Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Idm'deki Corrupt Hatası çözümü?

forjest
 Share

Recommended Posts

Hızlı Bakış:

IDM'de son zamanlarda çıkan bu hatanın ne olduğunu bilen veya çözüm için önerisi olan arkadaşlar varmı. Sorunsuz çalışan idm'de sadece bu hata ve ileti çıkmakta Lisans sorunu olmayan çalışmalarımızda da, bu ileti çıkmakta. Buraya konu açma nedenim soruna yönelik çözüm içindir arkadaşlar. Varmı aranızda bu sorunu yaşayıp çözüm bulan vs.

Hatanın ingilizcesi

IDM is corrupt!

The main IDM executive file is damaged. It's possible that was infected with virus.

Please download the latest version of IDM from our web site, and install it over your current version. Just run downloaded IDM installer, and it will replace the damaged files. Do not worry, because all downloads and IDM settings will not be affected.

Türkçe Meali (google çevirisidir)

IDM bozuk

Ana IDM yürütme dosyası zarar görmüş. Virüs bulaşmış olabilir.

Lütfen web sitemizden IDM'nin en son sürümünü indirin ve mevcut sürümünüzün üzerine kurun. Sadece indirilen IDM yükleyicisini çalıştırın, hasarlı dosyaları değiştirecektir. Endişelenmeyin, çünkü tüm indirmeler ve IDM ayarları etkilenmeyecektir.

Çıkan Hatanın Ekran Görüntüsüdür:

296768846_2022-04-0620_34_19-IDMiscorrupt.png.257cb5d13f2d2cc57832a52b127e7970.png

" Hatayı Kaldıran Çözüm Dosyası! "

(Yönetici olarak çalıştırın cmd ekranına gerekli olan 1.kullanıcı adlarınızı  yazarak Enterlayın.)

Lisans dosyasını Antivirüsler engelleyebilirler evvelinden kapalı tutmanız önerilir. Bu lisans dosyası IDM'i tamamen lisanslamaktadır ve Çıkan hata iletisinide kaldırmaya yaramaktadır.  Yabancı haber sitesi olan, Reddit sitesinden edinilmiştir.

https://www.dosyaupload.com/3sldB/IDM_6.xx_Fix_v2.4.exe

Edited by forjest
  • Like 2
  • Thanks 1

amd_turkey, 28 dakika önce yazdı:

Abi bence crackli olduğunu anlıyor ve bu hatayı veriyor. 

Genel kullanıma etki etmiyor.  Bu hataya rağmen dosya sağlam iniyor.. 

Evet dediğin gibi lisans için kullandığımız patch dosyalarına dayalı şekilde ortaya çıkan bir ileti. Ancak kullanıma engel değil. Eminim ki, bunada bir çözüm eklenip dağıtılan patch lisans dosyasıda hazırlanacaktır IDM sonunda sağlam biryerden yakaladı ve iletinin çıkmasına neden oldu buda düzeltilir diye düşünüyorum. :) 

Ben yaşadım. İDM özellikle 11.yapı da bunun üzerine gitmiş. Lisans olayını dahada karmaşık hale getirmeye çalışıyor.Onlarda warez durumunun farkında.

Aslında anladığım kadarıyla ufak değişiklikler olsada asıl güncellemeler kreklere karşı yapılıyor çünkü ben uzun süre 6,25 ve 6,35 kullandım şuan 6,40 var ama hepsi aynı hiçbir değişiklik yok gözle görülür.Zaten önemli olan tarayıcı eklentisi o da kendi kendine güncelleniyor.

Ben bir şekilde aştım ama bence bu tarz sorunu olanlar önceki sürümlere baksınlar.Tabi eğer regedite artık bırakıyorsa muhtemelen diğerlerinde de yapabilir bu hata.

Mesela host dosyasını salt okunur yapmazsan oraya bile erişip değiştirme yapıyor çok ileri gitmişler bu konuda.Hoş değil.

İnfected hatasında hash kontrolu yapıyor sanıyorum hash uymuyorsa bu hataya atıyor seni. Birde digital imzanın kalkmadan şu yama işleri sağlam yapılsa daha iyi olur.

