Jump to content
TNC-TR
libertic

Design Science MathType v6.9c Portable

Recommended Posts

2h2hb1x.jpg

MathType ile matematiksel sembollerin yazımı artık kolay. Office Word'ün denklem düzenleyicisinden çok daha kapsamlı ve pratik olması, ayrıca Word'de makro olarak kullanılabilmesi programı vazgeçilmez kılan özellikleri. Program öylesine kolay hazırlanmış ki üreticisi yol gösterici bile hazırlamamış. Çünkü programın arayüzü çok basit. Minmium bilgisayar bilen biri dahi raahatlıkla kullanabilir.

Program öğrencilere, öğretmenlere daha doğrusu matematik ve geometri ile uğraşan herkeze lazım bir uygulamadır. Çünkü genelde Office'de bir yazı yazarken bu matematiksel sembolleri girmek çoğu kez zor olur ve can sıkıcıdır. Office ekranından tektek simge girmek, bir araçtan diğreine atlamak herkez için zor bir durumdur. MathType ile birkaç fare tıklaması ile oluşturduğunuz formulleri Word, Excell veya Powerpoint'e kopyala-yapıştır yolu ile kolayca çevirebilirsiniz. Tez, ödev gibi uygulamalarda sizlere çok yardımcı olacak bir uygulamadır.

Program tarafımca portable yapılmıştır. Program klasöründeki hiçbir dosyayı değiştirmeyin ve silmeyin. Çünkü portableyi hazırlarken programda ayarlar yapacağınızı ve kendinize göre özelleştireceğinizi varsayarak kaydedilebilir portable yaptım. Çünkü tek .exe li portableleri kapattığınızda veya başka bir bilgisayarda kullandığınızda ayarlar başa sardığından sürekli aynı ayarları tekrar yapmak zorunda kaldığınızdan böyle bir portable yaptım. Elinizdeki portablenin ayarlarını özelleştirmiş olsanız dahi başka bir bilgisayarda kullandığınızda özelleştirmiş olduğunuz ayarlar saklanacağından tekrar tekrar programda yeni ayarlar yapmak zorunda kalmayacaksınız.

n3lyma.jpg

ips7sp.gif

Please login or register to see this link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Design Science MathType v6.9c Portable

 

https://userscloud.com/ra1akbcy8blf
http://suprafiles.net/wj4o7t4vzpyv
http://cloudyfiles.com/5yahz7e0y2z1
https://sendit.cloud/vfegztn6e3j8
https://dailyuploads.net/inotpjyo2q5r
http://rapidgator.net/file/465db38df56f794e2c904ea7a9440771
https://rapidgator.net/file/b948c01091adb2f1b4e0a928bd6baf01

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×