Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Dijital Lisansı Kaldırıp Normal Lisans Girmek.

VentMois
 Share

Recommended Posts

Merhabalar;

@mephistooo2 ustanın ufak  tool'u ile dijital lisans yapmıştım windows 10 işletim sistemine.

Her yüklemede otomatik olarak aktive oluyor bildiğiniz gibi. 

temiz bir kurulum yapmak ve orjinal key girmek için bu dijital keyi nasıl silebiliriz ?

1752660547_Ekrangrnts2022-04-06185752.thumb.png.ed289c323ceb4250a2615c153902b3d1.png

Edited by VentMois

HWID yani dijital lisanaslama yöntemi kullanıldığı için key direk anakarta işleniyor bu yüzden zaten her formatta otomatik tanıyıp lisanslıyor bu kodu silmeniz zor OEM key gibi görüyor çünkü windows :) Windows etkinleştir gibi uyarı çıkarmadığı sürecedede sorun yaşamazsınız neden değiştirmek istiyorsunuz ki ?

• Like 1

• Editor

Dijital Lisans donanıma yapışır... Şu ana kadar bu lisans türünün iptal edilebildiğini görmedim veya bilmiyorum.

Bildiğim kadarıyla tek bir yolu var:

Donanım değişikliğine gitmek: ram, hdd vb. donanım parçası değiştirmek :D 

Edited by mephistooo2
  • Like 2
  • Thanks 1

Anakartınızın mac id numarası ile eşleşerek çalışıyor dijital lisanslar. Muhtemelen anakartınızdaki mac id yi değiştirdiğiniz bir programla halledebilirsiniz diye düşünüyorum. Bunun yanı sıra mekanik harddiskler de benzer bir durum söz konusu.

• Like 1

Anakarta işlenen bi ürün anahtarını değiştirme ımkanın yok fakat kurulum aşamasında oem klasörüne  ekledigin kendi anahtarını

yada windows kurulumunda ıso kalıbına ekleyebılecegın bi setup klasörü de kullanabılırsın

VentMois, 06.04.2022 - 18:58 yazdı:

Merhabalar;

@mephistooo2 ustanın ufak  tool'u ile dijital lisans yapmıştım windows 10 işletim sistemine.

temiz bir kurulum yapmak ve orjinal key girmek için bu dijital keyi nasıl silebiliriz ?

Please register to see this content.

Şöyle yap.

Örneğin Pro sürümün dijital lisansını iptal edeceksen. Bilgisayarına Enterprise sürüm kur, Dijital lisansla.

Böylece Pro Dijital lisansı iptal olur. Proyu tekrar kurduğunda dijital lisanslanmaz (Dijital lisans ENTERPRİSE sürümde kayıtlı kalmış olacak.)

Enterprise sürümden sonra Pro sürümünü kurduğunda Dijital lisans alamayacağından ister kurulum anahtarını girip lisanslarsın, ister KMS, istersen de

Pro sürümünü yeniden dijital lisanslayabilirsin.

Bizzat Test ettim. En sağlam yöntem bu.

• Thanks 1

zazabager, 12 saat önce yazdı:

Şöyle yap.

Örneğin Pro sürümün dijital lisansını iptal edeceksen. Bilgisayarına Enterprise sürüm kur, Dijital lisansla.

Böylece Pro Dijital lisansı iptal olur. Proyu tekrar kurduğunda dijital lisanslanmaz (Dijital lisans ENTERPRİSE sürümde kayıtlı kalmış olacak.)

Enterprise sürümden sonra Pro sürümünü kurduğunda Dijital lisans alamayacağından ister kurulum anahtarını girip lisanslarsın, ister KMS, istersen de

Pro sürümünü yeniden dijital lisanslayabilirsin.

Bizzat Test ettim. En sağlam yöntem bu.

Bunu bende denemiştim olmuyor malesef yine etkinleşiyor

ELRONDD, 3 saat önce yazdı:

Bu yöntemle birçok bilgisayarın dijital lisansını kaldırdım. Belki de bende çalışmasının sebebi farklı sürüm Enterprise (Örneğin Windows 10 21H1 sürümünün PRO dijital lisansını kaldırmak için 1809 Enterprise kurup lisansladığımdan olabilir.) Ama sonuç kesin. Dijital lisans gidiyor (En azından Dijital Lisanssız kullanmak istediğim sürümde.)

ELRONDD, 5 saat önce yazdı:

Olmaz, Microsoft Store uygulamasına giriş yapın. Kitaplık kısmında hangi işletim sistemi lisanslarına sahip olduğunuzu da görebilirsiniz. Örneğin bir bilgisayarda hem single language, hem pro, hem enterprise lisansı anakartta dijital olarak etkinleştirilmiş olabilir. Windows 10 AIO iso dosyasından kurulum yaptığınızda ise ilk sıradaki single language sürümünü kurar, siz dilerseniz Pro ve Enterprise sürümüne yükseltebilirsiniz. Elinizde key var ise key değiştir yaparak lisansı değiştirebilirsiniz. Fakat anakarttaki dijital lisans silinmez.

mcEnGin, 23 saat önce yazdı:

Olmaz, Microsoft Store uygulamasına giriş yapın. Kitaplık kısmında hangi işletim sistemi lisanslarına sahip olduğunuzu da görebilirsiniz. Örneğin bir bilgisayarda hem single language, hem pro, hem enterprise lisansı anakartta dijital olarak etkinleştirilmiş olabilir. Windows 10 AIO iso dosyasından kurulum yaptığınızda ise ilk sıradaki single language sürümünü kurar, siz dilerseniz Pro ve Enterprise sürümüne yükseltebilirsiniz. Elinizde key var ise key değiştir yaparak lisansı değiştirebilirsiniz. Fakat anakarttaki dijital lisans silinmez.