• Thanks 1

uN1versum, 34 dakika önce yazdı:

patch dosyasıyla alakalı linkdeki sorunsuz murat bu uyarı çıkmıyor

Please register to see this content.

forjest arkadaşın idm sini indirmiştim corrupt hatası verdikten sonra verdiğiniz linktekini sitesinden indirdim, maalesef verdiğiniz linkteki idm de corrupt hatası veriyor.

Yeni çalışma! " Internet Download Manager 6.40 Build 11 Final 

"

Bilgi: İletinin çıkmaması için exe dosyası açılmıştır çıkan ileti şimdilik engellendi. Durum neyi gösterir şimdilik fikrim yok ancak, şimdilk hata çıkmamakta kurup kullanan arkadaşlarda denesinler derim. Sorun olursa eğer çözüme kadar bekleyeceğiz şimdilik çözüm için bir el attım ben. :)

Q7mTxQ.png 

Edited by forjest
  • Like 2

uN1versum, 54 dakika önce yazdı:

patch dosyasıyla alakalı linkdeki sorunsuz murat bu uyarı çıkmıyor

@KiNGHaZe yapımı katılımsızları uzun zamandır bende tercih ediyorum :) Reklam her zaman iyidir ;) demi Furkan :seytan:

forjest, 11 dakika önce yazdı:

Yeni çalışma! " Internet Download Manager 6.40 Build 11 Final  "

Bilgi: İletinin çıkmaması için exe dosyası açılmıştır çıkan ileti şimdilik engellendi. Durum neyi gösterir şimdilik fikrim yok ancak, şimdilk hata çıkmamakta kurup kullanan arkadaşlarda denesinler derim. Sorun olursa eğer çözüme kadar bekleyeceğiz şimdilik çözüm için bir el attım ben. :)

first.bat dosyasına regeditteki kayıt girdilerini silecek kodlarıda eklemeni öneririm. :) 

• Like 3
  • Thanks 2

Emre028, 4 dakika önce yazdı:

first.bat dosyasına regeditteki kayıt girdilerini silecek kodlarıda eklemeni öneririm. :) 

Elinde mevcut kayıt girdileri varsa eğer bana atarsan eğer, bat dosyasına yazarız uninstall kodlarını. Ancak regedit ile ilgili değil çıkan sorun IDMan.exe'den kaynaklı olduğu bir çok makalelelerde ve forumlarda yazılmış. Şimdilik yeni çalışmada sorun çıkmadı şu ana dek beklemedeyim bende çıkarsa eğer sorun artık farklı yöntemleri uygulayacağız Emrecim. :) 

forjest, 19 dakika önce yazdı:

Elinde mevcut kayıt girdileri varsa eğer bana atarsan eğer, bat dosyasına yazarız uninstall kodlarını. Ancak regedit ile ilgili değil çıkan sorun IDMan.exe'den kaynaklı olduğu bir çok makalelelerde ve forumlarda yazılmış. Şimdilik yeni çalışmada sorun çıkmadı şu ana dek beklemedeyim bende çıkarsa eğer sorun artık farklı yöntemleri uygulayacağız Emrecim. :) 

• Like 1

Konunun birinci sayfasına hata iletisinin çıkmamasını sağlayan patch dosyası eklenmiştir. Dileyen çalıştırıp sistemlerine uygulayabilirler IDM kurulu olsun ve çalıştırmanız yeterli. Çıkan Cmd ekranına gerekli isimleri sallayarak girip enterlamanız yeterli üsttede açıklamalar eklenmiştir arkadaşlar.

Ben kinghaze yani Furkan’ın son dosyası ile yükledim şimdilik çıkmadı. Bir öncekinde çıkıyordu o hata şuan çıkmıyor. Bilmem acaba son dosyada kendisi özel birşey falanmı yaptı. Açıklarsa veya son çalışmasını hata akanlar indirip kurup denesinler. Sonucu yazsınlar 

forjest, 7 saat önce yazdı:

Tüm kodları First.bat dosyasına ekledim bilgilendirme ve yardım için teşekkürler Emre kardeşim. 🙂 

sizin çalışmada da farklı bir sorun çıkıyor. corrupt hatasını henüz görmedim ama bu sefer de indirmeler idm ye aktarılamıyor

KHEDIRA, Bir saat önce yazdı:

sizin çalışmada da farklı bir sorun çıkıyor. corrupt hatasını henüz görmedim ama bu sefer de indirmeler idm ye aktarılamıyor

ve daha bir saat olmadan beklenen hata geldi