Jump to content

Google Chrome Os Nihayet Geliyor!

KemalALKIN
 Share

Recommended Posts

Google Chrome OS nihayet geliyor

Chrome OS'un ortaya çıkışına bir hafta kaldı.

Barış Terun - Dün 20:16

mslogo_vs_google_logo_thumb240.jpg

Geçtiğimiz haftalarda ilginç bir gelişme yaşanmış ve bazı dolandırıcılar Chrome'un adını kullanarak; Chrome OS işletim sistemini piyasaya sürmüşlerdi. Elbette bu gerçek değildi, sadece Chrome'un isminden faydalanıp yapılmak istenen bir sahtekarlıktı.

Şimdiyse işler değişti. Google'a yakın kaynaklardan sızan haberlere göre; Chrome işletim sistemi 1 haftaya kadar piyasaya çıkacak. bu da en çok biz bilgisayar kullanıcılarını sevindirecek, çünkü rekabetin kızışması kaliteyi de getirecek.

KAYNAK: www.pcworld.com.tr

googleye güvendİğİm kadar hİçbİrşeye bu kadar güvenmİyorum.bu konuşma belkİ bİraz ağır oldu ama bana göre çokta güsel bİr sİstem çıkaracaklarından emİnİm.beklİyorum gelİrse kurucam.bakın İşletİm sİstemİnde 6 temel unsur vardır tabİ bana göre;kullanımı kolay,güvenlİ,stabİl,görünümü hoş,oyunları destekleyen,programları destekleyen bunlar varsa tamamdır umarım sİstem böyle olur.belkİ hİç alakasız dİyeceksİnİz ama örnek olarak chromeyİ düşünün.saygılarımla.

bence fazla güveniyorsun sonuçta ilk yapışları evet büyük bi kaliteli bi sistem çıkaradabilirler ama microsoft la başa çıkamazlar bence onlar daha deneyimli bu işte yıllarını vermişler google ise daha yeni onlara göre ama tabi kısa zamanda büyük işler yapmış olmalarını da değerlendirmek gerekir

kardeş bu saydıkların

İşletİm sİstemİnde 6 temel unsur vardır tabİ bana göre;kullanımı kolay,güvenlİ,stabİl,görünümü hoş,oyunları destekleyen,programları destekleyen = WİNDOWS

şimdilik bununla yetinmelisin. windows bile bir sonraki çıkardığı sistemde zorlanıyorsa sıkıntılar çekiyorsa diğerlerinde hayli hayli fazlasıyla bu sıkıntıyı çekersin.

googleye güvendİğİm kadar hİçbİrşeye bu kadar güvenmİyorum.bu konuşma belkİ bİraz ağır oldu ama bana göre çokta güsel bİr sİstem çıkaracaklarından emİnİm.beklİyorum gelİrse kurucam.bakın İşletİm sİstemİnde 6 temel unsur vardır tabİ bana göre;kullanımı kolay,güvenlİ,stabİl,görünümü hoş,oyunları destekleyen,programları destekleyen bunlar varsa tamamdır umarım sİstem böyle olur.belkİ hİç alakasız dİyeceksİnİz ama örnek olarak chromeyİ düşünün.saygılarımla.

oyun diyorsun ama linux oyunların tümünü desteklemiyor :)

:) :)

Google ChromeOS Windows 7 'e de Snow Leopard 'a da birşeyler vermesi gerekicek mi? Yoksa onlardan sistemine benzer bileşen katmalı ? Diğer işletim sistemleri arasında benzerlik var mı?

Tüm sorular cevaplanıcak,bilinmeyenler aydınlatılacak haberin merkezi TNCTR'de Google ChromeOS deneyimimizi de paylaşacağız. Çok yakında yakın bile değil 1 hafta beklemek yeter...

İnşallah çıkdığı dakika indiririz ilk deneyenler bizler oluruz. Google asla bir projeyi yarım yamalak bırakmayı sevmeyen bir şirket olduğu varsayılırsa da Google Chrome OS tutulur... (kanatimle)

eğer tarayıcısı gibi emek verilmeden hazırlanmış gibi olmayacaksa güzel olur.adamlar gmaili bile sonradan düzelttiler.klasör bile açamıyordunuz.chrome browser bile sanki hala beta

Hicbirsey ilk seferde fevkalade ol(a)maz.

Tamam ornek vermiyecektim ama simdi vereyim :

Hotmail ilk ciktiginda herkes bakti : "Vayy bee ..." dedi.

GMail ilk ciktiginda herkes bakti : "Google'in yapacagi is bu muydu ..." dedi.

Ve biraz zaman gecti ...

GMail'e birdaha ugrayanlar gozlerine inanamadi. Ve Hotmail'i birakip GMail'e yatay gecis yapti.(bu kervan da bende varim tabiki :download1: )

Google Chrome'da simdilik basit bir browser ama tahminimce Google onu gelistirip birdaha piyasaya sunacak. Google Chrome 2 veya Plus gibi ... Hatta yapmislar bile ! Google Chrome Plus :

http://www.chromeplus.org/[/CODE]

Google Chrome OS icin de boyle birsey yapabilirler bence. Neden olmasin ki ?

Saygilarimla,

CCoder.

Onyargiyla davranmamaniz dilegiyle,

• 1 yıl yıl...

Windows'a tek başına yüklü olarak gelen internet tarayıcısı İnternet Explorerin kendi arama motoru Bing'in kullanılması için Google a yeterince destek vermediği bir gerçek. Bu nedenle Google'un İşletim sistemi çıkarması şart oldu.
Bizimde virüslerden ve güvenlik açıklarından bıktığımızdan Windowsu bırakmamız şart oldu. Topluca yeni bir işletim sistemine geçersek teknolojide bir devrim yaşayacağımıza inanıyorum, Chrome OS bizim için büyük bir fırsat; bu yüzden Chrome OS'a geçişi hızlandırmak ve destek vermek için bir grup arkadaşımla http://www.ChromeOSTR.com isminde site kurduk.
Chrome OS kullanmaya başlarsak Chrome OS güvenmeyenler Pardus, Ubuntu gibi İşletim Sistemlerinide kullanmaya başlayacaktır. Yani Linux İşletim Sistemlerininde Önü açılacaktır.

Dünyanın internet altyapısının yetersiz olmasından olsa gerek Google bu projesini çok geciktirdi. Ama Google'un bu projeyi çok önemsediğine ve Chrome OS'un bizi tatmin edecek bir işletim sistemi olacağına eminim.