Aynen iki sürümüde dijital lisans ile etkinleştim home sl ve pro hangisini yüklersem yükleyim otomatik aktifleşiyor eskisini silmiyor yenisini ekliyor sadece

Dijital lisans normalde anakarta işleniyor fakat, dijital lisans aracıyla işlenen lisans anakarta yazılmıyor. Yazılmış olsaydı kurulum esnasında lisans kısmı çıkmaması gerekirdi.

Geçmiş zamanlarda anakarta yazılmış lisans anahtarı kullanıyordum ve kurulum sırasında key sormuyordu.

Fakat bu dijital lisans araçlarının yöntemini tam bilmiyorum, bilmemekle beraber anakarta yazılmadığını söyleyebiliyorum.

Öyle bir durum söz konusu olsaydı, orjinal sürüm kurduğumda key istemezdi benden. Atla diyerek geçiyorum, windows proyu seçiyorum, kurulum bittiğinde lisanslanmış oluyor.

Yöntemini gerçekten bilmiyorum ve bende merak ediyorum.

byNi5r3, 11.04.2022 - 19:45 yazdı:

Dijital lisans normalde anakarta işleniyor fakat, dijital lisans aracıyla işlenen lisans anakarta yazılmıyor. Yazılmış olsaydı kurulum esnasında lisans kısmı çıkmaması gerekirdi.

Geçmiş zamanlarda anakarta yazılmış lisans anahtarı kullanıyordum ve kurulum sırasında key sormuyordu.

Fakat bu dijital lisans araçlarının yöntemini tam bilmiyorum, bilmemekle beraber anakarta yazılmadığını söyleyebiliyorum.

Öyle bir durum söz konusu olsaydı, orjinal sürüm kurduğumda key istemezdi benden. Atla diyerek geçiyorum, windows proyu seçiyorum, kurulum bittiğinde lisanslanmış oluyor.

HDD seri numarası ve bilgisayarın MAC adresi ile eşleşiyor.  İnternet yoksa HDD seri numarası ile varsa mac adresi ile otomatik etkinleşiyor.

VentMois, 06.04.2022 - 18:58 yazdı:

Merhabalar;

Please register to see this content.

Ürün anahtarını değiştir dersin girersin. Ancak her format attığında standart lisansa geri dönecektir.  Bu keyi silemezsin bu key MS nin otomatik aktivasyon için kullandığı genel bir key dir. Bunu silsen de başka bir key girip format attığında yine bu key otomatik olarak lisanslar ve gözükmeye başlar. Bu aktivasyon aracından değil, MS den kaynaklanan bir durumdur.

Edited by ByOs
  • Like 1

• 4 hafta sonra ...
byNi5r3, 11.04.2022 - 19:45 yazdı:

Evet bu dediğin doğru 2 tane bilgisayarım da bende bunu gördüm dikkatimi çekti biri kurulum aşamasında sormuyor o anakarta işlenmiş diğeri kurulum aşamasında soruyor atla diyince sonra etkinleşiyor.

Anakarta işleniyor diyenler yanılıyor olabilir. Çünkü bozulan anakartı degistirdim internete baglandım an yeniden aktiflesti. Hdd diyenlerde yanlış olabilir. Ssd sata degistirdim m2 nvme taktim yine aktive oldu.

avis, 16 saat önce yazdı:

Anakarta işleniyor diyenler yanılıyor olabilir. Çünkü bozulan anakartı degistirdim internete baglandım an yeniden aktiflesti. Hdd diyenlerde yanlış olabilir. Ssd sata degistirdim m2 nvme taktim yine aktive oldu.

Microsoft"un açıkları çok.

• Like 1

MrRush, 1 saat önce yazdı:

Microsoft"un açıkları çok.

Acaba microsoft açığı değilde başka bir sistem olabilirmi? 

Microsoft active olan tüm pc lerin donanım kimliklerini kullanıci bilgilerini kaydediyor sonra bunlarla karşılaştırıp aktive ediyor olabilirmi?

avis, 2 saat önce yazdı:

Acaba microsoft açığı değilde başka bir sistem olabilirmi? 

Microsoft active olan tüm pc lerin donanım kimliklerini kullanıci bilgilerini kaydediyor sonra bunlarla karşılaştırıp aktive ediyor olabilirmi?

Donanım kimliği uyuşmazsa aktive olmaz normalde.  Bende de anakart değişti yeniden dijital lisans ekledim.

Yoksa aktivasyon istiyordu. 

• Like 1