustundekıne tıklarsam kısayol atmıyor normal calısıyor. hızlı baslata basmadan ben bunu orjınal sekilde kısayol atmadan calıstıramıcakmıyım nasıl yaparım ?

2- Resimlere Dikkat Saat Ayarı ve İşlemlerdeki Kullanıcı Adının Görünmemesi

resimlerde gördüğünüz gibi saat ayarım değişik çıkıyor dogru olan saat aşagıdakidir. diğeride görev yöneticisinde işlemlerde isimler görünmüyor kullanıcı adı altında dikat ederseniz? nasıl bunlara çarebulabilirim acaba ?

68012409.jpg25715881.jpg

3- Logon Ekranı Problemi

arkadaşlar mesela windows tuşuna basıp l ye basınca bilgisayarımızın kullanıcısı şifreli ise bilgisayarımızı kilitliyor. bende üstteki gibi olması gerekirken aşağıdaki gibi oluyor üstteki gibi olması için ne yapmalıyım ?

1zn0jds.jpgwxplgn10.gif

1- İE7 'yi nasıl entegre ettin sisteme? Kısayol atması için ek bir yöntem kullandınmı? Daha açık bahsedebilirmisin!

2- Saat problemi için, ekte verdiğim timezone dosyasını kurulumda yedirmeyi dene. Dosyayı Svcpack klasörüne atıp i386 içindeki svcpack.ini içerisine de dosya adını eklersin!

Görev yöneticisi hakkında bilgim yok valla. Sanırım sanalda deneyerek aldın bu görüntüyü. Belki orda çıkmıyordur BELKİ :rolleyes:

3- Eğer nLite kullanacaksan Şu ayarı yap

sshot1zn.jpg

Bulabilirsem gerekli reg kaydını veririm!

4-Sysdm.cpl ekte verdim. Kendi düznlememdir!

cok teşekkürler tugrul kardeş yenı okudum ama problemlerimi saat dışında hepsini çözdüm. ie7 yi şu şekilde çözebildim katılımsız bir ie7 entegre ettim sisteme 13. dakikada kuruyor ve kısayol vs atmıyor. ama nlitede ve reg kayıtlarında yapmış olmama rağmen ana sayfa google olmadı rononce vs varya oraya gidiyor :=)

görev yoneticisinde kullanıcı adının cıkmamasıda sundan kaynaklanıyormus ben WINNT.SIF dosyamı elle duzenlemıstım blackman12 arkadaşın anlatımı ile [teşekkürler] nlitede katılımsız yapınca oda düzeldi.

logon ekranına gelince orjinal başka bir sistemden logon ekranını öylece alıp attım içeri ve oda çözüldü saçma geldi ben resmi editledimmi oturum ekranım acayıp oluyo editlemeden attım ama istedigim gibi düzeldi.

birtek saat problemim kaldı. aslında bat dosyam var ama ben istiyorumki sistem masa üstüm gelene kadar bana birşey sormasın saat ayarı ıcınde batı calıstırım devam için tusa basmak gerekiyor eger bununla ilgilide bir reg kaydı vs bulabilirsem onuda çözüp yayınlıycam inşallah... bat dosyam aynen şu şekilde bunun tuşa basmamı istemeden nasıl ayarlarım veya böyle bir kayıt verebilirmisiniz. ?

ECHO OFF

TITLE SAAT AYARI
ECHO --------------------------------------------------
ECHO WINDOWS SAATINIZ YANLISSA BIR TUSA BASIN,
ECHO DOGRUYSA BIR TUSA BASMADAN BU PENCEREYI KAPATIN...

PAUSE

tzchange.exe /C "GTB Standard Time"

ECHO WINDOWS SAATINIZ BASARIYLA DUZELTILMISTIR...

PAUSE[/CODE]

Sorunları halletmene sevindim. Artık bekliyoruz çalışmanı!

birtek saat problemim kaldı. aslında bat dosyam var ama ben istiyorumki sistem masa üstüm gelene kadar bana birşey sormasın saat ayarı ıcınde batı calıstırım devam için tusa basmak gerekiyor eger bununla ilgilide bir reg kaydı vs bulabilirsem onuda çözüp yayınlıycam inşallah... bat dosyam aynen şu şekilde bunun tuşa basmamı istemeden nasıl ayarlarım veya böyle bir kayıt verebilirmisiniz. ?

