Jump to content

Windows 10 Enterprise (iot) Ltsc 2021 | 19044.1620 | Mart 2022 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

cmd düzenlemesi yaparak şu şekılde lısanslayabılırsınız 

@Echo off
Sc config Sppsvc start= auto & Net.exe start Sppsvc
Sc config Osppsvc  start= auto & Net.exe start Osppsvc
sc config LicenseManager start= auto & net start LicenseManager
sc config wuauserv start= auto & net start wuauserv
sc config wlidsvc start= Demand
sc config ClipSVC start= Demand
cscript /nologo %windir%\system32\slmgr.vbs -ipk QPM6N-7J2WJ-P88HH-P3YRH-YY74H
reg add "HKLM\SYSTEM\Tokens" /v "Channel" /t REG_SZ /d "Retail" /f
reg add "HKLM\SYSTEM\Tokens\Kernel" /v "Security-SPP-GenuineLocalStatus" /t REG_DWORD /d 1 /f
cd /d "%~dp0"
start /wait "" "Digital\gatherosstate.exe"
echo
net stop wlidsvc
net stop ClipSVC
net start wlidsvc
net start ClipSVC
clipup -v -o -altto Digital\
cscript %windir%\system32\slmgr.vbs -ato
reg delete "HKLM\SYSTEM\Tokens" /f
del /f "%temp%\editions"
RD "Digital" /s /q

yada 

@echo off
cd %~dp0

call :progress 00
ping -n 5 127.0.0.1 >nul
call :progress 30
ping -n 5 127.0.0.1 >nul
cscript.exe "%windir%\system32\slmgr.vbs" /upk
CLS
ECHO.
call :progress 30
ping -n 5 127.0.0.1 >nul
call :progress 60
ping -n 5 127.0.0.1 >nul
cscript.exe "%windir%\system32\slmgr.vbs" /cpky
CLS
ECHO.
call :progress 60
ping -n 5 127.0.0.1 >nul
call :progress 90
ping -n 5 127.0.0.1 >nul
cscript.exe "%windir%\system32\slmgr.vbs" /ipk QPM6N-7J2WJ-P88HH-P3YRH-YY74H
ping -n 5 127.0.0.1 >nul
@echo off
@ECHO.
@echo off
taskkill /f /IM explorer.exe
 CD /d %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows
 del /f /s /q Explorer\*.*
 Start explorer.exe
ECHO.
exit

yada

@echo
echo Urun anahtari kaldiriliyor...
cscript /nologo %windir%\system32\slmgr.vbs -upk >nul 2>&1
echo.

echo LTSC 2021 icin Iot Enterprise urun anahtari yukleniyor...
cscript /nologo %windir%\system32\slmgr.vbs -ipk QPM6N-7J2WJ-P88HH-P3YRH-YY74H >nul 2>&1
echo.

echo ClipsSVC tokens dosyasi temizleniyor...
sc stop clipsvc >nul 2>&1
del /f /s /q "%allusersprofile%\Microsoft\Windows\ClipSVC\tokens.dat" >nul 2>&1
echo.

echo sisteminiz icin GenuineTicket.XML dosyasi olusturuluyor...
pushd "%~dp0bin\"
rundll32 /f /s /q "%~dp0bin\slc.dll",PatchGatherosstate >nul 2>&1
start /wait gatherosstate.exe 
start /wait gatherosstatemodified.exe 
timeout /t 3 >nul 2>&1
cd..

echo.
echo sisteminiz icin GenuineTicket.XML dosyasi yukleniyor...
clipup -v -o -altto bin\
echo.

del /f /q "bin\editions" >nul 2>&1
pushd "%~dp0bin\"
if exist "%~dp0bin\gatherosstate.exe" del /f /q "%~dp0bin\gatherosstate.exe" >nul 2>&1
if exist "%~dp0bin\gatherosstatemodified.exe " del /f /q "%~dp0bin\gatherosstate.exe" >nul 2>&1
cd..
echo Etkinlestiriliyor...
echo.
cscript /nologo %windir%\system32\slmgr.vbs -ato >nul 2>&1
cscript /nologo %windir%\system32\slmgr.vbs -xpr

• Like 1

hakarakurt, 13 dakika önce yazdı:

windows 10 'nun normal enterprise sürümüyle, iot ltsc sürümü arasında nasıl bir fark var. Bir tanesi yukarıda belirtilmiş iot ltsc sürümünde Metro uygulamaları yok. Başka ne gibi farklar var ?

farkı yok story eklenebılıyor her ıkısınede 

Windows 10 IoT Enterprise, IoT çözümlerine kurumsal yönetilebilirlik ve güvenlik sağlayan Windows 10'un tam bir sürümüdür. Bu sürüm daha çok endüstriyel uygulamalar içindir. Örneğin fabrikada bir kiosk ekranını veya bir banka atm sinin arayüzünü geliştirmek istiyorsak Enterprise sürümünü tercih etmeliyiz

• Like 1

hakarakurt, 31.03.2022 - 04:45 yazdı:

windows 10 'nun normal enterprise sürümüyle, iot ltsc sürümü arasında nasıl bir fark var. Bir tanesi yukarıda belirtilmiş iot ltsc sürümünde Metro uygulamaları yok. Başka ne gibi farklar var ?

