Jump to content

Usb Flah Diske 2 Bölüm Oluşturma

Freedom47

Recommended Posts

aynen dekiklerinizi yapıyoruz bölüyoruzda fakat diğerine sürücü atıyamıyoruz bende 8 gb var ben onu 2 6 diye bölmek istedim 2si gitti sadece altı kaldı 2 gb kısma sürücü harfi atıyamıyorum.siz nasılyaptınız acaba ayrıntılı olarak anlatırmısınız.

aynen dekiklerinizi yapıyoruz bölüyoruzda fakat diğerine sürücü atıyamıyoruz bende 8 gb var ben onu 2 6 diye bölmek istedim 2si gitti sadece altı kaldı 2 gb kısma sürücü harfi atıyamıyorum.siz nasılyaptınız acaba ayrıntılı olarak anlatırmısınız.

ikiye ayırıyorsunuz ama ikinci bölüm hiç gözükmüyor ben çok denedim

32 = 16 ve 16 yaptımızı düşünelim .ikinci 16 yı göstermiyor

• 3 ay sonra...
bence bu açmış olduğum konuya cevap verebilecek kimse yok şu zamana kadar uzadı ama nafile yinede yardım da bulunan arkadaşlara teşekkür ediyorumn

Sn. "Freedom47",

Sanırım yukarda 23 no.lu iletim gözünüzden kaçmış...

USB diskler bölerek kullanılabilir; ancak, bölme işlemi ilk sayfada "İşkembeden sallamıyoruz burda" diyen arkadaşın gösterdiği yöntemle yapılmaz...

Yukarda belirttiğim sakıncalar sizin için önemli değilse, USB diski sisteme yerel diskmiş gibi nasıl tanıtacağınızı bir sonraki iletimde açıklayabilirim.

Sevgiler...

öncelikle şunu belirteyim ben bu flash bellekleri 2 ye bölme veya 1 bölümü cd-rom diğer bölümü normal flash bellek olarak kullanmayı 6 aydır yapıyorum bazı flashları daha yapamadım ama %90 nını sorunsuz yaptım. Ayrıca bazen flashlar raw olur ve düzelmez format yemez bazıları içinde dosyalar olur ama okunmaz ve silinmez içlerinde yabancı karakterler çıkar bunlarıd düzeltirim tabii donanım sorunu yoksa

şimdi ilk olarak netten "ChipGenius" programını indirmekle başlayalım

programı nete bağlı iken çalıştıralım ki güncellemesi varsa yapsın

orada chip bilgileri olacak onlar lazım bize örnek aşağıda

Chip Vendor: Phison

Chip Part-Number: UP14

bu bellek phison marka chip kullanmış netten phison up14 diye arattırırsanız çin ve rus sitelerinde bulursunuz

şimdi fazla vaktim en kısa zamanda resimli anlatım eklerim

• 2 hafta sonra ...

bende böle bişey yapmak istiyorum ama bir türlü bulamadım.

Efe kardeşim senin sölediğin yöntemi yaptığın zaman, sadece 1 bölüm gözüküyor bilgisayarımda. Mesela 3'e böldün diski, sonra bilgisayarıma girince sadece 1 tanesi görünüyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...