Ama benim ekte verdiğim zaten soru sormayan cinsten! Bakmadın mı yoksa? İçeriğide aynı zaten. Kendininkini kullanacaksan tuşa basın ve pencereyi kapatın ECHO satırlarının tamamını ve PAUSE satırlarını sil ve en altada EXIT ekle sora kaydet o kısımları aynen geçer!

tugrul özürdilerim ewt seninkini zaten sistemime entegre ettim denedim ve çok teşekkürler çalıştı. ben bunu sistemi kurarken cmdlines.txt dosyasına uyarlamıştım ama ne yazıkki saat yine değişik çıktı. ayrıca dediğin yöntemlede denedim scvpack muhabbeti öylede olmadı . bende ne yazıkki programlardan SoundMaXP Ekstraları klasörüne attım saaat ayarını oradan yapabilmeleri için

ilgine teşekkür ederim eğer farklı bir yöntem varsa aklınızda ve sisteme önericeginiz birşeyler esirgemeyin lütfen

A aaaa! Dostum svcpack ile %100 çalışması lazım. Bi kontrol et istersen. Belki billiyorsundur ama hatırlatayım yinede. Sana verdiğim timezone.cmd dosyasını svcpack klasörünün içine at. Sonra i386 içerisinde svcpack.in_ dosyasını bul. Expand kısmını atlıyorum... [setupHotfixesToRun] satırının altında timezone.cmd diye ekleyip kaydet. Sonra makacab falan... Örnek:

[SetupHotfixesToRun]
directx9.exe
timezone.cmd
flash.exe
Java.exe
Winamp.exe
MoonStar.exe[/CODE]

[color=#008000][b]gibi!

O kadar emekten sonra böyle küçük bir şeyi ekstralara atma bence. Bak sonra çok pis eleştiririm konunu haaa :D:(

[/b][/color]

gerçekten dediğin gibi denedim fakat olmamıştı tugrul. ya ilkkez bi sistem editliyorum ve ilk çalışmam biliyosun belirttim :( eleştirilere açığım reg kaydı vs olsaydı aslında bu daha kolay olurdu. acaba saat ayarımın kaçmasına neden olan nedir acayip ya bi o kaldı .. sana ben cd yi takınca nasıl bir ekran karşılıyor onu göstereyim önce tugrul. pek bilgim yok multiboot bilmiyorum en büyük eksigim ve çok geniş ve güzel anlatıma rastlamadım illa biryer atlanılmış :D ama en güzel yanı teknik servisçi meslektaşlarımın işine yarıyacagını düşünüyorum. kur secenek bölümünü hallettikten sonra masa üstü gelene kadar bilgisayar basında beklemelerine gerek kalmıycak programları ile birlikte kurulucak driverları sistemin içine bilerek gömmedim. mavi ekran hatalarına neden olabiliyor ama cd içeriğine otomatik driver kurulum entegre ettim. ikisi hakkında görüntü veriyim ve benim driver larımı tanıttıgım kurulum dosyası yani driver konusunda sıkıntı olucagını sanmıyorum.

Cd Takıldıgında Gelen Ekran ve Driver Kur Menüsü:

5872.jpg

ewt haklısın reg ayarlarından hatta ie7 yi ne yaptıysam bi türlü ana sayfa google ayarlayamadım :rolleyes: illa runonce vs... girecem ondan sonra ayarlıyacam. nlite ile yaptım reg kayıtları ile yaptım yinede banamısın demiyor. bunların onune nasıl geçeçem bilmiyorum. pek sıkıntı degil dogrusu fakat saat olayı ıcın birşeyler yapmam lazım

Saat ayarının Yanlış Olması Hfslip ile güncelleme yaptıgın için bir tane güncellemeyi unutmuşsun Malesef.Biraz geçikmeli oldu ama Sonunda farkına varmkata iyidir.

WindowsXP-KB955839-x86-TRK[/CODE]

Bu güncellemenin HFSVCPACK_SW1 Klasörüne Atman gerekiyordu.Yeni ekleyeceğim Pakette Bu gibi Updateler Eklenmiştir.Umarım Cd versiyonunda Reg ayarına gerek Kalmaz.Saygılarımlar Emre90 [/b]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...