Q7gqyM.png

Destek süreleri ve aktivasyon yöntemleri farklı. Diğer tüm özellikleri aynıdır.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

@Emre028Hocam paylaştığınız sistemi kurdum. Gerçekten çok başarılı bir sistem olmuş. Windows App'leri kullanmak için böyle güncel ve hızlı bir sistem kullanmak gerçekten çok keyifli. Elinize, emeğinize sağlık.

Size bir sorum olacaktı. ''Ekstra olarak Windows dizinine klasik sistem özellikleri ve SSD Booster adında faydalı araç ekledim.''  olarak bahsetmişsiniz ama ben bu aracı bulamadım ve bu araçla hangi ayarları yapmamı öneriyorsunuz? Ben sitenizde araştırma yaptım ama bu araçla alakalı bir konu bulamadım.

Eskiden ReviOS 3.5 kullanıyordum ve sistemin 4-5 saniyede açılıyordu ama bu sistemle 15-20 saniyeyi buluyor. Tabii bu sistemi official ISO üzerinden oynama yapılarak oluşturulduğu için ve içerisinden çoğu şey kaldırılmadığı için ReviOS kadar hızlı olmasını beklemiyorum ama bilgisayarı açarken, kapatırken veya yeniden başlatırken yavaş gerçekleşiyor. Belki bir çözümü vardır diye size danışmak istedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bu arada sizin emeğinize bir katkı da ben bulunayım.

1.) Windows 10 LTSC süresiz lisanslamak isterseniz aşağıdaki konuda söylenenleri uygulayabilirsiniz.

2.) Windows 10 LTSC Microsoft Store yüklemek isterseniz aşağıdaki yazdığım maddeleri sırasıyla uygulayın:

• Please register to see this content.
    yeşil renkli CODE butonuna tıkladıktan sonra Download ZIP diyerek dosyayı indirin.
  • Windows Ayarlar'dan Güncelleştirme ve Güvenlik>Geliştiriciler için sırasını takip edin ve buradan Geliştirici Modu'nu aktif edin. spacer.png
  • İndirdiğiniz ZIP dosyasını klasöre çıkartın. İçindeki Add-Store.cmd dosyasına sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır yapın.
  • Çıkan siyah ekran işlemleri tamamlandıktan sonra(cmd tamamlandıktan sonra) Microsoft Store yüklenmiştir. Hayırlı olsun. :)
  • Like 1

Nyks58, 18 saat önce yazdı:

@Emre028Hocam paylaştığınız sistemi kurdum. Gerçekten çok başarılı bir sistem olmuş. Windows App'leri kullanmak için böyle güncel ve hızlı bir sistem kullanmak gerçekten çok keyifli. Elinize, emeğinize sağlık.

Size bir sorum olacaktı. ''Ekstra olarak Windows dizinine klasik sistem özellikleri ve SSD Booster adında faydalı araç ekledim.''  olarak bahsetmişsiniz ama ben bu aracı bulamadım ve bu araçla hangi ayarları yapmamı öneriyorsunuz? Ben sitenizde araştırma yaptım ama bu araçla alakalı bir konu bulamadım.

Eskiden ReviOS 3.5 kullanıyordum ve sistemin 4-5 saniyede açılıyordu ama bu sistemle 15-20 saniyeyi buluyor. Tabii bu sistemi official ISO üzerinden oynama yapılarak oluşturulduğu için ve içerisinden çoğu şey kaldırılmadığı için ReviOS kadar hızlı olmasını beklemiyorum ama bilgisayarı açarken, kapatırken veya yeniden başlatırken yavaş gerçekleşiyor. Belki bir çözümü vardır diye size danışmak istedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bu arada sizin emeğinize bir katkı da ben bulunayım.

1.) Windows 10 LTSC süresiz lisanslamak isterseniz aşağıdaki konuda söylenenleri uygulayabilirsiniz.

2.) Windows 10 LTSC Microsoft Store yüklemek isterseniz aşağıdaki yazdığım maddeleri sırasıyla uygulayın:

• yeşil renkli CODE butonuna tıkladıktan sonra Download ZIP diyerek dosyayı indirin.
  • Windows Ayarlar'dan Güncelleştirme ve Güvenlik>Geliştiriciler için sırasını takip edin ve buradan Geliştirici Modu'nu aktif edin. 
    Please register to see this content.
  • İndirdiğiniz ZIP dosyasını klasöre çıkartın. İçindeki Add-Store.cmd dosyasına sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır yapın.
  • Çıkan siyah ekran işlemleri tamamlandıktan sonra(cmd tamamlandıktan sonra) Microsoft Store yüklenmiştir. Hayırlı olsun. :)

C:\Windows dizininde ssd ve klasik sistem diye 2 adet kısayol var. Ssd adlı programda hepsi yeşil olsun. Ayarı bu kadar basit 

• Like 2
  • Thanks 1

Emre028, 18.07.2022 - 08:59 yazdı:

C:\Windows dizininde ssd ve klasik sistem diye 2 adet kısayol var. Ssd adlı programda hepsi yeşil olsun. Ayarı bu kadar basit 

Hocam dediğiniz gibi uyguladım. Umaırm doğru olmuştur. 

Tekrardan çok teşekkür ederim bu güzel sistem için. 🙏

spacer.png

• Like 3