Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Dev Zam, Haziran Ayına Ertelendi | Hız Beklerken 50mbps Bile Hayal

forjest
 Share

Recommended Posts

Shadowscape, 2 saat önce yazdı:

Turk.net 98 liradan 140 liraya çıkıyor . Telefon kullanmazsan 129 lira . Bi anda 50 tl zam çok fazla.

TurkNet'in Tek fiyat tek kampanya paketi olan 99TL'lik paketi uzun süre piyasadaydı. Her yıl yapılan fiyat güncellemelerinden kaynaklı Turknet olsun diğer firmalar olsun hepsi fiyatı yükseltti. Turknet Haziran 2023'e kadar fiyat değişikliği yapmayacağını beyan ediyor. Diğer firmaların bu şekilde bir tutumu veya kararlı bir davranışı malesef yok. Günümüz şartlarında dsl altyapınız varsa firmadan ziyade fiyat uygunluğunu seçmeniz, Eğer fiber altyapı varsa da fiberin hangi firmaya ait olduğunu ve bu firmanın altyapıyı hangi firmalara kiraladığını öğrenerek firma tercihi yapabilirsiniz.

adorms2, 1 saat önce yazdı:

Nolucak şimdi pekala

Zam geleceği öngörüsünde bulunuluyor videoda, umarız ki, zamlar gelmez zaten herşeye fahiş zamlar geldi geliyor bir internetimiz kaldı bunada zam yaparlarsa eğer çoğu kişi için dezavantaj olacak bu zamlar. Kendimde turknet kullanıyorum şu anda zam falan gelmedi.

• Thanks 1

forjest, 1 dakika önce yazdı:

Zam geleceği öngörüsünde bulunuluyor videoda, umarız ki, zamlar gelmez zaten herşeye fahiş zamlar geldi geliyor bir internetimiz kaldı bunada zam yaparlarsa eğer çoğu kişi için dezavantaj olacak bu zamlar. Kendimde turknet kullanıyorum şu anda zam falan gelmedi.

Türknet 140₺ oldu bilgine :) 

Vodafonenet içinde zamlar yapıldı ekte görebilirsin 

Please register to see this content.

• Like 1

Emre028, 2 dakika önce yazdı:

Türknet 140₺ oldu bilgine :) 

Vodafonenet içinde zamlar yapıldı ekte görebilirsin 

Haziran yalan oldu o zaman. Turknet zamlı fiyatı yeni geldi o zaman bilgim yok bu hususta. Alt tarafı sinyal veriyorlar aldıkları paraya bak.

Turk net'e geçmiştim ama %40 zam yapınca mecbur TTNET e geçmek zorunda kaldım. Taahhütsüzün dezavantajı da burada işte. Her ne kadar şu zamana kadar zam yok dese de her an zam olabilme olasılığı var. "-e kadar" muhabbeti yüzünden tüm operatörler haksız kazanç elde ediyorlar. Bu da yetmiyormuş gibi bu devir de ADSL e mahkum ediyorlar. Alternatif operatörlerin tüm Türkiye ye kendi alt yapılarını yayması uzun yıllar sürer. Bana kalsa TTNET'i hakim operatör olmaktan çıkarıp tüm altyapıyı devlet olarak devralıp her yere eşit yayması ve alt yapıyı da operatörlere kiraya vermesi ve de adil kazanç için "e kadar" yerine kim ne kadar kullanabiliyorsa (altyapısı ne kadar destekliyorsa) onun üzerinden ücretlendirilmelidir. 1 Gbps ile 16 Mbps aynı fiyat olmamalıdır. Mobil hatlar içinde tek bir platform üzerinden (baz istasyonları v.s.) adil olarak hizmet vermelidir. Bu bir hayal ama kazanı gösterip çay kaşığına mahkum edildiğimiz sürece bu böyle devam edecektir maalesef.

forjest, 08.04.2022 - 17:32 yazdı:

Evet zaten 16 MBPS internete verdiğimiz para 97.5 TL alabildiğimiz hız bağladıkları zaman 16 Mbps ydi fakat şuan 5 mbps 10 mbps arası geliyoruz gidiyoruz Upload zaten çöp çok sıkıntılı bir mevzu bence abi

forjest, 06.04.2022 - 00:26 yazdı:

Bu iş böyle giderse 26 MBPS de yetmeyecek gibi hızlar düşünce doğal olarak performans kaybı da olur gibi. 35 Mbps internetim var alt yapı sorunumdan 26-30 arası kullanıyorum 200 TL civarı ödüyorum Sözleşmeli olduğu için indirimli de oluyor. fakat bundan sonrası sıkıntı gibi bakalım ne olacak Allah sonumuzu hayır etsin. Zaten Upload hızımız çöp İso paylaşmak istesek bir paylaşım yapmak istesek 3 MB - 5 Mb ile yüklüyor Türkiye de neden böyle çözemedim. Umarım düzelir buna bir son vermeli ayrıca bu internet servislerinin fiyatı artınca ne olacak benzin vs zam tamam ama internet te günümüze göre bir temel ihtiyaç artık gereksinim var. Ders , Eğitim , Öğretim , Paylaşım , Haberleşme , Ulaşım ayrıca İstanbul gibi gelişmiş şehirler de internet sağlayıcılarından destek alarak çalıştırıyor yazılımlarını muhtemelen isyan edip bu yazılımları durdururlar yada kapatırlar ise büyük bir mevzu olur. Umarım bir fiyat artışı olmaz artık bir DUR! denilmeli.

• Like 1